Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 110 min

Nadprůměrný špionážní thriller se skvělým Tomem Cruisem (netušil jsem, že tohle někdy napíšu) a perfektně záporným Jonem Voightem. 70%.(2.5.2005)

Špionážní film který nemá image ani šmrnc. Jen pár technicky zdatných scén a Toma Cruise.(7.2.2005)

Puvodni serial jsem sice nevidel, ale podle ukazek to bude asi docela nuda, kdezto tenhle film je slusna jizda. De Palma natocil hodne dobrej akcni thriller s nekolika spionaznima vychytavkama. Pribeh sice neni nic originalniho a urcite bych si predstavil i vic impossible ukoly, nicmene nenudi a je napinavej. A to tu jsou v podstate jen dve akce, dnes uz legendarni hacknuti pocitace a zaverecna rezba na vlaku. Herci jsou taky v pohode, hlavne Jean Reno, i kdyz ma malo prostoru, potesi a Cruise se snazi. A je tu naprosto skvela hlavni melodie.(24.1.2007)

Rovnocená alternativa k Jamesi Bondovi a po shlédnutí trojky můžu také v klidu říct, že i nejlepší díl dérie. De Palma je holt De Palma a Vašut je holt Vašut. Scéna s Cruisem na provazech a dotekovými senzory v podlaze je snad nejklasičtější špiónskou scénou všech dob.(18.5.2005)

• Lima

Hodně špatný scenář, nebýt několika de Palmových režijních vychytávek, nedalo by se na to koukat. Jediné, co snad stojí za zmínku, je scéna s akrobatickým číslem Cruise, zavěšeným na lanech. Tady si vážně de Palma vyhrál.(15.2.2003)