Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

frolo

Vynikajúci komediálny seriál, kde jedna vtipná hláška a situácia strieda druhú a s trochou nadsázky odzrkadľujú niekedy nie vždy vydarenú prácu slovenských policajtov. Plných 5* dávam predovšetkým za prvé série seriálu, keďže po príchode Michala Hudáka a neskôr odchode Jána Kronera vtipu a invencie ubúda. Spolu zo seriálom Susedia sú resp. boli to jediné dva seriály, ktoré si zaslúžili označenie "komediálny". ()

BoPo

Momentálne najlepší slovenský seriál. Ak si neobľúbite Boborovského a jeho neodolateľný šarm, tak už fakt neviem. Ktomu si pripočítajte labužníka Hůrku, podpantofláka Maroška, Miss Scarlet, deb*la Vyšného-Riefenstahla a dostanete fízlov jedna báseň. No a aby toho nebolo málo, tak ako bonus je tu idol všetkých slovenských živnostníkov Miňo Demovič. Seriál časom oživil Miki Hric, čím sa podľa mňa kvalita posunula smerom hore. ()

Marek1991

Ich sme napodobňovali na stužkovej a dopadlo to hrozne, viac sme si to užili, pred stužkovou, keď sme sa učili texty. Niekedy tento seriál vie dobre pobaviť, ale občas je to amatérska úroveň. veľmi vsádza na zveličovanie a preafektovanosť, ksichtenie im však ide. Ako paródia na políciu je to slabé, avšak politicky korektné. ()

Martyr

Postupne formovanie charakterov ci necharakterov profesionalov zdviha uroven celeho serialu o triedu vyssie ako na zaciatku. Bobor je fakt dobry..fakt dobry...či? Dodatocne : Ako vsetky slovenske serialy sa ani tento po dlhsom case nevyhol trapnosti a absencii napadov. Clovek to sleduje iba aby sledoval. ()

Brano

Tiež musím iba krútiť hlavou, pri pohľade na hodnotenia k tomuto seriálu. Ide o najzábavnejší seriál, aký kedy naša produkcia bola schopná natočiť. Veľmi podarená paródia na našich policajtov. Výborne obsadenie, hlášky, ja som sa bavil. A Kostelný ako Boborovský je nezabudnuteľný. Ale musím dať menšie hodnotenie, pretože po príchode Michala Hudáka som to už ďalej nedokázal pozerať. Strašné trápny herec, ktorý to tam najviac kazil, ale aj autorom už dochádzali nápady. 4* Za prvé série, ostatné mi už prišli dosť slabé a miestami až trápne. ()

• Natáčanie seriálu muselo byť prerušené pre nepriaznivý zdravotný stav Jána Kronera (Miňo Demovič). (tommy187)
  • V epizóde Brat (3. séria 7. epizóda) zisťujeme, že Karol Húrka má svoje dvojča - Jána "Johna" Húrku, ktorý sa narodil o 5 minút skôr než Karol. V seriáli sa objavuje ešte raz, a to v epizóde Dedičstvo (4. séria 14. epizóda). Obe postavy stvárňuje Lukáš Latinák. (Jard)