poster

Falco

 • Rakousko

  Falco - Verdammt, wir leben noch!

 • Německo

  Falco - Verdammt, wir leben noch!

 • Slovensko

  Falco

Drama / Životopisný / Hudební

Rakousko / Německo, 2008, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vampireman
  ***

  Sám od sebe bych na Falca do kina asi nešel, přece jenom neholduji jeho žánru, hraničící jak s rapem, tak discem. Je třeba říci, že ve filmu byli jeho písně pro mě stravitelnější, než když bych si pustil jeho greatku. Každopádně jak řekl můj kolega při odchodu z kina, Falco tam "nejdřív fetuje, pak nefetuje, pak fetuje, pak zase nefetuje, potom zpívá a strašně u toho dělá rukama, pak zase fetuje, pak chlastá, pak nechlastá a všechny ty jeho supersongy jsou na jedno kopyto". Vlastně měl pravdu - po slibném začátku film upadne do kolotoče kdy se Falco zhuláká, pohádá se se ženou a když vystřízliví, tak se jde udobřit. Naprosto odporně je to navíc prostříháno se záznamy z koncertů (který jsou ale samy o sobě dobrý). Na obhajobu Falca můžeme říci, že Manuel Rubey se do toho vložil podobně jako Foxx do Raye a Cottilardová do Edith Piaf a jeho vystoupení stojí za to. A vždycky když hrál Rock Me Amadeus, tak jsem si vzpomněl na bestiálně vtipnou parodii v Simpsnech, beroucí si na paškál jak Rock Me Amadeus, tak Planetu opic s Hestonem. Jinak film nebyl kdovíjak dobrý.(16.12.2008)

 • korbitch22
  *****

  falca,jste buď milovali,nebo nenáviděli.já osobně mám rád jeho hudbu,ale o něm,jako o člověku jsem prakticky nic nevěděl.film německých tvůrců je od a do z naprosto perfektní,vynikající popis života excentrické hvězdy,ve skvělém tempu,se skvělým manuelem rubym,který ve filmu všechny písničky nazpíval sám.a musim říct že třeba u jeanny nebo u rock me amadeus,jsem to ani nepoznal.jen při out of the dark.no,prostě luxusní film,který sem si pustil hned dvakrát po sobě,kvalitou dosahující stoneových the doors.tak out of the dark děcka:-)(14.2.2010)

 • Laxik
  ***

  Tohle je vážně škoda, na Falca jsem se těšil. Jsem po tátovi rocker, ale prvního bíleho rappera máme rádi oba. Asi proto, že dřív se prostě rap kombinoval s elektrickou kytarou, a ne s hip hopem. A navíc to bylo i trochu melodické a zpěvné. Ale pojďme od muziky k filmu. Oceňuju, že jsem se dozvěděl takové věci, jakože Falco umřel v Karibiku a ne v Rakousku, i když o způsobu smrti - bouračce - jsem věděl. Scénář docela ušel, předělané videoklipy byly taky fajn, vzhled Manuela Rubeyho je v mezích snesitelnosti. Ale jeho herecký výkon už takový není. Jsou chvíle, kdy mu věřím, že je Falco, ale většinou to jsou ty, kdy zpívá, tančí a prostě když se chová jako frajer. Jakmile má ale předvést zoufalství, lásku, opilost, na to jaksi nestačí.(28.2.2011)

 • FilmFan24
  ****

  Na veřejností působil Falco jako namyšlený arogantní ču...ehm pánské přirození. Jaký byl ve skutečnosti Hans Hölzel alias Falco? Na to se pokouší stylizovaným životopisným snímkem odpovědět tento film. Příběh několika pádů a především vzestupů z nichž ten vůbec největší, jakého může zpěvák pop music dosáhnout, je být No. 1 v americké hitparádě Billboard. Úspěch o to větší, že Falcův hit "Amadeus" byl vůbec první, který na vrchol přinesl německý interpret. Manuel Rubey, který Falca představuje, přesně vystihl zpěvákovu zranitelnost a osobnost řečí a gestikulací. Obdiv si zaslouží i odvaha všechny písně znovu nazpívat. Líbilo se mi invenční zpracování, kdy sledujeme umělce doslova pár sekund před osudnou havárií a děj se vrací ve fragmentech vždy chronologicky zpět. Co se mi ale nelíbilo, byly otrocky přetočené klipy, které jednotlivé životní etapy rámují. Kvalitní rakousko-německý film, který ale bohužel u nás je prezentovaný na mizerném DVD.(4.1.2010)

 • dopitak
  ****

  Bez větších znalostí Mistrova života lze film hodnotit umělecky, nikoliv biograficko-fakticky. Manuel Rubey si nepochybně uznání zaslouží, neboť písničky pro film i sám nazpíval. Ono podobné náměty o náhle získané slávě a současně pozbyté soudnosti jsou z diváckého pohledu poněkud problematické, morálně si tito lidé snad zaslouží opovržení. Jak se ovšem vyvarovat soudů, které nejsou na místě, protože filmový divák nekritizuje Falca, že byl alkoholikem a feťákem, ale že film o Falcovi je třeba špatný. A to není.__Otázkou do pranice zůstává, která z tuzemských televizí to první odvysílá - já sázím na filmový klub ČT.(11.7.2009)

 • - Otec Manuela Rubyho o Falcovi řekl, že je taková levná rakouská kopie zpěváků typu Davida Bowieho. (BeAnne)

 • - Při přezpívávání Falcových písní spolupracoval Manuel Rubey se stejnými producenty jako Falco, s Robem a Ferdim Bollandovými. (BeAnne)

 • - Původně měl zahrát postavu Falca Robert Stadlober. (Vojtino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace