V SAW 5 pokračuje Hoffman v práci Jigsawa. Jeho tajemství je však skoro prozrazeno a on se musí vydat na lov, aby zabránil svému prozrazení. (oficiální text distributora)

IllIlIlIIl

Jako skalní fanoušek jsem očekával, že dám rozhodně za *****. Ve výsledku dávám ,,jen,, za 4 hvězdy a to z toho důvodu, že změna režiséra se na filmu projevila dosti očividně. Už to není klasický thriller-horror, film spíše inklinuje k detektivce. To by určitě tak hodně nevadilo, ale spíše kamenem úrazu je, že celkový příběh není ve výsledku až tak spletitý jako v předchozích dílech a PŘEDEVŠÍM konec nepřevrací dosavadní díly do jiné roviny pohledu tak, jak jsme byli zvyklí v minulých dílech pod taktovkou D.L.Bousmana. Saw V nám opět vybarvuje a upřesňuje samotnou dějovou linii, opět nezklame s výběrem všech pastí a s pohráváním si divákova žaludku. ()

stration

Nezklamalo! Detektivní rovina filmu jenom prospěla. Chvílemi dokonce velice napínavá podívaná. Už ať je šestka! ()

Hadža

Celkem jiz klasika,nic prevratneho,ale jsem rad za kazde takove pokracovani,u ktereho si prijemne odpocinu,kdyz uz se nic jineho podobne vypracovaneho a promysleneho ani netoci. ()

MATADOR

Série Saw už mele z ničeho! Ne že by předchozí díly byly něčím zajímavé, ale to co se objevuje v pátém díle je už opravdu zbytečné a určitě to ani nikoho zajímat nebude. Vyšetřování, které se rozbíhá po smrti Jigsawa je nudné a patetické. Nudné jsou prakticky i všechny ty morbidní vraždy, i když samozřejmě se série Saw vyznačuje tím, že se ukazují opravdu nechutné smrti, zde tomu není jinak. Není to špatné, ale je to nehorázně zdlouhavé, a při pomyšlení, že uběhlo 40 minut a pořádně se nic neudálo, kromě samotného začátku je opravdu hrozné zjištění! Upadající série Saw, už neví, co by měla nabídnout. ()

reqiuem

a to jenom za podařenou myšlenku v pasti s těma pěti lidma..bohužel podobný a vydařenější už se oběvili v jedničce, kterou už to mělo skončit..pokračování nic novýho nepřináší, až na neustálej příval novejch "kompliců", což už ale taky neni nic novýho.. ()

Falconica

Moc nechápu, co tady má na mě působit tak hororově, když dopředu přesně vim, co se stane. Skupinka lidí A, B,C,D vejde do místnosti, spustí se video, kde neznámá maska X vysvětlí úkol, který má skupinka A,B,C,D plnit. X také jasně vysvětlí, co se stane tomu, který úkol nesplní a jednoznačně zdůrazní, že jeden úkol určitě nesplní. Muž A je hodný, žena B a žena C také, ale muž D se projevil v předchozí místnosti jako špatný, muž D tedy zemře podle předem popsaného schematu a skupinka A,B,C se přemístí do další místnosti, X opět vysvětlí úkol, následky i to, že jeden nesplní. Ve skupině už je pouze jeden muž, takže ten úkol určitě splní, muž v americkém filmu nemůže ublížit ženě, takže je jasné, že C a B se pobijí navzájem, přežije A a B. Splní úkol podle připraveného schematu, postoupí do další místnosti...WTF to jako vážně? ()

Skip

Tady už se začínalo poněkud vařit z vody. Sice není problém zorientovat se v ději, ale ta přílišná překombinovanost je chvílemi otravná. Dávno pryč jsou časy krásné "jednoduchosti" jedničky. ()

kajas

Po otřesné čtyřce mírné zlepšení, přesto už mě nějak nebaví sledovat pohnutky muže, který zemřel už asi v předminulém dílu. A závěrečné rozmáčknutí bylo hodně nechutné. ()

Dubro

Z Píly sa stáva dobrá ryža, napriek tomu, že je to dookola o tom istom. Pisálkom Meltonovi a Dunstanovi stačil riedky vývar z predošlých pílok, fantáziu majú, tak pridali kus mäsiarčiny a zrodil sa nový diel „seriálu“, kvalitou o nič horší ako predošlé. Len divák musí zákonite poznať obsah predošlých častí, ináč by z toho mal taký guláš, že by to ani pes nezožral. III ()

IceQueen

Posledné tri sawky sú v podstate už len workshopy, príbeh je nutný len na pozliepanie pascí do jedného celku. Keď už autori nevedeli čo by kde by, začali sa priživovať na predošlých dieloch a spolu s flashbackmi sa nám dostáva aj zopár vysvetlení. Na môj vkus príliš mätúce skákanie v čase. Čo sa dá robiť, ale opakovaním sa pôvodný nápad opotrebúva a stáva sa menej lákavým. Napriek tomu je Saw 5 ešte stále lepší ako mnoho iných žánrových kolegov. ()

