Lovci stínů

• USA The Hunting Party (více)

Simon Hunt (Richard Gere) byl úspěšný novinář a zpravodaj z válečných konfliktů od Bosny až po Irák. Podaří se mu získat zprávu, kde se ukrývá nejhledanější válečný zločinec Boghdanovič zvaný "Fox", na kterého je vypsaná odměna 5 000 000 dolarů. Vypraví se do Bosny, spojí se svými bývalými kolegy a začíná lov plný akce, při kterém jde doslova o život.
Natočeno podle skutečných událostí. (oficiální text distributora)

boshke

Příběh válečného žurnalisty je námět poměrně neotřelý a v kombinaci s dobrým obsazením dělá z Lovců stínů zajímavou podívanou.Gerovi role trosky sedne, je příjemné vidět ho mimo romantický film. Eisenberg mi k roli synáčka bohatých rodičů také sedí a Howard se mi líbil též. Děj není nijak strhující, něco do sebe však má, narozdíl od většiny bezduchých slátanin, kterými jsme zahlcováni... 70% ()

SeBig

Snažili se o napětí a vytvořili nic moc nuďo. Obsazení potulujícíse v Bosně a hercegovině zachranuje. ()

Chrustyn

Poměrně zajímavý film, který se však nedokáže rozhodnout, který žánr bude zastupovat. Ze začátku se tváří jako drama z válečného prostředí proložené černým humorem, avšak později se z toho začne stávat thriller a vůbec se tu střídají všechny možné žánry. To by rozhodně nevadilo, ale největší problém je v tom, že film začne poměrně brzy ztrácet dech a nezachrání to ani sympaťák Gere. ()

Arsenal83

Dramaticky aj zvládnuté, ako film sa to dá pozrieť, lenže do uší reže tá americká blbá propaganda, ktorá za všetko zlé viní Srbov, chudáci islamskí veriaci boli len prenasledovaní a teroristi takisto boli len Srbi, v Kosove ani v Bosne iní nikdy neexistovali. Film sa tak stáva trápnym ospravedlnením amerických zločinov na Balkáne. A hlavne keď už točím film, tak si niečo zistím o reáliách danej oblasti a nebudem nalievať v Bosne slivovicu. ()

Flakotaso

Scénář je děravější než zdi bosenských baráků, ale přesto na mě tenhle film působil zvláštně sympatickým dojmem. Je to tak na tři a půl hvězdy, ale díky pěkné kameře a množství vtipu zaokrouhluji na čtyři. btw: proč je Diane Kruger napsaná v hercích na prvním místě, když ve filmu hraje všehovšudy dvě minuty? :) ()

Roman.Ticka

Inteligentně udělané dílko, od výběru herců počínaje, detailním vykreslením charakteristiky postav i s proměnami konče. Zlomený Gere jako zkrachovalec bez ambicí, který měl v sobě stále draka, Howard s teplým místečkem ještě nezapoměl, jak začínal a harvardský Eisenberg nebyl jen synem někoho důležitého, ale vážně mu to i pálilo. Do poloviny skoro o ničem, ale pak to nabralo grády viz přepadení naruby a politické vyústění, kdy jsem tak šibalský závěr vůbec nečekala. Kamera, zachycením čtyřnohé i dvounohé Lišky těsně před popravou, totálně překonala své technické možnosti. Hlášky skvělé, jedna z nejlepších: "Co se to s tebou stalo. Jsi pořád plonk. Ty už dlužíš i trpaslíkům!" :-)) (volná citace) ()

honajz

S politickými thrillery či dramaty se roztrhl v poslední době nejen hollywoodský pytel. Proto potěší, když se podobný snímek povede a navíc má nadhled. Prestižní moderátor prestižní americké zpravodajské televizní stanice jednoho dne v přímém přenosu ze zmasakrované vesnice v Srbsku pošle všechny někam, a od té doby o něm jen kolují ty nejhorší pověsti. Vydělá na to jeho bývalý kameraman, z něhož se stane společensky uznávaný chlápek, co dostává už jen ty lepší džoby. Pak však odjíždí natočit mírovou konferenci do míst bývalých bojů. Samotné místo mu mnohé připomene. A nakonec se objeví i jeho bývalý kolega. Společně se pak ještě s mladičkým synem televizní stanice vypraví na hon na Lišku - obávaného masového válečného vraha, jehož nedokázala ani po pěti letech najít CIA, FBI, Mossad a další podobné špičkové organizace. Je v tom i něco osobního. Jak to celé dopadne, na to se koukněte sami, protože tenhle film za to stojí. Není akční, nejde o rambovské motivy, ale je natočen z reálného pohledu, jak by to i mohlo proběhnout (či probíhalo, protože jde o příběh podle skutečné události), s jemnou dávkou vtipu, ironie i cynismu. Ostatně na konci filmu se před závěrečnými titulky dozvíte, co vše ve filmu odpovídalo pravdě, a co ne - třeba že novináři nebyli tři, ale bylo jich tuším pět, že milenka jednoho z bodyguardů Lišky nebyla žena, ale muž, a také se dozvíte, že někteří skuteční váleční vrazi nejenže nebyli dodnes chyceni a souzeni, což je překvapivé, ale dokonce napsali několik knih a divadelních her. Možná, kdyby CIA postavila divadlo? Disk načíná protipirát, trailery na filmy Oko, Lady Chatterley, Nosáček, Dobryňa Nikitič, reklama, v bonusech pak najdeme rozhovory s herci a tvůrci (9:31), záběry z natáčení zpoza kamery (5:15) a trailer (2:21) - vše s CZ titulky. ()

