Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 110 min

De Palma zase v jiném žánru, zase podle svého (a přitom podle jiných). Vývoj mého vnímání tohohle filmu šel od ignorance po poměrné nadšení až po střídmé uznání, že se to žánrově povedlo.(11.12.2009)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale zásluhou několika scén, v nichž se napětí ždímá jako podle učebnice (gymnastika v CIA trezoru, gymnastika na rychlíku), se asi nakonec přikloním ke štědřejšímu hodnocení. Scénář je každopádně hrozně překombinovanej, v závěru to do sebe sice zaklapne alespoň na úrovni "ten je zlý, tenhle hodný" ... ale kdo v průběhu děje na koho co hrál, to mi moc jasný neni. Úvodní pražská pasáž potěšila.(29.8.2011)

Chytlavá špionážní akcička se sympatickým Tomem Cruisem v hlavní roli, jejíž začátek se odehrává v Praze.(8.1.2008)

Přes mnohé odsudky, mně se tento film líbí hodně, rozhodně více než dvojka. Komplikovanost mi nevadí, mrzí mě jen rychle zlikvidování zajímavých herců, ale Cruise sám je také výborný a pak ta dvojka Rhames + Reno - to je něco. Elfman přeci jen mohl víckrát pustit hlavní motiv od Schifrina, sám nic moc nenabízí. Hlavní hrdina film je ale režisér - skvělá scéna z ústředí CIA, i ten krásně přehnaný závěr, to si nechám líbit.(7.6.2003)

Jeden z nejlepších akčních filmů 90. let. Bohužel již po pár letech některé hlášky, týkající se zejména počítačové techniky působí velice legračně. Ale to je zřejmě jediná chybka, která vyloženě bije do očí. Jinak zde není skoro co vytknout. Co se hereckého obsazení týká, je tento film narvaný až k prasknutí. No a samozřejmě stojí za povšimnutí jedna z těch velkých životních hollywoodských rolí pana Vašuta.(30.8.2003)

• - Když Ethan (Tom Cruise) odesílá poslední vzkaz Max (Vanessa Redgrave), použije adresu Max@Job 3:15. Předtím však psal na adresu Max@Job 3:14. (Adam_Musil)

• - V scéne, kde Ethan Hunt (Tom Cruise) drží telo rovnobežne so zemou visiac na oceľovom lane, zdanlivo udržal rovnováhu len na lane upevnenom na opasku v oblasti chrbta. Pod šatami mal skrytý celý postroj, výstuž od hrude po kolená, na ktorej v podstate ležal. (gogo76)

• - Roli agentky IMF (Valentina Jakunina) měla původně ztvárnit Zuzana Stivínová ml., ale kvůli představením v Národním divadle se jí musela zřeknout. (JoranProvenzano)