Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

Cooller

star gate se v tomhle serialu moc nepouživa, žadny replikatoři, žadny goaldi a jaffove, je to hodně jine, ale ne špatné... špatný je konec, jelikož je pouze mezi-seriiový, kde další už prostě nenatočili... takže za 3* ()

kyjo

Celá tahle fraška je dost přesně vystižená tady v tomhle skeči ze Stargate SG-1, natočeným s neblahou předtuchou 3 roky před SGU. Nebudu to rozvádět. Můj názor se plně shoduje s reakcí týmu SG-1. ()

Jan.Cada1

Hvězdná brána Hluboký vesmír se velmi liší od původních dvou. Postavy jsou více realistické, se stinnými stránkami (snad jen kromě Elie). Je potřeba si na postavy zvyknout v první polovině první 1. série. Zápletky jsou obecně mnohem méně akčnější než jsme zvyklí, více se řeší niterno a pocity. Myslím, že SGU je dobrý seriál, ale nespojoval bych ho s původními seriály. ()

Smajlík93

Hvězdná brána:Vesmír (neboli Stargate:Universe) je rozvijící pokračování původních dvou seriálů. Zprvu jsem si říkal, aby nepokazili tak unikátní sci-fi seriál posledních dob, ale spletl jsem se. Nevím jak to bude pokračovat dál, ale trochu mě mrzí že se málo používá hvězdná brána, přitom bránu udělali velice zajímavou. Celkový dojem na mne působí velice zvláště, kolikrát děsivě a proto dávám čtyři hvězdičky. Přijde mi totiž, že je to o stupínek horší než předchozí dva seriály, ale pořad má to něco do sebe. Možná se to časem srovná, nebo i …. Jedno je jisté Hvězdná brána je stále unikátní sci-fi seriál a promne i srdeční záležitost. ()

Elegnor

Je to sice pěkný, napínavý, zábavný, atd atd, ale atmosféra i hudba mi přijdou jak absolutní vykradačka galacticy (jsou stylově zatraceně stejný), a i když vykrádaj ty nejlepší věci, tak to nebudu tak lehce trpět - jestli mi něco maximálně leze na nervy, tak je to právě neoriginalita. A taky je v každym díle nezanedbatelný množství mrtvejch míst... SPOILER ALERT: Myslím, že nejsem jedinej, kterej už od konce čtvrtýho dílu věděl, že se ta loď jede ke slunci jen nabýt, a tak mi celých prvních 30 minut dohadování, kdo z ní vypadne, přišlo jen jako mrhání mým časem.. Takovejch momentů bylo doposud víc.. *** Přinutil jsem se dívat se na další a další díly, docela to i šlo, nebejt ovšem zas osmýho.. NEXT SPOILER ALERT :) Vytáhnout cestování časem bránou už v osmym díle?? Tak to mi zavání sakra velkym zoufalstvím.. 2,6*, ale zaokrouhlim to dolů :) ()

lapiduch

No piata cast ukazala aspon jednu jedinu vec......Destiny je proste super lodka... este sa ju nauciť ovladat a može sa ukazať aj neaky nepriate a to je ten hlavny stimul ktory ma k tomu priputa....co mi vsak velmi chyba su vylety na nove planety....mozno sa to v dalsich castiach trosku zmeni..... ()

wlk1

Zatím jedinou hvězdičku si to zaslouží za název. Nudné tahanice o holky si nechte pro latinskoamerickou produkci. Seriál měl slušně našlápnuto, ale šlo to čim dál víc do kopru. Raději starou stargate než s prvky BSG které vám vůbec nejdou páni scénáristé! ()

RobbieM@N

Zatím ne až tak poutavý příběh, ale jde dobrou cestou, tzn. temnější než oba předchůdci, bere si vzor z BSG. Jednotlivé epizody nenabízejí tolik invence jak by mohli, fantazie scénaristů nedostala tolik zabrat, např. "kameny" se ale pro mne zdají velkou scénaristickou berličkou. Nejsilnější osobností a nejlepší postavou je bezesporu Robert Carlyle, není totiž stejná herecká třída jako ostatní, často mnohé převyšuje o několik tříd. Za pozornost určitě stojí. ()

kabul

Takže po 10 častiach si trúfam podať, dúfam že dostatočne objektívne, hodnotenie toho, čo som mal doteraz možnosť vydieť. Na rozdiel od predchádzajúcich stargatov, kde kvalita častí priebežne kolísala a dej epizódy bol viac či menej zaujímavý, v tomto prípade tomu tak nieje. Príbeh sa javý ako jednoliaty, bez zbytočných odbočiek k iným veciam. Veľa možností na akciu tam ale táto skupina ľudí nemá, tak sa jednotlivé časti zameriavajú skôr na osoby samé, ako na príbeh hviezdnej brány (ako to aj bolo avizované v recenziách). Na jednej strane je tento štýl zaujímavý, ale napriek tomu mi predchodzia dva seriály pripadali viac zábavné a, aj za cenu mnohých absurdít. Priznám sa, že ak by som nebol sklaný fanúšik stargatu, tak neviem či by som sa odhodlal pozerať viac ako dve-tri časti, ael teraz som celkom rád, že som túto počiatočnú nechuť prekonal. Najviac ma na tom priťahuje ten ucelený príbeh, každá nasledujúca časť sa snaží nadvezovať na predchádyajúcu, niečo ako to bolo v prison breaku. Napriek tomu dúfam, že bude v ďalších častiach viac akcie a budú postupne pridávané prvky svojich predchodcov, potom možno hodnotenie trochu zdvyhnem. ()

Dub-C

Taky jsem fanda SG-1 a SGA ale tohle? Nejak to nechapu.... Sice jsme se zasekli s brachou v prvni rade u 10. dilu, ale proste mne to nebavi.... Doufam, ze muj komentar zmenim ()

Sparky

Universe je hodně rozdílný od ostatních dílů. Základna fanoušků už dávno dospěla a tohle je na ně mřímo zaměřené. Víc, než řešení emzáků se prodírají vlastními problémy s nedostatky zdrojů a prostoru.... umozňuje to efekt. ()

Nessos

Po shlédnutí finální epizody 1. sezóny jsem opravdu, opravdu velice zklamán. Mám takový pocit, že všechny dějové linie jsou přeseknuty napůl. Sice je to fajn, že se člověk aspoň může těšit na pokračování, ale aby po "velkém finále" člověk nevěděl, kdo přežije události posledního dílu, to je fakt síla. Řekl bych, že tímto zážitkem pro mě sledování SGU končí.. ()

Eilem

Universe je oveľa vážnejší a tajuplnejší ako predošlé dva seriáli, čo však nie je na škodu. Predstavte si že sa ocitnete na obrovskej vyspelej vesmírnej lodi ,ktorá je v ďalekom neprebádanom vesmíre a smeruje kto vie kam. Tu nieje priestor na srandičky a seriál idu v duchu presne takom v akom má.Mimozemštania konečne nevedia angličtinu a seriál ako scifi nabral aspoň trošičku na reálnosti. Herci sa samozrejme zmenili ale opäť sa možeme tešiť aspoň s občasného hosťvania hercov z predchádzajúcich seriálov.V posledných častiac sa načrtol hlavný ciel deja a možné konečné vyvrcholenie pochopenia vesmíru v stargate za ktorým ma údajne smerovať práve loď Destiny.Nechajme sa prekvapiť.Pre mňa rozhodne najlepší zo všetkých troch seriálov. ()

Jara_II odpad!

Původní sérii Stargate jsem bral, byl jsem mladej a bylo to přesně to co mi v tom věku sedělo. Atlantis jsem taky docela uznával, i když to bylo pořád plný logických děr a různejch scénaristickejch přehmatů - tak to prostě pořád bavilo - hlavně tou nadsázkou. Universe už nebaví - Stargate se snaží dospět, snaží se brát setsakramentsky vážně - jenže ty logický díry a ta hromada scénaristickejch přehmatů je tam pořád. Proto to celý vyznívá směšně. Což je škoda, trošku jsem si přál aby se fenomén Stargate, na kterým vyrůstala moje generace, vyrovnal fenoménům jako jsou Star Wars nebo Star Trek, ale on se jim nakonec jen stěží přiblížil a teď si trofám říct, že svět Stargate definitivně končí... i když kdo ví.. ()

migele

Fde vidět sociální rozdíl od původního SG1, kdyby jej lépe zpracovali, nedávali na něj až takový důraz, bylo by vše fajn. bohužel málo objevování mnoho konfliktů mezi samotnou posádkou, to kazí seriál. ()

Jaromír

Hnusná temná sci-fi telenovela, po které mi je na zvracení. Všechno bych přežil, že to nemá vtip (uaaa ono to nemá vtip!!! :(), směšně nelogicky rozklepanou kameru, že jedinou dobrou postavou je Dr. Rush, že je roztahaný děj přes pět dílů. Jediné nechápu - kdo je cílová skupina tohoto zmetku? Pokud sci-fi fanoušci, tak to jsou odpadlíci, kteří moc telenovely nesledují a sociální vazby nenavazují, takže se na to dívat v TV mi připadá jako uhozené. Jedině, že by tvůrce cílil sci-fi fanynky. To jim ale peníze zaručeně nevrátí, protože chlapům se to líbit nebude (moc slz, moc vztahů, málo koz :)) a ženám taky ne, protože to není pěkné a růžové, ale naopak hnusné a tmavé. Navíc už tak je málo sci-fi fanoušku a cílit jen na ženy mezi nimi, to je tak snad jedna setina promile populace.Hnus, na sci-fi se nedívám proto, aby Antonio dostal emzáckou vyrážku, Kleopatra mu to tři epizody ofoukávala a přitom se neustále ptala Brendna, jestli mu opravdu nevadí, že mu před 7mi epizodama umřela dívka. Je třeba si položit otázku, kde by byl seriál bez "Stargate" v názvu, podle mě by ho většina lidí hodnotila někde mezi odpadem a průměrem, to jen pár sci-fi Stargate nadšenců mu dává nejvyšší hodnocení, protože je aspoň jiný oproti předchozím dílům... ()

Wojda

Třetí pokračování ze světa Stargate dopadlo více, než na výbornou. Ten to seriál se o proti starším bratříčkům vydal jinou cestou. Mě osobně přijde dospělejší. Už, to není o jednom teamu, který vystřílí celou galaxii, ale lidech, kteří chtějí přežít v nesnadných situacích. Ze začátku se seriál rozjíždí v mírném tempu, ale od druhé poloviny první série začne nabírat to pravé ořechové a na konci seriálu přijde nádherné zakončení, které ve světě Stargate bylo vždy fiaskem. Dále se zde autorům povedlo navodit opravdu skvělou atmosféru. Hudba, výprava i scénář se povedl na výbornou. Nakonec musím vyzdvihnout profesionální herecké výkony a to především herce se jménem Robert Carlyle, který hraje mojí nejoblíbenější postavu ze světa Stargate. Nezbývá mi nic jiného, než udělit 5 hvězd. ()

Scelleton

Začátek byl dost hrozný, ale vydržel jsem a brzy přišlo zlepšení. Škoda, že je celou dobu dost temná atmosféra a většina scén se odehrává ve tmě, což nepůsobí moc dobře. Jinak výborný seriál a doufám, že se brzy objeví i další série. | 1. série - 80% | 2. série - 90% | TV SYFY. Průměr sledovanosti - S1: 1 717 000 / S2: 1 018 000. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace