V SAW 5 pokračuje Hoffman v práci Jigsawa. Jeho tajemství je však skoro prozrazeno a on se musí vydat na lov, aby zabránil svému prozrazení. (oficiální text distributora)

M.i.k.e

hodnocení možná překvapivé,ale přiklonil sem se k němu už jen proto,že pětka je lepší než předchozí dva díly a taky vyjímečně dává docela smysl a člověk v ní netápe tak jako v předešlých dílech... ()

Martin741 odpad!

Dalsia zbytocna a samoucelna porcia brutality a mucenia. Lynn Bousman je prec, a tu rezirovala akasi lama, ktora sa vola David Hackl. Brutalita a miestami az exploitation ma podla mna zakryt rezisersku nemohucnost. Sracka, 0 % ()

Rajesh_K.

Jakožto milovník seriálu Dexter mě velice potěšila přítomnost Julie Benz, takže hezky se mi na ní dívalo. Hodnotím to jako dobrý průměr, pořád nám Saw má co nabídnout a umí si udržet tu kvalitu. (60%) => 3★ ()

honajz2

Ačkoliv jsem se zařekl (už podruhé!), že se na další díl Saw už nikdy nepodívám, když jednička byla nudná, dvojka totálně debilní, trojka ještě víc debilní a čtyřka míň debilní, ale hrozně nudná. Jenže pak přišel můj milovaný bratříček s tím, že 5, 6 a hlavně 7 jsou skvělé díly a že je prostě musím vidět. A jelikož já tipy na filmy od lidí, kteří mi normálně žádné filmy nedoporučují, přijímám s otevřenou náručí, tak jsem se rozhodl, že to do toho sedmého dílu nějak protrpím. A pětka je... no, takhle, já to rozeberu. Po magorovi Johnovi - Skládačkovi a krávě Amandě, která zhebla dřív než John, přichází úchylák Hoffman, aby se stal novým Skládačkou (který na rozdíl od Amandy má něco jako mozek). A tak se nám tu střídají flashbacky, pátrání policisty, který odhalí pravdu o Hoffmanovi a nová hra v podzemí s dalšími pěti idioty, z nichž jsem fandil dvěma, kteří nebyli takoví idioti a oba dva - jak jinak - chcípli jako první. A tak se nám rozjíždí mix všeho z všech dílů, jenže se tady překvapivě rezignuje na co nejbrutálnější smrti, místo toho rozjíždí celkem napínavou a atmosférickou podívanou (mixnutou s detektivkou), u které je sice naprosto jasné, jak dopadne (kromě toho, kdo z pětice přežije - jestli někdo přežije), ale přesto to jaksi funguje a já nemůžu říct, že bych se u filmu nudil. Sice je to pořád hloupé (a pořád nechápu, kde nám obě Skládačky berou peníze na svoje promyšlené pasti), ale ze všech pěti dílů, co jsem zatím viděl, mi to připadá hloupé nejmíň. Že by z té série přece jenom něco nakonec mohlo být? Nebo to byla jenom šťastná náhoda? Uvidím, co předvedou díly 6 a 7. Tenhle se mi zatím líbil nejvíc. 3* ()

Petoss1

Toto už je skutočne nazaujímavé. Film, ktorý vo mne nevyvolal žiadny, ale úplne žiadny pocit a pár podarených scén to nezachráni. 40% ()

cariada

Po hrozné nesrozumitelné 4 je tohle o třídu lepší. Sice je to takové to vaření z dávno provařené vody a jen nám to opět odhaluje to co si řada z nás myslela, že oni dva to sami dělat nemůžou. A taky nám to ukazuje jak co vznikalo za pasti. Odkazy jsou na všechny 4 díly. Tenhle díl končí otevřeně o proti jiným dílům. Jen se osobně děsím s čím tvůrci přijdou příště. Pasti jsou pořád celkem hustý hlavně viz "akvárko na hlavě" a tracheoktomie a nebo darování krve poněkud nestandartním způsobem. Ps: na jakém díle se série zastaví? ()

Rodriguez

Celá série je zatím nejlepší ze všech novodobých splácanin "velké" ameriky či japonska apod. Sice už jen tvůrci čerpají ze stejného tématu a dojí to jako starou krávu a natahují a překrucují původní uzavřenou trilogii, ale dá se to překousnout díky novým pastím, ze kterých "opět" stříkají hektolitry rudé krve. ()

O´Neill

Velice slibný díl, který sice nená na to mít, 4 hvězdičky jako první díl, ale je rozhodně lepší než například 4. Ačkoliv jsem všem Sawum kromě prvního dilu (ten dostal 4) dal 3 hvězdičky, některé jsou lepší a některé horší. A Saw 5 patří zrovna mezi ty lepší. Už se těším na 6ku s asistenci velkého plátna. ()

Attta

Pátý díl je pro mě hranice koukatelnosti celé série Saw (6. a 7. díl je už vyloženě hrůza). Ale abych mluvil i trochu pozitivněji, co se týče příběhu, pětka oproti prvním dílům není zase tak pozadu, ale ve zbytku zaostává. ()

DruidKarel

769. hodnocený film: 1. film z dovolené v Tunisku (Sousse - 31.7. - 7.8.09): Cestou v autobuse do Prahy jsem se pustil do zatím posledního dílu Saw a musím říct, že tohle byl už hodně velkej propadák. Totální vykrádačka předchozích dílů a jestliže už toho Johna jednou zabili, tak by to tak měli nechat definitivně a už nepoužívat jeho postavu, protože, jak je vidět, mají obrovské problémy zakomponovat do příběhu jeho postavu a pak to dopadá tak, že si divák myslí, že pořád žije. Není divu, že se tyhle filmy lidem protiví, protože tenhle díl Saw má hodně pochybnou kvalitu. Každopádně, kdyby zvládli skvěle zakomponovat postavu Johna do příběhu, tak by měli vyhráno na další díly. Takhle jsem hodně zvědavý na Saw VI. Jiank tohle byl fakt průvar. 2* a jednoznačně nejslabší díl celé série. 2* ()

Wormboy

Ech, dalsi Saw a teda uz zakonite dalsia sracka. Otazka je aka velka a aka smradlava. Sice patka tak nesmrdi ako superdebilna trojka, avsak stale je to puch riadneho dosahu a tvorcom by som uz skutocne odporucal, uzavriet cely tento material do poriadne vzduchotesnej nadoby a nevytahovat ho, kym sa nenajde niekto kto dokaze aj z hovna spravit skonzumovatelny predmet. 1,5/5* ()

lakikaki

Oproti otrasnej štvorke zlepšenie. A asi lepšie aj ako trojka. To ale vôbec neznamená že piaty Saw je dobrý. Síce sa mi nápad so skupinkou „skúšaných“ páči, ale ten tvorí asi tak pätinu filmu. Ďalšiu pätinu tvorí vývoj príbehu série (ehm) a asi tak 60% celej minutáže je tvorených flashbackmi. Scenáristov musím pochváliť za to, že vatu, tvoriacu výplň predchádzajúcich dielov, vymysleli tak, že dáva celkom zmysel, ale na druhej strane týmto postupom napísali film, ktorý by si namiesto 95 minút bohato vystačil aj s tridsiatimi. Musím ich však tiež pokarhať, a to za diery v scenári (v rámci série normálka), ale hlavne za neskutočné klišé, ktoré sprevádza film od začiatku až do konca. Dialógy ako vystrihnuté z príručky pre začínajúcich scenáristov a vývoj príbehu odhadnuteľný s predstihom desiatok minút. Ako som už napísal na začiatku tohto komentára, Saw V nie je dobrým filmom, ale v rámci série je relatívne vydareným a po fakt zlej trojke a štvorke ma celkom prekvapil. Ak ste teda vytrvali a na „pílovú“ sériu ešte úplne nezanevreli, jej piaty diel pravdepodobne poteší. [32%] ()

Juto

Film podľa očakávania spĺňa typické Sawove požiadavky. Viacnásobné pasce a viac odhaľujúci spätný príbeh. Jednoducho povedané, Saw 5 by nemal sklamať verného fanúšika Saw. 6/10 ()

c.tucker

IMHO je to o poznání lepší nežli předchozí díl. Vyvíjí se to zajímavě a velmi chytře, ale na oplátku mě docela zklamal dosti předvídatelný konec. ()

messiah

"Železo se má kout, dokud je žhavé"...ale ne do něj řezat čím dál větším kladivem dávno po vychladnutí. Větším a větším kladivem v případě Saw je čím dál větší brutalita a nechutnost. U čtyřky a scény se shnilými selátky jsem se málem poblil už i já. Přesto po tolika pokračováních už nejde o nic překvapivého a šokujícího. to si zřejmě začínají uvědomovat i tvůrci, protože u pětky drobet zvolnili, což jim přičítám spíše k dobru. Ještě aby si tak uvědomili že zatloukají čím dál víc rezavých hřebíků do rakve skvělého prvního filmu jen pro pár drobáků který jim to snad vynese. Nic nového, překvapivého ani zajímavého zde neuvidíme. Pasti člověka přestávají pozvolna bavit už od trojky. Jen kvůli otevřenému konci předešlého filmu už na to asi propříště koukat nebudu - to pro mě není dostatečný tahák. Lehce zamotaný děj, ze začátku spíše zmatený, se postupem času promění v největší (a zřejmě bohužel jediné) plus tohoto pátého pokračování. Jsem rád že jsem nešel do kina a 10 kč za DVD (na vypálení) taky plácat nebudu. Stahnul jsem, viděl jsem, smazal jsem. Jo teď koukam rozpočet 10 mil, tržby 30 mil, jo tak to pak cenu pořád má, mno...jen je smutný vidět tyhle čísla a čísla filmu jako Labyrint lží od Scotta. To by člověk brečel... ()

Maty85

Pořád dokola obehrávaná písnička. Komentář by se rovnal komentářům dvojky,trojky,čtyřky, takže netřeba nijak dál to rozebírat:-)) Ale aspoň fakt, že milovníci drsných scén si přijdou na své a nějaký to překvapení k závěru taky vždycky přijde. ()

Ruuzha

Autoři už těžce vaří z vody. Příběh už skoro nemá smysl a originálnost vražd a přístrojů je téměř nulová. Ono taky co se má pořád vymýšlet aby se z toho natočilo 6 filmů. Pokud jste zastánci brutálních scén tak jo, ale jinak se budete nudit...35% ()

WolfR

Pátý Saw nedosahuje kvalit předchozích dílů, ovšem stále je to mírně nadprůměrný krvák. Pasti se mi sice už tak moc nelíbí jako v předchozích dílech a herecké obsazení je také slabší, ale příběh není špatný a flashbacky z minulosti jsou výborné. Navíc se to celé tentokrát zaměřuje na jednu postavu a beru to jako takový prequel k ní. Jinak závěrečné rozuzlení mi přijde takové laciné a celkem prohlédnutelné. 3 hvězdy, ale jen proto, že mě tahle série baví už od začátku. ()

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)