Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

Véronique

Konečně tu zase máme povedenou pohádku v premiéře! Herci, postavy, kostýmy, prostředí, hudba - to vše klaplo. Možná trochu slabší děj, méně napětí - ale jinak se Zdeňku Zelenkovi pohádka opravdu povedla a zpříjemnila tak Štědrý večer nejen dětem. Český film tu pak objevil nového "Gérarda Philippa" v podání skvělého Martina Krause. ()

TMaR

Jedna za Abraháma a druhá za "Poplavu!". MMCH možná by to chtělo trchu zmodernizovat kostýmovou výbavu (hlavně dvou sester) a počítačové triky by taky nemusely vypadat jak z nějakého blogu. ()

Joeey

Na jedno podívání docela příjemná oddychovka. Je vidět, že pan režisér má bohatou fantazii, navíc v pohádkovém žánru se meze nekladou, takže autorovi nelze vyčítat odklon od žánru či něco podobného. Zklamáním pro mne však byly role hereckých legend (Abrhám a spol.), které byly naprosto nevýrazné. P.S. Paní Šafránková by si určitě zasloužila obsáhlejší roli... ()

ramirez2

Pohádky mám rád a od této štědrovečerní jsem očekával pohlazení na duši. Musím však říct, že až do konce marně. Hudba je pěkná. Pak se mi líbila ještě Libuše Šafránková, jak posmrtně moudře radila. Škoda jen, že ne vždy se úplně dobře vrátila do obrazu, došlo tam k takovému nepovedenému filmovému střihu, avšak to není její chyba. Jinak to bylo herecky slabší, zvláště pak podání hlavního hrdiny. Laciné filmové triky podkopávali celkový dojem. Nebyly ani originální, na začátku jsem poznal Karla Zemana, pak i něco ze starších počítačových her a pohádek. Zklamal mě také Vladan. Pravda, Vlado Napichovač by se sem nehodil, ale to co jsem viděl, byl pouhý odvar krutého vládce, kterým měl být. 45% ()

Blaogranas

No, musím se na to kouknout znovu. Není to žádná TV vypalovačka ani legendární pohádka, ale nepřišlo mi to až tak tragické ... někde lehce pod 50% by to mohlo být. (Hm, tak ani napodruh nic moc.) ()

Pasifae odpad!

Mohla bych dát hvězdičku za Abrháma se Šafránkovou nebo za scenérie, ale proč bych to měla dělat? Na ty dva se můžu podívat v něčem mnohem lepším a když se chci podívat na pěknou krajinu nebo zámek, stačí otevřít okno. ()

Pingu

Ve srovnání s pohádkami za poslední 4 roky, byla tahle hodně nadprůměrná. Za krásnou písničku hvězda navíc !!! ()

SiMMaS

I na pohádku je to silná naivita. Líbila se mi ta "titulní písnička", ale možná i ta se mi po shlédnutí líbit přestala. Update: Po druhém zhlédnutí přidávám jednu hvězdičku. Nebylo to zase až tak zlé. ()

GIK

Po prvním shlédutí před lety hodnoceno jen za 2*. Ale potom se mi celkem zalíbila - půvabná princezna, hezká hudba i písničky, dobrá taneční čísla, nadhled a vtip - rozpustit armádu - no není to dobrý? Záporák dostane pořádně přes ústa a tak to má být! Ke konci se dočkáme ještě několika napínavých zápletek. V době, kdy už mají ostatní pohádky vystaráno, všichni se radují a divák zívá u hapyendu, tak tady se pokusí královna ohně ještě několikrát štěstí svatebčanů zkomplikovat. Přiřadila se k pohádkám, na které se rád podívám opakovaně. ()

NiaWolf

Nemůžu si pomoci, ale když Martin Kraus otevře pusu, tak mám chuť vyhodit televizi oknem. Efekty jak z 60. let a herecké výkony? No hercům očividně dobře nezaplatili... ()

PavelZava

Sestřička Královna ohně má sestřičku Královna vod Král Vladan a král Dobromil, český Belmondo Tadeáš a princezna Mariana zakletá do ohně. Královna Kristýna (Libuše Š.) je obraz, má bílé vlasy. Král Dobromil (J. Abrhám) má čím dál více hlas ze zvířátek pana Krbce ()

MissSimm

Docela příjemná pohádka, moc pěkná hudba, škoda jen že si nedali trochu více práce se scénářem a výběrem herečky princezny. ()

Ozzy2

Po těch hrůzách, co nám servírovali na Štědrý den a na Hod Boží je tohle naprosto pohodová pohádka.Mě osobně se moc líbila nějaký efekty a logičnost mě v pohádkách opravdu nezajímají. ()

papaguy

Neuvěřitelná překombinovaná zpatlanina. Hlavní borec namachrovanej jak cip. Pohádkové bytosti se lidem furt se*ou do života, bo asi nemaj nic lepšího na práci... ()

FeroFabus

Ona by to mohla být docela pěkná pohádka. ALE dobrý námět, průměrný scenář, podprůměrná režie, špatné herecké výkony většiny zůčastněných a hlavně totálně nesympatická, namyšlená a arogantní hlavní postava /Tadeáš), kteráho hraje navíc nesympatický herec, 25%. ()

Allan

Oscara za zvláštní efekty bych určitě udělil závěrečné trikové scéně -- proměna vody ve sklenici v mrak plný deště a na závěr proměna mraku na jakousi vodní vílu. Tak skvěle už jsem se dlouho nezasmál ... odborníci z ILM si musejí trhat vlasy na hlavě a houfně se zapisovat na kurzy českých televizních trikařů. Bravo! ()

MeaCulpa

Pro mě osobně velké překvapení. Tahle pohádka se asi nestane klasikou ala Pyšná princezna či Popelka, ale po katastrofách v minulých letech šla úroveň rozhodně nahoru. Žádné herecké hody nečekejte, ale těch 70 minut by vám mělo příjemně uběhnout. Pzn. trik s lebkou byl pekelný. Zajímalo by mě proč tam dávaj, když ví, že to bude vypadat trapně. S čistým svědomím bych dal asi tři hvězdy, ale vzhledem k dopředu negativním komentářům to chci trošku vykompenzovat ()