Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

andydufrsn

Všechny pohádky jsou stejné liší se v lokacích nebo v čase nebo tím jestli je hlavní hrdina sedlák, nebo kovář nebo jen nějakej ultra chuďas, ale v základu jsou skutečně všechny stejné. Tahle se také nevymyká. ()

pleva odpad!

Horší herecký výkon (Martin Kraus je jeho nositelem) jsem neviděl asi deset let a tenkrát to bylo ochotnické divadlo a ochotníci měli všichni hladinku, takže byli aspoň roztomilí. Nemyslím, že se může zvát hercem, pitvornější je to než v Troškově režii otravná čert/a (Princezna ze mlejna 1,2,3,4,5 atd) Bohužel i pan Abrhám to zahrál jak mizerný ochotník a čest rodiny nezachrání ani věčná Popelka. Dialogy papírové, výkony toporné a zápletka i výpravnost to nezachrání. Po letech působí strašlivě především odfláknuté triky. A závěrečná píseň je jak z reklamy na TVProducts... Fuj, takhle se peníze nevyhazují. ()

chipiik

Dost zmatené, místy nelogické, někteří dost přehrávají. Na druhou stranu je tam i pár hezkých pohádkových chvilek. ()

zuzam

Oblíbená pohádka mojí dcery, což je možná důležitější než jak jí hodnotím já, protože je přeci pro děti. Ale stejně si neodpustím - slabé triky a šílené herecké výkony Krause a Tenorové ( ta byla ještě ke všemu jako princezna nesympatická) ()

honza.kuzel

Fakt špatný casting. Pak už to prostě nefunguje. A to bych byl schopný odpustit hrozné a zbytečné efekty. Nejlepší stránka pohádky je asi ta hudební. ()

trollfjord

Jedna z nejtragičtějších pohádek. Skvělý námět, scénář a příjemné herecké výkony. Až na jeden. Martin Kraus. Takové herecké kopyto, nesympatický hlasový projev, afektovaný výstup - nevím jestli to byl záměr režiséra, ale pochybuji. Kraus dokonale tuto pohádku zničil. Říkám si, že kdyby prince hrál Pavel Liška, bylo by to ve výsledku mnohem lepší. ()

Dalajlada

Nebylo by to špatný, kdyby to nebylo tak strašně překombinovaný. Ono se najednou zdálo, že ta krátká pohádka zabrala času mnohem víc. O efektech radši nemluvím... ()

mfaky

Kraus jednoznačně nejhorší princ v dějinách české kinematografie, prosím nikdy více. Princezna toporná, nic neříkající, neslaná, nemastná. Dejdar přehrával, az mi bylo trapně za něj samotného. Otřesná výprava i scénář, příběh nudný, roztahaný - katastrální. Dialogy p. Abraháma a p. Šafránkové vůbec nebudu komentovat. ()

milos.bradik

Ta Jitka Schneiderová mi tu pohádku dost znechutila, byla fakt odporná. Hezká je tam Šafránková a líbil se mi i Abrhám a Dejdar. Ale v porovnání s tou dnešní Jak si nevzít princeznu, to vychází tak nastejno takže 50%. ()

Rene.Artois

Ta pohádka by snad až tak hrozná nebyla, ale proč se tam, proboha, Kraus nepřetržitě řehtá jako debil? Jestli to byl režijní záměr, tak teda potěš koště! Za ten smích jednu hvězdičku sundávám. ()

Dub01

Myslím že u pohádek by se měla trochu omezit ta krutá kritika. Je to krásná pohádkakterá samozřejmě není dokonalá ale pořád je to lepší než z pekla štěstí ()

hindator

Možná bych dal víc hvězd, ale afektovaný Kraus dokázal nemožné - zastínil všechno ostatní a svým "výkonem" limituje hodnocení na max. 1 hvězdu. Takže jsem vlastně dal nejvyšší možný počet ;) ()

Dakota1978

Já pohádku viděl až teď a je mi smutno. Škoda veškerých vstupů vynaložených na tento snímek. Proboha copak tvůrci nemají špetku vkusu? Věřím, že natočit dobrý film je velmi náročná práce, ale když to neumím, tak se na to vykašlu. Tady je špatně snad všechno, nejhorší jsou ale herecké výkony - proč jako Martin Kraus (jsem si jistý, že každý druhý ochotník v malém městě u nás by to zahrál lépe), ostatní nehodnotím, už nemám sílu. Neskutečná slátanina urážející průměrné IQ diváka, kde se děti mají naučit dobrému vkusu? ()