Fanucci

O hvězdu lepší než předchozí díl. Soustředí se více na příběh než vraždění, což mě osobně vyhovuje. Děj je navíc přehledný a člověk netápe tak jako při ve čtyřce. Přesto ale jde o zbytečný film a umělé prodlužování Saw série. Už vlastně nejde o horor ale thriller, kterému schází moment překvapení, dějové zvraty...už to zkrátka nefunguje. O výchovném podtextu některých úkolů a úkolech samých se už raději nebudu vyjadřovat. Z potenciálu Saw tvůrci vyždímali poslední možný dolar a teď jdou evidentně i po drobných, protože se chystá šesté pokračování. Přijde mi to ubohé a v Lionsgate by se měli zamyslet, jestli jim to za to opravdu stojí. ()

Valsadora

Dlouho jsem se na Saw 5 těšila a teď jsem ráda,že jsem ho mohla vidět v kině.Opravdový zážitek.Konečně jsem pochopila dosud pro mě nesrozumitelné skutečnosti,všecičko se mi hezky propojilo a k tomu se mi dostalo jěště neobyčejného zážitku,který by se možná nedostavil po shlédnutí pouze na Tv.Po Saw 1 asi nejlepší.Uvidíme,co bude příště,ale už se na to nesmírně těším. ()

iHyik

Znáte to, jak si jdete na tržnici koupit boty a za měsíc jste tam zase a kupujete nový? Tak tohle je Saw (1,2,3,4,5). Ačkoliv víte, že jdete do té samé sračky a že se tam stejně objevíte zase za rok a ještě si tím zničíte vnímání, tak se na to prostě musíte koukat. Protože jako je hřích, přečíst si první tři knížky Harryho Pottera a pak to hodit do koše, stejně tak není možný vidět čtyři díly Saw a nejít na ten pátej. A kupodivu z toho plyne dost zajímavý morální ponaučení: Nenakupujte u Vietnamců! ()

maverick10 odpad!

Jo jeden klad jsem tu vlastne nasel, byl pouzitej docela hezkej font v zaverecnych titulkach :-) Davida Hackla bych kopnul do prdele a poslal ho na pionyrsky tabor. ()

SonG

Oproti trojce a čtverce si pětka trošku polepšila, ale i tak mám pocit, že první díl by pro důstojnost Saw série bohatě stačil....Další díly počínaje dvojkou táhnou skvělou jedničku ke dnu....Méně by bylo více... ()

ilemas

Kdy už se tenhle brak přestane točit? Hrůzu mě to nenahání ani v nejmenším a při některých scénách se spíš musím smát. Vždy si říkám, že pokračování už nemusím vidět a přesto se nechám zlákat. Pak se koušu nudou a nadávám, proč se na to zase dívám. Neustále dokola to samé. ()

honajz2

Ačkoliv jsem se zařekl (už podruhé!), že se na další díl Saw už nikdy nepodívám, když jednička byla nudná, dvojka totálně debilní, trojka ještě víc debilní a čtyřka míň debilní, ale hrozně nudná. Jenže pak přišel můj milovaný bratříček s tím, že 5, 6 a hlavně 7 jsou skvělé díly a že je prostě musím vidět. A jelikož já tipy na filmy od lidí, kteří mi normálně žádné filmy nedoporučují, přijímám s otevřenou náručí, tak jsem se rozhodl, že to do toho sedmého dílu nějak protrpím. A pětka je... no, takhle, já to rozeberu. Po magorovi Johnovi - Skládačkovi a krávě Amandě, která zhebla dřív než John, přichází úchylák Hoffman, aby se stal novým Skládačkou (který na rozdíl od Amandy má něco jako mozek). A tak se nám tu střídají flashbacky, pátrání policisty, který odhalí pravdu o Hoffmanovi a nová hra v podzemí s dalšími pěti idioty, z nichž jsem fandil dvěma, kteří nebyli takoví idioti a oba dva - jak jinak - chcípli jako první. A tak se nám rozjíždí mix všeho z všech dílů, jenže se tady překvapivě rezignuje na co nejbrutálnější smrti, místo toho rozjíždí celkem napínavou a atmosférickou podívanou (mixnutou s detektivkou), u které je sice naprosto jasné, jak dopadne (kromě toho, kdo z pětice přežije - jestli někdo přežije), ale přesto to jaksi funguje a já nemůžu říct, že bych se u filmu nudil. Sice je to pořád hloupé (a pořád nechápu, kde nám obě Skládačky berou peníze na svoje promyšlené pasti), ale ze všech pěti dílů, co jsem zatím viděl, mi to připadá hloupé nejmíň. Že by z té série přece jenom něco nakonec mohlo být? Nebo to byla jenom šťastná náhoda? Uvidím, co předvedou díly 6 a 7. Tenhle se mi zatím líbil nejvíc. 3* ()

JasonCZ

nebylo to zas tak spatny, konec me dostal, vcetne toho jestli chces otevrit dvere musis naplnit nadobu vlastni krvi a dost drastickym zpusobem...... SAW ()

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)