Maynard.

Velmi drsně a realisticky natočený film. Na 5* to pravda není, ale film je opravdu velmi kvalitní. Ani na chvíli bych nechtěl být v kůži nového vězně již v zaběhlém vězeňském životě. Film působí velice syrově, což je jeho velká výhoda. Též hodně kvalitní herecké výkony (u mě především Harold Perrineau) mě potěšili. Ve snímku je neskutečně dobře zachycena beznaděj jednotlivce. Shawshank to samozřejmě není a ani být nechtěl, ale je to vskutku dobrá vězeňská podívaná, která si zaslouží Váš drahocený čas :o) ()

kisha

ono vás to ultranásilný vězeňský prostředí do sebe fakt vtáhne a občas si vaše plíce tim, jak jim nebudete samym napětím dodávat kyslík, moc libovat nebudou, ale na druhou stranu, celou tu dobu vlastně jen koukáte, jak vězni chodí na betonovej dvoreček a tam se div že nezabijou ()

Mr.Jackass

Námět není špatný, ale něco mně ve filmu chybělo...Val Kilmer už je vypasenej pomalu jak Steaven Seagal, ale charisma má stále. Třičtvrtě filmu bylo takřka bezchybných, jak se jeden četsný muž díky náhodě dostane do vězení a zklouzává stále níže...ale proč ten trapný pokus o happy end? Hlavně tedy díky naprosto nepravděpodobnému vyústění vězeňského dobrodružství...více neprozradím a přesto z psychologického hlediska uvězněné postavy třičtvrtě filmu doporučuji..a poté doporučuji film vypnout a nedokoukat. ()

OughJay

Mnohokrát viděný téma, přičemž ani Waugh nepřišel s ničim originálnim. Chce, aby divák Wada Portera od začátku litoval. Dyť přece jenom bránil rodinu, dyť v tom autobuse taky nic neudělal... Já si stojim za tim, že si všechny tresty zasloužil. Ke všmu mi nepřišla dobře napsaná role bachaře Jacksona, kterej podle mě neměl dostatečný motivy k tomu, co dělal, a už vůbec ne po tom, co se stala jistá událost jeho synovi. Nutno tady pochválit Vala Kilmera, kterej zahrál dobře, jenom bohužel doplatil na to, že jde o klasickej citově vyděračskej film. Z vězeňskýho prostředí už tady byly tisíckrát lepší, ale pro dlouhou chvíli to ujde. ()

pavcas

Křivda, bezmoc i naděje v pravdu jsou základním pilířem tohoto filmu, ukázka toho, že i dobrý člověk může vinou špatného systému spadnout mezi nejhorší povl a skoro se stát jedním z nich pokud nemá pro co žít. Scéna na dvoře a la Tři mušketýři měla fakt sílu a dostala mně víc než samotnej závěr. Stephen Dorff zaválel a Val Kilmer...no trošku nám od dob Batmana zfotrovatěl, ale budil respekt a sedlo mu to. A Harold Perrineau v roli dozorce, řekla bych že moc koukal na Zelenou míli, dostal co zasloužil hajzl jeden. Mám ráda filmy co vzbuzujou silné emoce, až už jde o jakejkoli žánr a tohle byl jeden z nich. ()

Zemi11

"Překvapivě špatný" je většinou hodnocen 1 hvězdou. "Překvapivě dobrý" vesměs 5 hvězdami. Byť jde často o tříhvězdičkové záležitosti. Očekávání zkrátka bývá určujícím kritériem. A kvalita plakátu zde určila! ()

sedm.1

Velice působivá podívaná, kdy mi bylo ústředního hrdiny, ve velice přesvědčivém podání Stephena Dorffa, a vlastně i celé jeho rodiny, Marisol Nichols jako jeho manželka je neuvěřitelně krásná ženská, opravdu upřímně líto, ale takhle to prostě chodí, když člověk jednou šlápne do hovna, tak už se na něj pak ta smůla lepí snad ze všech možných stran, a to, čím si musela kvůli té vší smůle projít konkrétně Dorffova postava, to bylo fakt k posrání, ale opakuji, nepřišlo mi to vůbec nijak přitažené za vlasy, to všechno, co se mu prostě postupně přihodilo, mi přišlo uvěřitelné a reálné, a o to víc to pak bylo působivé a mrazivé zároveň. Jak se z toho pak všeho nakonec dostal, by už tedy mohlo být diskutabilnější, ale nic to nemění na faktu, že to celé působilo opravdu emočně silně a přesvědčivě. Tvůrci se tu krom osudu ústřední postavy ale věnovali hodně i zobrazení fungování systému a životu ve vězeňském prostředí, a to jak z pohledu bachařů, tak především samotných vězňů, a to mě bavilo snad ještě víc, to vážně nebyla ani trochu sranda, v takovém prostředí bych nedal fakt ani minutu, z toho jsem měl vážně sevřený jak žaludek, tak prdel, a tvůrcům se zde podařilo navodit vážně perfektní, bezvýchodnou a destrukční atmosféru, ze které jsem neměl ani trochu dobré pocity. Škoda tedy snad jen krapet televizně působícího vizuálu, ikdyž na druhou stranu zde nelze v tomto ohledu popřít ani výrazné známky autenticity, které tomu celému pak dávali ještě výraznější dojem syrovosti a nekompromisnosti. Opomenout bych pak nechtěl ještě výkon Vala Kilmera, kterého snad poprvé za celou jeho kariéru musím ohodnotit pozitivně, ale on tu vážně zaválel a všechny scény, kde se objevil, si vždy ukradl jen pro sebe. Já mám zkrátka filmy z vězeňského prostředí opravdu rád, a tento mě ani trochu nezklamal, naopak, jedná se o skvělou, působivou a hodně přesvědčivou podívanou, ze které fakt mrazilo. ()

uzzi

Překvapivě vydařený film, který po pár minutách smývá dojem z dalšího nudného béčka a nasazuje obrátky a přihazuje lopatu hutné atmosféry. Právě ta atmosféra zmaru, bezprávý a pocitu ublížení je skvělá. Herecké výkony jsou opravdu nadprůměrné a v případě Vala Kilmera až výborné (i když on spíše JE, než hraje). Škoda jen trochu matného a rozháraného příběhu na pozadí, který se u konce snaží dohnat stopáž a vytváří menší chaos. Některé scény ke konci (nechci spoilerovat), jsou vzhledem k nastolenému vězeňskému realismu mírně wtf. Z některých scén je opravdu cítit ten pocit, že jste v prdeli spolu s hlavní postavou - ty vězeňské stěny, kontroly, ostré světlo, skupinky sviní a větších svíní, nic než zvíře. 80% ()

rozbris

Příběh muže, který má rodinu a jeho dům je napaden zlodějem, on jej chytí a praští basetbalovou pálkou, a jak je známo v Americe, už nebyl v jeho domě ale mimo dům a tím už se jednalo u važdu. Muž jménem Watson je převezen do vězení, kde je šílený poručík Jackson, který si vydělává na bojích vězňů a šikanuje. Nový bažant tomu chce zabránit a s pomocí blízkých a spoluvězně se mu to povede. Velmi dojemný příběh, s dost realistickým dějem. Rozhodně za to stálo obětovat na tento film 104 minut :-) ()

chmíří

Zajímavé drama z vězenského prostředí, které se nebrání ukízat "pravdu" jak to tam chodí celkem tvrdým způsobem. Samozřejmě, že příběh je podán mírně klíšovitě, ale na druhou stranu herci předvádí dobré výkony a scénář taky není k zahození...70% ()

Joann

Film, který mě opravdu hodně vtáhl do děje...Při něm jsem úplně běsnila nad tím, jak je možné, že jako ten, kdo brání svoji rodinu, jste horší než nějaký násilník, kterýho bych upřímně taky zabila, být v této situaci. Prostě opravdu silný zážitek. ()

Wally

Výborně sirově surovej film, který si zaslouží pozornost...vezeňská brutalita je zde ukázána bez zástěn (kdo čeká pohodičku ve smyslu Prison Break honem pryč nebo se vám udělá zle). Pro mne kromě dobré podívané přinesl i dvě nová zjištění - S. Dorff umí dobře zahrát a Val Kilmer je už širší než moje babička. ()

DavidS.

Současná a aktuální variace na Shawshanky i Zelené míle bez lyrických příkras...Drsné, syrové, zoufalé...Val Kilmer boží, i když vypadá a hraje jako Jeff Bridges... ()

Tom:)

Nebylo to špatné. Val Kilmer byl drsný jak šmirglpapír. Lehce klišoidní - jen některé části, ale dobré vykreslení toho, že jediné co drží normální lidi ve věznici při životě je naděje. ()

BluT

Nevim proc, ale filmy z prostredi veznic me neprestavaji bavit a zajimat. I tento byl skvele napinavy, se silnym pribehem a hutnym scenarem. Dostala me tiziva atmosfera veznice a vztahy veznu mezi sebou i mezi dozorci. 85% ()

Lukoboss

Filmy z vězeňskýho prostředí mám rád a většinou bývají dobrý nebo při nejmenším zajímavý. Tady bylo dobře ukázaný vězeňský prostředí, zase maličko z jinýho úhlu, než v ostatních snímcích. S čím jsem ale měl problém, byla ta shoda náhod, která hlavního hrdinu do toho uvrtala. Nešťastně sejme zloděje (ok, máme zápletku), pak je náhodou na blbým místě v busu, kterej převáží vězně, pak se náhodou zamíchá do toho, pak do toho... všechno omylem. Do toho vychcanej a zákeřnej bachař a je to. Původně jsem chtěl dát 4*, ale nějak mě to odradilo, takže hodnocení snižuju. P.S.: Val Kilmer absolutně válí - nejlepší role! ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční