Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Marys

Pri štvrtom Mission Impossible mi napadajú podobné myšlienky, ako tomu bolo v rámci série Fast and Furious. Opäť som videl prvý diel, následne som ich niekoľko preskočil a zrazu pozerám štvorku bez toho, že by som vedel súvislosti z predchádzajúcich častí. Na jednotku som už takisto zabudol, no odhliadnuc od všetkého sa na to dalo príjemne pozerať. Nebola to žiadna úplne megafantastická vec, na môj vkus to bolo až príliš pretechnizované a preamerikanizované, ináč ale tie 4 hviezdičky sú tak akurát. ()

Yardie

Lepších 70%. Oddechovka - totální. Vypnou mozek a nechat se bavit. Akce je zdařilá, v podstatě se pořád něco děje a nejsou zde, pokud mě neklame paměť, žádná hluchá místa. Hromada akce je dost unreal, ale to k MI už hold patří a s tím na to taky koukám. Byla i zábava a pár vtipných scén a hlášek. Prostě akčňárna jak má být. Prostě lepší průměr. Howgh! ()

mira007

Americká bondovka - hromada akce na spoustě atraktivních míst s nestárnoucím Cruisem a českými herci. Nakonec mne ale nejvíc zaujalo BMW i8, kterým se tu Ethan Hunt tři roky před oficiálním prodejem. Tomu říkám product placement !!! ()

H4ku11

Od trojky si drží tým IMF pekne vysoký štandard. Som rád, že sa Simon stal agentom, bude s ním viac srandy. Dúfam, že to potrvá ešte pár pokračovaní. ()

Renfield

Tým, který má naštěstí podstatně lepší pokračování, v Ghost Protocolu však ještě jede na půl plynu. Akce je přehnaná, bombastická (v některých scénách velmi doslovně) a zapamatovatelná? To právě ne. Jasný, je tu ta úsměvná Moskva, vrchol filmu v podobě parádního Dubaje, ale dál vlastně nic. Záporák s přestřeleným plánem má málo prostoru, snad i proto zůstává nevýrazným, respekt nebudícím. Tak alespoň ta strmá procházka proskleným Dubajem. 60% ()

Untentrauer

Paula alias Jana sotva vejde do místnosti už kvoká svou repliku: Kde je Ethan? Na hajzlu Jano! To by se vyloženě nabízelo! Jinak je to další dobrá a efektně efektivní podívaná. Je to o akci a o Cruisovi. Říkám si, kdy se Tom přiblíží k metě Vina Diesela ve FaF natolik, aby se vše točilo okolo něj? No zde od toho nebyl úplně tak daleko...Ale i přes to to není tak trapné. ()

Oralfabet

Rozhodně jeden z nejlepších dílů a neskutečný posun oproti trojce. Na příběh se víceméně úplně sere, což mě celkem potěšilo, akční sekvence a Cruisovy kaskadérské kousky jsou tady to hlavní. Burj Khalifa je pro mě dost možná vrcholem (no pun intended) celé série, to je prostě absolutně dechberoucí filmařina. Záporák je zase asi úplně nejslabší ze všech, ale nijak mi to nevadilo, protože o děj tady fakt nejde. Taky tady poprvé fakt funguje chemie mezi členy týmu - obzvlášť Simon Pegg je v kombinaci s Cruisem super. 9/10 ()

Emo-haunter

Podobná úroveň kvality jako předchozí díl. Nemohu se zatím stále zbavit dojmu, že se zde zatracuje původní myšlenka čisté špionáže, která je stále nejvíce zřetelná v prvním díle, a stále se zde sází na pořádnou akci a napětí. Záporák mě moc nepřesvědčil, ve třetím díle byl lepší. Cruise si jede to svoje a stále mě hodně baví, a neváhám ani na chvíli si pustit další díly. Jako zábava určitě solidní film, ale chybí tomu k dokonalosti několik aspektů. ()

Brejlil

Celkem jsem se bavil. Kreml - výborné, Dubaj - vynikající, Bombaj - dobré, konec: no nebylo to úplné WTF, ale vítězství ducha nad hmotou producentů to rozhodně také nebylo. Cruise: standard, Pegg s Rennerem: příjemné osvěžení. Zápletka: možná trochu nejasná. Příště by ale mohla být Praha za Prahu, protože budapešťsko-moskevský guláš rozhodně příliš nefunguje. ()

B_EyE

Po trojce, která mě příliš neoslovila jsem od čtvrtého dílu moc nečekal. O to překvapenější jsem byl, když začaly padat první pozitivní recenze ... a ono se to vážně povedlo. Stylem se film drží druhého a třetího dílu, akce je velkolepá, hodně efektní (výbuchy, přestřelky, smyky) ... co film ale posouvá a proti celkem nemastnému neslanému třetímu dílu přidává čtyřce na chuti, je pořádná dávka nadsázky a humoru. Dost mi přišlo, jako kdyby si autoři velkou část filmu utahovili sami ze sebe a rozhodně to stojí za to, film tím získal nadhled a švih ... ()

ursinko

A to som si myslel, že scéna preskoku z vlaku na helikoptéru, prilepenie žuvačkovej bomby a preskočenie späť z helikoptéry na vlak z M:I 1 sa nedá prekonať. Ethan to ale zas dokázal. Vtipné, miestami dlhé, hlavne v druhej polovici. Jeremy Renner a Simon Pegg sa mi páčili a Paula Patton ešte viac. Oddýchol som si a už teraz neviem o čom to bolo. Na vygumovanie hlavy odporúčam. ()

psychous3

Už začátek filmu mě velice nadchl, jednak skvělou grafikou (byl sem v IMAXU a ty scény na celé plátno byly boží) a jednak svým akčním nábojem. Některé scény byly opravdu povedené – př. Dubaj či Kreml a na několika místech jsem se (nejenom já) smál. Další věc, co nesouvisí s filmem, ale dosti mě zamrzela, je ta, že po už šestý den po premiéře nás bylo v kině patnáct. Další, neodmyslitelnou součástí filmu, je hudba, které je opravdu úchvatná – nejvíce mě dostala hudba pří scénách v Kremlu. Tak či onak, film mě na několika místech zklamal a proto si zaslouží „jenom“ 4*. ()

Const.ex

Ethan Hunt svoji práci bohužel přestává zvládat... nebo to je možná tím, že Brad Bird by prostě jenom neměl točit "akční" filmy. Oproti bezvadně zvládnutému třetímu dílu je tohle velký propad :-( ()

Ad4mson

Zábavná a precizně natočná akce nezakryje hluchá místa ve scénáři a nevýrazného záporáka. M:I III vítězí. PS: Renner mi tam absolutně neseděl. ()

Erik7595

Zaujímavé pozorovať režiséra, ktorý sa z natáčania animovaných filmov presunul k svojmu prvému hranému filmu. Mal som menšie obavy, ako to pod jeho réžiou dopadne, ale myslím si, že zbytočne. Už začiatok dáva do popredia vynikajúco zvládnuté prevedenia jednotlivých operácii, pri ktorých som žasol nad ich vynaliezavosťou a nad rôznymi hi-tech vymoženosťami, ktoré sa používali vo filme. Ale najlepšia časť z filmu je operácia odohrávajúca sa v najvyššej budove sveta v Dubaji. To, čo tam predvádzal Tom Cruise, všetko to lezenie, šplhanie a behanie v 500 metrovej výške a ani v jednej scéne sa nenechal nahradiť dablérom, v dôsledku toho ho naozaj obdivujem . Medzi novými členmi tímu panuje výborná chémia, navzájom sa dopĺňajú, pričom každý z nich má svoju vlastnú úlohu v rámci tímu. I keď toho veľa kritizovať nemôžem, trojka podľa mňa prekonaná nie je . Niečo mi tu chýbalo, možno lepšie zakončenie, ktoré vyznieva tak do prázdna . Inak celkovo patrí medzi moje top akčné filmy tohto roka (spolu s Fast Five). / 85% Dodatok 27. januára 2013: Rozhodol som sa tomu vpáliť plnú pálku. Jednoducho som si film užil po 2 ďalších pozretiach omnoho viac, takže zaslúžených 5*. ()

kristynca

Tak co jsme ještě neměli... Jo! Nukleární válka... Taky jak nám zbyly nějaký ty nálože od minule, tak že bysme jako nechali vyhodit do vzduchu něco fakt velkýho... Ne, ne, to taky ne... Co třeba Kreml? Pak máme ty fajnový rukavice, a to by chtělo něco super vysokýho s výhledem. Jak se to tam jenom jmenovalo? A přemýšlel jsem, co třeba bouře... Písečná? Hustý! A co masky? Budeme dělat masky? Asi ne, to je moc okoukaný, ale nějaký ty hi-tech parádičky přihodíme a trochu šrotu naděláme. Neznáte někoho, kdo nám půjčí HRAD? ()

M1k9

Jeremy Renner. Tom Cruise! Mile překvapila Paula Patton. Film má hodně plus. Baví! Vtípky příjemně odlehčují. Naopak líčení Moskvy, Dubaje, Mumbaje je odbyté podobně jako hudba. Celým filmem prostupuje reklama na Iphon 4. Otravné. 6/10 ()

dale_100

Tak jsem stale cekal kdy MI dojde ten dech a nejak jsem se nedockal. Byla to proste zabava ikdyz poslednich 5 minut trochu moc "romanticka". Rozhodne me Ghost Protocol nezklamal. ()

Illy

Důstojné pokračování výborné trojky. V kině jsem se vůbec nenudil, má to vše co má správná akčňárna mít. Těším se až v něčem podobném nebude hrát Renner druhé, ale první housle. Bezva. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka