maseer2

filmy s vězeňskou tématikou to mají těžké - nevyhnou se totiž srovnání s Vykoupením z věznice Shawshank, Zelenou mílí a seriálem Prison Break.. Felon v tomto srovnání skvěle obstává - námět je vcelku originální, hlavní "záporák" je dost slizký, Stephen Dorff a Val Kilmer (toho bych nepoznal..) hrají skvěle a celé to působí hodně skutečně - klidně bych uvěřil, že je to podle skutečné události.. 5* ()

brutale

Výborná kamera, scenár aj réžia. Hudba k filmu sa dokonale prepletá atmosférou, ktorá mi posiala kožu zimomriavkami. Dívať sa Vala Kilmera v úlohe vezňa je lahôdka. Režisér využil Valov potenciál na plno a jeho rola muža, ktorý málo hovorí ale veľa povie, je pre mňa skvost. Dejová línia, ktorá postupne prezrádza životy(fakty) postáv bola zvolená veľmi precízne, čo robí snímku nepredvídateľnou a po častiach vykresľuje charakter postavy. Záverom film zosladne, čo trochu vyruší z atmosferiky beznádeje, strachu, násilia, vezenskej špiny a brutality, preto film dostáva o jednu hviezdu menej. Každopádne sa teším na ďalšiu tvorbu s pod taktovky Rica Romana Waugha. ()

Mononoke.

Nebylo to špatné, ale z vězeňského prostředí jsou mnohem lepí filmy, kterým Felon nesahá ani po kotníky, navíc začátek a konec byla trochu moc sladká idylka. ()

Terva

Žádná pravidla. Žádná naděje. Žádná cesta ven, ale docela nuda. Scénář : Ric Roman Waugh. Kamera : Dana Gonzales. Hudba : Gerhard Daum. ()

Ouwen

Posraná kamera, motala se mi palice! Proč u takový bomby musí být špatná kamera?! Časem ve filmu se uvolnila, takže jsem to v cajku dokoukal, jinak, ovšem ten kameraman si ho asi leštil, když točil. Ale dost už. Zločinec je prostě top. Škoda, že nebylo víc fightů, to bych ho měl v topce. Dorff mi strašně připomíná Bacona :D ale je to sympaťák, stejně jako Kilmer, kterého jsem sotva poznal. 90%! ()

Chermy

Moje prosby byly vyslyšeny.... Val Kilmer je zpátky! V roli, kterou si zaslouží. Jedna nešťastná událost a krásný životní sen se rozpadá. Dobrý člověk se ocitá ve vězení a vy máte pocit jako byste tam byli s ním. Zločinec je hodně komorní film, ale to není překážkou. Aby jste pochopili, jak může být systém nespravedlivý není třeba velkého rozpočtu, zvlášť když režisér sáhl po tak dobrých hercích. Z téhle věznice se vám stáhne žaludek. ()

moviesfan

Ač se možná s tímto filmem příliš nepočítalo, alespoň co do kvality, tak je naopak velmi kvalitní. Styl kamery se mi jednoznačně líbil. Film je zpracován pro mě zajímavým způsobem a celkově se vydařil, a to jak po herecké, tak i režisérské stránce. ()

JohnCZ

Jednoduchý, přímočarý, ale v jádru silný příběh, který sice nepřináší nic ani zbla originálního, ale to co má dělat, dělá dobře. Vizuálně je věznice pojatá tak, že moc neohromí, ale je tak specificky klaustrofobní, že divák doslova cítí tu bezvýchodnost a beznaděj, kterou spolu s křivdami a osaměním hlavní hrdina prožívá. ()

EastWicka

Je skutečně i dnes jedinou jistotou spravedlnosti ono pradávné "Oko za oko"? V pekelně znepokojivém filmu, ze kterého vám nebude dobře po těle ani po duši, se o tom společně s hlavním hrdinou můžete názorně přesvědčit... Steven Dorf je tu výborný, dost tvrdý na to, aby mu člověk uvěřil přežití, a pořád dost lidský na to, aby nevyhasl. Val Kilmerova postava zosobňuje to starozákonní pojetí i jeho zoufalou beznaděj. Je fascinující tenhle příběh sledovat - a pekelně nepříjemné. Finále mi přišlo úžasné, díky za ně. ()

Zayl

Malé, nenápadné drama z vězeňského prostředí. Ze začátku se seznámíme s hlavním aktérem, který je neprávem odsouzen a hned co se děj přesune do nápravného zařízení začne vám Felon lézt pod kůži. Nechybí ani mrazivá atmosféra, která začíná postupně gradovat a nechá vás jen strnule přihlížet. Právě atmosféra a pocit bezpráví umocňuje celkově dobrý dojem. Malá vada na kráse je snad jen nevydařený závěr, ale i přesto si Felon 4* určitě zaslouží. ()

Krt.Ek

Lepší tři hvězdičky, když nad tím tak uvažuji, tak je "Felon" možná nejlepší pohádka pro chlapskou část publika, kterou znám... Stále ale jen pohádka, jež je plná klišé, přehnaně typizovaných postav a mnohdy otravných mouder. A o tento žánr jsem nestál. Nečekal jsem, že jim "Felon" bude, při pohledu na rating jsem očekával něco méně béčkového. Pokud ale máte rádi vězeňská dramata, nechce se Vám moc myslet a chcete se jen nechat unášet příběhem, rozhodně po filmu sáhněte. Myslím, že nebudete litovat, není to zase tak špatné. 65% ()

agentmiky

Na začátku musím přiznat,že jsem se o tomto filmu dozvěděl před pár dny,i když už je sedm let starý.Zdejší hodnocení a komentáře byly velmi kladné,tudíž jsem ho zhlédl.Udělal jsem dobře.Stephen Dorff hlavní roli zahrál výborně.Tento film vlastně popisuje,jak se vám může idylický život změnit z minuty na minutu v horor.A přesně toto se stalo Dorffovi.Ve filmu figuruje také Val Kilmer,který je sice mnohonásobný vrah,ale nakonec ukáže i on kousek dobrého srdce a zachrání hlavního hrdinu.Harrolda Perrineaua bych jako drsného velitele vězení s maximální ostrahou opravdu nečekal,ale obstál na výbornou.Za mě dávám 80%. ()

verbst

Pro mě neznámý Stephen Dorff tu naprosto válel. Val Kilmer tu příjemě překvapil a Harold? Nikdy bych si nedokázal představit, že "Michael" z Lostu bude taková pyča! 90% ()

mysiak

Tento film ma prekvapil...po veľmi suchom traileri, ale dosť dobrých hodnoteniach...som si to pozrel a bol som nadšený...dobrá dráma, dobré herecké výkony - Kilmer konečne žije!, Dorff je namakaný a Perrinenau ma úplne šokoval...perfektná dráma, ktorej jediná nevýhoda je trošku zlá kamera... ()

havLord

Dokonale zachycený, jak nejde do věznice jen tak přijít, odpykat si svoje a pak zas jít ... ale s kym prvním promluvíte, jak se zapíšete u ostatních, to máte vyrytý na čele až do konce a už se jen vezete ... pokud nejste mimořádně silná osobnost, jakých je málo, tak není cesty zpět. Takže tři možnosti: buď budete děvka mexikánců, poskok nácků, nebo otloukánek negrů. Skvělý vyhlídky, což? Nevim jak vy, ale já se zavřít nenechám ... ptz v naší český mutaci by to byli rusáci, cikáni a naše ostatní verbež. Děkuji pěkně, nechci. ()

vhojta

Skvělý výkon Stephena Dorffa, který se (možná i krapet přehnaně, nemyslím si, že to byl opravdový K.O úder) nešťastnou náhodou dostane do věznice, kde se musí vypořádat s nezvyklým trendem dozorců. Rozdělené lidské rasy zde při každé "vycházce" bojují proti sobě holými pěstmi. Dozorci dohlíží a vsází se, kdo bude z dvojice úspěšnější. Šťastného otce a manžela se snaží bílá rasa strhnout na svoji stranu. Svět se ovšem dozví o praktikách ve vězení, a to díky mladému dozorci.. :) ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční