Falco

• Rakousko

Falco - Verdammt, wir leben noch!

Falco

Drama / Životopisný / Hudební

Rakousko / Německo, 2008, 113 min

Německy rapující rebel dokázal šokovat i nadchnout davy. Zasloužil by si víc než tenhle krotký životopis.(4.11.2008)

Falca mám hodně rád, takže bez debaty ****(13.2.2011)

Za film 2 hvězdy, ty další dvě jsou za muziku. I když mě tehdy zajímal spíše punk a heavy, brousil jsem i do New Wave a Neue Deutsche Welle. Falca nebylo možné minout. Velice dobře si pamatuji jeho clip Der Komissar v klipovém pořadu Formule 1 na TV BR německých sousedů. A pak na skandální Jeanny, která byla uvedena slovy: ,,Máte poslední možnost tenhle clip vidět, jelikož je zakázán..." Jo, tehdy holt byl Internet sci-fi. Ve filmu mě překvapilo, jak puntíčkářsky znovu natočili úryvky z Falcových videoclipů . Daleko jednodušší by bylo převzít ty původní, a proto tuhle práci oceňuji. Samotný příběh je ovšem poněkud nudný - sláva, deprese, troska, sláva, deprese, troska a do toho věčné rozcházení se se ženou. Život na horské dráze se dá natočit mnohem zábavněji. Control mě bavil mnohem, mnohem víc. A hostování Grace Jones naprosto bez nápadu! To se tam mohla zjevit britská královna a efekt byl stejný (skoro).(27.2.2011)

Příjemné překvapení.(3.6.2009)

Falco vedl asi opravdu bouřlivý život. Tohle zpracování se mi líbilo. Životopisné snímky mám rád, a proto jsem nadšen, že tento film o (pro mě) dost neznámém Falcovi vznikl. A ještě pocta Rubeymu. Zahrál to parádně. 80%(17.12.2011)