Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 110 min

Vynikající. Odpočinková zábava s lehce zamotaným dějem (to si nechám vždycky líbit), De Palma rozhodně nenatočil tak průměrný film, jak se povídá. Některé scény jsou vyloženě esencí napínavého thrilleru - dobývání se do CIA, bitka na vlaku...(4.6.2002)

Chytlavá špionážní akcička se sympatickým Tomem Cruisem v hlavní roli, jejíž začátek se odehrává v Praze.(8.1.2008)

Možná je to jen můj dojem, ale mě prostě režie Briana De Palmy v tomto snímku nijak nenadchnula. První díl s odstupem času nepůsobí tolik promakaně jako jeho pokračování. Jistě jsou zde dvě povedené scény (loupež v Langley, honička na střeše TGV), ale na akční zábavu se mi tohle zdá býti málo.(2.6.2007)

Puvodni serial jsem sice nevidel, ale podle ukazek to bude asi docela nuda, kdezto tenhle film je slusna jizda. De Palma natocil hodne dobrej akcni thriller s nekolika spionaznima vychytavkama. Pribeh sice neni nic originalniho a urcite bych si predstavil i vic impossible ukoly, nicmene nenudi a je napinavej. A to tu jsou v podstate jen dve akce, dnes uz legendarni hacknuti pocitace a zaverecna rezba na vlaku. Herci jsou taky v pohode, hlavne Jean Reno, i kdyz ma malo prostoru, potesi a Cruise se snazi. A je tu naprosto skvela hlavni melodie.(24.1.2007)

• MISSha

Nudný, až se nebojím napsat- strašně sterilní film. Jediné co mě na něm nadchlo bylo vloupání do centrály CIA. Tady si De Palma vyhrál, samým napětím jsem nemohla ani dýchat. Jinak nuda a šedˇ, která je korunována úplně debilním, zbytečně překombinovaným závěrem.(28.5.2016)