My děti ze stanice Zoo

• Západní Německo Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (více)

Rockerman

Samozřejmě, že knihu jsem v mládí přečetl jedním dechem a jako vždy film za knihou zaostává. Myslím si dokonce, že to není příliš dobře natočeno. Hlavně výkony herců nejsou ideální. I tak však film dostatečně názorně ukazuje tu bezvýchodnost a zoufalství těch mladých heroinistů (vlastně ještě dětí). Je to tak, člověk "Háčko" zkusí ze zvědavosti a snad proto, aby mu bylo líp. Když však začne být závislý, tak už heroin bere jen proto, aby mu nebylo hůř. Nejsilnější scéna je ta, když Christiane a Detlev projdou drsnou odvykací kúrou, kdy trpí, jak zvířata. Pak si už myslí, že jsou "čistí" a jdou se pochlubit svým kamarádům. No a konstatují, že když už to mají pod kontrolou, tak si sem tam nějakou dávku můžou dát. Za chvíli jsou pak z nich ještě větší trosky než před tím. "Trainspotting" na mě působil víc, ale i přesto se jedná o solidní memento, pro všechny, kdo si s drogama něco začal. ()

RedDuck

Těžké hodnotit, ta bezútěšná atmosféra Berlína 80. let a její mladistvé verbeže je velice silná. Horší to je s psychologiíí postav a vůbec s příběhem. Z filmu není příliš jasné co drogy přinášejí že člověk začne a pokračuje a jednotlivé scény na sebe mnohdy nenavazují. Což je při dvouhodiné stopáži dost tristní. ()

Shredo

Drasticky ale pravdivo vyobrazená doba 70tych rokov, v ktorej sa kedysi takto žilo. Mládež vo veľkom počte prepadáva drogám až v epidémií. Silný snímok, nie pre slabé žalúdky nám ukazuje odvrátenú stranu Berlína použitím výbornej kamery a hudby. Tá ponurosť, patetickosť a beznádej je cítiť na každom rohu. S tým ide ruka v ruke aj morálny úpadok a prehlbujúca sa závislosť. Neskutočné herecké obsadenie, ktoré z vás blbca spraví obyčajného diváka mysliac si, že sa jedná o dokument s reálnymi postavami. Tlieskam vtedy len 15 ročnej herečke za predvedený výkon, plus som ohromený v akých záberoch sa vôbec vyskytla. Zanechalo to vo mne naozaj veľkú a hlbokú stopu, čo je dobre a message sa týmto naplnil. Vrelo odporúčam všetkým, ktorí si myslia, že drogy nepredstavujú reálne nebezpečie. Povinnosť klasický originálny nemecký dabing (je škoda brať hercom na autentickosti, keď sa do toho tak krásne vložili). Asi čas vrhnúť sa na knihu, ktorá je vraj 10x lepšia. Edit 2.8.2017: Po názoroch, že film je 40% knižnej predlohy, som sa do nej pustil. Určite odporúčam všetkým, ktorých film nadchol. 30% je presnejšie čislo, a napriek tomu sa podarilo tvorcom zachovať kostru príbehu. Knižka Vám odkryje toho určite viac aj o príbehoch ešte malej Christiane, Stelly, Babsi a ďalších, ktorí vo filme priestor už nedostali + niektoré veci boli trošička ináč. :) ()

Folky

Až nepříjemně učitelské. Přesně ten film, který pustíte dětem, aby nebrali drogy, se vším co k tomu patří (prostituce, absťák, opětovné spadnutí do drog). Jinak ale zbývá jen jedna silná scéna. ()

crha

Tenhle film nese gay poselství, že honit a hulit péra je v klidu, ale prcat už je moc. No je mi těhle zmrdů fakt strašně líto. Škoda že je matky neodpálili ještě před porodem. ()

Hapretor

Drsné ... respekt pro velmi mladé herce ... reálné ... emotivní ... hrůzné ... jen nechápu, jak to mohlo zajít tak daleko ... Německo je nej země v Evropě ... aspoň nyní ... to v té době neměli jak se postarat o tu nebohou mládež ... a nejhorší byli ti úchylní dospěláci, co je "zneužívali" ... ty by zasloužili katr ... bylo to velmi sugestivní - z těch vyzáblých zfetovaných tělíček se mi dělalo fyzicky špatně ... sice by to nepovolili, ale pouštěl bych to jako "instruktážní" video na školách - proč nebrat drogy !!! - myslím, že stokrát lepší než nějaká nudná přednáška "primární prevence" ... ()

fixaman

Takhle nějak si drogovou scénu představuje osmdesátiletá babča na vesnici. Všichni tady od začátku vypadají jak mrtvoly, jsou naprosto dysfunkční a vlastně k drogám jistě předurčení. Větší klišé o heroinu snad předvedli jen tvůrci seriálu 30 případů majora Zemana v legendární Studně. Jde o absolutní nepochopení téhle problematiky a toho, že děcka, která do drog padají, bývají celkem normální teenageři, kteří si jen chtějí zkusit něco odlišného. Na knižní předlohu to jednoznačně nemá a neherci recitují repliky katastrofálně špatně. Kdo chce mnohem reálnější a po všech ohledech lepší zpracování, ať si pustí nové seriálové zpracování z roku 2021. ()

Rathalos

My deti zo stanice Zoo je extremne depresivny,silny,emotivny,sokujuci,kontroverzny a realisticky movie z prostredia drog,fetakov,prostitucie a zavislosti,ktory vychadza zo skutocnych udalosti,slabsim povaham neodporucam pozerat,pri scene ako dievca zvracia v posteli sa mi zaludok obratil,je az neuveritelne,ze ako hlboko moze clovek padnut,az na same dno,do uboheho sveta spiny,chorob,vykalov,zvratkov,ihiel,chudoby,moca,krvi a smrti,odkial vo vacsine pripadov niet navratu,musim pochvalit herecke vykony,klobuk dole,cudujem sa,ze realni rodicia hlavnej predstavitelky jej dovolili hrat v tejto zalezitosti,kedze v tej dobe nemala 18 rokov,predsa len to nebola sranda,no nebudem filozofovat,tu nie je o com rozmyslat,jeden z najlepsich filmov o tejto vaznej i smutnej teme,takze dal by som aj 10 hviezd...:⁠-⁠) ()

sumperacek

Silný snímek. Zejména naturalistické scény kdy stříkačka přímo zajíždí do žíly a proměna malé holčičky ve zfetovanou šlápotu. Knihu jsem nečetl, ale chápu že film je vždycky nutně zkrácen a některé pasáže potom působí skokově. Pro výstrahu mladistvým ovšem ideální. ()

Utero

Film jsem si pustil hned další den co jem dočetl knihu.Kniha byla jednou z nejlepších co jsem zatím četl a dá se říct, že jsem se do ní zamiloval. No k filmu...Tak nejdřív musim pochválit představitelku Christiany F. která se do role hodila opravdu přesně. V knize je jen jedna její fotka a ještě k tomu docela nevýrazná takže nemůžu moc srovnávat. Naopak takový představitel Detlefa byl tak neuvěřitelně podobný tomu pravému až mě to vyděsilo. Stejně tak taková Babsi byla moc podobná té pravé z fotek v knize. Speciálně tu nechybí ani samotný David Bowie a celý film provází jeho věci: Heroes a It´s too Late. Hnus obřího sídliště byl ve filmu vykreslen také přesně. Škoda, že ve filmu chybí Christianino dětsví, ale je jasné, že vše by se tam nevešlo. Určitě to není nejlepší film o heroinové závislosti, prvenství asi vždycky bude držet Requiem za sen. Na rok 81, ale je to opravdu kvalitní zobrazení ještě kvalitnější knihy. ()

Smidak

Pro toho, kdo četl knížku, to musí být zklamání. Až moc událostí vynecháno, vztah Christiane a její matky, který byl podle mě velmi důležitou součástí knihy, jakoby nebyl, vztah Christiane a Detlefa nebyl až tak hluboký, jak by měl (byl) a celkově z toho nečišelo až takové zoufalství jako z knihy. I tak samozřejmě velmi působivý film. Pro mě ovšem Requiem for a dream jednoznačně drogový král č.1. 59%. ()

UniqueNett

Jedna * za hudbu Davida Bowieho. S knihou se film nedá vůbec srovnat. Je nepřehledný, zmatený a spousta detailů (kolikrát i dost zásadních) tam chybí. Zklamalo mě to, raději zůstanu u knihy, ke které se vracím rok co rok. ()

Luczynkaaa

Hned na začátek musím říct, že film mě celkem zklamal. Po přečtení knížky asi před 4 lety jsem přes rok hledala a sháněla všude možně tento film. Nikde jsem ho nemohla sehnat, a když jsem ho sehnala, byl pouze německy. Ale moje touha po shlédnutí nepřestala, i když neumím německy ani ň:] Nakonec jsem sehnala i titulky. Film na mě působil velice zvláštním a silným dojmem. Ovšem nikdy se nevyrovná dojmu po přečtení stejnojmenné knihy. Ve filmu není snad ani polovina toho, co je v knize. Ale to tak většinou bohužel bývá. I přes to dávám ovšem 5*. Za výborné herecké výkony, které mě opravdu velice překvapily a za velmi působivé dílo. ()

pouler

Už je to dlouho co jsem tohle drama viděl. Ale pořád na mě působí ten "feeling" Berlína a zapomenutá generaca, která vlastně sloužila jako pokusný králik všech dalších vln "feťáků"... Smutné ale i krásné. ()

Lucas87

Jak málo stačí k tomu si po... život? Tenhle film je varováním pro všechny a v době studené války musel způsobit ve společnosti šok, když prolomil drogové téma v tehdejším západním Berlíně i ve světě. ()

karinakari

Jeden z mála filmů, u kterého mohu s čistým svědomím říct, že kvalita knihy se rovná kvalitě filmu. Přesně takhle jsem si Christianu a svět drog kolem ní představovala. Výborné vykreslení atmosféry 70. let, té bezvýchodnosti, hnusného sídliště, depresí, odvykání. A hlavně jsem si po všech těch letech uvědomila, že Christiane opravdu byla jen malá třináctiletá holčička. Tak mladá.. Tak smutný příběh.. ()

Fat'Fatal

Zdaleka ne tak dobré jako kniha, kterou jsem četl dvakrát. V knize je vše popsáno lépe, obšírněji a autentičtěji. Třesavky, zvracení nebo jednání postav ve filmu je vyloženě přehrávané, naprosto neodpovídající předloze. Kdo nečetl knihu, tak se mu film bude líbit, nebere si servítky a život dětí v drogovém světě ukazuje téměř na plnou čáru, ale originál je originál. Tak vemte do rukou tuto skvělou knížku a ponořte se sami do světa Christine a Detleva či dalších. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

S.Robie

Přesně takto jsem si představoval zpracování filmu, který má popisovat onu Generaci X 80. a 90. let. Atmosféra, která je tak realistická, že kdybych měl děti, asi bych jim denodenně kontrolovat ruce, jestli v nich nemají vpichy po jehlách... Celý film jsem si říkal, jak to jen skončí a doufal jsem, že to nebude typický hollywoodský happy ending a nebyl. Opravdu realistická podívaná, doporučil bych každému, kdo experimentuje s tvrdšími drogami. ()