Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Novik

28.11 - Prvních 20 minut neviděl ale i tak jsem s filmem celkem spokojený. Uvidíme u druhé projekce. 5.12. - druhá projekce zhlédnuta a myslím že je to docela fajn podívaná a Cage se konečně vzpamatoval a začal hrát. Slušné, nenudil jsem se. :) ()

newSami

A zase sa z chudáčika Jaya Baruchela snažia urobiť hrdinu. Tak ako mu to nešlo v Na túto nemám, tak mu to nejde ani tu, "iskrenie" medzi ním a jeho blonďatou kamoškou je veľmi slabé (tie úžasne duchaplné dialógy medzi nimi dvoma písal asi dement). Takto je to len vlasatý Nicolas Cage vs krásne zákerný Alfred Molina, dokonca ani Monica Bellucci už nemá ten šmrnc ako kedysi. Zaujmú akurát tak svetelné efekty. ()

dadiak22

Dysney- ovské fantazijné dobrodružstvo pre teenedžreov a malé deti. Dospelých to určite nemohlo baviť. Ale mňa to celkom bavilo. Celý dej je dosť nudný, sem tam sa objaví nejaká scénka vhodná za zmienku.Nicolas Cage si po dlhej dobe nechal narásť dlhé vlasy. A ešte, Jay Baruchel ako čarodejník? Tak to v žiadnom prípade. ()

Dorrian

Po skvelem zacatku se pro me film strhne v ukrutnou nudu a to i pres to ze mam rad Cage proto si fim nezaslouzi vic jak 2 hvezdy ()

ValheruCZ

Už to tu zaznělo několikrát, takže to může klidně zaznít znova. První půlka filmu má šťávu, je vtipná, akční, prostě má něco do sebe. Pak ale jakoby se režisér zalekl toho, co stvořil, a pustil do diváka něco, co skoro není možné překousnout a vše zachraňují jen solidní efekty. Za první půlku 4.5, za druhou 1.5, takže průměr 3 a něco málo navíc za starého dobrého Cage. 6.5/10 ()

vitrouš

Asi si to nezaslouží tolik hvězd, ale já jsem se i navzdory, že tam hraje ten moula Cage, strašně bavil. Určitě lepší než (zatím) poslední Harry. ()

Marlow2

Na tenhle fiml jsem se celkem těšil, protože námět byl zajímavý. Výsledek je však spíš zklamaání. Děj je sterilní a ničím nepřekvapuje, hlavní hrdina mi byl celý film nesympatický. Pozitiva - dobré triky a výkon dvojice Cage - Molina. ()

Tares

Lehké zklamání pro mě. Jako film pro děti kolem deseti let možná. Já se ale filmem pronudil. Škoda nevyužitého potenciálu, protože rozpočet i hlavní představitele to mělo slušné. Cage předvádí v rámci scénáře slušný výkon, jen to chtělo přidat vtipu. Triky jsou dokonce výborné a jednu hvězdu přidávám za draka. Chtělo to lepší scénář, škoda. ()

RonnieR

Koľkokrát videné aj počuté - z LOSERA sa stane suprhrdina v tomto prípade king všetkých wizardov, samozrejme získa dievča svojich snov, zachráni svet etc... Ale zakaždým to funguje! 72%. ()

Agora

Poněkud nudné fantasy, začátek není špatný, ale potom se děj začne táhnout a poněkud nudit, Cage hraje svůj lepší průměr,ale Baruchel mi nesedí ani herecky ani typově. Takže spíš dvě a půl hvězdičky. ()

Deacon59

Je to popcorn, ale Turteltaub není dobrý režisér, jeho režie je až příliš sterilní a bez emocí.. Nejvíc mě bavil Nicolas Cage. ()

Jimbodini

Jo, ve finále filmu jsem fandil Jayovi Baruchelimu, jenže to neznamená, že by se mi film líbil. Znamená to jen, že mám rád, když vyhraje dobro nad zlem - tohle je alfa omega všech pohádek. A když se na Čarodějova učně podívám jako na pohádku, tak nemůžu dát ani jednu hvězdu. Nehledě na to, že Baruchel byl hrozný! Ty jeho vtíravý grimasy, když měl v obličeji vyloudit nějaký pocit, byly naprosto otřesný! Cage neurazil. Efekty byly taky dost slušný. Když se na Čarodějova učně podívám jako na film, tak dám dvě hvězdy. PS: Tak tohle se Bruckheimerovi fakt nepovedlo. ()

Marshal22

Nápad dobrý. Špatný ten film nebyl. Cage zahrál celkem solidně. Jediné co mi chybělo, bylo trochu víc se rozvášnít v příběhu a kapku víc drsných záporných postav. ()

tteasy

Děj filmu nebyl strhující tolik jako jeho efekty. Celkově jsem se ale dobře bavil, přestože hodnotím 3*. Zde zkrátka člověka potěší daleko více vizuální stránka. Pokud tedy nemáte zrovna chuť se zaobírat silným dějem a chcete spíše jen relaxovat, sedne vám dobře i tento film. ()

Fixa

Juchůůůůů - ty efekty!!!!!!! A taky ty...........efekty!!!!!!!!!! A ty úžasný............efekty....... ()

jobina

Škoda, že Cage hraje snad ve všech možných filmech, které se mu naskytnou. Ale tento film mu sedí. Zde může rozehrát svou mimiku touhy, lásky i kantorství. ()

Aeon Craft

Nuda a nezmysly... Kukať sa to dalo, no toľko krávín natrepaných v jednom filme, som dávno nevidel. Postavy úplne strašné, čo sa týka vývoja. Cagea mám rád a to auto a outfit (kabát) bol úplne super. Tento film je najskôr určený ľuďom od 10-15rokov. ()

Nefarie

Nikdy som sa nepozastavovala nad tym, ze film natoceny pre deti posobi detsko, vratane obsadenia. Ale tu som si uz nemohla pomoct. Nicolas Cage je strasne sympaticky carodejnik ( chcem frajera s takym kabatom :) a parochniari mu nasadili na kutiky riadnu blond hrivu,co mu fakt sekne :) Alfred Molina je slizak ako ma byt , s trochu slovensky znejucim priezviskom a spolu so vsetkymi efektami je to OK. Ale potom - jezkove oci!! kde do frasa zobrali toho Baruchela? Ufnukany krpec pripminajuci sliz s pseudoelvisovskym ucesom a vyrazom aky nema ani Al Bunda na gauci. Okrem fnukania a zachranovania Cageom, nepredviedol nic , je citovo plochy ako drevena doska, miesto neho tam mohli dostadit hupacieho konika. Ked bol na scene, radsej som myslela na Monicu Bellucci, ako sa asi ma,ked sa so svojou kamoskou tiesni tolko rokov v matrioske. Vecna skoda..mohla z toho byt fajn fantasy komedia. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)