Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 110 min

Ten Tomáš je fakt borec! Ve třista kilometrové rychlosti se udržet na stěrači u TGV, to by nedokázal ani Srstka a že to byl nějaký kaskadér!(8.10.2016)

Chuťovka pro každého vyznavače špionážní akce. Cruise a vůbec všichni jsou sice až moc neprůstřelní (viz honička Eurotunelem), ale film je skvěle natočený - příběhem počínaje a návštěvou v Langley konče. I po těch letech, co uplynuly od doby, kdy jsem neuvěřitelně žral televizní seriál, dávám 70%.(11.5.2003)

Trochu až moc překombinovaný film - vinou scénáře. Pár výtečných okamžiků (zlodějna v centrále CIA) nemůže vytáhnout zbytek filmu z akčního průměru.(4.5.2003)

• MISSha

Nudný, až se nebojím napsat- strašně sterilní film. Jediné co mě na něm nadchlo bylo vloupání do centrály CIA. Tady si De Palma vyhrál, samým napětím jsem nemohla ani dýchat. Jinak nuda a šedˇ, která je korunována úplně debilním, zbytečně překombinovaným závěrem.(28.5.2016)

• Rimsy

Divná slátanina, kterou jsem ani na druhý pokus nedokoukal celou. Z mikrospánků se staly makrospánky a až na třetí pokus jsem (vybavený nemalou dávkou prášků proti usnutí) film dokoukal. No, opravdu to za to nestálo. Nepřehledný děj, šílený scénář a nejedna logická chyba dělá z filmu opravdu špatnou podívanou. Ani ta Praha to nezachrání...(27.6.2006)