Epizody(3)

nylo

Největší nevýhodou Ďáblovy lsti, je podle mého její rozdělení na 3 potýdnové díly..jelikož film obsahuje spoustu různých informací a tím se stává poměrně komplikovaným, mohou se jedincům s nevelkou paměťovou výbavou z hlavy do třetího dílu lehce vypařit nabyté poznatky z dílů předchozích..což by měly krátké rekapy v úvodu vždy osvěžit. Potom jakési zrychlení v dílu posledním na "všechno vyřešíme během minuty neb jsme geniální"( Langdon - jak už psal kOCOUR) a závěr v kostele, možná bude proti srsti mnohým...a mně též proti ní byl způsob jakým udělal své BUBUBU po prozření J.D...jinak ovšem nemám větších výhrad..skvěle funguje detektivní dvojice (klidně bych si dokázala představit nějaký ten seriálek)..ftípky jsou k nezplacení, klišé metalisti - satanisti uspokojivě vysvětleno..zájem o to kdo, co, kde, proč a jak po celou dobu přetrvával..není špatné se dozvědět nové reálné informace a oživit některé odumírající buňky mozkové..kamera čistě důrazná..hadi se plazili na dlažbě dobře:)..zkrátka rozhodně jedna z těch o třídu lepších českých děl se kterými jsem měla možnost se poslední dobou setkat..možná i proto, že je oproštěná politických, světových a jiných problémů a jede si v jedné lajně...důležité je se bavit a nebrat se tak úplně vážně:) ()

Piškotka

1. díl Tenhle žánr mám celkem ráda a jsem pyšná, že tento seriál je z české kuchyně. J. Strach vybral kvalitní obsazení, v jednu chvíli jsem si připadala jako u Samotářů:o)) Ale kde vzal ty nečesky znějící příjmení hlavních hrdinů (Sumara a Runa)? J. Dvořákovi to šlo pěkně od ruky, takový policajtský chlapák, co si rád sosne, je přímočarý a tolik rozumí dnešnímu mládí, že neváhá zabavit mladé hudební skupině ubalenou marijánku, aby jí obdaroval svou novou kolegyni. Zkrátka potvrzení skutečnosti, že policajt je taky jen chybující člověk a ne polobůh. Ivan Trojan boduje taky výborně, ten jeho výstup na přednášce o reinkarnaci byl grandiózní. A jeho religionistický entuziasmus je autentický. Myšlenka příběhu napíná mou zvědavost, doufám, že tomu tak bude i v dalším dílech. 2. díl Rozbíhá se to pěkně, je zde daleko více nesrovnalostí. 3. díl Zklamal mě ten vyumělkovaný konec bez jakékoli katarze. Vidím zde podobnost s Šifrou mistra Leonarda. ()

Sairina

Po dlouhé době zas podařená, napínavá a záhadná česká detektivka. Po shlédnutí všech třech dílů můžu konstatovat, že jediné, co bylo špatné na této trilogii, bylo to týdenní čekání na další díl :) Ještě v polovině posledního dílu stále netušíte, kdo je onen Ďáblův přisluhovač. Skvělé herecké výkony se střídají z rudě zamračenou oblohou, která je doplněná mystickou historií. Občas vás i pobaví, například znělka z Majora Zemana mě velmi ptěšila. Doufám, že budou nasledovat podobně napínavé detektivní příběhy. SAT 666AN význam pochopíte na konci třetího dílu... ()

dozana

V poslední době zase jeden z lepších českých filmů, Strach teda opravdu umí točit filmy. První dva díly se mi velice líbili ....napětí, tajemno, všechno jak má být...ale ten poslední díl se nějak vymkl kontrole, konec jsem nějak nepochopila, hlavně s tou obětí satanovi ?? to nějak nemělo logiku. ()

ondrula

Je to taková slabší variace Ztracený brány. Do jistý míry mě to bavilo pro poměrně slušnej scénář a hlavně některý moje oblíbený herce (Trojan, Voříšková). Geislerová hrát umí, ale co si vykouzlila na palici tu blonďatou helmu, ztratila pro mě poslední stopy atraktivity. Akční scény dost komický, ale zase jich nebylo moc. Poměrně mě sral motiv (neuměle) digitálně modelovanýho hada, kterej se z nějakýho pošahanýho důvodu objevuje v každým druhým záběru. Dvořákův alkoholismus je u policajta - vyšetřovatele (kterej navíc lítá v terénu bez mobilu) dost těžce uvěřitelnej, ostatně stejně jako ve Ztracený bráně. No a - spoiler jak svině - že bude vražedkyní Silvia Šuvadová, to víme dopředu všichni díky tomu, že jí nějakej debil zobrazil na coveru DVD v červeným hábitu. A spiritistický závěr filmu, ve kterém je svatým světlem (nebo co to bylo) poražen Satan, to už bylo vážně moc. ()

Rejže

Dobrý seriál, rozhodně lepší než Lovci duší, ale navazující serie Ztracená brána je o veliký kus dál. Zde se bortí pravidlo, že pokračování bývají horší :-) ()

bloodcountes

Cítím se totálně nesvá, protože českou tvorbu vůbec neznám, spoustu herců ani neznám, ale nějak jsem načala Stracha (aha, vyjímečně jsem viděla o vánocích jeho pohádku) a tohle v jeho filmografii vypadalo lákavě... A skutečně to bylo překvapivě výborné, Jasně, člvoěk musí odfiltrovat všelijaký nesmysly a blbinky, kerý se nevím proč ve většině filmů-i cizích- pořád opakují (nejhorší je to hackování) a ani předkládaná fakta nelze brát moc vážně, protože skutečnost je smíchána s fantazií, nicméně buď má člvoěk možnost si to potom více prostudovat nebo se na to vykašle a vezme to jako fikci, jen jako film a potom tu pravdivost už nemusí tak řešit. Zaujali mě herci, chytlo mě to - děj, napětí, atmosféra. Jedině by tomu slušela nějaká lepší hudba (já vím, taková Zimmerova Angels and Demons se jen tak nenajde, no :) ale celkově je to velmi kvalitní počin. ()

Zombi

Povedená mysteriózní detektivka, která má sice pár slabších momentů (člen blackové kapely toho ví o náboženství a satanismu víc než odborník Trojan, hackování cizího serveru a krádež kříže, mystický závěr ...), ale celkově se mi líbila a vůbec oceňuji, že se do něčeho podobného někdo pustil, místo natočení xté totalitní komedie. ()

KatRi

Trojdílný film je pro české televizní diváctvo jistě lákavý už jen svou detektivní zápletkou, tady dokonce rozšířenou o záhadno, tajemno a magii. Že by až chvilkami mohlo zapůsobit na tu správnou strunu a vyvolat ten správný detektivní strach, či dokonce mrazení v zádech. Jenže to byste ve třetím díle nesměli zjistit, že si pan režisér (jakožto velmi křesťansky založený muž) dělá celou dobu srandu. A to jak z vás, tak z oněch "nepřirozených jevů, v nichž má prsty ďábel". A utvrzuje mě v tom finální scéna....A pokud ne, tak je to hodně smutný příběh, nezvládnutý především scenáristicky a žánrově - neb tady se docela slibná detektivka rozvíjí v tragikomickou frašku, která se ani nedá nazvat pohádkou pro dospělé... ()

Tomu.Ver

Aj napriek dosť zlej tretej záverečnej časti hodnotím za štyri. Dobré obsadenie, dobrý nápad... čo je vlastne základ .) ()

yehudit

Po prvních dvou dílech jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale ten třetí, závěrečnej, to totálně zabil a z napínavé, příjemně plynoucí detektivky udělal vymítací tragikomedii. A teď už se to neobejde bez SPOILERŮ: Ještě jsem ochotna spolknout, že hlavní vyšetřovatel musí být za každou cenu životní loser a rozervaná osobnost, která nemá ani mobil či auto a celou výplatu chodí házet do forbesu....ale Trojana, který s odhodlaným výrazem, Satanistou po boku a ohromným křížem v ruce filozofuje rozvlekle o konci světa, zatímco jeho dceru pomalu vraždí převtělený vrah Václava III. do těla supersexy doktorky archeologie, tak to už fakt nedávám. ()

zelvicka.

