Policajt ze sámošky

Paul Blart: Mall Cop

Poliš z obchoďáku

Akční / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 87 min

Pefektní komedie!! Fakt jsem se hodně zasmál... Jak jsem to pouštěl, nic moc jsem od toho neočekával, hlavně aby mě to bavilo a to se povedlo:-) 65%(18.12.2010)

Neznámá komedie, která ikdyž se naprosto vyhla kinům je přakvapivě kvalitní. Jméno režiséra sice není zárukou dobré podívané ale film má obrovský trumf v hlavním představiteli. Kevin James je vtipný už jen díky svým tělesným proporcím, které z něj dělají neohrabaného ňoumu a k tomu má ještě komediální talent, díky kterému táhne celý film sám. Příběh není nikterak objevný a ze začátku se jedná o typickou komedii, kdy pozorujeme život hlavního hrdiny, který dělá hlídače v obchodním domě. Jelikož by tohle na celovečerní film bylo málo vše se po půlhodině mění na akční parodii ve stylu "Smrtonosné pasti" a jiných žánrově podobných filmů, ve kterých neohrožený hrdina likviduje padouchy a zachraňuje rukojmí. Není to žádná bomba ale uteče to hodně rychle a některé scény jsou skvělý. Kdyby se tvůrci vyvarovali některým otravným klišé mohlo být o hvězdu více. I tak překvapivě vtipná podívaná. Když se podívám na režisérovu filmografii můžu s klidem říct, že natočil svůj nejlepší film.(25.5.2009)

Aktivní blbec byl vždy horší než třídní nepřítel a takový Paul Blart by u policie jistě udělal zářnou kariéru pochůzkáře. Tedy kdyby vážil o metrák méně, kdyby nebyl přesvědčen o své neomylnosti a kdyby dokázal správně odpovědět na otázku, jakou barvu má bílý kůň. Takhle hrdě nosí uniformu bezpečnostní služby a všem v obchoďáku dává jasně najevo, kdo je tady šerif. Já jsem se u toho pobavil o něco méně, než by se z daného tématu dalo vytřískat, ale sebevražedná aktivita hlavního hrdiny byla místy hodně zábavná.(19.8.2015)

• ladko

Ako to mohlo toľko zarobiť v kinách mi zostane navždy záhadou, lebo Paul Blart proste neprináša nič originálne, všetko už tu bolo stokrát(a lepšie...). Väčšinou slapstickový humor tomu na kvalite nepridáva, a aj keď som sa pár krát pousmial("No one wins with a headbutt."), žiadne hysterické záchvaty smiechu sa nekonali. Snáď si Observe and Report bude viesť lepšie...(26.4.2009)

Velice příjemná věc(3.6.2009)

• - Gary Valentine, který se ve snímku objevil v roli zpěváka karaoke, je bratr Kevina Jamese. (prokda)

• - Jako prvnímu v roce 2009 se filmu podařilo dosáhnout v amerických kinech výdělku 100 milionů dolarů. (HellFire)

• - Kevin James a predstaviteľ policajného veliteľa na začiatku filmu, Bas Rutten, neskôr spolupracovali aj pri natáčaní filmu Profesor v ringu (2012). (KajsiKE)