Rodinný outsider, který nakonec stál v čele Američanů. Životní příběh prezidenta George W. Bushe. Nikdo by to do něj v mládí neřekl, přesto dnes patří mezi nejznámější osobnosti americké historie. Biografický laděný film o životě George Walkera Bushe sleduje budoucího 43. amerického prezidenta od roku 1967. Od jeho nevázaných a hodně bezstarostných dnů na vysoké škole, přes vojenskou službu, guvernérský úřad v Texasu. Všímá si jeho zapojení do velkého byznysu v naftařském průmyslu, až po prezidentskou kandidaturu v roce 2000, mapuje první čtyři roky v nejvyšším úřadě, až po druhou kandidaturu v roce 2004... (Česká televize)

Mr.Roman

Keď W. vnímam z filmového hľadiska a nie ako konfrontáciu môjho (musím sa priznať, že nijak pevného, čo mi vlastne k tomu iba dopomohlo) postoja k vývoju a účinku Bushovej politiky, tak vidím kvalitný, takmer výborný film, hoci sa nemôžem ubrániť pocitu čiastočného nedotiahnutia a necelistvosti myšlienky do konca. Každopádne čo sa týka Josha Brolina, tak ten hlavne dotiahol tento snímok do nadpriemeru, čo sa o ostatných, dovolil by som si povedať, že vzhľadom na ich predobrazy, dokonca značne karikatúrnych postavách, povedať až tak často nedá (samozrejme česť výnimkám aka Elizabeth Banks). ()

dolin1

Potřetí film o prezidentovi, tentokrát s nejmenším nadhledem a jednoznačně nejhůře. Film je svázaný spekulacemi, je povrchní, levicově propagandistický a demagogizující, konfabulující, primitivizující. Vlastně je na něm špatné téměř všechno, kromě slušného výkonu J. Brolina a standartně kvalitních technických stránek filmu. Víc než ** si nezaslouží a to už vůbec nemluvím o tom, že časem může jenom ztrácet. Prachmizerný pokus (navíc značně předčasný) o vyrovnání se s tak komplikovanou postavou amerických dějin, jakou Bush Jr. je. ()

Bigfuckman

Nebylo to zas takové ohromné a překvapující. Ještě navíc mě rozčilovalo jak Josh Brolin s oblibou konzumoval pokrmy, do toho popíjel a v hubě si to promíchal a následně ještě během konzumace stačil řečnit. Nevím jestli je to dle filmu nebo dle zlozvyků skutečného Bushe, ale bylo mi z toho vcelku na blití. Ve filmu není nějaké překvapení z Bushova života co by mě nadchlo.Celkově se zde Oliver Stone trošku zahodil. ()

Marty20

Stone ukazuje Bushe jako hloupého, slabého, arogantního burana, ale je vůbec možné, že se takový člověk stane tak snadno prezidentem "té nejúžasnější země na světě"? Věřím, že je tady hodně pravdy ze zákulisí, ale i přesto, že ho nemám rád, nevěřím, že film přesně vystihuje George W. Bushe. ()

jafuska

výborný film o životě prezidenta USA Bushe, sice o americké politice toho moc nevím, ale jako prezidenta jsem ho vždycky uznávala, a vždycky schvalovala vše co se ke mě doneslo, super film o jeho životě a nelehkém úkolu obhajovat co nařídil, i když i chyboval, ale to je lidské, to dělá každý člověk, neměl to lehké, ambiciozní otec, který měl radějí druhého syna a at udělal Bush cokoliv, nikdy mu to nebylo dost dobrý, ale přesto se stal prezidentem, a to je obdivuhodný, otec který ho neměl rád, a přesto se mu to povedlo byl prezident. ()

Burrows

Vkusně natočený, leč obsahem méně zajímavý životopis 43. prezidenta USA George W. Bushe. Film se vyhýbá nejdůležitější záležitosti Bushova prezidentství (11. září), což mi chybělo. O teroristickém útoku se mluví pouze v minulém čase, důraz se klade na invazi do Iráku. Mnohem zajímavější a obohacující bylo období Bushova mládí, alkoholismus, neúspěšná kandidatura, pomoc při přípravě kampaně, jeho osobní život. Vedle precizního Joshe Brolina se mi líbil rovněž i James Cromwell, který si zahrál Bushe staršího. Obávám se, že zanedlouho se mi W. z hlavy dočista vypaří.. ()

