Veřejní nepřátelé

USA / Japonsko, 2009, 140 min

Film začíná v roce 1933, kdy se po odpykání 9letého trestu dostává John Dillinger na svobodu. Má obrovské sympatie veřejnosti, navzdory tomu, že páchá ty největší zločiny. Podle státních institucí vykrádal banky. Podle lidí trestal ty, kteří zavinili hospodářskou krizi. Dillinger spolu s Johnem "Zrzkem" Hamiltonem a dalšími kumpány přepadával banky za denního světla. Během loupeží zásadně nebral peníze chudým občanům, dokonce i k rukojmím, které využíval k bezpečnému útěku z místa činu, se choval vždy zdvořile. Mezitím se Dillinger vrací do Chicaga, kde potkává napůl Francouzku, napůl Indiánku Billie, do které se zamiluje. Elegantní gangster je mistrem úniků před spravedlností, a proto se policejní prezident J. Edgar Hoover rozhodne založit úřad zaměřený na potírání nebezpečných zločinců (pozdější FBI). Na tento případ nasazuje jednoho ze svých nejlepších mužů, agenta Melvina Purvise, který se po Dillingerových stopách vydává se zuřivou zarputilostí a jejich stále napínavější hra kočky s myší vyvrcholí v legendárním strhujícím zúčtování. (TV Nova)

zkurvysyn

Někde jsem tady četl, že Depp zastiňuje Balea. Naprostý nesmysl. Bale je přesně takový jak to jeho role a prostor jí daný vyžadují a výsledek je dokonalý. Je to o prostoru a vyznění postavy. Dillinger je exhibicionista, Purvis honící pes, s kamennou tváří , který toho moc nenakecá. Podle výběru herců do ,,menších" rolí(Dorff,Tatum,Ribisi,Crudup, Sobieski atd), je jasné, že pro Manna nehraje nikdo druhé housle. Každopádně, kdybych měl vybrat nejsilnější herecký výkon, tak Stephen Lang strčí všechny svýma pár větama lehce do kapsy. ()

chopperman

Mám stejný názor jako Cival, děj moc rozvleklý, chybí rozvinutí mnoha scén, které jedna přes druhou zanikají, naopak některé jsou zbytečné, také o charakterech hrdinů se toho moc nedozvíme, což je škoda. Samozřejmě skvěle zahráno, o tom není pochyb, výprava a atmosféra taky skvělá, digitální kamera mi trochu vadila. Rozhodně mi víc seděl Veřejný nepřítel č.1, nebo geniální Americký gangster. ()

josmart

Michael Mann se zjevně nemohl rozhodnout, jestli chce natočit romantický doják nebo solidní gangsterku. Nakonec se přiklonil k první možnosti, s tím, že tam nějak zakomponuje střílečky, které jsou ovšem na profesionální úrovni. Christian Bale toho zde příliš nenahrál, ale byl zde jediný, kdo mě svým výkonem nějak zaujal. Jinak jsou všichni herci nepřesvědčiví (kupodivu včetně Johnnyho) a příběh je dost nezáživný, což je zvláštní u tak atraktivního tématu. ()

garten

Film má svoje slabé stránky, čo je na škodu veci, lebo scénár, obsadenie atď šlape ako hodinky. Film je mementom toho, že točiť z prostredia histórie by sa malo točiť na celuloid...Film miestami nudí, čakal som asi viac, ale 4* si zaslúži. ()

Mangus

Nemôžem. Kamera...otras. Ja neviem, koho kedy napadlo, že by to mohlo byť lepšie natočné takouto ,,modernou´´ ,,autentickou´´ kamerou, s neustálymi otrasmi atď. U Cloverfielda to naozaj fungovalo (ako vraví POMO), aj v Districte 9 boli hrátky s kamerou na mieste, ale tu je to jednoznačne rušiví moment. Odhliadnuc od toho, sú Verejní nepriatelia stále len jednou z nudnejších gangsteriek, ktoré majú síce pekné efekty, super hercov, ako je Johny Depp, Christian Bale a Marion Cotillard a pekne vykreslenú atmosféru 30. rokov, či už autami, uličkami, kostýmami alebo hudbou, ale tým končíme. Prestreliek málo, alebo aspoň nedotiahnutých a ak aj trvajú niektoré dlhšie, je vám z nich zle kvôli trasúcej sa kamere. Na film som sa tešil celý rok a dostal som nudu a asi iba jednu pamätihodnú scénu a to záverečnú ,,kinovú´´. Michael Mann ma sklamal. 6/10 ()

Kašák

Páni. Dlouhá stopáž je asi největší slabinou téhle jinak velmi povedené gansterky. První polovina se nese spíše v klidnějším tempu, ta druhá ovšem diváka rozseká nevídaným způsobem. ()

najki

dobry film, na moj vkus ale prilis roztahovacny a prilisny romanticky podton, neviem, ci sme mali sympatizovat s hlavnym hrdinom alebo nie, autori to nepostavili do jasnej role a mozno to bol ich zamer, herecke vykony vsak boli skvele na kazdej strane. ()

Poland

Digitální kamera naprosto kazí tu atmoséfru 30. let. Opravdu to někdy vypadá jak domácí video. A film, který má přes dvě hodiny musí nabídnout víc než pár bankovních stříleček a honiček s policajty. A bohužel to nezachranuje ani suchar Bale ani gangster sympaťák Depp. Pro mě docela nuda. Mann se mým oblíbencem opravdu asi nikdy nestane. ()

NaTe

Skvělá gangsterka s ještě lepším obsazením hlavně Deppa v hlavní roli... Určitě jeden z nejlepších filmů svého žánru... ()

sashator

Musím říct, že je to pro mě vcelku zklamání. Výbornej námět, velice dobrý obsazení, ale celkově z toho nevyšlo nic extra. Nelíbila se mi především ta digitální kamera- vždyť je to gangsterka z 30.let minulýho století. Opravdu je to škoda, John Dillinger si zaslouží lepší zpracování. Zkrátka Mann tentokrát šlápl vedle (a přitom i taková pohádka jako je Těžká váha je pro mě skvělý film). ()

pájap

nebylo to úplně špatné ale moooooooooooooooc dlouhé.kdyby měl film 100 minut bylo by to o něčěm jiném.papa. ()

genSilver

Tenhle film měl všechno co má správná gangsterka mít. Ale přesto mi tam něco chybělo. Nevím co, oproti Kmotrovi, se kterým jsem prostě musel srovnávat, tam nebyli "prázdná místa" kdy se nic neděje a jen nabíhá stopáž. A přesto Veřejným nepřátelům něco chybělo. A to emoce. V celém filmu jsou vystřeleny tisíce (?!) kulek, na konci je hlavní sympatický hrdina na straně zastřelen zezadu policajtem který je odporný jen odpohledu. Ale nic to se mnou neudělalo. Rozhodně nejde říct že to byla ztráta času, ale pokud si chcete užít správnou gangsterku která nemá 3hodinovou stopáž, Goodfellas je určitě lepší volba. ()

shinlove

I když konec se mi krajně nelíbil, tím myslím zastřelení na ulici zezadu a návštěva vězení s dojemným vyřčením posledních slov, tak celkově jsem s filmem spokojený. Johnny se předvedl jak ho každý zná - v tom nejlepším světle, protože on neumí hrát jinak a ti ostatní (s troškou parafráze na Gladiátora) byli jen stín a prach. Věřím, že naprosto stejně jako kterýkoli známější herec v tomto filmu, by jejich role zahráli i herci VKV, protože byli jen křovím v Mannově režii a "nosiči vody" Johnnymu. Kde je John, tam je úspěch, kde je úspěch, tam jsou peníze a kde jsou peníze, většinou se natočí i velice dobrý film. Tentokrát sice ne tak skvělý, ale na 3* to stačí. ()

pavont

U Manna to je vzdy otazka. Nuda alebo pribeh. V tomto pripade plati to prve. herci nedostali dost priestoru na rozvoj svojich postav, hoci ma film 140 min. Ich chovanie je uplne tupe najma Johnny a Marion maju scenare dost zmatene. Bohuzial ani Bale nedostava dost priestoru. Prestrelky su snad jedinou nadpriemernou vecou. Takze nakoniec len priemer na ktory sa zabudne. ()

Bale založí Ferrari

Bale založí Ferrari

21.08.2015

Kyberthriller Hacker neuspěl u kritiků ani u diváků a navíc jde o jeden z největších propadáků letošního roku (rozpočet 70 milionů dolarů, tržby 17). Režisér Michael Mann tak potřebuje malou domů,… (více)

Branagh jako Wallander ještě jednou a naposled

Branagh jako Wallander ještě jednou a naposled

26.11.2013

Wallander je bezesporu jeden z nejlepších detektivních seriálů současnosti. Možná i proto, že se nejedná o tradiční seriál – každá ze tří dosavadních sérií obsahovala tři devadesátiminutové epizody,… (více)

Mann verbuje Thora do kybernetického thrilleru

Mann verbuje Thora do kybernetického thrilleru

17.02.2013

Chris Hemsworth si měl zahrát hlavní roli v sci-fi Stevena Spielberga Robocalypse, jejíž natáčení už mělo v těchto dnech probíhat. Kvůli problémům s rozpočtem však bylo odsunuto na konec roku a Chris… (více)

Leonardo DiCaprio šéfuje FBI

Leonardo DiCaprio šéfuje FBI

21.06.2010

Už se o tom spekulovalo dříve, teď je to oficiální. Leonardo DiCaprio si po Franku Abagnaleovi a Howardu Hughesovi zahraje další slavnou postavu americké historie 20. století. J. Edgar Hoover založil… (více)