Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 110 min

Přes mnohé odsudky, mně se tento film líbí hodně, rozhodně více než dvojka. Komplikovanost mi nevadí, mrzí mě jen rychle zlikvidování zajímavých herců, ale Cruise sám je také výborný a pak ta dvojka Rhames + Reno - to je něco. Elfman přeci jen mohl víckrát pustit hlavní motiv od Schifrina, sám nic moc nenabízí. Hlavní hrdina film je ale režisér - skvělá scéna z ústředí CIA, i ten krásně přehnaný závěr, to si nechám líbit.(7.6.2003)

Technologie stárnou (posílat textový soubor několik minut je fakt vtipné), tenhle film ne. De Palma i Cruise na vrcholu.(29.9.2013)

• Lima

Hodně špatný scenář, nebýt několika de Palmových režijních vychytávek, nedalo by se na to koukat. Jediné, co snad stojí za zmínku, je scéna s akrobatickým číslem Cruise, zavěšeným na lanech. Tady si vážně de Palma vyhrál.(15.2.2003)

Trochu až moc překombinovaný film - vinou scénáře. Pár výtečných okamžiků (zlodějna v centrále CIA) nemůže vytáhnout zbytek filmu z akčního průměru.(4.5.2003)

První dva díly série Mission Impossible mi trochu nesedly. Ethan Hunt postrádá jakékoli charisma, Jon Voight je snad nejhorší záporák v dějinách thrilleru. Sice potěší účast Jeana Rena, Vinga Rhamese či Marka Vašuta. To ale dokonalý film nedělá. Mně osobně se více líbil seriál.(28.12.2005)