Falco

• Rakousko

Falco - Verdammt, wir leben noch!

Falco

Drama / Životopisný / Hudební

Rakousko / Německo, 2008, 113 min

Tohle je vážně škoda, na Falca jsem se těšil. Jsem po tátovi rocker, ale prvního bíleho rappera máme rádi oba. Asi proto, že dřív se prostě rap kombinoval s elektrickou kytarou, a ne s hip hopem. A navíc to bylo i trochu melodické a zpěvné. Ale pojďme od muziky k filmu. Oceňuju, že jsem se dozvěděl takové věci, jakože Falco umřel v Karibiku a ne v Rakousku, i když o způsobu smrti - bouračce - jsem věděl. Scénář docela ušel, předělané videoklipy byly taky fajn, vzhled Manuela Rubeyho je v mezích snesitelnosti. Ale jeho herecký výkon už takový není. Jsou chvíle, kdy mu věřím, že je Falco, ale většinou to jsou ty, kdy zpívá, tančí a prostě když se chová jako frajer. Jakmile má ale předvést zoufalství, lásku, opilost, na to jaksi nestačí.(28.2.2011)

Zpěvák s jedním z nejúžasnějších hlasů, který jsem kdy slyšela a o němž jsem si myslela, že je nenapodobitelný. Až do okamžiku, než přišel Manuel Rubey, přezpíval Falcovy songy po svém a mně spadla brada. Film není nějaké převratné veledílo, nedokázal zachytit složitost Falcovy osobnosti přesně tak, jak bych si představovala. Přesto jde o velmi sympatický počin, který dostal tohoto skvělého zpěváka znovu do popředí zájmu a (minimálně) fanouškům (k nimž se skromně řadím) musel udělat radost. A poznámka k zde již několikrát zmíněnému dabingu - je opravdu příšerný.(9.10.2010)

Čest kameramanovi a výtvarné stránce, jinak si ale myslím (a to Falca neposlouchám, jen si dobu, kdy vedl hitpárady, velmi dobře pamatuji), že nejznámější rakouský zpěvák minulého století by si zasloužil o hodně plnokrevnější biografii.(8.7.2009)

Falco vedl asi opravdu bouřlivý život. Tohle zpracování se mi líbilo. Životopisné snímky mám rád, a proto jsem nadšen, že tento film o (pro mě) dost neznámém Falcovi vznikl. A ještě pocta Rubeymu. Zahrál to parádně. 80%(17.12.2011)

Měl jsem ho rád. Ale co to povídám, stále ho mám rád.***(5.10-2010)(6.10.2010)

• - Původně měl zahrát postavu Falca Robert Stadlober. (Vojtino)

• - Poslední Falcovo vystoupení před jeho smrtí bylo na Silvestra 31. 12. 1997 v komplexu Exacalibur City na soukromé party, které si objednal jeho kamarád a rakouský podnikatel. Tento komplex se nachází na Hatích u Znojma. (Luky-7)

• - Len dve mená nemajú vo filme skutočnú podobu. Falcova manželka je vo filme Jacky, ale v skutočnosti bola Isabella a meno dcéry Carolina Tanja je v skutočnosti Katharina Bianca. (smeke)