Reklama

Reklama

Polda z Marsu

(seriál)
USA, (2008–2009), 12 h 22 min (Minutáž: 41–44 min)

Hudba:

Peter Nashel

Hrají:

Jason O'Mara, Harvey Keitel, Gretchen Mol, Jonathan Murphy, Michael Imperioli, Mike Starr, Lisa Bonet, Phyllis Somerville, Whoopi Goldberg, Edi Gathegi (více)
(další profese)

Epizody(17)

Obsahy(1)

Sam Tyler (Jason O'Mara) je mladý policajt s hezkou přítelkyní a slibnou kariérou před sebou. Právě uzavřel svůj zatím největší případ, ze kterého kouká povýšení. Nešťastnou náhodou je však sražen autem a probouzí se v jiné době.
Píše se rok '73, New York je plný ostrých hochů, silných gangů a příslušníků hippie hnutí, tudíž mají Sam a jeho noví kolegové o práci postaráno.
Tento americký projekt je pouze remakem již existujícího stejnojmenného britského seriálu. (Freeya)

(více)

Recenze (48)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Dost dlouho jsem váhal mezi dvěma a třemi hvězdičkami, protože on ten remake není zas až tak špatný pokud se divák oprostí od toho, že to prostě nijak zvlášť nectí původní seriál. Zatímco originál byl i navzdory častému nadhledu poměrně sprostý, syrový a místy až depresivní, US remake je daleko generičtější komediální feel-good kriminálka podle roky neměnné americké šablony. S tím bych se asi po pár dílech srovnal, kdyby se tvůrci nesnažili tolik kopírovat scénáře původních epizod, s čímž se pojí úplně stejná chyba, kterou obě verze mají - nezáživné case-of-the-week zápletky, u kterých vzhledem k okolnostem hlavního hrdiny navíc převládá pocit, že nemají příliš velkou váhu. A u remaku je to o to víc umocněno tím, jak strašně cool a nad věcí se seriál minimálně ve své první polovině snaží být. I sebevážnější zápletka (např. smrt dítěte) je tak často degradována neustálým a někdy až nemístným zlehčováním situace. V tomhle ohledu mi umírněnější britský originál sedl o dost více. V druhé polovině série se začne scénář US verze od originálu odklánět a tehdy mě to konečně docela chytlo. Hlavní postavy, ač naprosto odlišné od svých britských protějšků (nejvíce to odnesl Gene Hunt), mají mezi sebou slušnou chemii - zejména Annie a Sam. A hlavně nabere na intenzitě ústřední zápletka. Až do poslední chvíle divák netuší jestli a jak moc se tvůrci ve finále odchýlí. Z rozuzlení jsem ovšem dost rozpačitý, ačkoli k americkému vyznění, odlehčené atmosféře a, co si budem, i nápadné scenáristické debilizaci vlastně docela i sedí. Jenže střídmější a syrovější originál, ač není za každých okolností vždy vyloženě zábavnější, je prostě chytřejší, napříč epizodami nenápadně provázanější a ve spojení s navazujícím Ashes to Ashes ve finále emocionálně daleko silnější a vypointovanější. ()

#47 

všechny recenze uživatele

Life on Mars v americkém hávu není ani horší ani lepší než jeho britský bratříček, je prostě jiný, což je u remaku základním předpokladem pro jeho sledování. Nedokážu ani pořádně vysvětlit proč mě život Sama Tylera v New Yorku 70. let natolik pohltil, asi je to vhodnou kombinací herců, prostředí, příběhů a také perfektního soundtracku (David Bowie, Hollies, Beach Boys, Ringo Starr, Marmelade atd.). Snad jedinou výtku bych měl k podivnému zakončení, takže pro potenciální diváky bych měl jeden tip...ve chvíli kdy v posledním díle Sam obejme Gena (cca 6 minut před koncem) to prostě radši vypněte :-) ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Já na náhody nevěřím, jen na zmatený rozmar osudu." Co jiného také Samu Tylerovi zbývá, když najednou vykonává policejní práci v časech, které již dávno minuly. Mně se tedy v roce 1973 líbilo i ve skutečnosti, ale New York mi do těch vzpomínek nějak nezapadá. Takže hodně štěstí chlape a ať ti to v minulosti šlape. ()

cherita 

všechny recenze uživatele

Dokonalá ukázka toho, jak by remake neměl vypadat (když už teda nějaký musí vzniknout). Jednotlivé díly slepě kopírují britský originál, a když už se tvůrci odváží k nějaké změně, dopadne to většinou tragicky (viz třeba to uvalené finále). Jako by v Americe neměli dost starých kriminálek, ze kterých mohli čerpat inspiraci. Tohle chtělo mnohem osobitější přístup. Panuje tady takové přesvědčení, že to všichni hodnotíme hůř, protože jsme originál viděli jako první, ale já jsem měla tu čest nejprve s touhle verzí a málem jsem se u ní ukousala nudou. ()

Shakaar 

všechny recenze uživatele

chabá napodobenina uspěšnějšího a kvalitnějšího originálu z Británie. Nebudu zde vypisovat rozdíly oproti originálu, snad uvedu jen, že se jedná o dost optimistější a více good looking verzi narozdíl od britů. Prostě je potřeba brát v potaz, že to dělali amíci pro své obyvatelstvo. Kdybych britský originál neviděl předtím, asi bych tomu dal i 3*, nicméně stejně by se mi asi nelíbil trochu zabitý konec, kde asi všichni museli si říct WTF?. Nechám vás se na to podívat, má to celkem málo dílů, takže na odreágovačku proč ne. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Seriál má dvě pilotní epizody. Vedle odvysílané je tu neodvysílaná verze, která se ale odlišuje obsazením a místem děje. Např. Gena Hunta hraje v této verzi Colm Meaney, Annie Cartwright hraje Rachelle LeFevre, Raye Carlinga hraje Lenny Clarke a Stephanie Jacobsen v této verzi hrála Mayu Daniels. Změnila se i lokace, v této verzi Sam Tyler působí jako detektiv v Los Angeles a časové období, do kterého se „přesunul“, bylo 1972. Tato verze nebyla přijata při testovacím promítání a nikdy nebyla oficiálně odvysílana. Tato verze nakonec unikla na na net v roce 2008 a je k dispozici ke zhlédnutí na YouTube. (Shakaar)
  • V 8. epizodě Hunt (Harvey Keitel) pronese větu "Vodka je pro sraby, whiskey je pro pořadné chlapy," což je odkaz na v té době populární skladbu "Whiskey in a Jar" od Thin Lizzy. (Chibs)

Související novinky

Kdo čelí Spielbergovým dinosaurům?

Kdo čelí Spielbergovým dinosaurům?

22.06.2010

Na Jurský park 4 si ještě počkáme. Do té doby nám ale Spielberg nabídne výlet do pravěku v dobrodružném sci-fi seriálu Terra Nova. Ambiciózní projekt Foxů nás vezme na cestu časem z roku 2149, kdy je… (více)

Reklama

Reklama