Epizody(7)

Bagdád, Irák 2003. Mise: nejasná. Nepřítel: nezjištěný. Délka mise: neznámá. Členové 1. rozvědky námořnictva nemohli předpokládat, co se v průběhu oněch prvních čtyřiceti dnů války v Iráku stane. Na každém kroku se potýkali s nedostatečnými zásobami, frustrací z nekompetentního velení a pochybnostmi o smyslu celé mise. Otevřený, zasvěcený pohled na výsledek moderní americké války byl natočen podle bestselleru Evana Wrighta v produkci Davida Simona a Eda Burnse, kteří se podíleli i na vzniku kriticky oceňovaného seriálu HBO The Wire. Generation Kill je nyní podobně úspěšnou sedmidílnou minisérii z dílny HBO Films. (Magic Box)

VashCZ

Ten reportér a ti vojáci v seriálu vidí tento seriál jako ukázku toho jak se hrozně sporstě mezi sebou baví, a že občas se u mariňáku vyskytne nějaký blázen nebo inkompetent, a nebo že se prostě občas vyskytne nějaký nečekaný problém. No to jsou věci co mě fakt nezajímali. Scénáristi ale evidentně vědí co dělají a občas možná až moc tlačí na pilu právě ohledně zabitých civilistů nebo totální neschopnosti roty či čety(moc se v tom nevyznám) jako celku zorganizovat nějaký útok apod. V podstatě seriál ukazuje, že mariňáci jsou hlavně co k čemu jako jednotlivci s všťípeným výcvikem společně s kamarády v boji. Ale jako organizace nebo boj za správnou věc to prostě moc nic neříká. Jako film je to tak na 50%, ale beru to jako dokument a dávám 90%. Ignoruju tak repetitivnost prakticky všeho, nelogické chování charakterů, i tomu odpouštím některé nepřesnosti. Ale sakra ukazuje to realitu, a který film je přesnější? Je to prostě bomba, na kterou ale potřebujete docela dost chuti se podívat - Jak můžou takoví divní mariňáci vůbec existovat? ()

Cherry68

Musím říct, že už mě dlouho žádný seriál tak nedostal. Po zklamání ze 4. série BSG a 3. Prison Breaku je tu konečně parádní dílko. Ostatně, co také jiného čekat z dílny HBO. Jsem sice velký fanda Bratrstva neohrožených, ale tohle je podle mě lepší :-) Americká invaze do Iráku podaná naprosto brilantním způsobem. Nemá to chybu. Tleskám :-D ()

Stingray

Wow! První dva díly se mi líbily víc než "Tam někde" a třetí díl mě totálně rosekal. Už se nemůžu dočkat dalších.Z tohohle seriálu asi velení U.S. Army moc velkou radost nemá. Perfektní. ()

Booman

Seriál, ve kterém v žádném případě nejde o bezduchou akci ala Steven Sekal. Tento seriál je takřka dokonalou sondou do hlubin US Army. Neukazuje armádu jako soubor dokonalích strojů na zabíjení, ale naopak se všemi jejími neduhy od neschopného velení, až po problémy se zásobováním a utváří tak konečně reálný obraz na filmy proslulou americkou armádu. Neskutečné glosy vojáků a mě osobně příjemné vojenské prostředí zachycené očima reportéra Evana Wrighta, to vše katapultuje tento seriál mezi nejlepší nejen současné doby. ()

babuca

Oceňujem, že tu boli ukážané aj početné prešľapy vojakov americkej armády ale aj ich ťažká pozícia častokrát rozpoznať kto je vobec nepriateľ. Skvele vymodelovaný naturel vojakov....vojak je vojak / v tom zlom aj dobrom / a je jedno v ktorej je armáde . Niektoré hlášky ktoré ma zaujali: ...ten chlapec je chladnokrvný zabiják, magor, ale je to náš magor. ...táto nová genarácia pozná len počítačové hry, ktoré znižujú citlivosť ku násiliu. ...5 000 kg munície a netrafili sme žiadny tank. Aspoň sme nezničili dedinu,napíšeme to ako uspešnú akciu? ...myslí si akí sme dobrí, lebo vieme všetko rozstrieľať ...nie každý má také šťasitie aby sa narodil na parkovisku karavanov žene ktorú kvalifikuje k materstvu len vlastníctvo maternice ktorá náhodou chytila spermiu okoloidúceho šoféra kamionu ...uvedomuješ si koľko sme zabili ľudí ? Urobiť to v civile tak nás zatvoria. Už zasa myslíš ako mexičan, mysli ako biely. Za to čo sme urobili iní budú dostávať metály. ...rozdelili ste krajinu a dokopy ju už nedáte. ...ten kto nevie zabíjať bude vždy podriadený tomu kto to vie. Veľmi silné scény: zabitie dietata pri ťave /chlapec/ alebo v aute/dievčatko/ bombardovanie piesku....:o))) PS: MIER ()

