exitak

Ano, je to svým způsobem omleté téma, ale má to i svoje originální prvky. A hlavně - je to natočeno výborně - skvělá práce s emocema, přestože film neuchvacuje žádnými efekty. Kéž by takovýchto filmů bylo dnes víc. ()

C0r0ner

Že by bylo dvakrát příjemné tenhle film sledovat, se moc říct nedá. Příběh to byl veskrze smutný a bohužel i reálný, takže se do něj mohl člověk velmi jednoduše vžít. Akorát je prostě humus, že se člověk nemůže proti sviním nějak normálně bránit, aniž by pak za to sám nebyl trestán. Kde je pak nějaká spravedlnost? 80% ()

laik_60

drsnosť väzenia, vzťahy, gangy (rasy), nechutní dozorcovia .... to všetko sa vo "väzenských) filmoch neustále opakuje, tu v tomto boli naviac zaujímavé dialógy, myšlienkové pochody a tiež herecké výkony (Kilmer fakt dobrý) ()

Wormboy

Slusna vazenska drama, v ktorej dve tretiny filmu su zviazane s vynikajucou atmosferou plnou beznadeje, avsak po nezmyselnom "zasahu zhora" sa dostavuje klasicky nasladly zaver. Pridat niekolko minut, ktore by nam osvetlovali charakter a motivaciu postav (najma Kilmerovho Smitha), rozsirit zivot vo vazeni aj na ine priestory ako jedna cela a jedna vychadzkova miestnost, zrejme by sme dostali nieco skutocne mimoriadne. Takto vidim tento film ako nadpriemernu vazensku dramu, ktora sa vsak v dlhodobom meradle strati.3,5/5* ()

Flynn

Na tenhle film jsem šel koukat, aniž bych něco očekával. Viděl jsem sice trailer a docela slibné hodnocení, ale nic jsem nečekal. Tím víc jsem dostal, skutečně špičkové, docela dost kruté drama o tom jak se obyčejný člověk může dostat na místo, o kterém by se mu ani v nejhroší noční můře nezdálo, o to horší je jak ho to prostředí stahuje hlouběji a hlouběji. Skutečně vyníkají film, opravdové překvapení... ()

PROCESOR

Tak hlavní hrdina už v autobuse cestou do vězení je v pasti...Takhle z venku se nám to hodnotí a analyzuje, ale nikdo nemůže říct nakolik je silný, že ho systém nesemele. Budeš sám, nebo chceš ochranu gangu, ale samozřejmě za protislužby. To myslím přehnaný nebylo a funguje to všude stejně, jako na vojně. Proč je na vojně šikana a mazárna? Protože mazáci dělaj práci za Gumy (vojáky z povolání). Všude je pořádek a zdánlivá kázen (strach). A šéfové gangů dělaj to samý ve vězení a ještě z toho profitují obě strany. Jeho spoluvězeň takovej filosof samouk, měl pravdu v tom, že záleží jen na tom, co si dokážeme připustit...I ve vězení může být člověk svobodný, ve svých myšlenkách a představách a nemusí se nechat zlomit a semlít. Konec už mi trošku přehnaný a ustřelený připadal. ()

Juto

Tento film je ukážkou extrémnych podmienok, ktoré môže vytvoriť americký nápravný systém. Veľmi dobre tiež zobrazuje, ako sa ľudia môžu silou mocou poškodiť. Všetci herci tohto filmu žiaria a dokonale vykresľujú svoje postavy. Príbeh je veľmi dobre vyrozprávaný a na konci filmu zostanete pri úvahách o tom, ako má nápravný systém toľko nedostatkov a ako vedie ľudí k tomu, aby sa stali najhoršími, a to ako chovanci, tak aj ako strážcovia. Film však tiež ukazuje, že aj za týchto okolností existujú veľké činy ľudskosti a súcitu. 7/10 ()

Martrix

Waugha tématika vězeňství a zločinu evidentně fascinuje, ale v jeho podání jde o zvláštní slepenec rádoby autentického drsnění s místy patetickým happyendováním. Navíc v superlevném kabátku...televizní výpravě s pitomými hrátkami kamerou. Ale v tomto případě to nevadí, protože obsah ...to je to, oč tu běží. Jenže jakkoliv jsem se snažil s Wadem sympatizovat (přestože svým potížím šel často vstříc), jeho případ i činy, na mě působily poněkud nevěrohodně. Netvrdím, že jsem se nudil, ale scénář je skorobéčkový a řemeslně je to mizerný film. Nebýt Vala, možná bych to nedokoukal. Blok 99 mě bavil víc. ()

Maty85

Nenápadnej filmek z oblasti věznic s poměrně jednoduchým avšak zajímavým dějem. Rozhodně skvělí drama a žádný přehánění, spíše taková ta tvrdá realita. Závěr dobrej. ()

c.tucker

Žádnej velkej plezír, čistokrevná surová práce za drobné peníze. Vězeňské prostředí je zde vyjíčeno jak jinde ne. Opravdu cítíte z toho ten strach, bezmoc a utrpení. Zločince dělá z normální lidí (jichž tam sice moc není) věznice, která překypuje nehostiností a vnitřním řádem. Herecké výkony Dorffa a Kilmera jsou velmi pozoruhodné. ()

dr.fish

Téma mne odpuzovalo, recenze lákaly. Nakonec jsem to zkusil a musím říct, že mne to přesvědčilo. Ovšem nutno dodat, že jsem v base v Americe nebyl, a nevím tedy čemu věřit... Stephen Dorff je perfektní a fakt jsem se o jeho osud dost bál. Otázkou bylo jak ten film ukončit, aby z toho nebyl dokumentární snímek z amerického vězení. Nakonec z toho byla hezká agitka o tom, jak dobří vítězí, nerozhodní se rozhodnou, a hlavně rodina je základ státu. To je ale v každém americkém filmu. Zvykl jsem si a když toho není moc, tak se to dá přežít. Přece jen šlo hlavně o člověka ne? ()

campix

[Spoiler] Od první minuty naprosto nezvládnuté vězeňské drama, které nejenže nepřináší ani špetku inovace, ale zároveň selhává i v dalších aspektech, které by s trochou štěstí mohli dát zapomenout, na to jak je Felon scénáristicky nedotažený. V hlavní roli muž středního věku, kterého vidíme vést spokojený život s rodinou, firma se mu rozbíhá, dostal další půjčku a čeká ho zářná budoucnost. Co se ale nestane. V sebeobraně napadne zloděje, který už ovšem byl na úniku a putuje za mříže. A co se nestane. Hned ve vazbě se připlete do rvačky a hned při převozu se stane komplicem při vraždě. A co se nestane. Dostane další trest, což nevydrží jeho rodina a je zapleten do hrátek dozorců v bloku s největší spodinou a tak to jede dál. Od první minuty totálně nezajímavé s nejvíce necharismatickým hercem v hlavní roli a debilním dějem bez atmosféry. Největším plusem je Val Kilmer a také finále, které vás po 1h a 44 minutách vysvobodí. ()

Radiq

Nejkérkovatější film všech dob. To si asi maskér vždy před natáčením musel pěkně pohrát, protože kérky byly fakt dost věrohodný. Věrohodně vypadali všichni felóni. Celýmu filmu dominuje ústřední trojice Kilmer, Dorff, Perrineau (kterej ze začátka vůbec nevypadá jako takovej hajzl). Krvavé výjevy úplně jak ve skutečnosti. ()

tom88

Ďalší kvalitný film z väznice. Táto téma je pre mňa snáď najlepším prínosom, ešte som nevidel na túto tému podpriemerný film, zatiaľ iba samé bomby akou je aj Zločinec. Je to surový film so skvelou atmosférou a priamočiarym, ale zaručene dobrým dejom, ktorý prakticky nemá hluchých miest. Kilmer a Dorff sú skvelí, od nich by som takéto výkony ani nečakal. Nečakal som od filmu priveľa a o to som teraz radšej. Film nemôže sklamať, odporúčam každému, aj keď to nie je dokonalosť. 82% ()

danliofer

Tento film není špatný, ale v porovnání s podobně laděnými filmy, jako je francouzský Prorok, španělská cela 211 - Vězeňské peklo či polská Symetrie, je v mnohém plošší a nejde do hloubky - snad s výjimkou postavy Vala Kilmera, kde sice též není řečeno úplně vše, přesto je to nejpropracovanější postava celého scénáře. Jinak hereckým výkonům již zmíněného Vala Kilmera, dále pak Stephena Dorffa nelze nic vytknout. Velkým překvapením byl pro mě Harold Perineau, jehož postava je sice černobílejší než černobílá, leč zahraná dost přesvědčivě... ()

URBAN

Obvykle mám filmy z vězenského prostředí rád jenže zrovna u tohoto chybělo to co je dělá tím čím jsou a to je akčnost . Ta tam takřka nebyla a když byla tak v takové menší míře . Tento film byl trochu něčím jiný . Naznačoval více autentičnost než přehnanost která v podobných filmech je . A to se mi sice líbilo , ale trochu přitvrdit by tomu slušelo . ( 30.12.13/MAC ) ()

maxxxim

Príbeh jednoduchý, no ťažko reálny. Niekoľko momentov určite nepochádza z priestoru medzi pedosférou a atmosférou, "lež" z krajiny naivita vedenou tvrdou rukou absurdity. Viď scéna na konci filmu, keď sa všetci muklovia postavia pred kameru a kričia ja som Spartakus, nie ja som Spartakus, nie on je Spartakus, hej on je Spartakus, nie ja nie som Spartakus, si zabte ho. Alebo keď 17 násobný majster sveta v najmodernejšom dvojboji, a síce hod oštepom a streľba na pohyblivý cieľ, v ľudskej reči 17 násobný vrah z hlbín svojej duše dáva bonmoty sťa nevyčerpateľná studnica vedomosti, ktorá zvládla prinajmenšom Malé dejiny filozofie, to je tiež ťažko predstaviteľné. Film však predsa len ponúka aj niečo reálne americkú spodinu v najmodernejších priestoroch, tak nech sa darí. ()

Swansea

Přesvědčivé, působivé, úsporné až komorní vězeňské drama, nezahlcené překombinovanou akčností a zvratovým dějem. Jako by režisér a scénárista R.R. Waugh čerpal z dokumentu Tichá zuřivost, kde psycholog P. Zimbardo zužitkoval poznatky svého experimentu, známého jako >stanfordský vězeňský experiment< . ()

Mrkvič

Hodně kruté a brutální vyobrazení vězeňského prostředí. Zajímavá je i dokumentární forma, ikdyž ke konci se vytratí a je to trochu škoda. Nejelpší na filmu je, že si od začátku může divák říkat, že ho něco takového klidně také může potkat. K hlavní postavě Vás film připoutá jednoduchou zápletkou. Nic moc o něm ani nepotřebujete vědět a hned víte, co asi prožívá, co by jste prožívali vy. Konec se někomu nemusí líbit (také jsme čekal spíše něco jiného, co by udrželo trend první hodiny), ale je nakonec celkem logický a rozhodně ne špatný. No a nakonec Val Kilmer. Nad ostatními herci nijak zvlášť nevyčnívá (ikdyž by to nebyl moc veliký problém). Jeho postava si získá takoví sympatie, že bych si klidně přál třeba i další pul hodinu filmu, kde by jen vyprávěl o svých zkušenostech a názorech na vězeňský systém. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční