Lovci stínů

• USA The Hunting Party (více)

Simon Hunt (Richard Gere) byl úspěšný novinář a zpravodaj z válečných konfliktů od Bosny až po Irák. Podaří se mu získat zprávu, kde se ukrývá nejhledanější válečný zločinec Boghdanovič zvaný "Fox", na kterého je vypsaná odměna 5 000 000 dolarů. Vypraví se do Bosny, spojí se svými bývalými kolegy a začíná lov plný akce, při kterém jde doslova o život.
Natočeno podle skutečných událostí. (oficiální text distributora)

Patr1k

Asi jediný film, kde sa dá povedať o hereckom výkone Richard-a Gere-a , Terence Howard dobre sekunduje, myslím že ide o dosť podhodnotený snímok, i keď je tu niekedy vidieť doslova násilné vnucovanie scén typu "o môj bože..." ()

david666

Začátek dobrý ale postupně se z filmu stane pohádka o tom jak se 3 novináři snaží najít nejhledanějšího muže v Bosně, kterého nemůžou najít ani elitní jednotky OSN a jiných. A ještě se to tváří, že film byl natočen podle skutečných událostí - no myslím, že byly řádně zkreslené. Na druhou stranu film má spád a nenudí - pořád se něco děje. Jen si musíte odmyslet ty "pravdivé skutečnosti". ()

Pepe1783

Ani komedie, ani drama, ani akční, ani dobrodružný, od všeho tam trochu je, ale celkový dojem z filmu to hodně kazí, slabé tři hvězdy ()

tommei

Spíše vede k zamyšlení nad našimi vynikajícími tajnými a ozbrojenými službami, než k filmovému zážitku. ()

Ondrew

Skvele dielo, ktore slape od zaciatku az do konca ako svajciarske hodinky. Zaujimavy namet, ktory sa v tomto pripade zaobera vojnou, ktora sa z hladiska vzdialenosti od nas odohrala co by kamenom dohodil, a pritom azda ani nikto z nas doteraz nevie, ake zverstva v nej boli napachane. Moralna stranka filmu je skratka absolutne jasna. Ked sa k tomu prida trojica sympatickych hercov (Richard Gere opat nesklamal), napinavy dej, dobra hudba a sem-tam nejaky ten drsnejsi cierny humor, tazko moze vzniknut nevydarena snimka. Niektore casti su sice mierne pritiahnute za vlasy, ale v podstate to s filmom ako takym fajn koresponduje. "Lovcov tienov" som urcite nevidel naposledy... 80%. ()

fafejt001

NO MUSÍM ŘÍCI , ŽE FAKT DOBRÉ AŽ VELMI DOBRÉ . ŠLI PO NĚM A NEŠLI . DIVNÉ . JĚŠTĚ , ŽE TI DRUZÍ HO CHYTILI . CO VŠAK TI DALŠÍ ? ? ? JSOU BEZ TRESTU . ZATÍÍÍM . ()

Saxos

Je to takové prolnutí válečného dramatu s komedií. Bohužel sem se to nehodilo. Chtělo se to víc držet skutečnosti a nedělat si z toho prču. ()

zigy

Sice je to AMERICKÉ až hrůza, tzn. točené pro popcornové méně inteligentní jedince, kteří nemají ani tušení, kde nějaká Jugoslávie leží.....nicméně i s ohledem na tento fakt je to perfektně odvedená práce. Napínavé jako malé gatě, poměrně uvěřitelné a k zamyšlení nutící. Celé to táhne ústřední sympatická trojka, kde každý má svoje místo a svůj svébytný charakter. Žýr by měl více hrát tyhle thrillerové role, a ne přeslazené romanťáky. Musím ocenit jeho dvorního dabéra Beneše, který odvádí standardně dobrou práci. Bohužel jsem nepřišel na to, o jakého Lišku ve skutečnosti šlo, tak jestli to někdo ví, ať mi napíše.:) ()

pájap

moc dobrej film .jenom je smutný jestli je pravda co se říká na konci o neochotě najít válečné zločince.papa ()

james11

Super film, nemám nic proti. Sice to nebyl typický akční film, ale hodně zajímavý příběh inspirovaný skutečností, neměl chybu. ()

Tomulka

Podobné záležitosti jakojosu uvedeny ve filmu se klidně mohou dít i ve skutečnosti. Při všech tajných službách a operacích nejen v USA, proč ne. Film je sice třeba brát jako nadsázku, ale příliž vysokou určitě ne. Po dlouhé době jsem viděl Richarda Gere v dobře zahrané roli. ()

shinlove

Další průměrný film R.Gera. Byli tam pěkné pasáže, některé povedené, jako už téměř jistá smrt, jenže ve výsledku to byl film, na který zapomenete, než skončí titulky. ALE - kdyby takhle ve výsledku skončili všichni zločinci, kteří kdy na zemi působili, asi by tu zase byl život o něco hezčí a klidnější. 3* ()

2K12Kub

Celé to bylo nějaké divné. Zde je u herců jako první uvedena Diane Kruger, která se (bohužel) ve filmu pouze mihla v asi 2 minutové scéně. Lokace byly krásné, herci také dobří, ale ten děj... ze začátku zajímavý, časem ovšem začal nudit a zachránil to jen konec, který opravdu překvapil a je i k zamyšlení. ()