dehlie

naozaj dobrá dráma plná bitiek odhaľujúca pomery v súčasnom americkom vazení. výborný bol val kilmer, aj keď mi myšlienkové pohyby jeho postavy trocha unikali, o jeho smrti nehovoriac. záver obsahovalo jemné kliše s doslova zázračným očistením hlavného hrdinu. ale inak ma zaujala surovosť tohto snímku ako aj hlavného hrdinu v závere, aj keď bola zrejme z jeho pohľadu nevyhnutosťou. dokáže bez nej zločinec prežiť tam vonku? 80% ()

1945

Upřímně řečeno, čekal jsem další ,,tradiční" vězeňský film. O to víc jsem byl překvapen novým a působivým zpracováním tohoto žánru. Tvůrci dokázali natočit okoukané scény tak, že nepůsobí jako klišé. Smekám... ()

Matros

Nízký rozpočet je sice vidět, ale to nevadí. Vynikající vězeňský film odehrávající se ve vězení (překvapivě), kde by asi nikdo z nás nechtěl strávit ani den. Je to tam dokonale beznadějný, neni do čeho píchnout a když se řekne, že máte hodinu vycházku myslí se tím pár zabetonovaných metrů, kde jen není střecha a kde z vás s velkou pravděpodobností vymlátí duši spoluvězni. Stephen Dorff - skvělý výkon. ()

ElizabethB

Veľké prekvapenie a o to väčší zážitok. Naozaj. Tento film ma úplne všetko, čo k správnemu filmovému uspokojeniu treba.Akčnosť, vzrušenie z nepredvídatelného i ked väzenského prostredia, ale aj napodiv dojímavé momenty. O pútavosti s akou vás vtiahne do deju - nehovoriac. Val Kilmer a Stephen Dorff odviedli skvelý job. 9/10 ()

Phorbo

Čekal jsem že po kombinaci shlídnutých Shawshank redemtion a Prison Break se mi žádný film (seriál) z prostředí vězení nebude tolik líbit.. Ale po tomdle filmu to je úplně jinak. Tak prostý film. Když se zamyslíte může se todle stát i vám. Snímek zaujme a rozhodně si zaslouží být odceněn větším hodnocením než jaké má za současného stavu. 9/10 ()

Oyer

90%, téměř pětihvězdičkové. Kdo má rád filmy z vězeňského prostředí, tak tady si opravdu příjde na své. Ještě lepší než Cela 211, které jsem dal stejný počet hvězd. Zločinec je perfektním dramatem, které poukazuje pád člověka až na absolutní dno. Příběh drsného vězeňského prostředí shlédnete jedním dechem a pár dalšimi hlubokými nádechy možná budete film rozdýchávat. Komu nevadil Harold Parrineau jako Michael v seriálu Lost, tak tady jej bude k smrti nenávidět. Výbornému nízkorozpočtovému filmu by se možná dala vytknout přespříliš dynamická kamera (především v úvodní části filmu) a možná i to jak rychle se stal z hlavního hrdiny nekompromisní bitkař. Ale to jsou jen detaily... Parádní film ()

aLPaC

Výborné. Já chci také ocenit onu realičnost, kterou zde zmiňují mnozí další. Výborné vězeňské drama s hromadou rvaček, smůly hlavního hrdiny Stephena Dorffa, který vypadá jako Statham a svinskýho parchanta Michaela ze Ztracených. Dopadlo to přesně do puntíku jak jsem čekal, což mě ovšem nemrzí. Brát!!! ()

jarmik

Hodně dobrý, pro mě až nečekaně. Viděl jsem v TV, takže jsem nečekal nic, ale dočkal jsem se! Val Kilmer dokonalý borec tvrďák a proměna hlavního hrdiny byla rovněž skvělá. SPOILER: No a dozorci Haroldovi jsem ten konec strašně přál... ()

Nethar

Chytlavé vězeňské drama, nevím, jak hodně je americká realita některých věznic vzdálená, ale proč bychom to řešili, když se můžeme dívat na dobře zmáknutej film. Aneb jak se dostat celkem snadno to pekelně velkých problémů. ()

Blazin

Jeden z lepších filmů z vězeňského prostředí, dal bych i 4 hvězdy, jednu ale ubírám za ten slabší konec. ()

Garch

Drama, ve kterém dává použití až dokumentárně syrové ruční kamery smysl. Dobře zpracovanému námětu neuškodil ani zřejmě omezený rozpočet. Dobrá práce. Jedna * navíc, za využití prostředků. ()

zdenur

Filmů z vězeňského prostředí už je fakt dost a jak vidím, tak ještě dost bude. Zločinec není zas tak špatný. Začátek vcelku předvídatelný. Další průběh průměrný. Režisér mohl přidat trochu víc akce, protože se mi zdá, že hořícího toaleťáku bylo v tom kriminálu málo. Závěr hodně zbrklý, škoda. ()

Gore

Val Kilmer zde předvádí další ze svých výkonů Stanislavského metody, kdy nehraje postavu, ale je tou postavou, jak nám už ukázal např, ve filmech The Doors nebo Tombstone. ()

bidja

Film kdy se vám otevírá kudla v kapse. Struktura toho, že kriminálníkem se člověk stane až v kriminále. Val Kilmerovi to sluší, ale zenit má za sebou. Dorff taky není kdo ví co. Takže nejlépe ztvárněná se mi zdá postava černošského bachaře. Pěkná je i Marisol Nichols. ()

Luukec

dost hustej film, kterej kazí více méně akorát začátek, kdy člověk který si prožívá klidný život a je v podstatě kladná postava udělá něco neúmyslného(aby ho divák měl stále rád) - třeba vražda při ochraně rodiny a zavřou ho.. dále už se to pak odvíjelo docela dobře, akční a napínavé situace které mě nenechala od filmu odejít.. ()

DavidBeko

Celkom dobrý film z väzenského prostredia ale ako hlavného hrdinu by som si skôr vedel viac predstaviť Dominica Purcella a v niektorej scéne kde boli bitky mohol byť aj Jason Statham :) ()

Kratoc

Člověk by si řekl, že tisíckrát ohrané téma na motivy zlých bachařů a ještě horší vězňů nemůže být nijak překvapující, ale Felonovi se to i přes jeho zřetelnou nízkorozpočtovost podařilo. Mě osobně nejvíce dostal Val Kilmer, který tedy hraje tak, jak už dlouho ne (ne, že by předtím hrál nějak extra, že ;)). Přestože tedy Felon nepřináší v podstatě nic nového, tak je natočen tak, že vás to donutí uvěřit všemu co se na plátně děje. Málo jsem očekával, ale o to příjemněji jsem byl překvapen. ()

DuanBerry

Syrové realistické vězeňské drama, které má všechny potřebné atributy kvality a osobně se mi líbilo víc než oslavované Vykoupení z věznice Shawshank. Nejednalo se totiž o tuctový snímek, kterých byly natočeny mraky, kde by se hrdina musel promlátit na výsluní, aby tím získal respekt všech, včetně dozorců. V tomhle vězení bojuje každý za sebe a ačkoli se zdá, že se tu jedni tu druzí organisují v gangy, jediný kdo všem vládne a všechny ovládá je ostraha, přesněji brutální Jackson. Perfektní herecké výkony (včetně Vala Kilmera, kterého jinak příliš nemusím), spád bez zbytečných průtahů a pěkný hudební doprovod, zcela jistě nejlepší film daného žánru, který jsem doposavad viděl. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční