Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám. (oficiální text distributora)

Raaavenek

Jak se to vezme, z jedné strany je to film celkem slabý, z druhé velice silný. A stejně to je tady i s těmi komentáři, někdo chválí, jiný zatracuje. Já v Mandragoře vidím jeden z nejlepších českých filmů vůbec. A stejně dávám jen 3*, to o české tvorbě něco říká... :) ()

Pesosek

Už je to strašně dlouho co jsem tenhle film viděl. Přesto ve mně zanechal i po tak dlouhé době hluboký dojem… ()

Wopat

Dechberoucí, mrazivé zobrazení dětské prostituce které si nebere servítky. Ponurá depresivní atmosféra dokonale diváka vtáhne do beznaděje z domova utíkajících mladíků. ()

salamandrr

Tohle je tak surová a pravdivá zpověď o Česku začátkem 90. let, že se člověku chce brečet. FIlmu bohužel není co vytknout, jen se snažit na to zapomenout. Fakt hnus. ()

anitae

Docela drsný film, asi hodně založený na pravdě. Ale stejně mi nejde do hlavy jak normální patnáctiletý hetero kluk může dělat homo šlapku. ()

FeriusParfax

Celkem dost syrový snímek s pekelně depresivní atmosférou se mi zařezal pod kůži. Se znechucením jsem kroutila hlavou nad tim, jak se do takové špíny a hnusu může člověk dostat. Film o pornu, prostituci, drogách a řekla bych, že snad i nějakém nouzovém přátelství. Fetky mi ve filmech nedělají úplně dobře a dost nehezky se mi taky dívá na sex hnusnych uchylaku s chlapečkama. Ono by to asi ani nebyl tak hrozně nepříjemný film, kdybyste nevěděli, ze se to děje. A bojim se, že se to děje víc, než by bylo zdrávo. Herci byli dost toporni, ale za chvíli jsem si zvykla a nevnimala jsem to. Spíš jsem vnímala ten děj a co se sakra děje venku, zatimco ja na to z tepla domova koukám se zhnusenim. Nedokážu si představit, jaká situace by se mi v životě musela přihodit, abych s jedním z těchto 3 koníčků začala. Atmoska je v tomto filmu podpořená dost depresivní hudbou. Konec mně snad i trošku zamrzel... Odporná představa, že se tohle děje vašemu dítěti. ()

Allan

Režisér Wiktor Grodecki si zřejmě dal předsevzetí vylíčit Česko jako zemi, která se nachází kdesi v období úpadku starého Říma. Už jeho Body Without Soul dával tušit, že je velmi neotřelým režisérem a Mandragorou tento dojem jen podtrhnul. I já, jakožto NEPražák, který nemá o našem hlavním městě vůbec žádné iluze, si myslím, že Grodecki natočil cosi, co ani v kontextu roku 1997 nevyznívá jakkoliv reálně. Jistěže, určité epizodky jsou založeny na skutečnosti, tenhle film má ale problém v tom, že napěchoval všechen myslitelný hnus do dvou hodin, ale nedal divákovi jakoukoliv možnost katarze. Závěrečná "záchodková" scéna je skutečně no comment, to už bylo jak parodie na sebe sama. Co Grodeckému já osobně nezapomenu, je to, že mě uvrhl do velice špatné nálady, neboť jeho film se dostane pod kůži ať chcete nebo ne, zároveň je však zoufale špatný, amatérský a určitým způsobem vědomě zlý. ()

Laborant

Jsem popravdě trochu naštvaný na lidi kteří tento film hodnotí jako odpad!! ale samozřejmě je to jejich právo. Pro mě byl tento film jakýmsi prvním zpojením se zakázaným ovocem a následně i v budoucnu odstrašujícím případem toho, že drogy nejsou pouhou zábavou a že rodiče nejsou takový dementi, jak se každý v pubertě domnívá. Tento film bych se vůbec nezdráhal promítat na základních školách jako odstrašující případ toho, když si někdo zahrává se svojí prdelí a inj.stříkačkou. Už takhle za poslední dobu prevence na základních školách ubývá. Zatímco filmy typu Šeptej a Samotáři otevřeli pandořinu skřínku s vtipným pojetím a hláškami typu "To je dobrá muzika, co to je" (ty vole to je státní hymna), přišla Mandragora alespoň s něčím co dokáže děcka trochu vystrašit. ()

dessa

Jeden z nejlepších českých porevolučních filmů, nezávislé syrové drama o prostitutech. Film je poměrně drsný, ale takhle nějak to skutečně v tomto světě pod povrchem funguje. Výborný výkon neherce M. Čáslavky. ()

Adiemus

Film má spoustu nedostatků, mizernou kameru a ještě mizernějšího střihače (nebo je to možná záležitost vydavatele, který je schopen uříznout půl řádku titulků - a kdovíco dalšího), mizerný zvuk atd. - ale neznámé tváře a neumětelství herců dávají snímku punc přesvědčivého dokumentu; nevím, jestli by profesionální herecké výkony nebyly naopak na škodu a nepůsobily vyumělkovaně. Každopádně silný příběh o tom, až kam je možné (zpočátku proti své vůli) klesnout. ()

Italiano

Zajímavý film, který moc nevypadá, že se odehrává v ČR, ale jistota je skutečná..Nicméně i takové osudy mohou potkat každého mladého člověka..Jen jsem nečekal ty drogy na tom hajzlu na konci.Myslel jsem si, že se Marek tomu vyhne - kokič :-D ()

Bludicka.Julie

Psycho! Mám depresi z toho, že se tohle opravdu dělo a žiju ve městě, kde i děje...Američani by z toho jistě udělali obrazově uplně jiný film a dosadili by do rolí nějaké hvezdy, ale mně se na tom právě ta dokumentárnost a neotřelost líbila... ()

Likan7

Film o velmi silném a pohnutém tématu, který se sám o sobě ale neudrží na nohou a rozpadává se jak domeček z karet. Film je šíleně dlouhý, přes dvě hodiny je šílenost, a dovedl bych si představit ho tak o 40 minut zkrátit. Většina příběhu se děla jen proto, aby se děla. Nechápal jsem proč s tohle stalo, proč tohle a tenhle udělal, nic. A upřímně nevím, proč bych měl dávat hodnocení vyšší jen proto, že je film jeden z nejdepresivnějších co jsem viděl. Jediné co se mi na něm opravdu líbilo byl velmi silný závěr a poslední scéna na nádraží. Víc ani ťuk. ()

Boris.

Jako chápu, že prostituce, drogy a podobný svinstvo sou dost vážný témata a chápu teda trochu smysl takového filmu, ale to neznamená, že bych měl bejt na "film" jako takovej míň kritickej. Za mě to je prostě dvouhodinová nudná přehlídka absolutních neherců. Jedinej, kdo podle mýho něco předvedl, byl Kostas Zerdaloglu představitel Krysy, který točí porno. Jinak strašně špatný. ()

zona

Variace na temnou strunu. Silná a úderná. Jen ta realita je dnes ještě horší než tenkrát: stačí se projít za bílého dne po Václaváku, zvlášť v oblasti muzea, a spočítat, kolik uvidíte na ulici a v podchodu metra feťáků, kteří si bez okolků píchají do žíly přímo před zraky zděšených či lhostejných kolemjdoucích. ()

Holly_Wood

musím reagovat na příspěvky typu "režijně nezvládnutý" nebo "kýč jak Brno" apod. než Wiktor Grodecki natočil Mandragoru, natočil dva dokumenty, které jsem viděl až několik let po Mandragoře. na ně se podívejte. a uvidíte, že Mandragora je sice inscenovaná, ale podle výpovědí skutečných prostitutů z těch dokumentů, realitě k nerozeznání podobná.... zvlášť ten pornorežisér, myslím že mu říkali Krysa, jako kdyby z oka vypadl tomu, co vystupuje v dokumentu Tělo bez duše. ()

BaronX

Taková beznědej, která natahuje pařáty z tohoto filmu, to je na jednoho člověka příliš … film jsem viděl poprvé asi před deseti lety, a teď když jsem se k němu vrátil, opět mě dostal do kolen svojí surovostí a přímočarostí, kterou sleduje destrukci lidských životů. Ačkoliv je film natočen poměrně amatérsky, líbí se mi, že si na nic nehraje a ukazuje špínu a hnus ve své pravé podobě. Tehdy to bylo velmi aktuální téma, a že se o tom nemluvilo, to nic neznamená. Tohle byla spodina, děti bez naděje, bez cíle a úniku. Nezbývalo než šlapat, fetovat a umírat. Mělo by se promítat na všech školách, povinně. I když nedělám si iluze, dnešní školáci by se tématu asi vysmáli, oni si žijou jiný svět, bez autorit, povinností, zodpovědnosti - s životním krédem na tváři: "vše co potřebuješ jsou prachy a šukání. To ostatní tě naučí život!" A když ne, tak tě doba semele dřív než stačíš odříkat "otčenáš". Předností Mandragory je silné téma a herci, kteří nehrají – oni spíš skrz to svinstvo jakoby žijí – přiznávám, tu bolest a agónii jsem jim uvěřil a … cítím se pod psa. Jsem rád, že jsem nic podobného nezažil. Hodně rád!!! ()

markyzgero

mam k tomu filmu trochu osobní vztah. viděl jsem ho jen jako kulisu u kamaráda na vejšce, když byl drogovej dealer. fetky se slejzaly v jeho doupěti, kde pravidelně(jakožto ostrej pankáč) zabíjel co tejden jednu krysu. do toho tahle psychárna o prostitutech...opravdu si myslim, ze jde o nedoceněnej českej syrovej underground, kde amatérský výkony amatérskejch herců korespondujou s profesionálníma výkonama neherců v autentickejch rolích. v době, kdy olmer točil nahotu na prodej byla mandragora opravdovou sondou do sociálního sklepa jedný specifický, subkriminální kultury. opakuju se-velmi nedoceněná záležitost- a to nemluvim o kultovních scénách, jako je např. natáčení homosexuálního porna zpikovanym režisérem. v podstatě stupidní floskule typu: a k čemu je tvuj posranej život dobrej, dostávaj novej, netušenej rozměr. ()