V Riu si musí každý policista vybrat mezi úplatky, odchodem nebo bojem. Oni si vybrali boj... Kapitán Nascimento jako velitel elitní jednotky brazilské policie, zvané BOPE, vede válku s drogovými dealery už několik let. V Rio de Janeiru je přes 700 slumů ovládaných po zuby ozbrojenými dealery. Mají HK, Uzi, AR-15, zbraně, které se v jiných zemích používají ve válkách. Tady jsou v rukách gangsterů. Jejich střela prolétne autem jako papírem. Ve městě, jako je Rio, nechodí policie do favel bránit zákon. V Riu závisí mír na rovnováze mezi gangsterskou municí a korupcí policistů. Když jde čestný policajt do favel, obvykle se něco semele. Matias a Neto byli přesně ti, kdo ještě věřili, že policie může konat správně. A právě ty potřebuje kapitán Nascimento, aby z nich mohl vychovat své nástupce. Vede tuhle krutou válku už pěkně dlouho a začíná jí mít plné zuby. A taky čeká syna... Film, zachycuje se syrovou a dynamickou otevřeností příběh inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály v riodejaneirských favelách v roce 1997 těsně před návštěvou Svatého otce z Říma. (Česká televize)

cigicigi

Film o (ne)fungovani policie v Riu. Korupcia na dennom poriadku. V pripade vaznych problemov zasiahne specialna jednotka. Scena s premiestnovanim mrtvol z jedneho policajneho obvodu do ineho kvoli lepsej statistike mi pripomenula vtip o policajtoch ktory nevedia ake "i" sa pise v slove kino a tak odnesu mrtvolu pred postu :) ()

Jungler

Město bohů je asi o drobátko lepší, to ale nemění nic na tom, že Tropa de Elite je jedním z nejsilnějších filmů, který jsem v poslední době viděl. Hrdinové jsou drsný, syrový a s nikym ani s ničim se vůbec neserou. ()

Blazis34

Drsný příběh z drsného prostředí brazilských slumů musím pochválit. Herci, kamera, střih i zvuk jsou velice autentické s realitou a divák tak může věřit všemu, co se ve filmu vyskytne. Na druhou stranu je toto hrozné, když ve 20.století stále umírají i nevinní lidé, kvůli těm špatným. Líbí se mi děj a třeba i drsný výcvik budoucích členů speciální vojenské jednotky. K úplné spokojenosti mi chyběl na závěr nějaký konec, přišlo mi to dost useklé a dále nějakou pravdivou informaci o hlavních postavách či nějaká čísla spojená s tímto zločinem. To mám na těchto věcech s pravdivým podtextem rád. Sečteno podtrženo Tropa de Elite jako celek je výborný, na druhou stranu zamrazí s pomyšlením, že se tohle někde na světě pořád děje. Hodnotím velice kladně a dávám čtyři hvězdičky - 80%. ()

davistercz

Záživný film z pohledu policisty a kam to dotáhl.Absolutně dokonale natočené a akční prvky? sice jich je málo, ale stojí za to!!! ()

muti

ide o fakt drsny film z prostredia specialnej jednotky z Ria. Keď nestačia modré uniformy takmna rád prídu čierne. A tí sa nepárajú s nikým. som rad ze to nebol dalsi americky film, takze tam nebol priestor na propagnadu ako su tito nasi naj tvrdasi naj na svete. je to na psychiku, do toho snaha o nejaký život. ked som myslel ze to uz bude koncit tak som si uvedomil ze to len zacina a som len v polke filmu, nice! oblubena replika z filmu: "pripiste tu mrtvolu papezovi na ucet." ()

pimp

"....když už tam byl, měl je zatknout podle článku 32...." :-) Další z filmů, který se dá vidět několikrát a neomrzí. Gangsteři vyzbrojeni bezmála jako pravidelná armáda, policejní jednotka s lebkou ve znaku a její neortodoxní metodika výslechů. Určitě platí pravidlo, že čím chudší země, tím větší korupce, drsnější projevy kriminality i způsoby jejího potlačování. Film nám tohle všechno nabízí přímočaře a bez zbytečných oklik. Nadhled nechť si laskavý divák vytvoří sám, pokud má zájem, režisér to jaksi neměl v pracovní náplni. Český dabing trochu kazí atmosféru, v původním znění je to o dost lepší. ()

Phex

Jediné dva brazilské filmy, které znám jsou toto a Město bohů. Z obou asi věru nemají radost úředníci brazilského ministerstva cestovního ruchu. ()

maxnot

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, však už jich bylo natočeno spousty. Ovšem tento film je něco extra! Není to jen o elitní jednotce, ale i životě ve slamu a zákulisí místní policie. Vřele doporučuji. ()

Epinglier

Narazil jsem na tenhle film nedávno a náhodou a musim říct, že z toho co sem za poslední rok viděl, tenhle film měl koule! Když skončil tak jsem se s otevřenou pusou kouknul na csfd a jako zjistil jsem že má ještě pokračování! :-) Wagner Moura předvedl excelentní výkon! Režie, kamera a ten zvuk! Do ústřední písničky jsem se zamiloval! :-) 5/5* ()

BenchPress

Dám čtyři, ale možná hodnocení ještě zvednu. Začátek je výborný. Pak zhruba v půlce nastane trochu slabší část, ale jinak v podstatě nemám co vytknout. Jihoameričani dokážou občas natočit slušný snímky. 4/5. ()

nikus120

Začínam sa utvrdzovať, že najlepšie akčné filmy nepochádzajú z produkcie USA. Elitná jednotka mi dokázal zmeniť celkový pohľad na políciu a na zločin v zámorí. Neviem či sa film inšpiroval policajnými praktikami ale uznávam, že film neprikrášľuje realitu a ani praktiky mafie. ()

Gangsta

Moc lidí tento film nezná což je obrovská škoda protože je důkazem že nejlepší filmy nemají Toma Cruise v hlavní roli a nejsou produkovány v hollywoodu. Propracovaný scénář, skvělí herci, akční scény jedním slovem dokonalé. Většinou píšu delší komentáře ale u tohoto mi prostě dochází slova. Kdo to neviděl tak povinně. 95% 5* ()

mnx

Moc nechápu, co kdo na této klipovité, překontrastované blbosti vidí. Vážně jsem dost tápal mezi zlými policajty, hodnými policajty, elitními policajty, zkorumpovanými policajty, vyšinutými policajty, dealery drog, a všemi těmi zákoutími brazilských slumů nebo favel. Druhá polovina - výcvik na elitního policajta vyšinutým policajtem, tam už je to aspoň rozeznatelnější. Jo a na sociální pracovnici se dalo koukat. Ale proč to zase nezmršit závěrem, že. Někdo to srovnává svým stylem k Městu bohů. Ano, bylo to natočené podobným stylem, akorát z nějakého důvodu tomu tahle slátanina nesahá ani po kotníky. ()

AndrewNewman

Je to tak o triedu menej kvalitné, ako famózne Mesto bohov, ale stále to je brutálne intenzívny brazílsky masaker so skvelým Mourom v hlavnej úlohe. Škoda len toho, že sa film nevenoval výcviku hneď od začiatku, pretože práve od toho momentu to nabralo neskutočné grády. Už len samotný výcvik bol naozaj neskutočné psycho. ()

Sekel

Nekompromisně jeden z nejrealističtěji a nejautentičtěji natočených filmů, co se týká chování a jednání postav v bojovém stresu. Konečně scénář absolutně nezatížen žádnými ohledy na diváka, či kritiku. Hlavní hrdina jedná bezohledně a vše podřizuje účelu. Svému boji a své misi, jejíž cílem je najít a vychovat svého nástupce. Nechápu jakoukoli výtku proti jeho jednání. Plně jsem mu fandil a to i při těch nejotrlejších scénách. Válka je válka. Pokud se někomu nelíbí, může si dokola pouštět rádoby politicky nekorektní filmy z Hollywoodu, pokud mu ovšem nebudou po takovém zážitku připadat naivně úsměvné. ()

vlada-xxx

....Vysoka kvalita...naprosto originalni, a verim ze velmi realny pohled na problematiku zkorumpovane policie a neresitelnosti otazky drogoveho dealerstvi. Presvedcive herecke vykony a uderny zaver++ ()

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

15.04.2013

Brazilec José Padilha, který se proslavil dvěma díly nekompromisního nářezu Elitní jednotka, pořád bojuje s remakem RoboCopa. A přestože ho tato zkušenost před několika měsíci přiměla prohlásit, že… (více)

RoboFassbender?

RoboFassbender?

26.09.2011

Není vyloučeno, že Michael Fassbender si po roli androida v Prometheovi Ridleyho Scotta střihne další sci-fi roli. Dokonce jednu z nejikoničtějších vůbec. Brazilský režisér José Padilha, kterého… (více)

A remake RoboCopa vám přináší...

A remake RoboCopa vám přináší...

13.03.2011

Darren Aronofsky? Kdepak, ten od projektu dávno odstoupil kvůli odkladům, způsobeným finančními problémy studia MGM. To se mezitím otřáslo z nejhoršího a rozběhlo jak práce na Hobitovi a třiadvacátém… (více)