Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

k.rakonos

No tak zas tak děsivé to snad nebylo, čáry, kouzla, akorát to zakletí v trvalém ohni moc šťastný nápad nebyl. Dětem se to docela líbilo, chvílemi to nepostrádalo vtip, nebyl to hit, to zas ne, ale zas tak nízko bych asi nehodnotil. ()

+sfinx+

Jedna z našich nejhorších pohádek, která si nezaslouží víc než jednu hvězičku a to jen díky přítomnosti herců ze "staré" školy jako je Abrhám, Dejdar, Šafránková - ti drží tento počin nad vodou a zachraňují co se dá. Přitom příběh této pohádky není až tak špatný a sráží ho většinou výkon mladých herců. Kraus v roli hlavního hrdiny hraje neuvěřitelným způsobem a udatnost a hrdinství se mění v jeho podání v demenci a parodii a jeho smích už bych nechtěl do konce života slyšet - směje se rád, směje se často, směje se blbě. Samostatná kapitola by se dala napsat o mávání v této pohádce - ano i taková jednoduchá věc jako je mávání a oni to pos***. Dlaším problémem by byla hudba - nuda, nuda, šeď, šeď, jak by řekli Cimrmanovci a texty jak v hudbě tak v příběhu nepatří (mírně řečeno) k nejvydařenějším. Jako shrnutí bych řekl, že na historii pohádek česko(-slovenských) poměrů jde o mizernou pohádku. ()

ledger odpad!

Tentokrát se nebojim nejnižšího ohodnocení. Hlavní dva protagonisté byli údajně z JAMU. Nechápu co tam dělají protože neumí ani mluvit. Režie a scénář jim rozhodně nepomohli. ()

lenny71

Pohádka je celkově v podstatě o ničem, neurazí - ale bohužel ani nijak zvlášť nepobaví. Ale jsou v ní pěkné písničky. Průměrné tři hvězdičky si snad zaslouží. ()

The Count

:) ... tak to bylo něco! Já vážně nevim proč, ale skoro celou dobu jsem se tomu smál. Ale na to jaký krásný pohádky se u nás točily, je to strašná bída. Takhle nějak jsme hráli na škole v přírodě nějakou besídku. Toho hlavního kluka bych i snes, třeba pod správnym vedením někoho zkušenýho by dokázal zahrát líp. Holka ... no tu neměli nechat mluvit, jinak se na ní koukalo hezky. Abrhám, Šafránková, Skopal docela dobrý, občas k nim Dejdar. Jinak ten ansámbl českých herců dokazoval, že hraní mají jenom jako vedlejšák vedle něčeho mnohem důležitějšího. Jo a tu tancovačku v pekárně, kdy jako princezna s Tadeášem pekly buchty, to natáčeli na jeden vrz s reklamou na Želetavu ne? Škoda, že Želetava měla víc peněz a mohla si koupit tu lepší část. :)) Tak hvězdička za to, že to je pohádka kde zvítězilo dobro a za ... no snad ještě za něco doufám. ()

mipaus

Vánoční pohádky mám ráda, těším se na ně vždy celý rok :) A líbila se mi i tahle ;) Zas takový propadák bych z toho nedělala ;) ()

yarca

Nevim, co si o tom myslet, pročež si odpovím sama slovy svých žáků: "já prosím já nevím"... No ok, už jsem viděla horší.. Takže 1 hvězda za dvojici šafránková - abrhám... 1/2 hvězdy za neokoukanou pohlednou princeznu... a 1/2 hvězdy požaduje drahý polovic, anžto se mu odjakživa líbí jitka schneiderová... tož celkem upocené 2 hvězdy ;-) ()

007hanka

Tahle pohádka na mě dělá dojem podivné koláže střídající dobré nebo alespoň sympatické herce se stupidními dialogy a ucházející hudbu s křečovitým dějem. Triky škoda komentovat, takže když už nemám dát přímo odpad, jednu hvězdičku jsem ochotná obětovat za titulní píseň kterou jsem nezapomněla hned jak přefrčely závěrečné titulky ()

santa331

Což o to námět a scénář je dobrý, ale výsledek nám nějak pokulhává.V pohádce podávají všichni velmi slabé výkony - snad jen Šafránková, Abrahám hrají solidním způsobem a pak průměrná dvojka čarodějnic. Jinak výkony hlavních představitelů(Tenorová, Kraus) jsou naprosto příšerné, jak říkám nulové. Celou pohádku tedy zachraňuje jen průměrná hudba a legendy českého herectví. ()

lisbon

Konečně pohádka na kterou se dá dívat od začátku do konce. Martin Kraus pochopitelně nikdy nezklame. Jeho výkony jsou úžasné :-D princezna Mariana taky docela hezká, až na ulízané účesy, které jí moc neslušely. Nejvíc se mi líbí hudba a písničky. Jiřímu Škorpíkovi za tuhle hudbu klidně tři ***z celkového hodnocení. :-D :-D :-D ()

kiki1

Milá pohádka, která neurazí, plná veselých chytlavých písniček. V celku originální nápad a slušné zpracování. Herecké výkony nebyly nejlepší, stejně jako výběr herců (Tadeáš mě doslova iritoval), nepočítám-li Josefa Abraháma a Libuši Šafránkovou. Ale jinak byl celkový dojem dobrý, docela pěkný film na sobotní odpoledne, ovšem je spousta daleko lepších pohádek. Hodnotím jako průměr. *** ()

Blondybaby

Nebýt příšerného deklamování hlavních hrdinů, jejichž strojenost a výslovnost ochotníků z Horní Dolní (s nadsázkou, spousta zájmových spolků z malých vísek má větší talenty), mohla to být docela hezká pohádka... Dvě hvězdičky za námět a dobré herce ve vedlejších rolích, kteří bohužel nestačí napravit diletantský dojem z ústřední dvojice. ()

marti28 odpad!

Jedna z nejhorších pohádek, co jsem kdy viděla a to hlavně kvůli ústřední dvojici. Princezna má asi tak dvacericentimetrové čelo a její nápadník nejspíš ani neumí normálně mluvit. O hereckých výkonech snad ani nemá cenu se vyjadřovat. ()

katka219

Jedna z těch lepších nových pohádek! Nádherná hudba, krásné prostředí mého oblíbeného zámku Žleby, hezké kostýmy, sympatické tváře i pěkný neokoukaný příběh. Co více byste si od pohádky přáli? ()

JerryPilsen

Televizní pohádka natočená výpravně toho dosti postrádá.Přes veškerou snahu není příběh dost šťavnatý a celek zachrańují hlavně exteriéry. ()

JOB314

Ježíšmarjá Martin Kraus se svým hlasem přípomínajícím vychlastaného pijáka jako hlavní hrdina do kterého se má zamilovat princezna? Jako vtip to není špatné, ale jako pohádka hrůza! Jednu hvězdičku dávám za duo Abrhám-Šafránková jak tristní rozdíl v hereckých výkonech těchto dvou velkých hereckých osobností (i když vzhledem ke kvalitě slaboulinkého scénáře nebylo téměř co hrát) ve srovnání s duem mladých herců Kraus-Tenorová. Nebe a dudy! Příběh pohádky je neskutečná patlanina, takže ani celkem pěkná hudba to opravdu nezachránila. ()