E lan

Nemám moc rád vězeňská dramata a tento film můj názor rozhodně nezměnil. Přesto je to docela obstojná podívaná, trochu nudná, herecké výkony průměrné (snad až na stárnoucího Kilmera), nicméně možná za tu atmosféru si to *** zaslouží. ()

bakeero

Drsná a syrová exkurze do vězeňského systému USA. Jedno z nejlepších dramat na toto téma, jaké jsem viděl. Můžu pouze doporučit. P.S. Vala Kilmera jsem vůbec nepoznal. Sice jsem si ho přečetl už v úvodních titulcích, ale až v těch závěrečných jsem poznal, kterou hrál postavu. Uff! :-) ()

estee

Dôvod vzatia do väzenia ma na tomto filme zaujal najviac. Inak nič moc, nebolo to síce vyslovene zlé, ale neoriginálny vývoj postáv, mentor vo väzení, čo dá pozor na nováčika, bitky gangov, to tu už pár krát bolo.. Nepobúri, ale ani neohúri. Jeden zo šedých priemerov. ()

Nyan

Drsné vězeňské drama o muži, který si jedním horkokrevným činem zničil život, o tom, jak nápravné zařízení normálního člověka dokáže pokřivit a znetvořit a odcizit svým blízkým, ale i o tom, že na takovém místě lze rovněž nalézt v moři nenávisti také přátelství. A že se při tom vypořádáme s příliš zapáleným dozorcem, který své svěřence ze srdce nenávidí a dává jim to pocítit gumovými i ostrými střelami, je příjemnou happyendovou dějovou linkou, ve které opět zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí :) ()

danny_21

Solidní lehce nadprůměrná podívaná, kterou na svých muklovských bedrech odtáhnou Dorff a překvapivě pro mě znovu objevený Val. Tady rozhodně casting zabodoval. Horší už je to s příběhem, kteréhož linie mi jaksi nezapadaly do sebe a působily dojmem zbytečnosti, zejména podivným zakončením - 75 % ()

bearmeedek

(Ne)populárně naučný film o tom, jak se slušný člověk při obraně rodiny a soukromí může dostat do nejhlubší řiti. A ta je zde ukázána velice reálně a beznadějně. Další „slušňák“ (na kontě asi 12 mrtvých), v podání Val Kilmera, je sice jen ve vedlejší roli, ale spolehlivě přehrává ostatní. A to v něm Kilmera těžko hledáte. Harold Perrineau je v roli šéfa dozorců dost úchylný se svou hrou “Na dvorku si mukli hráli“. Může něco takového vůbec dobře dopadnout? Kdo neviděl, ať hádá. Já jsem byl spokojen. ()

Acrobat

Po páde anjela, prichádza vykúpenie z väznice, ale po Waughovsky. V nedávnej minulosti videný Zločinec mal byť hluchou výplňou víkendového poobedia, no tak citový náklad aký sa tu vezie a dilemy, ktoré sa presúvajú s Kilmerom ako tieň, ma voviedli do sfér kvalitnej žánrovky, kde dobrí a zlí vlastne nie sú. Sú len ľudia, ktorí robia rozhodnutia v prostredí, ktoré má obmedzený diapazóm možností. Brilantne zvládnutá problematika utrpenia, so skvelými hercami a zdrvujúcou atmosférou. ()

Likan7

Poctivý vězeňský drama, které sice nedokáže moc strhnout jako například Trestanec z roku 2017, ale Dorff a hlavně Kilmer jsou dost přesvědčivý, aby divákovi ukázali jak to v takovém vězení chodí. Takový trochu televizní Trestanec. ()

junxi91

Jedno z těch méně drsných vězeňských dramat, kde nepadá mýdlo na zem a kde se spíše mlátí a rve než píchá do zadku. Wade Porter je dělník, který žije se svou snoubenkou Laurou a jejich synem Michaelem. V noci probudí Wada a Lauru zvuky v domě, a tak se to Wade vydává prozkoumat s baseballovou pálkou. Narazí na zloděje, který Wada odstrčí a začne utíkat ven. Wade ho na trávníku před domem dožene a jebne ho baseballovou pálkou do hlavy, což zloděje na místě zabije. Bohužel, za neúmyslné zabití z důvodu útoku na neozbrojeného vetřelce mimo dům je Wade zatčen a obviněn z vraždy. Na radu svého veřejného obhájce se přizná k neúmyslnému zabití a nechá se odsoudit na tři roky. V případě líčení u soudu by mu hrozilo až 15 let. Wade cestuje s ostatními vězni autobusem do věznice, a během jízdy jistý Danny Simpson, vůdce Árijského bratrstva, pobodá jednoho muže a schová nůž u mladého potetovaného nácka Snowmana, který sedí za Wadem. Ten schová nůž pod Wadovým sedadlem a donutí jej k tomu, aby popřel to, co viděl, protože zrádci dlouho nežijí. Ve vězení je jistý dozorce jménem Jackson, zlý, nemilosrdný a zkorumpovaný šmejd. Ten Wada vyslýchá, a jelikož ten se k ničemu nepřizná a nespolupracuje při vyšetřování, tak je poslán do "Jednotky bezpečnostního bydlení". Na tomto oddělení se Jackson velícím důstojníkem, a tak má Wada pod dohledem. Wadovým spoluvězněm se stává masový vrah jménem John Smith, který je více na pohodu, než by se dle jeho zločinu mohlo zdát - povraždil všechny příbuzné vrahů své ženy a syna. Vězni na Jednotce jsou 23 hodin zavřeni v cele a hodinu mají na to, aby se družili s ostatními vězni na dvorku. Návštěvu mají povolenou až po třech měsících. Wade si všimne, že na dvoře dochází k bitkám mezi vězni, na které si dozorci v čele s Jacksonem sázejí a pak po nich střílejí gumovými projektily a občas také ostrými náboji. Ne všichni dozorci však s Jacksonovými metodami souhlasí - jeden mladý dozorce nechce být jako oni. Wada navštěvuje Laura a ta mu oznamuje, že rodině docházejí peníze a musí prodat dům. Wade odmítne identifikovat Sampsona jako pachatele vraždy v autobuse, a tak Jackson křivě vypovídá u soudu, že na vraždě se podílel sám Wade. A tak jsou mu k trestu přidány další tři roky! Pod tlakem své matky napíše Laura Wadovi dopis, ve kterém ukončuje jejich vztah. To Wada zlomí, a tak se přidá k bitkám mezi vězni výměnou za ochranu od Sampsona a árijského bratrstva. Stává se z něj pravý mukl! Wade s Johnem vymyslí plán, jak odhalit pravdu o násilí ve vězení a jak dostat Wada ven. Další den proběhne další bitka na dvoře, a Wade odmítne zabít vězně, kterého porazil v boji. Jackson se nasere, vtrhne na dvůr a chce zaútočit na Wada, ale John vytáhne skrytou kudlu a toho černého zmetka pobodá a zabije. Další důstojník Johna střelí a ten pak na následky umírá. S pomocí jednoho vysloužilého nápravného důstojníka, který zná Johna z předchozí věznice, FBI a Laury, je odhalena korupce vězeňských dozorců a Wadeův trest je zmírněn. Po patnácti měsících je propuštěn a setkává se se svou rodinou. Jo, byl to dost napínavý film, plný brutality, zabíjení, korupce a nespravedlnosti, která vládne ve vězeních. A Jackson, to byl panečku pořádný parchant, úplně jsem vynechal tu část, ve které vyhrožuje opilému řidiči, který neúmyslně srazil jeho syna. A nebo jak strkal Wadeovi taser pod trenky, aby z něj dostal přiznání. Hnus! () (méně) (více)

Nix

I když jsem tento film mockrát neviděl, utkví vám v paměti. Hlavně ten začátek, proč se vlastně hlavní postava dostala do vězení. Je to celkem mazec, když si to člověk vezne, že se to může stát kdykoli a komukoli něco podobného. Ta tvrdost tý reality je tady dost dobře udělána a působí to na mne opravdu reálně a jde mi z toho mráz po zádech. Jinak je to dost dobrý snímek se skvělými hereckými výkony. A to normálně filmy z věznice moc nevyhledávám, ale tenhle je trochu jiný než ostatní a stojí za to si ho aspoň jednou pustit. ()

prengelo

Od nového Val Kilmerovho filmu som neočakával veľa. Posledne čo som od neho videl bolo Conspiracy. No videl. Pätnásť minút začiatku sa asi neráta za pozretý film. A bola to hrôza. Ťažko som spúšťal DVD prehrávač s jeho novým filmom, síce po dlhšej dobe, ale .... . Už dávno ma žiadny film nevtiahol do deja tak rýchlo a nepustil von do poslednej minúty. Aj napriek tomu, že sa mi manželka niekoľko krát prehnala popred TV. Padlo to presne tam kde malo. Na úrodnú pôdu. To bude žatva! ()

TSZ

Vězeňské drama, které se sice zpočátku tváří jako poměrně laciná béčková záležitost, ale časem se z toho vyklube vysoce kvalitní film, který opravdu překonal mé očekávání. Ta béčkovost sice tak úplně nezmizela, ale kontrast mezi životem ve věznici a mimo ní, neočekávaná přátelství, blbá náhoda která může od základu změnit celý Váš život, silné poselství a uvěřitelný děj - to všechno a ještě mnohem víc je zde znázorněno na výbornou. Filmy z vězeňského prostředí mám obvykle rád a to právě díky takovýmto filmům. Nekomorní, ale přesto hodně intenzivní a silné zpracování příběhu, který se zpočátku tváří jako stokrát viděný posun od slušňáka ke gaunerovi, ale později se vyvine trochu jiným směrem, díky čemuž má Zločinec bod navíc za originalitu. P.S.:Val Kilmera jsem už docela dlouho v ničem neviděl a nebýt toho že jsem si tu přečetl že tam hrál tak bych ho opravdu nepoznal:-) (jeho jméno u úvodních titulků mi uniklo a na závěrečné nekoukám) ()

BaronX

Bohužel filmů s podobnou tématikou už bylo mraky ... a Felon nepřináší vůbec nic nového. Průměrná filmařina, průměrné herecké výkony, čitelná zápletka. Když už originální vězeňskou šílenost tak raději Prison Break (série 1!) ()

keane

8/10 Výborný film, hlavně jeho první dvě třetiny, které mi připadají skoro polodokumentární s hodně hustou atmosférou; možná škoda zbytečného zkomplikování děje, v jednoduchosti tentokrát spočívá největší síla tohoto filmu ()

zaso162

Komu vadí obohranosť? Filmové klišé a ostatné drobnosti, ktoré robia z filmového priemyslu továreň na zmarené sny? V tomto prípade, mne nie. Väzenská tematika dotvorená hereckými výkonmi, ktoré berú dych zaujme na prvý pohľad. Kameraman chvíľami nevedel, čo robia jeho ruky, no filmový zažitok som si užil naplno. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční