Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Anchi

Jako jo, je to relativně dobrá mission impossible, Cruise je na padesátníka obdivuhodně ve formě, místy je to dokonce napínavý, sem tam špetička humoru (jak taky jinak se Simonem Peggem, že :-)) a tak, ale takovejch příšernejch klišé? Nedá se tolerovat. A ta hudba?? :-X ()

kleopetra

Jeremy Renner vévodí tomuto filmu na plné čáře. Konečně se dá dohromady tým, kde všechno nezáleží jen na Cruisovi! Takováto M: I by měla mít pokračování! M: I byla vždycky o týmu a teď to na něm konečně zase stojí a vyšlo to!!! Dávám do své top ten!! A doufám, že se Cruise-Patton-RENNER-Pegg dají zase dohromady na natočení ještě lepšího dílu série! Tento film měl všechno, proč jsem do kina šla - akce, zábava, spád... ()

Kryton

Brad Bird nezklamal a MI4 není propadák. Akce, technologické hračky, vtip a chemie mezi hlavní čtveřicí funguje. Stopáž filmu je moc velká (133 minut !!!) a proto se posledních třicet minut hodně ztrácí. Bombaj je proti Dubaji velký sešup dolů a finální souboj je hodně odfláknutý. Vybízí se mi srovnání s Quantom Solace, kde se také finální souboj odflákne. Proto tento americký Bond předvádí velmi kvalitní akci, ale ke konci si neumí poradit, jak udržet úroveň. Tom Cruise i ve svých letech je ve skvělé formě. ()

Pontius

Z celé serie nejvíce akce, humoru, skvělé lokace, jen ten záporák je prostě slabší nebo spíš žádnej. Dougray Scott s Philipem Seymourem Hoffmanem nasadili laťku hodně vysoko a čtyřka se k ní vůbec nepřiblížila. Jinak ale strhující podívaná. ()

VojinRyan

Akčná jazda ako sa patrí na sériu M:I. Vychytané technológie, hlášky, akcia a sem tam aj nejaký malý fór. Tom Cruise si to tentokrát zobral pod palce aj ako producent . Ale ako celok tomu chýba niečo, čo by sa Vám zarylo do pamäte a budete si to pamätať aj na druhý deň. Nič prevratné sa nedeje. Rutinérsky spracované tak, aby to nebol prepadák ale ani žadne mega dielo. Najviac ma prekvapil začiatok ( a ešte viac aj to, že som v titulkoch zahliadol produkčne aj J.J Abramse ), pri hudbe nie je čo riešiť. Solidná práca. 75% - 4*. ()

JimWayne

Kvalitne spracovaný a hlavne zábavný prírastok do rodiny Mission Impossible.Jednoduchá zápletka,sympatický herci a výborne vybrané prostredia kde sa film odohrával.Špiónskych vychytávok bolo pomenej ale vôbec mi nechýbali.Filmu neuškodila ani dlhšia stopáž cez dve hodiny.V pokračovaní očakávam návrat Rennera pretože bol dobrým osviežením celého filmu. ()

fannah

Neuvěřitelné, že i ve 4. díle neztrácí tato řada tempo. Mistrně zvládnuté akční scény, záběry z Prahy = Moskvy = cokoliv dalšího... Čekal jsem opravdu propadák, dostal jsem kvalitní akční film s přesně takovým množstvím nadsázky, jaké člověk od M:I série může očekávat. Jen tak dál, chcete-li točit dál... Jen mě trošku mrzí, že v prvním díle bylo vše takové až mysteriózní, divák objevoval a s napětím očekával, co se dál stane, mnohem více prožíval. Tohle je sice plné akce, ale jen to tak proletí, a až tak moc nikomu nezáleží na tom, co bude nebo nebude. Holt zápletka a osvětlování dramatických zvratů není nejjednodušší filmařská záležitost, kterou každý režisér ovládá:-) ()

kikuka

Je to very funny, ak si MI:GP pozriete po Bourne Legacy. A Syndikate do toho? :).... Ale inak to v rámci akčného žánru je trochu ako korejský remake Better Tomorrow k Wooovke. ()

agentmiky

Čtvrtý díl podle mě dopadl docela dobře. Na třetí se to kvalitou nechytá, ale je to zase lepší než dvojka. Úvodní scéna z vězení byla vtipná a navnadila mě na zbytek filmu. Celkově se mi začátek velmi líbil, notabene Tom Cruise v roli generála v Kremlu. Jsem rád, že se tým kolem Ethana Hunta rozšířil o Jeremy Rennera, neboť mi takový sympatický herec, který umí svou vedlejší postavu brilantně zahrát, v předešlých dílech trochu chyběl. Nejlepšími momenty byly nejspíše záběry z Dubaje, neboť se tam nacházely jak vtipné chvíle, tak i dobré akční scény. Příběh byl trochu slabší, ale 75 % si ode mě film odnese. ()

Greg

“Now remember, blue is glue! - And red? - Dead.“ Agent Ethan Hunt je zpátky! A je zpátky opět ve skvělé kondici, se skvělými parťáky, s nebezpečím, které zvládá s chladnou hlavou a s neméně vychytralými záporáky. Všechno je to dobře vymyšlené, slušně natočené i zahrané, „hračky“, které agenti používají, jsou velmi dobře navržené. Je tady ale jedno velké ALE – to všechno už tady jednou bylo, a to v minulém M:I, kde to navíc bylo zabaleno do filmu ještě lépe natočeného a emočně daleko hlubšího. Navíc musím souhlasit s některými recenzenty, že část z Dubaje by se na konec hodila daleko víc, než finále v Indii, která nebyla ani zdaleka tak skvělé. Netvrdím, ale že akce ve filmu nebyla natočená skvěle a prakticky bezchybně – nechybí to, co asi každý divák očekává – honičky, přestřelky a bitky. Jen pořadí mohlo být možná opačné. Co se týče hereckého obsazení, tak s ním jsem neměl žádný problém. Pro mě ale hvězdou celého filmu nebyl ani Tom Cruise, který ale roli agenta Hunta zvládl opět výborně, ani Jeremy Renner, který ale opět ukázal jak dobrý herec je, ani Paula Patton, které ale role nesmírně sedla a byla v ní nádherná. Pro mě byl hlavní hvězdou jednoznačně Simon Pegg, který ze sebe sypal jednu vtipnou hlášku za druhou, a tentokrát se ukázal konečně i v akci. Rovněž soundtrack byl velmi vhodně vybraný a dobře tematicky zvolený – hlavně v pasážích v Rusku a v Dubaji. Takže, čtvrté M:I je velmi povedený film (zvlášť pak pro fanoušky akčních filmů), ale plné hodnocení dát prostě nemůžu. Pořád totiž zůstává ve stínu povedenějšího třetího dílu. Každopádně spíše lepší 4*. ()

MartinezZ

Poněkud rozporuplné. Na první díl to bohužel nemá, Spíš mě přijde, že se autoři snažili vzít prvky prvního akčního špionského thrilleru a naroubovat je na přeakčněnou trojku, přičemž někoho napadlo z toho udělat parodii. Výsledkem jsou všechny tyto tři filmy do sebe ovšem poněkud nezapadající, tedy: Akce dobrá, je ale dost svižná, možná až příliš, namísto nějaké vrcholné akce je jich tu hromada, které se snaží být co nejvelkolepější, což ale paradoxně působí opačně. CGI efekty do filmu skutečně moc nesedí (běžící Cruise s písečnou bouří za zády). Všehcno je to příliš přitažené za vlasy a příliš heretické, hodně nápadů, které mohly vydat na dva filmy, namísto toho se zkomprimovaly do jednoho a nahňahňaly jeden na druhý.Ethan Hunt je furt stejný, ani lepší, ani horší, jen stejný. MI jsem vždycky bral jako takový americký protipĺ Bondovi, akčnější, velkolepější. U Ghost Protocolu tahle má představa vzala za své a to díky mě nesedícím pokusům o humor. Ne, že by se někde nehodil, ale rozhodně ne v takové kadenci a tak jednoduše očekávaně narobovaný, jako byl tady. Méně humoru, více thrilleru, prosím. Kromě Cruise a Rennera ostatní postavy jen do počtu, Rennerovi jsem nevěřil, ale pokud skutečně převezmě Ethanovu roli, bude do ní sedět. Ohromným mínusem je pro mě v celém filmu nosný "old-school" příběh. Ani mi to vlastně nepřijde jako old-school, jako že scénárista nevěděl, co vymyslet, tak sáhnul na to nejblbější a nejprokláknutější, ruské jaderné střely. A aby to zamaskoval, mrsknul do děje nějakou neobvyklou zemi. A sever je teď poměrně v módě, šup Švédsko. Nyqvista a Edelmanna mi bylo vyloženě líto, byli naprosto zbyteční a jako hlavní zloun byla Nyqvistova postava tím nejhorším záporákem za poslední dekádu minimálně. Žádný prostor, žádné odůvodnění, jen jako levný důvod, proč se všechno vůbec děje. I Kapoor měl dostat mnohem více prostoru. Prostě americká akční splácanina, která byla ušita trochu horkou jehlou, což je škoda. Z kina jse v den premiéry neodcházel zklamaný nebo naštvaný, byl jsem spokojeným, ale bylo mi líto, že to dopadlo JEN takhle. Ze všech čtyř dílů MI je tenhle tím nejslabším, byť znovu paradoxně s nadprůměrnými akčními scénami. ~~~ PS: Jako Pražáka mi také vadilo, že se lokace Prahy vydávaly za Moskvu, ačkoliv některé lokace znám a ruského v nich nebylo nic. Ale kolik diváků tohle postřehne. K tomu ještě poněkud zmatečný začátek ve Varšavě, kdy se vzápětí mluví všude rusky - možná jsem přehlédl nějaký titulek, ale Praha, vydávaná za Budapešť, ve které všichni mluví rusky, mi přišla poněkud zmatečná. ()

Alqarin

Cruisovi jeho hra s akčními kousky bez dubléra zatraceně vyšla, je vážně cool vidět ho houpat se stovky metrů nad zemí s nefunkčníma rukavicema (btw vychytávky IMF jsou částečně od Applu a částečně zřejmě od Vietnamců, protože co nemá na sobě jabko, to zlobí). Bohužel je to velmi světlý bod obklopen zbylou akcí, která je slušná, svižná a líbivá, ale v žádném případě ne strhující nebo odzbrojující, což by ji činilo opakovatelně použitelnou. Přesto je MI: GP celkem fajn comeback Ethana Hunta a tu pětku bych pořád chtěl vidět. P.S.: Fantastický výkon Pavla Kříže :D ()

SaNcHeZ_cz

Ethan Hunt má další akci a tentokrát půjde o krk všem z IMF. Ghost Protocol patří rozhodně k těm lepším dílům akční série. Míchá akci, vtip a absurdity do zajímavého koktejlu, který vám nejspíše bude chutnat, nicméně mezi své nejlepší chuťové zážitky jej nezařadíte. Slušná hudba, feeling jako na přelomu tisíciletí a šeredně vypadající triky ve dvou scénách jsou jen taková bezvýznamná poznámka šéfkuchaře. Rozhodně to zklamání není, i když by to šlo daleko lépe. Ale také daleko hůře, to je fakt. [65%] ()

Paxxx.cz

Fanouškem série nejsem a navíc první dva díly mi unikly, nicméně čtyřka podle mě docela ušla- Pár povedených scén, reklama na BMW, sexy Paula Patton, spousta cool hračiček, ale bohužel dlouhá stopáž a ke konci už trochu nuda... 6/10. ()

Asgy

Parádní úvodní titulky a celkově příjemná akce, která už co do absurdnosti děje dohání i starší bondovky. Ale když to beru jako pohádku pro dospělé, nemám problém. Až na ten konec, za který by se nemusela stydět ani béčková romantická komedie. Rozdali si ajfouny a žili šťastně až do smrti. ()

Praxis

Paradni pokracovani paradni akcni serie.Ezhan Hunt vali jak v nejlepsich letech,Simon Benji Pegg mu nahrava a k tomu stabajzna Jane co se za sve ehm prednosti nemusi stydet.akce strida akci,auta poletuji vzduchem,a agenti se predhaneji kdo vytahne lepsi technicke udelatko.Brad Bird se nemusi za svuj prvni hrany debut vubec stydet.priste jen trochu dopilovat ten nedomrly konec a bude to narez prvni kategorie.p.s.uchvatne vizualy z Burdz Dubai.80% ()

Tayen

Můj první Mission Impossible, a ještě k tomu tak povedený a s nenapodobitelným britským humorem v podání Simona Pegga.Jako u málokterého filmu jsem nevyhlížela závěrečné titulky a bavila jsem se až do konce (jsem člověk neposedný a nevydržím dlouho na jednom místě). Někdo spílá na málo akční závěr. Já na něj nespílám, bavil mě moc (hlavně operace nad žhavým počítačem), ale znám i třeskutější scény, a všechno jde udělat lépe. Humor, technické hračičky, zdravotně nezávadný Tom Cruise a pořádná dávka sebeironie, na něco z toho se musí chytit i něžné polovičky :-) Nemám srovnání s dřívějšími díly, které mě minuly, ale nedovedu si představit, že by mě bavily více. Jen škoda Michaela Nyqvista. Jako hlavní záporák mohl dostat více prostoru. ()

Lamiczka

Tak trochu jako koukat na stokrát přepranou bílou košili. Taky už tak nezáří novotou a barva je stává dost fádní, zapraná a nevýrazná. Přesně tak mi přišla druhá polovina již klasické akčňárny. Všichni máme Toma rádi, ale už by si od toho hrdinství mohl trošku odpočinout. Ono to pak už není to pravé žůžo a nudí to. Potěšila Praha alias Moskva, potěšili čeští herci v miniroličkách (i když tohle ocení, pravda, jenom náš malý národ). ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka