Wargoo

Nízkorozpočtový a nepreceňovaný film, ku ktorému sa človek dostane asi náhodou, miesto toho aby ho sám vyhľadával dokáže narobiť viac pôžitku ako iné Megahity. Toto je toho jasný príklad. Ja sám som osobne veľký fanúšik filmov a SERIÁLOV z väzenského prostredia, takže prvé plus je za mnou... Tých tu ale bolo oveľa viac, ako som čakal. Uveriteľne zahraté úlohy troch hlavných postáv, realistické väzenské prostredie, veľmi reálne vyzerajúci väzni (asi preto, že mnoho z nich nimi ozaj bolo) a vlastne celkovo to prostredie väzenia a všetko okolo na mňa zapôsobilo vo veľkej miere. Súcit, hnev, a všetky podobné pocity sa vo mne vystriedali počas niekedy dych berúcich 104 minút. Mne osobne sa páči, ako sa Kilmer premenil z týpka v okuliaroch v Déjá Vu na doživotne odsúdeného väzňa. Celkovo môžem povedať, že film ma vôbec nesklamal, práve naopak. 4**** a pol, a 79,233% ()

WillyMarks

musím říct, že ač nemám Kilmera rád, tak tady mi jeho role naprosto sedla a Dorff si zahrál muže, který byl ve špatnou dobu na špatném místě a šlo mu to bravůrně.. velice zajímavá kamera mi přišla vhod... proto nemám tomuto filmu výčitky... takže nadchne, nezklame ale za rok si na něj nevzpomenu. ()

kobliha

Na vazenske filmy mam slabost, Felon sa zaradil urcite k tym najsilnejsim. Po dlhej dobe som znova raz ostal prazdno zizat na zaverecne titulky. Moze to v base byt az tak na hovno? ()

agassi68

Jeden z tých menej známych väzenských filmov z béčkovým obsadením, ktorý sa však smelo môže porovnávať s prvou ligou. Klišé ostali, ale nevšimnete si ich lebo ste vtiahnutí do deja a cítite sa ako by ste sami boli zavretí. Presvedčivá kamera, dialógy či herecké výkony. Spokojnosť takmer maximálna.. ()

boul

Filmy jako Felon, mají výhodu. Pohltí Vás na celou dobu, protože se jedná o věci, které když člověk vidí tak zjistí, že se to může stát klidně i mu. Stephen Dorff, známější spíše jako upír, si zahrál krotitele divé zvěře v jednom z velkých amerických vězení a snažil se dostat ven, ale prostředí ho tak dostalo a ovlivnilo, že tam málem shnil. Filmu dodalo plus, skvěle zahrané role herců ve vězení a diváka to ještě více vtáhne do děje, kde se objeví Val Kilmer jako několika násobnej zabiják, co zasadí tvrdou ránu. Španělská Cela 211 a Dánské eRko, se bohužel netváří tak Béčkově, co odradí asi dost diváků.. 75% ()

Pan_Dom

Hustá atmosféra by se dala krájet, film jsem hltal od první minuty až po závěrečné titulky... Pro mne jeden z nejlepších snímků s vězeňskou tématikou. ()

Rockerman

Výborné vězeňské drama! Není to nic originálního, ale má to obrovskou sílu. Příběh o tom, jak i slušný, šťastný a bezproblémový člověk může nepřízní osudu přijít do velkého maléru. Není třeba velkých peněz, když je k dispozici dobrý scénář a velmi dobří herci. Otázkou zůstává: "Byli větší zločinci ti vrazi nebo ten nelítostný dozorce"? ()

Evander

Moc dobré vězeňské drama a pro mě zároveň velké překvapení. Jsem si jist, že s určitým časovým odstupem Felona zhlédnu znovu. ()

Hapretor

Jako zabavilo, ale zas tolik se tam toho nedělo. Jsou lepší, "akčnější" snímky z vězení. I více psychologicky prokreslené. Třeba Cela 211, nebo Věznice Carandiru - to bylo maso !!! ()

kkarx

Parádní vyobrazení vězeňskýho prostředí a boje o přežití normálního jedince v něm. Dalo by se říci, že to dobře vystihli přímo v jednom dialogu filmu. Když se blbě podíváš, něco se semele, když se nepodíváš něco se semele! Jediná chybka je možná až příliš filmově optimistický konec. Když jsem to viděl prvně, myslel jsem, že filozofující vězeň je Jeff Bridges a ne Val Kilmer. :) ()

Shredo

Ani nepoteší, ani neurazí. Z mála vyždímať maximum si zaslúži rešpekt. Na takú domácu pohodu s obstojným hereckým obsadením. ()

Rathalos

Paradna drama s prvkami krimi z vazenskeho prostredia,v ktorom vladne beznadej,krutost,bolest,strach a smrt,drsny pribeh obycajneho chlapa,ktory chranil svoju rodinu,tym,ze zabil zlodeja,ktory bol ich v dome a kvoli tomu skonci v base,vyborne herecke vykony na cele so Stephenom Dorffom a film,ktory ma dostal atmosferou do kolien...:-) ()

dainio

Musím dát *****.Tento vězeňský film se mi ohromně líbil...ukazuje drsný a nebývale realistický život ve věznici, zkorumpované stráže a vše s tím spojené...k tomu navrch bravůrní výkony Stephena Dorffa a Val Kilmera, který po dlouhé době ukázal, že je to naprosto špičkový herec.Film je po všech stránkách natočen excelentně a jsem přesvědčen, že je to jeden z nejlepších vězeňských filmů, co se kdy natočily. ()

darkreider

Val Kilmer vyzerá v tvári s cool briadkou ako sekáč, to hej, len škoda tej jeho už dosť zaguľatenej postavy :). Každopádne ostrieľaného väzňa bez vôle žiť zahral výborne. Stephen Dorff, ktorý na krátko vyzerá ako druhý Jason Statham, predviedol skvelú gradáciu v úpadku človeka až na dno. Bohužiaľ dejovo som už podobné väzenské príbehy o bojoch, korupcii a gangoch videl toľko krát, že ma to nevtiahlo natoľko, aby som dal 4*, takže lepšie tri. ()

cure

Na tomto filme Vás neupútajú obrázky ani trillery, ale až samotný film. O to väčšie bude Vaše prekvapenie. Výborný scenár, výborné dialógy, výborný herci (komplet všetci), výborná atmosféra, celé je to natočené veľmi autenticky. Moment, keď sa Wade opýtal Johna na jeho minulosť a ten naňho hodil pohľad, som mal pocit, že pozrel na mňa. Rozhovory Wada s jeho ženou pri návštevách boli brilantné. Jediné čo mi trošku pokazilo dojem bol záver, ktorý by som v inom filme možno v pohode akceptoval, ale tu som čakal, vzhľadom to čo som videl dovtedy, niečo silnejšie. Napriek tomu je zvyšných 85% filmu silných mierou vrchovatou. ()

Blaogranas

Jak je tu psáno, zakončení malinko sráží kvalitu celého snímku, přesto ve mě nechal silný dojem a proto se nebojím dát maximální hodnocení. Beznaděj, zmar, křivda, strach, naděje, to všechno jsou pocity Wadea, který se dostal do vězení, ani pořádně neví jak. Musí se naučit žít v tomhle nekompromisním prostředí, kterému vládnou gangy a bachaři. Je až neuvěřitelné, jestli opravdu americké věznice fungují podobným způsobem, jaký je vykreslován nejen v tomhle filmu ... ale raději to snad ani nechci vědět. Ale zpátky k Felonovi; Stephen Dorff je skutečně věrohodný a Val Kilmer, který s plnovousem působí mírně jako Jeff Bridges, ač mnohonásobný vrah, si získá vaše sympatie. Celkově tak podívaná z vězeňského prostředí za 95%. ()

Johny M.

Val Kilmer nám nabývá seagalovských rozměrů, ale pravda je, že tady byl skvělej! Stejně tak Dorf byl dobrej - jako vždy. Vězeňská dramata jsou věčný a vděčný téma a tohle se fakt povedlo. 4,5*; na Shawshank to nemá... ()

Harts

skvely, uprimny, plny emoci, nabity do posledniho dechu, film bez nudy, proste psychologicke drama, jak ma byt ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční