poster

Falco

 • Rakousko

  Falco - Verdammt, wir leben noch!

 • Slovensko

  Falco

Drama / Životopisný / Hudební

Rakousko / Německo, 2008, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • baribal
  ****

  začnu tím, že dabing je naprosto příšernej... jinak se mi životopis moc líbil, skvělej zpěv, klipy a koncerty... ale co mi vadilo byla jeho přítelkyně, nejhorší článek filmu, ale s tim se nedá nic dělat, je to část jeho života...(7.9.2009)

 • -Ravee-
  **

  Až na zhruba 2 songy považuju Falcovu tvorbu za hudební zločin. Přesto jsem se na film o tomhle rakouském svérázovi těšil a dlouho se k němu nemohl dostat, což má očekávání podstatně zvýšilo. No a výsledek? Kdyby se stopáž ukrojila o 3/4 hodiny, sem tam se objevila silnější scéna a obecně se scénář ubíral jakýmkoli dramaticky dynamickým směrem, možná bych pak řekl, že v záplavě životopisných příběhů ve stylu "sex, drugs and rock n' roll" (nejen muzikantů) jde o obstojný snímek. Tady se ale závěrečnou hodinu neustále střídá jeden a ten samý dějový vzor a já se mohl ukousat nudou a čekal, kdy už ho ten autobus rozstřelí (v tomhle případě spoiler my ass). Sekvence "přetočených" videoklipů jsou navíc naprosto oloupeny o 80s atmosféru, kterými originály oplývají, ale to je vzhledem ke špatnému celku jen detail. Poučení, která jsem si z Falca nakonec vzal, jsou: 1. Pít whisku po litrech není cool 2. Nežeň se s labilní krávou, se kterou to bude pořád nahoru a dolů 3. Než poslouchat pop/rock/rap v němčině, to si radši dekapituji falus pilníkem na nehty(20.4.2013)

 • Gemini
  ****

  Rakouský národní poklad převedený na plátno Rakušany. Jeden by očekával, že půjde o vypiplané dílko, vyráběné s velkým zaujetím, ačkoliv byl v podobné situaci už leckdy zklamán. Falcova filmová biografie naštěstí, byť ji od dokonalosti ještě nějaký ten kousek dělí, je takovým opečovávaným dítětem, a je to na ní vidět. Už výběr hlavního představitele byl proveden naprosto luxusně, a předurčil řadu dalších aspektů filmu k "pozitivní indikaci". Manuel Rubey je ve svých necelých třiceti letech v hudebních sekvencích vizuálně velmi snadno zaměnitelný za Falca, byť to samozřejmě může naplno fungovat jen v dobách počátků jeho kariéry. Podívejte se na klipy k Der Kommissarovi - nebudete vědět, jestli se díváte na originál nebo nějaký materiál spojený s filmem. Rubey si dal velice záležet, aby pochytil i Falcovu jevištní gestikulaci, a dělá co může, aby působil věrohodně. Samozřejmě hlasově je někde jinde než zřejmě nejlepší německy mluvící rapper všech dob a v lecčem novátorský hudebník, ale ona je tu "z hlediska marxistického" ještě jedna stránka věci, a tou je herecký projev civilního Falca. I pana Johanna Hölzela, chlapa, co měl hlavu plnou nevyřešených osobních problémů, a v životě jeden velký bordel, se podařilo vykreslit tak, že jsem si říkal "jo, takhle to klidně mohlo vypadat, a kdybych u toho byl, neměl bych pocit, že se dívám na divadlo". Na tom mají samozřejmě kromě pána v titulní roli zásluhu i herci v dalších úlohách. Nejsou to rozhodně žádní ochotníci, a obzvlášť Christian Tramitz, kterého většina diváků zná asi jen z Manituovy Boty, dost zásadně překvapuje. Falco-film nemá žádné hluboké umělecké záměry, neobklopuje diváka dobovou atmosférou, ale vyjma koncertů se de facto celý odehrává v komorních scénách a soustřeďuje se na osobnost umělce, který paradoxně do určité míry toho ducha doby spoluvytvářel. My můžeme dnes už jen uznale pokývat hlavou nad filmem hodným osmdesáti procent, a pustit si nějakou z Falcových pecek. Naštěstí nám toho po sobě zanechal dost, takže je-li libo stadionového Egoistu nebo technařského Pána s koksem, nabídněte si. Neurazí se ani přítomný Pan Komisař, protože tomu už je všechno jasné. 80% PS: Původní trailer (který už asi není nikde k nalezení) byl dost výrazně lepší než ten konečný.(23.4.2011)

 • GodComplex
  *****

  Kdyz si clovek poslechne Falcovu hudbu, tak zjisti, ze to hlavni co je na ni dobre, je prace jeho producentu, jeho prispevek na me pusobi bud jako spatne "rap" vokaly v nemcine, nebo pokusy o EN zpivani se spatnym anglickym prizvukem a navzdory nekolika povedenym hitum typu "Jeanny" jsem ho nikdy nemel rad. V tomhle filmu taky neni zobrazen zrovna jako Mr. Sympatak a jen to potvrzuje moji teorii, ale o to vic je desive jak moc jsem se s nim dokazal ztotoznit a jak me tenhle film zasahl a dostal. Po The Doors, Walk The Line, nebo Control se tak Falco muze zaradit do rady excelentnich hudebnich biopicu. 9/10(24.2.2012)

 • Politik
  *****

  Výborně natočený životopis jednoho z nejprůlomovějších zpěváků v historii. Povrchní člověk by řekl feťák a alkoholik, bohužel věci jinak řešit nedokázal. Výborně propracovaný dramatický film podle skutečné události. Ten kdo miluje jeho písně by si určitě neměl nechat ujít.(9.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace