Zohan: Krycí jméno Kadeřník

• USA You Don't Mess with the Zohan (více)
USA, 2008, 113 min

Režie:

Dennis Dugan

Kamera:

Michael Barrett

Ilicka

Věřím, že Adam Sandler se při natáčení výborně bavil, já to však přes všechny ústupky nedokázala. Pobrala jsem všechno, korektní politickou nekorektnost, monstrózní nadsázku, která se nevyhnula ani Zohanovu rozkroku, ale zážitek jsem měla minimální. Asi nemám ten správný cit pro feeling 80's, diskohudby, rozevlátých košil a buranského humoru. Ale nevadí mi to a žiju si docela šťastně. ()

claudel

Do půlky jsem si v duchu říkal, do prdele, to teda Sandler už extrémně přehnal, ale od půlky až k finále se můj dojem a názor začal trochu měnit, neboť jsem odtušil, že tenhle film je stejně absurdní jako celý arabsko-izraelský konflikt. Množství vtipů je opravdu nechutných a urážlivých, zejména neustálé prznění obstarožních dam a nakopávání si s kočkou, nicméně pár vtipů se naopak vydařilo bezchybně. Přítomnost Johna Turturra a Emmanuelle Chriqui potěšila srdce mé a John McEnroe s Mariou Carey celou šílenost jen dokreslují. Idealistický závěr bohužel patrně na dlouhou dobu uvidíme jen na plátnech kin a v televizi. ()

kajda.l

Sandler natřásá ptákem..Sandler šoustá starý báby..Sandler metá kozelce..Sandler plave jako delfín..Sandler běhá po stropech..Sandler chytá mezi půlky ryby(a jiné nesmysly).....Sandler je bukvice. Nebýt několika povedených fórků(za které ovšem nemohl Sandler) a doslova vražedně krásné Emmanuelle Chriqui(která díky bohu i dobře hrála), asi bych to ani nedokoukal. Sandlere zkuš se vrátit k "serioznějším" věcem, tohle se příliš nepovedlo. ()

Bauer

Hahaha!!! Ale pozor, toto hahaha není ironické, nýbrž upřímné, protože u této komedie se člověk skvěle pobaví. Je to komedie, která výborně paroduje veškeré akční filmy ve kterých hlavní hrdina všechno přežije bez škrábnutí + menší výborný parodie na Rockyho (živá kuřátka mně vážně pobavila). Příběh o izraelském bojovníkovi Zohanovi (už jen to jméno mi přijde vtipné), který by se rád stal kadeřníkem je sice zhovadělý, ale je to legrační a Adam Sandler mi tímto definitivně potvrdil, že filmy s ním jsou zárukou té (nej)lepší zábavy. Film je nabitý opravdu celou řádkou vtipných scén a opravdu povedenými hláškami. Jeden rozhovor ve filmu mně vážně pobavil: "Právě teď se chystáme sabotovat průvod negrů v Chicagu. Ale můžeme to odložit." "Nejsem si jistý, jak můžete odložit průvod." " To je jednoduchý. Stačí jeden hovor." Hlavní hvězdou je bezpochyby Sandler, ale výborně mu sekundují John Turturro a třeba Rob Schneider. Jediné, co je na filmu špatné, je škoda posledních 20 minut, protože to už tak vtipné nebylo a přišlo mi to zbytečně natažené. Na komedii dost dlouhé a právě proto se držím na pouhých 3*. Ale je možné, že při dalším zhlédnutí to možná zvednu. Každopádně jsem se výborně bavil a myslím si, že Zohan: Krycí jméno Kadeřník má celkem slušně zaděláno na komedii roku 2008! ()

MáŠa

Řekl bych, že příjemné zjevení ve světě komedií, je to sice takové naivní a místy dost přehnané, ale ono to ani moc neva. Teda jak v čem. Takové ty přehnanosti ze světa bojového umění bavily pomalu nejvíc, nadruhou stranu takové ty přehnanosti z oblasti související se sexem přibližovaly film k takovým kravinkám, jako jsou Děsný doják apod., a to asi není moc dobře. Ale jinak určitě na to někdy kouknu znova rád, tohle je ten typ filmu. Zabavit, moc u toho nepřemýšlet. Jo, jo. ()

mm13

Platí, čo píše skoro každý - prvé dve tretiny som čumel ako teľa, čo si to všetko nedovolia a ako presne sa striafajú, vískal radosťou a začínal sa triasť ako to dopadne. Poslednú tretinu som tiež čumel ako teľa, ale triasol som sa od zúfalstva a oči mal podliate slzami sklamania a krvou nenávisti. To sa nedala vymyslieť nejaká podvratnosť? Žeby ste sa ohanbili! ()

