Dva bratři a jeden himálajský vrchol, který byl jejich snem, posedlostí i osudem... Bratři Reinhold a Günther Messnerové jsou dnes horolezeckými legendami. Vrcholem jejich horolezecké kariéry i splněním největšího životního snu se měl stát výstup na jednu z nejvyšších hor světa, Nanga Parbat. Zkušení horolezci, rodáci s Rakouska se připojili k himalájské horolezecké expedici vedené Karlem Herligkofferem v roce 1970. Celou cestu i samotný výstup ale tragicky poznamenalo několik nešťastných událostí, které se temným písmem zapsaly do dějin horolezeckého sportu... Snímek z roku 2010 natočil renomovaný německý režisér Joseph Vilsmaier a i přes smíšené reakce filmové kritiky se setkal s výrazným diváckým ohlasem a byl uveden na několika významných filmových festivalech a lze ho označit za jeden z nejzajímavějších evropských snímků o horolezectví. Pokořitele zrádného horských vrcholů Reinholda Messnera ztvárnil populární německý herec Florian Stetter, jeho mladšího bratra Günthera Andreas Tobias. (Česká televize)

RonnieR

Filmov o horolezcoch nie je nikdy dosť! A tento pravdivý príbeh o tom najväčšom tu fakt chýbal! 82%. P.S. Chcem ešte vyzdvihnúť výborný výkon Karla Markovicsa ako Dr. Herrligkoffera. ()

Gmisiycs odpad!

Promiňte, pokusím se omezit jen na pár slov. Nuda. Dávám odpad. Žádné Himaláje a drama, ale přetvářka nerealistické výjevy. Humus, filcky a cholera. V tomto století je to první film, jemuž přiďěluji odpad. Naprosto dojebané dialogy, neuvěřitelné figury. Ale máte-li doma blondýnu, stáhněte jí to. Určo bude večer odměna za nejlepší film v historii. Nekecám. Omlouvám se všem, i když jsem to nefilmoval já. ()

cezero

První polovina filmu poměrně nudná a na první pohled strašně "německá", ovšem druhá polovina mě do filmu a na horu vtáhla na 100%, zajímavá hudba - mix houslí a elektrické kytary. Viděno ve 3D - naprostá zbytečnost. 7/10 ()

hajner

Príjemné Nemecké prekvapenie aj keď bolo cítiť obmedzený rozpočet. Príbeh dobývania dvoch bratov jednu z najťahších osemtisícoviek. Mierne prirýchle vyprávanie tohto príbehu bez veľkej gradácie. Aj napriek tomu sa mi to páčilo. ()

andy60

Částečně mně to připomínalo dokument, jak se bratři Messnerové vydali zdolat osmitisícovku. Něco do sebe to mělo, ale celý děj byl soustředěn pouze na ně, žádná další dějová linie, žádný záporák jako třeba ve Vertical limit, nic, co by mě donutilo bez dechu sledovat tento příběh. ()

JARDAHONDA

Skvělý dobrodružný film ve stylu K2. Nepostrádal jsem napětí ani emoce. Filmařsky dotáhnuté do konce. Velké uznání si zaslouží kamera, která zachycuje brilantní záběry velehor. Příznivci horolezectví si jistě přijdou na své.. Zaslouženě 4 hvězdy! ()

GalaktikHero

Výborný film, ktorý som videl, tesne po prečítaní knihy od Reinholda. Samozrejme je to trošku zjednodušené a miestami tam chýba hĺbka ľudskej tragédie. Naštvali ma prestrihy, ktoré na začiatku ukázali tlačovku po výstupe a príchod Reinholda s barlami. Toto nebolo dobré. Život himalájskych horolezcov je fascinujúci a obdivuhodný. Poznal som osobne človeka, ktorý bol na Nanga Parbate v zóne smrti a som hrdý, že som ho stretol aj keď na rozdiel od Messnerovcov nebol ochotný ísť za hranu reality. Niekedy by človek chcel skočiť do deja a nakopať ich všetkých do riti, že takto zahodia svoje mladé životy. Je to nádhera prekonávať svoje limity, ale tento spôsob sa mi zdá kapánek nešťastný... ()

opicee5

Velice pěkný film který mě neuvěřitelně pohltil a to filmy o horolezcích nemusím.Klobouk dolů před Reinholdem,je to borec.Po dokoukání filmu jsem měl chuť se sbalit a vyrazit zdolat nějakou horu :) ()

blackjack31

Všichni, co milují hory a pěší turistiku, tento film možná ocení hlavně kvůli krásným záběrům na Himaláje. Průběh filmu jako takový je trošku nemastný neslaný, ale záleží jak to doopravdy ve skutečnosti bylo. Určitě se dá pochopit, proč to hlavní hrdiny tolik táhlo na vrchol, i přes daň, kterou kvůli tomu museli zaplatit. Hodnocení 60% ()

burg

To, že je ten člověk trochu šíblej, je celkem jasný. Je to posedlostí? Prokletím? Nebo malým šílenstvím mysli? Film je velmi slušně natočený, koukatelný... A tak vůbec. Velmi mě to bavilo. Navíc - at už se zeptáte kohokoliv (i takového, kdo nebyl v životě výš, než na Petříně a na hory obecně má kopřivku) na jméno prvního horolezce, které mu vytane na mysli, bude to buď Edmund Hillary, nebo právě Messner. Páč jeho úspěchy v lezení kamkoliv jen za pomoci zubů a drápků jsou prostě obdivuhodné. ()

lineker

Nikdy jsem filmy s horolezeckou tématikou zvlášť nevyhledával a ke dvěma kouskům 1 a 2 , které změnili můj pohled na věc jsem se dostal čirou náhodou. Nanga Parbat co by do jisté míry životopisné začátky největšího horolezce všech dob se ani jednomu moc nepodobá, ale i tak jde o slušné výpravné dílo, které nabídnete to co od filmu s vysokohorskou tématikou očekáváte. A to je boj člověka s výzvami, které si drtivá většina společnosti nedokáže ani představit. ()

MatyRock

Příběh jednoho z nejznámějších lezců světa. Film je v mnohém zbytečně uspěchaný, jednostranný a občas působí jako kdyby se natáčel na Sněžce. Záběry na sebe někdy opravdu nesourodě navazují, v jednu chvíli vidíte skalnaté útesy velehor a vzápětí dva lezce stoupající v malém zasněženém kopečku. Vztahy mezi hlavní dvojicí nastíněny jsou, ale dalo se jít mnohem více do hloubky. Autenticita příběhu není ověřitelná, nicméně pro filmové médium funguje a já si ho ve výsledku užil. 7/10 ()