ARI50

Novinařina donesla skvělý článek plného napětí mírné akce a hlavně herce v přesvědčivém dokonalém a nebezpečném prostředí. ()

Morholt

V dnešní době, kdy jsou Karadžič s Mladičem za mřížemi a bin Ládin po smrti, vyznívá film poněkud jinak, než bylo zamýšleno, ale přesto se najde dost válečných zločinců, u kterých je až zarážející, jak jsou nepolapitelní. Howarda ani Gerea nemám příliš v lásce, ale musím říct, že tady coby žurnalisté odvedli slušnou práci a vhodně byli doplňováni Jessem Eisenbergem. Vlastně jediné, co mi vadilo, byla ta snaha o komediální stránku věci, která sem příliš nezapadala. Jinak to mělo tempo, příběh i náznaky slušné akce. Nic, na co by člověk vzpomínal, ale solidní porce zábavy to určitě je. 70% ()

malylada

Silné téma, ale špatně zpracováno díky nepříliš záživnému scénáři. Pátrání po jednom z válečných zločinců se táhne, jakékoli pokusy o napětí se míjí účinkem. Herci ztvárňují postavy, kterým není proč fandit nebo to bylo tím, že nechtějí hrát? Navíc to působí hodně levně ala z produkce Seagalovek......3/10 ()

Andersis

Rozhodně se jedná o zdařilí film ve kterém uvidíme napětí, srandu, i dobrodružství. Proti Gerovi nemém námitky. ()

Rosana

Napínavý film, ukazuje hrůzy nedávné války. Vesměs je to špionážní film, kde se trojice novinářů snaží najít největšího padoucha a kupodivu josu stále naživu. ()

mysiak

Ach tá politika...aspoň niekto si vie z nej urobiť srandu, a vie to aj natočiť. Tento snímok, ktorý efektne balancuje na hrane komédie a politickej drámy, hovorí o zkrachovalom redaktorovi - Richard Gere, ktorý to jedného dňa "posral", zachraňuje dobrý kamarát - Terence Howard, pretože dostal šialený nápad nájsť nevystopovateľného muža. Mám rád ironistov, Richardovi Gereovi to ide ako aj Terenceovi Howardovi, ale tento film má pár slabých chvíľok. P. S. Najlepší je koniec...nič nie je tak ako to bolo vo filme... ()

Ridick

komicky pohlad do bosny a chytanie vojnoveho zlocinca novinarmi...trosku naucne, trosku usmevne, trosku nudne, ale znesitelne ()

kaylin

Richard Gere dostal na hraní docela zajímavou postavu, která se snaží dokázat, že svět je hnusné místo, protože i skvělí reportéři mohou jít do kopru. Ten úvod je takový... Já nevím, je rychlý a skoro by se mi líbilo, kdyby právě ten úvod byl rozpracován do filmu a nebyl jen základem pro události následující. Některé scény jsou zde zbytečné, jen proto, aby zde byly nějaké emoce. Nesedí to. Finále je celkem podprůměrné, ani neví, co jsem vlastně čekat. Odplata není až tak zajímavá, ale mělo vlastně smysl to, že šlo celou dobu o reportéry? ()

Skip

Ta trojka byla spíš směšná než cokoliv jiného, ale při sledování filmu jsem se nenudil a docelo to odsejpalo, takže se to dá zvládnout vcelku bez úhony a nakonec třeba i zapomenout a jít dál ke světlejším filmovým zítřkům...nebo naopak. ()

kalap

Trojica stranou chytených novinárov sa rozhodne uniesť z lesov srbských vojenského zločinca ,kde ho chránia desiatky osobných strážcov a všetkých spoluobčanov a získať tak odmenu slovom päť miliónov dolárov a pomôcť si z dlhov. A čuduj sa svete títo chlapíci bez strelných zbraní,nožov a vidličiek to dokážu vykašlú sa na tých pár dolárov a odovzdajú zlého zločinca moslimskému lynču. To už neuvidíte, lebo potom zaznie zvonček a hlúpej rozprávočky je konček. Dobrúúúúú noc! ()