Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 110 min

Snímek, který ve své době pozvedl upadající akční žánr, hlavně díky sice průměrnému scénáři, který je nápaditě zrežírovený De Palmou a rychlému střihu. Tom Cruise zahrál slušně a na roli agenta se poměrně hodí. Zatím asi poslední skvělý snímek Briana De Palmy (možná ještě Hadí oči o dva roky déle nebyly špatné). Na pět hvězdiček to není, ale rozhodně nudit se nebudete a vždy se na tento snímek rád podívám.........(14.9.2007)

Trochu přetažený příběh o Těžkém údělu špionově, ale pražské reálie a pár vtipných scének z toho dělají celkem koukatelný film. Alespoň se mi to tak v noci v TV s lahví Frankovky barrique zdálo:-))))(1.5.2010)

Přes mnohé odsudky, mně se tento film líbí hodně, rozhodně více než dvojka. Komplikovanost mi nevadí, mrzí mě jen rychle zlikvidování zajímavých herců, ale Cruise sám je také výborný a pak ta dvojka Rhames + Reno - to je něco. Elfman přeci jen mohl víckrát pustit hlavní motiv od Schifrina, sám nic moc nenabízí. Hlavní hrdina film je ale režisér - skvělá scéna z ústředí CIA, i ten krásně přehnaný závěr, to si nechám líbit.(7.6.2003)

Špionážní film který nemá image ani šmrnc. Jen pár technicky zdatných scén a Toma Cruise.(7.2.2005)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Theme From Mission: Impossible - Larry Mullen And Adam Clayton ,2. Spying Glass - Massive Attack ,3. I Spy - Pulp ,4. Impossible Mission - Danny Elfman ,5. Headphones - Bjork ,6. Weak - Skunk Anansie ,7. On And On - Longpins ,8. Claire - Danny Elfman ,9. Dreams - The Cranberries ,10. You, Me And World War III - Gavin Friday ,11. So - Salt ,12. Trouble - Danny Elfman ,13. No Government - Nicolette ,14. Alright - Cast ,15. Mission: Impossible Theme (Mission Accomplished) - Adam Clayton And Larry Mullen ,(18.5.2011)

• - Šestimístný kód pro vstup do místnosti střežící seznam tajných agentů je 789551. (HellFire)

• - Hudbu k filmu měl původně složit Alan Silvestri. Dvacet tři minut hudby, kterých pro film vytvořil, pak použil ve filmu Eraser. (HellFire)

• - Spoiler: Peter Graves, který hrál Jima Phelphe v původních seriálech, odmítl roli ve filmu když se dozvěděl, že by jeho postava na konci zemřela. (HellFire)