Morholt

Nechápu tak vysoký hodnocení. Je to tupý, zbytečně přisprostlý.a zoufale nevtipný. Bonobónek celý tý trapnosti je závěrečný "united". Hrozný. 10% za to, že jsem se asi dvakrát zasmál. ()

Lucasion

Klasický a absurdní Sandler. Rok 2008 byl krásný rok na filmy a Zohan patřil mezi ty filmy, které musel vidět každý. Obzvlášť začátek, kde Zohan vypráskává teroristy kopy skrze zdi. Pak doplave motorový člun a k tomu si plácne s pelikánem. Klasika. Příběh o muži, který touží pouze rozdávat radost skrze stříhání vlasů v Americe. Ovšem v tom mu brání teroristi a služba vlasti. S odstupem času musím říct, že je to možná trošku delší, ale pořád to baví od začátku do konce. Líbí se mi finále a poselství jaké film nese. Bohužel tohle může fungovat pouze ve filmu. Ale přehrávání a přízvuk Adama je k sežrání. (65 %) ()

Shaqualyck

Účinně lze proti terorismu bojovat jedině pomocí hřebenu, hummusu, klokaního přízvuku a DISCOtékových megahitů. A nejlépe v malém kadeřnictví v New Yorku. Přidáme-li smrtící „silky-smooth“ hlášky a trochu té neškodné gerontofilie, máme před sebou zaručený recept nejen na řešení Izraelsko-palestinského konfliktu. Adam Sandler je sice šílenec. Ale na druhou stranu velmi talentovaný šílenec, který umí, když chce. Proto je docela škoda, že si film nedokáže udržet tempo ani úroveň a na každý povedený vtip připadá minimálně jedna trapná scénka. Ke konci už je to trochu křeč, navíc neúměrně natahovaná. Ale pod tři hvězdy nejdu. Na to je postava Zohana příliš zábavná a taky patřičně hearttouchin´:)) A jestli někdo chystá petici za vznik zohanovského seriálu, nechť se spolehne na můj podpis. ;) ()

ScarPoul

Nikdy som nečakal že to napíšem vzhľadom na to že Sandlerové filmy mám rád ale toto je len efektne natočená sračka, ktorá v súčasnej dobre predstavuje absolútny vrchol nevkusu. Samozrejme je tu pár vtipov a bol som ochotný tolerovať všetky nezmyselné hlúposti keď ešte Zohan bojoval a film bol akčný ale hneď po presune do New Yorku začalo všetko byť príliš priamočiare a nechutné. Ako naozaj sex so starými ženami a trenie si rozkroku o ich rameno mi nepríde ako vtipné ale skôr pekne nechutné. Tak isto aj fotbal so živou mačkou. To sú jedny z mála trapných scén ktoré sa v tomto filme nachádzajú. Verte že ich je viac. Kupodivu ma ale pobavil Schneider a takisto mini rolička CHrisa Rocka: Sandler okrem vtipného prízvuku, prehrával a správal sa vyslovene tupo. Skôr som sa bavil na jeho protivníkovi v podaní Turturra. Ale verte že keď palestínci aj izraelci majú radi Mariah Carey tak to zaváňa tuposťou . Naozaj. Dugan natočil efektný film , ktorý nenudí a to sa mu musí nechať. Tiež je to všetko okorenené drobnými vtipmi čo ma celkom potešili ale v konečnom dôsledku aj vďaka scenáru je tento film na mňa až príliš tupý. Radšej mám Sandlera moralizujúceho v rámci skutočnosti ak sa dá. Poprípadne nejaké to sci-fi akou bol Click ale toto skrátka nie. ()

RelaxMan

Zohan není Borat, bohužel. Má rád komedie tohoto typu, ale tady sem se nezasmál, ani jednou. Adam Sandler natočil poměrně dost vydařených komedií, ale tato mezi ně rozhodně nepatří. ()

maseer2

prostě se mi to líbílo - hromada skutečně vtipných a hlavně trefných vtípků a scén, které s přehledem zastíní pár trapnějších momentů.. za to, jak si tenhle film výstižně a bez servítek bere na paškál izraelsko-palestinské vztahy, mu prostě musím dát 4 hvězdičky :) ()

PROROK14

Komédia ako každá iná, na ktorej som sa zopár krát zasmial, ale aj som si zopár krát zívol od nudy a zamyslel sa nad niečím iným. Celé sa to snaží zachrániť Sandler, ktorému sa to jeho ksichtmi a hláškami skoro podarilo. Ale ten celý záver sa mi nepáčil. ()

BoPo

Rozhodne pozerať v originále. V tomto prípade by dabing výrazne znížil zážitok. Inak Sandler znova balancuje na hranici môjho vkusu. Tentoraz viacmenej úspešne. ()

Wewik

MPAA: #44058 Z bojovníka proti terorismu se stává kadeřník... :) Ale jinak je to jako každá druhá tuctová komedie, kterou si navíc napsala hlavní postava... ()