freemen

Band of Brothers vsazený do Iráku. Jediný rozdíl bych viděl v počtu akčních scén. V Generation kill jich moc neuvidíte ale, když na ně dojde tak stojí za to. Vyšperkované akce plných realistických přestřelek. Sedm dílů této minisérie sleduje cestu první průzkumné jednotky od USMC napříč celým Irákem až do samotného Bagdádu v průběhu druhé války v roce 2003. Při sledování jednotlivých dílů má člověk pocit, že spíše sleduje dokument než film. Někdo může říct, že místo střílení se tam více mluví, ale o tomhle tahle série je. O tom jaká válka tam doopravdy byla... ()

clep

Další kvalitní minisérie z produkce HBO, podle románu E. Wrighta, kde máme možnost nahlédnout do života průzkumníku od Maríny na pozadí invaze do Iráku v březnu 2003. Žádnou velkolepou podívanou jsem po přečtení zdejších komentářů nečekal, přeci taky je to o průzkumnících, kteří se nikdy do válčení nehrnou, jejich úkol byl hlavně pozorovat. Ale taky se dostali do akce, a ta byla víceméně dobře natočena, ozvučena a byla hlavně přehledná. Důraz je kladen hlavně na vojáky samotné, jejich pocity, vztahy mezi sebou, jejich život před válkou a ve válce, konfrontace s nadřízenými, kdy né všichni byli fér velitelé ale pěkný čů...., kteří se honí za frčkami, nebo jsou naprosto neschopni velet svým mužům, kdy takové situace končí nepěkně. Jiný zase byli v podstatě normální lidé, kterým na jejich můžích záleželo a starali se o ně. Zkrátka kvalitní převedení knihy do televizní podoby, kde je vidět každý využitý dolar. Pokud někdo remcá že se tu nic neděje, tak ať si přečte knihu, ať se dozví více o tomto počinu, kde jsou některé situace více rozvity a pak možná pochopí, že to tak ve skutečnosti bylo. "It´s all about killin´ Hadjis today!" ()

Pellik

Opäť téma Irak, čo z toho len bude - to boli moje prvá slová, keď som zbadal tento film. Pozrel som prvú časť, hneď na to druhú, tretiu...a hop poslednú. To je všetko? Škoda, nešlo o nudný seriál. Bola tam aj akcia, aj humor, žiadne zbytočné bezduché rozhovory. Približne takto vyzerala vojna v Iraku v roku 2003. ()

CHIMarty

Asi nejlepší ztvárnění moderního konfliktu velmoci proti zemi třetího světa. Skvělá kamera, hlášky a velice sympatičtí herci. Nedávno jsem dočetl český překlad knihy Generation kill od Ewana Wrighta a byl jsem až nesmírně překvapen jak se seriál drží předlohy, některé hlášky a situace jsou absolutně přesně jako v knize což, se mi zatím při adaptacích knižních předloh nestalo v takovém rozsahu. PS: pro některé uživatele: jedná se o druhou válku v Iráku v té prví USA a spojenci nedorazily do Bagdádu :) . ()

Puchyr

Další zajímavý kus z osvědčené dílny HBO. Začíná invaze na Irák. Seriál má vynikající atmosféru, neznámé nokoukané tváře a odkrývá kiksy a nedostadky ve velení a připravenosti armády. Je jednoduché splundrovat vesnici raketou, ale je nutné se přesvědčit zda jsou na místě nepřítelé nebo né. No není to jedno hlavně že technika funguje a stoupá boj o ropu. Tolik civilních obyvatel snad v žádněm filmu toho to tématu nebylo. Jednotka si i za válčí se skutečnýmy nepřátely, ale jen málo. Je to skvělé fungující válečné drama z války na východě. Scénář, režie, efekty, kamera, herci, masky, výprava to vše je uchvacující. Skvělý seriál 89%.. ()

alvi

Po shlédnutí mi absolutně schází slova a vlastně i ti kluci zelení :-) Naprosto brilantní ztvárnění bez zbytečného sentimentu, ždímání slz či brnkání na vlastenecké cítění. Série nespadne ani do druhého extrému, tj. ke srandě za každou cenu a nekonečnému parodizování, kterému téma války slouží jako pouhá divadelní kulisa. Tato vyváženost je pro mě příjemná změna oproti ostatním žánrovým bratrům. Špička. Opravdu povedené dílko, díky kterému leccos z reálií amerického tažení proti terorismu chápu a některé činy amerických vojáků (mluvím o těch ne právě příkladných) se zase dostávají do zcela jiného světla. Závěrem Johnny Cash a já seděla s husí kůží na zádech, sahajíce po myši, abych seriál okamžitě zařadila k oblíbeným. Tleskám a dávám (poprvé v historii bez vnitřních debat) 5 hvězdiček. ()

MaxDamage1

Tento seriál mě trochu zklamal,asi jsem čekal víc než jen tlachání o ničem a kde čekáte na akci a ona stále nepřichází,škoda,dalo se z tohoto tématu vyždímat více. Ale i tak zlatý střed,zázraky nečekejte!! ()

kakttus

Něco úžasného. Téma, ke kterému nemám nijak vřelý vztah a vlastně o něm nic nevím, je zde podáno takovým způsobem, že vás ani na sekundu nenapadne, že by si něco takového mohl někdo vymyslet. Americká armáda jako banda naprostých hňupů, složená z tupců ve velení, kteří jsou na hony od reality, a jejich podřízených, kteří mají mozek a vědí, jak ho použít, ale musí držet klapačku. Dokonalé, dokonalé. V mezičase seriál dokonce zvládá být vtipný. ()

-rooney-

Taková válečná Roadmovie napříč Irákem. Zoufale málo akce, za to bláznů na rozdávání. Stačí jeden idiot na velitelské pozici a mrzákem se člověk stane raz dva, ()

hypnos11

the wire + jarhead + warriors (aka peacekeepers) = generation kill. protivalecny serial z pera tvurce the wire, znovu v produkci hbo, to proste nemohlo dopadnout jinak. ()

groower777

tento serial nemal chybu.....je to podla skut.udalosti a tam vidiet ako sa može aj majster tesar utnut....a hlavne ake chyby a zbytočne straty ludskych životov stala vojna v Iraqu....je to serial ktorý nenudi ani len na chvilku ked sa nebojuje proti nepriatelovi tak sa bojuje vo vlastnych radoch medzi sebou.....je to kruta realita dnešnej americkej armady odporučam pozriet ***** ()

BR23

po 1.epizóde: dosť nezaujímavé, akože viem už dávnejšie že americký vojaci asi 95% času nebojujú ale robia všetko ostatné ako spánok, presun, honenie, jedlo, spánok, WC, presun, presun, jedlo, honenie, presun, spánok, presun... atd dokola, a do boja idú len výnimočne. Nie som naivný, nemyslím si že vojaci čo i len polovicu času bojujú proti nepriatelom, a sú pod palbou atd... to nie. Napriek tomu som čakal ani nie tak boj ako skôr zaujímavú zápletku. Ale ono to bolo celkom nudné a nesympatické... skúsim ešte jednu- dve dalšie časti... ()

Erik.Zakovec

Za mě dost dobrý. Řekl bych, že srovnání s Band of Brothers je blbost, tady jde o něco jinýho, jo samozřejmě osudy vojáků v nějaký válce, to zní dost stejně, akorát že Band of Brothers vykresluje až na výjimky všechny postavy a dění hrozně hrdinně a asi tomu tak má bejt a bylo, ale tady se setkáváme s tvrdou realitou inkompetence idiotů ve vedení, kvůli kterým umíraj lidi. Doporučuju pokud chcete mít i jinej pohled na válku v Iráku i přes to, že ne všechny ta tématika chytne. ()