Poměrně vydařenou detektivku mi pokazil závěr potvrzené mystiky. Nebýt toho, jsem nadšen. Dvořáka jsem si celkem oblíbil, Geislerová nezaostávala a byla sexy, Trojan trochu zvláštní, ale není výtek. Víc a ještě houšť. ()

mira007

Mysteriozní krimi thriller - Strach se pustil do neobvyklých vod. Ale docela to šlo ( ikdyž postava Trojana, která sypala z rukávu význam symbolů kdečeho na potkání mi přišla trochu rušivá ) a zapamatoval jsem si " Paaardubice Pardubice největší prdel v republice" no a pak dostal Hádek do huby. To, že hlavní hrdina Dvořák se vracel do Pardubic, nevím zda nemělo jako perličku čistě spojitost se Silver A natočeným o dva roky dříve se stejnými herci ? ()

Renfield

První část velice dobrá, příběh se zajímavě rozehrává, máme zde dostatek podezřelých a hlavně slušné herecké obsazení. Především Jiří Dvořák je prostě policajt! Občas poněkud zvláštní scénář se ovšem projevuje i zde, jenže to hlavní, z čehož jsem občas musel kroutit hlavou mělo přijít v dílech následujících. Nemyslím tím samotné konspirační teorie, to je každého věc, ale jiné nelogičnost, třeba "počítač" ve finální části, religionista co nezná Ďáblovu bibli, kapela samotná, ale především záběr téměř poslední... mělo to být celé pouze vtip? I to je možné. Technicky vidím Ďáblovu lest tak padesát na padesát, tedy kamera je výborná, ale hudba hodně zvláštní a to běžně vydržím mnohé. Přesto je to stále nadprůměr, vůbec na naší televizní produkci. Jistě je tomu tak i díky jménu režiséra, který naštěstí točí jinak, než ona nejen televizní většina. Tři hodiny utečou, pokud nepřemýšlíte víc, než je třeba. 60% ()

laepus

Snad poprvé mi nevadí Geislerová, i když hraje pěknou mrchu, Šuvadová je nádherná, mezi Dvořákem a Trojanem to opravdu klape jedna báseň, hraje tu (i když jen krátce) Vágnerová a stejně tak mí oblíbení (a vždy skvělí) Zindulka s Němcem - to by byly plusy. Teď k mínusům - příliš náhodné skoky ve vyšetřování (hlavně že dcera vyšetřujícího je zároveň čirou náhodou přítelkyní jednoho z podezřelých; od počátku druhého dílu je na 99% jasné, kdo je vrah a jiné snad jen drobnosti). Suma sumárum stejně jako u Ztracené brány dávám s čistým svědomím čtyři - je to zajímavá detektivka plná zajímavých informací z historie s velkým přídechem tajemna. ()

Garch

Strachovina pro mladé křesťany? Trochu moc vysvětlování (Ďáblova Bible, 666, pentagram...) Mnichům, chránícím největší tajemství ale kupodivu nevadí, že studentští archeologové vykopávají hrob s tím pro ně nejpodstatnějším (?). Jinak fajn krimi, točící se kolem mystiky (až až, a ten konec...). PS Zajímavá hudba. PPS Pro Františka Němce rola jak ušitá. Jiří dvořák ani Anna Gaislerová nejsou marní. Trojan standardně výborný. Ale ta jména hrdinů ;-) samý nomen omen. ()

Illy

První dva díly byly na čtyři hvězdy, ale srazilo to ehm.... trochu trapné finále. Na českou kotlinu dobré 3*. ()

waits

Hledme, tak to nakonec nebyla detektivka, ale provincni Akta X. Bohuzel bez napeti a se spoustou zbytecnych detailu (Dvorak pije rum a je sledovan atd). Rezignoval jsem po uvaze odbornika na magii a okultismus, ktery s vaznou tvare pronese: "Az me to desi, jak se proroctvi o konci sveta posledni dobou vyplnuji. Jezis varoval: Narod povstane proti narodu, prijde zemetreseni.." Ale soucasne jsem pri techto slovech pookral, nebot jsem za svuj zivot zazil temer ctyricet let, ve kterych se podobne varovne proroctvi splnilo, a presto se lidstvo oproti vsem ocekavanim jeste porad po planete pohybuje. I kdyz..kdyz si toho letos vsimnul i takovy odbornik, kdovi jak to bude, ze ano.. ()