Zohan: Krycí jméno Kadeřník

• USA You Don't Mess with the Zohan (více)
USA, 2008, 113 min

Režie:

Dennis Dugan

Kamera:

Michael Barrett

Triple H

Priznám sa, že Adama Sandlera mám rád. Jeho humor síce "intelektuáli" označujú za trápny, ale mňa vždy vedel dobre pobaviť. Myslím, že niekedy je skrátka vážne lepšie vypnúť mozog a len sa baviť. Sandler už má na konte slušný počet všelijako absurdných komédií, ale to čo si na diváka pripravil v Zohanovi nemá v jeho filmografii obdoby. Tento film je totiž ukážkový príklad absurdnej bláznivej komédie, akú som ja v mainstreame už pomerne dloh nevidel. Vtipy o Zohanovom penise; jeho zastavovanie guliek, súloženie s obstarožnými zákazníčkami, dobehnutie skútra (to bolo fakt brutálne :-)), infolinka Hizbaláhu a iné. Toto si Sandler tak skoro dovoliť nebude môcť. V závere sa to síce pretaví do klasického sandlerivského happy endu s peknou dievčinou a urovnaním sporu medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi (hej!), ale tá prvá polovica je ozaj vtipná. ()

Mona07

Nebylo to tak strašné, jak jsem čekala. Adam Sandler mi se svým ultrahouštím zvedl náladu - měla jsem nápinky na čtyři hvězdy, ovšem zdlouhavý až nudný konec je zabil. Dobré. 6/10 ()

Estrellita

Příšerná kravina, s chutí bych dala odpad. Některý scény ale byly tak debilní a trapný, že jsem se musela smát... A proto by nejspíš bylo nefér tuhle pitomost, která si očividně na nic nehraje, házet do koše. ()

Khumbac

Začalo to typicky čtyřhvězdičkově, dobré situace, vtipné móresy, zábavné efekty. Sandlerovi se to povedlo, ale ta délka filmu mě deklasovala. Ubírám ze 4 na 3, ale smál jsem se... ()

PBLead

První půlka filmu je top, spousta vtipků správně za hranou, dělající si srandu z židů a arabů. Závěr slabší, protože už se to dost opakuje. I tak je to pořád jedna z mých nejoblíbenšjích "sandlerovek". ()

JimmyII

Tohle napsal Adam Sandler (mimo jiné). To znamená, že si konečně začal dělat srandu ze své rasy. A když si Židi dělají srandu z Židů, je to docela zábava. Pasoval se do role neomylného zabijáka palestinských teroristů, který touží po tom být kadeřníkem, který bude dělat "silky smooth" účesy a nechá si říkat Scrappy Coco podle dvou psů, s nimiž letí v zavazadlovém prostoru letadla. Sandlerův geniální přízvuk, Turturro jako terorista Phantom, který si oteveře řetězec fastfoodů Phantom's Muchentuchen, izraelská závislost na discu a nápoji Fizzy Bubbler (výslovnost "bablech:-)), sympatická Emmanuelle Chriqui - to jsou obrovské přednosti téhle totálně ztřeštěné komedie. Nebýt těch fórků o obrovském penisu a gerontofilních pasáží a morálního poselství na konci, bylo by to pět hvězd, takhle dávám čtyři. P.S. Jasně, není to na opravdové čtyři hvězdičky, v rámci žánru je to ale pecka:-) ()

Sokkk_y

Zohane, Zohane... Adam Sandler se opět objevil v další promodralé komedii, nyní však jako izraelský superman. No, opravdu jsem od toho neočekával nic moc, avšak je tu jedno avšak. A to, že Sandler nyní hrál opravdu.... noblesně! (nenapadá mě jiný výraz) a prakticky noblesní byl i celý tenhle film. Ano, je to opravdu ten typ americké průměrné komedie, ale nyní je zde velmi zábavně řešená zcela aktuální otázka Izraelsko - Palestinských vztahů. Takže kromě ujetých scén, kde Paletstinci a Izraelci řeší politiku nabízí film také rádoby dojemný rozchod kvůli občanství. No, ale nakonec na nás stejně čeká ajne typiše happyend. Každopádně musím uznat, že You Don't Mess with the Zohan má fakt ty srávný průměrný grády, takže mé hodnocení je hodně dobrých 3,5*. ()

Mrkvič

Hodně jsem se filmu obával, ale obavy byly až na vyjímky zbytečné. Film je hodně dlouhý a ve druhé polovině je už dost trapných vtípků. Do té doby jde ale o velmi zábavnou komedii. Sice se opravdu většina fórků točí kolem Zohanova přirození, ale občas děj pročísne velmi originální fór, při kterém vám bude zaskakovat jídlo, kdy stěží udržíte svěrače a kdy vás uslyší i soused, přestože bude mít nahlas puštěnej metal. ()