Ernie_13

Proste neskutočný Josh Brolin!!! By som mu dal za herecký výkon aj dvoch oscarov. ;-) ...inak ide o zaujmavé zhliadnutie aj mimo tohto skvelého hereckého výkonu, i keď je pravdou, že od Olivera Stonea som čakal drsnejšie rozpitvanie politiky Georgea W. Busha. Ale aj tak, mi prišiel film veľmi zaujimavý. ()

kedu

zde se běžný divák k zábavě lacino nedoplazí. Musí si to trochu odpracovat. Něco vědět o událostech a lidech, kteří je způsobili. Je to velmi smutný film, až by se jeden rozesmál ()

Guran

Příběh o jednom z nejhorších prezidentů USA. Tak to vidím já. George Bush přivedl na Ameriku spoustu zla, zde se to jen dokazuje. Oliver Stone se toho nebojí. Také proto film nebyl nějak oceněn, ani výborný herec v roli Bushe Josh Brolin, který ho zahrál fantasticky. Snímek ale není tolik geniální, abych na něj koukal znovu. Mohl vypadat mnohem líp. Je tu pár sekvencí, které moc nezaujmou, ale spíše jdou tvrdě proti Bushovi vládě. Děj, který divák nemusí výdat podruhé, ale jednou stačí. ()

Brano

Veľmi pôsobivo natočený autobiografický film, ktorý zobrazuje život bývalého amerického prezidenta Busha mladšieho. Okrem jeho politických povinnosti ho zobrazuje aj ako obyčajného človeka z mäsa a kostí, ktorý takisto robí chyby. Nemyslel som vôbec, že by film mohol niečo divákovi ponúknuť a už vôbec ho zaujať. Bolo to natočené dosť zaujímavým spôsobom a celé rozprávanie jeho príbehu až tak nenudilo. Na moje prekvapenie ide o vydarený film. Nemôžem takisto zabudnúť na excelentný herecký výkon Josha Brolina, ktorý ho stvárnil. Moje hodnotenie bolo medzi 3/4*, hlavne za tu zbytočné dlhú stopáž. Ale prikloním sa k lepšiemu hodnoteniu. I keď samozrejme nejde o ten typ filmu, ktorý by som chcel vidieť aj druhý krát. Celkovo ma to zaujalo najmä preto, pretože ma zaujímajú udalosti ohľadom invázie amerických jednotiek do týchto oblastí a tento prezident už bude navždy s touto udalostou spätý. ()

subic

Josh Brolin si vysloužil ostuhy o rok dříve ve 4 hodně slušných filmech. Takže si musel dříve či později zahrát nějakého senátora nebo guvernéra nebo dokonce prezidenta, tak jako řada jiných si tak plní svou občanskou povinnost. Vzhledem k tomu, že film vznikl ještě za prezidentování GWB, tak se dalo očekávat, že z toho nemůže být nic víc než oslavná slátanina. To by to ale musel dělat někdo jiný než Oliver Stone. Byl GWB skutečně jen loutkou Donalda Rumsfelda a dalších dychtivých po válce? Ani ne, on sám byl v podstatě to nejhorší, co se Američanům mohlo stát. Ale co se Brolinovi upřít nedá je poměrně věrná gestikulace GWB. Mě i tak stačilo jednou. ()

kubilov

Upřímně, u W. jsem se bál ještě více než u Nixona, že Stone celý film zazdí jen tím, že jde o jednoho z méně oblíbených prezidentů, protože se pustil do nevhodného. Zatímco Nixona natáčel prakticky dvě dekády po jeho konci v úřadě, takže mohl mít alespoň nějaký zdravý odstup, životopis George Walkera Bushe natáčel již v průběhu jeho druhého funkčního období, takže ani nepočkal jak se mu bude vést v druhé polovině mandátu a o nějakém zdravém odstupu nemůže být ani řeč. Na druhou stranu když k tomuto filmu člověk přistupuje s tímto vkladem a z tohoto směru, nemůže jej W. vyloženě zklamat či naštvat. Jde o kvalitní životopis s velmi vhodně zvolenou kompozicí, kdy se průběžně dozvídáme o Bushově veřejném i soukromém životě od roku 1966 a v průběhu toho se odehrává rozhodující krok jeho prezidentství, obchvat zablokované rezoluce OSN ohledně invaze do Iráku. Za vůbec největší klad celého filmu beru vztah texaského prchlivého svéráze se svým otcem taképrezidentem, který odkrývá pozadí života unikátního páru prezidentů, které mě vždy zajímalo. Od Joshe Brolina zahráno nanejvýš kvalitně a Thandie Newton je úplná Condoleeza. ()

jack_scott

Nikdy bych byl neřekl, že budu tak pozitivně hodnotit film Olivera Stona, ale asi už chlapec konečně dostal deku, a pochopil - procitnul. Bůh žehnej Americe. Nuže tedy, snímek se snaží být nezaujatým, takže asi levičáky, kteří čekali lecos, asi dost zklamal. Většinu ostatních ale tedy zřejmě potěšil, protože svoji řemeslnou zdatnost Stone potvrdil i zde,možná více, než kdy předtím. Film se vyhýbá všemu kontroverznějšímu, čemu jen může…z celkem logických důvodů. Až tedy na samotnou přípravu irácké války, což je taky jediný reálný počin Gerge W. Bushe, o kterém film pojednává. Podobných témat by se za jeho úřadování našlo mnoho,ale tenhle je jaksi masově-divácky nejjednoduší a nejvděčnější. Budiž. Přesto ale vyplyne hezký závěr, že nakonec tedy zobrazovaná postava jednala především z čistě ušlechtilých důvodů, a především přesvědčení. Což tedy u osoby s tak nízkým IQ nepřekvapuje obecně, zato ve filmu –který se obecně logikou spíše neřídí než naopak- ano. Jako snímek je celek vynikající a dobře koukatelný, místy zábavný, o samotném aktérovi vypovídá také hezky…snímky tedy reálně moc co vytknout. Dávám tedy ***** a 95%. Amen. ()

ondrasz odpad!

Nejsem schopen oprostit se od mych antipatii k fasisticekmu primitivu Bushovi. Uznavam perfektni vykon Brolina. Stone asi dostal ukolem napravit Bushovskou reputaci. Myslim ze bylo vse uplni jinak (vyjma rodine historie) ()

gotham

Velmi slušné politické drama, které však mělo na víc. Za prvé bych dal přednost postupnému vyprávění od začátku Bushovy kariéry oproti přeskakování času mezi současností a minulostí, přišlo mi to křečovité a film pak postrádal jakousi plynulost. Dále bych se zaměřil více na osudové události, jako byli teroristický útok 11.září, válečné operace v Afghánistánu i Iráku, prohra s Obamou. Trošku je zde znázorněn ten Irák, ale spíš jen okrajově. Také bych si představoval o hodně temnější příběh, který by se zabýval také více upadajícím duševním stavem Bushe. A konečně bych zvolil úplně jinou hudbu, ta se mi vůbec nelíbila, hlavně v té sekvenci z Iráku. Toto drama není ani tak politické, je to spíš životní příběh jednoho z nejkontroverznějších prezidentů v historii USA, přičemž politické dění je zde jaksi na okraji. Film je to velice kvalitní, ale já osobně jsem od W. očekával něco úplně jiného. 80% ()

Dextwer

Další z životopisných snímků v režii Oliver Stone. Předchozí JFK, Nixon. Náhled zevnitř do nedávné minulosti v podání amerického prezidenta George W. Bushe. Nechtěl bych se tu pouštět do politických názorů, tento snímek je dalším z mnoha věcí, které nám může pomoci nahlednout do vysoké světové politiky. Zajímavosti: * První hraný film o dosud úřadujícím prezidentovi USA * Josh Brolin se na roli G. W. Bushe připravoval sledováním hodin materiálu s ním, aby znal všechny jeho grimasy a mimiku * Oliver Stone si dal při výběru herců záležet především na jejich vzhledu. Mají být co nejpodobnější svým předobrazům. Někteří kritici mu vyčítají, že to je na úkor jejich herecké kvality. Moje hodnocení: 70 % ()

david666

Čekal jsem od Stona větší popravu. Po shlédnutí bych dokonce řekl, že už rozumím tomu proč Bushe Američani volili a jeho reputace u mě mírně stoupla. A scéna, kde se řeší okupace Iráku a celého blízkého východu - to je maso. Z toho až mrazí. Také Josh Brolin zvládl skvěle Bushe zahrát - hlavně jeho mladší verzi - takového frajírka jsem si představoval. ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží

17.07.2009

Jihoamerická revoluce podle Stonea

Jihoamerická revoluce podle Stonea

12.12.2008

Oliver Stone si pořád hraje na „svědomí Ameriky“, ale návštěvnost a kritiky jeho posledního opusu z Bílého domu W. naznačují, že tohle jeho vyhrožování levicovým prstem zajímá čím dál míň diváků.… (více)

Další biografie na obzoru

Další biografie na obzoru

13.08.2008

Amerika posledních pár měsíců žije volbami a tím, že je tu dost reálná možnost, že se prezidentem momentálně asi nejmocnějšího státu na světě stane Afroameričan. Politika zkrátka hýbe celým USA a… (více)