V Riu si musí každý policista vybrat mezi úplatky, odchodem nebo bojem. Oni si vybrali boj... Kapitán Nascimento jako velitel elitní jednotky brazilské policie, zvané BOPE, vede válku s drogovými dealery už několik let. V Rio de Janeiru je přes 700 slumů ovládaných po zuby ozbrojenými dealery. Mají HK, Uzi, AR-15, zbraně, které se v jiných zemích používají ve válkách. Tady jsou v rukách gangsterů. Jejich střela prolétne autem jako papírem. Ve městě, jako je Rio, nechodí policie do favel bránit zákon. V Riu závisí mír na rovnováze mezi gangsterskou municí a korupcí policistů. Když jde čestný policajt do favel, obvykle se něco semele. Matias a Neto byli přesně ti, kdo ještě věřili, že policie může konat správně. A právě ty potřebuje kapitán Nascimento, aby z nich mohl vychovat své nástupce. Vede tuhle krutou válku už pěkně dlouho a začíná jí mít plné zuby. A taky čeká syna... Film, zachycuje se syrovou a dynamickou otevřeností příběh inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály v riodejaneirských favelách v roce 1997 těsně před návštěvou Svatého otce z Říma. (Česká televize)

Išak

Film jenž mě neupoutal ani tak svým dějem, o který vlastně ani tak nejde, jako spíše vyobrazením života v chudinských čtvrtích Rio de Janeira.Spíž mi to připadá víc jako dokument, který líčí práci policie, ukazuje zkorumpovanost strážců zákona, kteří prodávají zbraně těm proti kterým by měli bojovat, vybírají "výpalné" kde se dá a nechávají si platit za nevměšování se.Pak je tady speciální jednotka BOPE, které jsou hlavní silou v boji proti kriminalitě.Tvrdý a nelítostný výcvik jejich příslušníku je opravdu fascinující a neuvěřitelný.Tak trošku peklo.Jen mi tak trošku uteklo, kdo je dobry a kdo zlý.Akce speciálních jednotek a výslechy lidí, které pak rovnou popravují ( tedy alespoň v jednom případě určitě co jsem si tak všiml) mi tak trošku připomínali konáni spíše esesáku než bezpečnostní složky demokratického státu.Celkově se jedná o docela povedené dílko, které vás zasvětí do tamních poměrů. ()

RozaMadMax

To se jinak než plnym počtem ani hodnotit nedá. Prostě max. bomba. Pro slabší povahy tenhle film hold neni. Prosím do obličeje ne, chci mít hezkej pohřeb. :-D. ()

OldBeast

Policejní brutalita v Braziílii nesnese srovnáni s jakoukoli jinou zemí. V roce 1992 policie zabila jen v Sao Paolo 1470 podezřelých civilistů. ()

montel

Neto (Caio Junqueira) a Andre (André Ramiro) nastupují jako nováčci do výcvikového programu speciální jednotky BOPE. Jeden z nich se má stát nakonec velitelem za končícím kapitánem Nascimentem (Wagner Moura), kterému se narodilo dítě a u BOPE chce skončit. Nový velitel musí být ale tvrdý a nekompromisní a musí neustálému tlaku ze stran zločinců a drogový dealerů...Velmi dobrý nesmlouvavý příběh dvou kadetů a velitele v drsém prostředí Rio De Janeuira. Takové druhé Město bohů vyprávěné tentokrát očima velícího důstojníka speciální jednotky. 70% ()

xhonza5

Elitní jednotka musí napravit všechno, co je v Brazílii špatně. Není to lehký úkol. Proti nim stojí zkorumpovaný policisté a gangy. Musí ohlídat mnoho. Život tedy není jednoduchý a členi z elitní jednotky mají hlavně práci, žádnou zábavu, či čas na svou rodinu. ()

LB-goulem

V celku vynikajici film, zadny "rambo", zadne prehnane akcnosti ani nikdo nezboril pulku mesta. Davam 4 hvezdicky, jelikoz prvni polivina je o neco horsi, ale celkove tento film rozhodne stoji za podivani! ()

sospik

'Maj lepky s dýkou, ale kapsy prázdný' tak takhle se dá nazvat boj proti korupci luxus, má to hloubku, stupňuje se to.. výborný :o) ()

Trescha

Příběh o speciální jednotce,která si jako jediná udržuje respekt i v těch nejhorších koutech brazilských slummů.Stejně jako v Městě Bohů se ocitáme v Riu a sledujeme život ve zdejších slummech,jenže tentokrát z druhé strany.Jednotka BOPE si tu sjednává pořádek tím nejrazantnějším způsobem.První polovina filmu tak trošku málo šlape,druhá přitvrdí muziku a přidá na syrovosti.Jeden z mála filmů kde nebudete držet palce zřejmě ani jedné straně. ()

Atmosphere

Ať už je v tomto filmu život v Riu a Brazílii popsán úplně realisticky, nebo je na tom jen něco pravdy, je tam kombinace drogy + kriminalita + korupce + chudoba + násilí opravdu natolik děsivý problém (víc než v jiných zemích) je opravdu troufalé o tom natočit film. Nevím, v jakých podmínkách autoři pracovali, ale musí se nechat, že má tento filmu spousty much. Možná kdyby byl natočen o nějakém pro nás známějším prostředí, vynikly by nedostatky ještě víc. Matoucí přechody v čase, které neměly nějaký velký význam a místy zmatený střih. Je tam vidět vliv různých filmových žánrů a stylů, kdyby autoři zvolili jednoduchý výklad příběhu od začátku do konce, určitě by to prospělo. Celkově film stojí za to vidět a nahlédnout do života Jižní Ameriky. ()

Dr.dogous

Akční agitka, ale z exotické země a navíc zajímavá kamera, rádoby dokument. Vhled do městské džungle, kde platí právo silnějšího, kde se kuje železo, dokud nějaké je. Nezlomný duch bojovníků elitní jednotky, končí občas zlomeninou, nebo i něčím horším. Zákony určuje momentálně silnější, pravdu má vždy velitel. 71% ()

FAxPR

ho ho hooo. tak na takhle dobrej film jsem dlouho čekal! první, lehce chaotická, polovina mě zas tolik nebavila. brazilci mluví brutálně rychle a občas jsem nestíhal, který titulek patří komu (návrh na barevné rozlišováky), ale v tý druhý půli to byl atmosférický nářez! jen nevim proč lidi, říkají, že je to fašounský... asi jsem fašoun a fašounství kolem nevidim.. AngelAngie- skvělej comm. ()

nickymilka

Takhle brutální film jsem už opravdu dlouho neviděla. S městem bohů se to ovšem nedá srovnat. (Pro mě je Město bohů zkrátka numero uno!) Tenhle masakr je natočen tak, že z celého filmu mám jen ošklivý pocit z vše objímajícího násilí. Kamera ve většině záběrů roztřesená a téměř všichni bílí herci se mi pletli dohromady, ptz si byli hrozně podobní. Myšlenka toho, že čím brutálnější policejní jednotka, tím spravedlivější mi moc nesedla. Na druhou stranu je pravda, že syrovost se kterou je celý děj vyprávěn dodává snímku autentičnost. ()

kakapo007

Syrový snímek ukazující realitu života v brazilských slumech. Dokumentární rovinu snímku (alespoň z mého pohledu) podtrhuje fakt, že k obrazovce mě nepřikoval a neudržel pouze samotný příběh filmu, ale rovněž i informace které byly servírovány ústy vypravěče. ()

pogoman77

Film, který jde na dřeň. BOPE (a tvůrci) se s ničím nemažou a je jen a jen na vás jestli jim budete fandit nebo je odsoudíte jako nácky a násilníky. Každopádně peckoidní film!!! P.S. Má to velmi hodně moc dobrý soundrack ()

johny.mad

Kvalitní snímek, pohled na život ve slumech z druhé strany...a je to pohled nekompromisní plný tvrdosti a násilí.A důvod? Chuť bojovat s kriminalitou pravda s poněkud ostřejšími služebními postupy:-)..tleskám tvůrcům a směju se názorům o fašistickém pohledu na věc..Město bohů ukázal pohled zevnitř, tenhle zase z venku.... ()

wrong3

Nekompromisní,tvrdý,drsný s ničim se nemazlící film.Fašismus je z tohohle snímků jasně vidět.Hm,ale co si má člověk počít,když je obklopen násílím,drogami a všudypřítomnou korupcí.Systém ho semele,nebo nesemele??? ()

Mort09

Drama až na hranici dokumentu, které si na nic nehraje a ukazuje situaci takovou, jaká ve skutečnosti je. Všemocné vládce favel, zkorumpované neziskovky a policejní metody, za které by se nemuseli stydět ani na Guantanamu. Technické zpracování sice není nejideálnější, zvláště kamera mohla být lepší. To, ale nic nemění na tom, že se jedná o nejlepší akční drama poslední doby, které může Hollywood jen závidět. 80% ()

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

15.04.2013

Brazilec José Padilha, který se proslavil dvěma díly nekompromisního nářezu Elitní jednotka, pořád bojuje s remakem RoboCopa. A přestože ho tato zkušenost před několika měsíci přiměla prohlásit, že… (více)

RoboFassbender?

RoboFassbender?

26.09.2011

Není vyloučeno, že Michael Fassbender si po roli androida v Prometheovi Ridleyho Scotta střihne další sci-fi roli. Dokonce jednu z nejikoničtějších vůbec. Brazilský režisér José Padilha, kterého… (více)

A remake RoboCopa vám přináší...

A remake RoboCopa vám přináší...

13.03.2011

Darren Aronofsky? Kdepak, ten od projektu dávno odstoupil kvůli odkladům, způsobeným finančními problémy studia MGM. To se mezitím otřáslo z nejhoršího a rozběhlo jak práce na Hobitovi a třiadvacátém… (více)