Sfinkter

Je to hodně nekompromisní zábava a mně vyhovuje, Sandler balancuje, ale vyjde z toho vždycky jako vítěz. Trochu se nabízí srovnání s Boratem, Zohan o moc nezaostává. ()

PeterNet

:-D Úplně nejhorší to nebylo. Jednu hvězdičku dávám za rozebrání zbraně:-), další tři hvězdičky za myšlenku kterou by měl tento film šířit - dva lidé, jistý Zohan a ještě jeden (na jméno už si nemohu vzpomenout) jsou dva neporazitelní muži, kteří proti sobě stále bojují. Nikdo nemůže vyhrát. Nikdy. Oba to vědí, ale přesto bojují. Tak jako Palestina a Izrael. Jeden z nich - Zohan se umoudří, ví že to nikam nevede, tak předstírá vlastní smrt a jde žít tím, co má rád a co ho baví. Nakonec se snaží nastolit jakýsi mír a povede se mu to - vše končí happy endem. No a jednu hvězdu odečítám za zachycení kulky nosní dírkou. | O humoru v tomto filmu ani nemluvím, to se musí brát s neuvěřitelně velkým nadhledem. Párkrát jsem se ale zasmál to jo. Když film skončil a já přepínal na TV kanály, tak jsem si nemohl zvyknout na to, že se ve filmech neděje nic neuvěřitelně šíleného. Každopádně - už nikdy více. Film trvá zbytečně dlouho, kdyby to sestříhali tak o hodinu s tím, že by vystříhali všechny ty scény plné debiliy, bylo by to velmi dobré. Obsah zvítězil nad formou. To se dá ne? ()

SG_ever

Nečekaně hluboké na takovou hovadinu. Pravda však je, že konec vyplnil nesnesitelný Americký patos a chytání se za srdíčka, což kazí celkový dojem. Bez něho však brilatní. (70%) ()

Dado

Adam Sandler je perfektný komik a herec v jednom, filmy typu "50x a stále po prvý raz" mám skutočne rád, ale tento ma pravdupovediac až tak nezaujal a neraz som sa cítil v skupinke smejúcich sa ľudí okolo mňa skôr trápne ako pobavene. Myslím, že tento typ bezcharakterného a morbídneho humoru by mal radšej nechať ľuďom ako je Sacha Baron Cohen. (40%) ()

Tyny

Na jednu stranu je to bláznivá, trapná a k politování hodná komedie. Ale na druhou je to skvělý film u kterého jsem se celou dobu smála a, když jsem se nesmála, tak jsem brečela smíchy. Adama Sandlera mám ráda jen v rolích, které mu padnou jako ušité na míru a tohle je přesně ona. ()

Lachtaan

Dlouhé roky mi trvalo zjistit, že onen slavný Zohan byl ztvárněn ještě slavnějším Adamem Sandlerem. Po tomto zjištění mi další, ale již značně kratší, dobu zabralo si spojit tehdejšího odlehčeného komika s takovou ptákovinou. Kravinou, která mě však oněhdy snad jen jedenáctiletého dost pobavila. A to byl její primární a možná jediný účel. Dneska by ode mě a mého filmového smýšlení dostal Zohan asi pěknou čočku. Proto se k němu raději nikdy nebudu vracet. ()

_DAVE_

Dá se předpokládat že tahle crazy komedie bude velmi kontraverzní. Nebojím se říct, tak kontraverzní jako Borat. Do jisté míry se mu i v některých rysech podobá. A proč ta kontraverze? Jednoduše proto, že má něčekaně hluboký politický podtext. Sandler hraje klasicky na vysoké úrovni, a dále mi v hlavě utkvěl velmi zajímavý soundtrack. Věrím že tohle je přesně film, který bude mít velmi rozdílná hodnocení, podle toho, jak ho diváci stráví. ()

Beky

Geniální momenty střídají velice hluché scény ( 60% filmu:(, které nepodrží ani šílený humor!! Jaká škoda originální zápletky, která je bohužel rozmělněna do více či méně vtipných scén a do více či méně nevtipných scén!! Asi půl hodinu před koncem filmu jsem doufal v konec, ale následná půl hodina mě vyvedla bohužel z omylu. Možná zklamání je větší z důvodu velkého těšení a s fanouškovského pohledu, který chovám k Sandlerovi. Zkrátit film o 30min., lezl bych radostí po stropě. Jednou větou: Ve filmu jsou velicé dobré trikové scény, včetně několika skvěle natočených akčních pasáží. ()

MiCM

Naprosto perfektní komedie. To se něco po dlouhé době pořádně povedlo. Ten přízvuk a tak.. Bohužel kdo neumí moc dobře anglicky (by to možná neměl ani hodnotit) to asi tak neocení, což se myslím zásadně podepsalo na celkovém hodnocení... Spolu s pouze pár dalšími (Blbý a Blbější, Něco na té Mary je, apod.) nepřekonatelná komedie (z hlediska humoristického - tak teda chápu žánr "komedie", dnes už bohužel často nevhodně používaný termín)! ()