Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Každou neděli ráno jsme mohli vidět tento dětský pořad. V každém dílu byly různé pohádky a v pořadu vystupovali i postavičky Jů, Hele, Hary Šoumen, Muf Supermuf, Tryskomyš, Šamšula atd. (duklak2)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (82)

BrianStorker 

všechny recenze uživatele

Má dnešní ČT podobnou nabídku dětských programů, estrád a pohádek, jako měla má generace, která na tomto pořadu vyrůstala? 99% československé produkce, pohádek a vaprávění, které tehdy skutečně malé diváky dokázalo zaujmout... S dnešní nabídkou tvorby pro děti a mládež se to vůbec nedá srovnávat. Pravda, je jiná doba. Ale není to zase tak dávno... Díky ČST a speciálně HRVDM za studio kamarád. ()

Ydrosten

všechny recenze uživatele

Ještě někdy kolem let 1990 - 1995 se na to dalo dívat. Jenže pak se do toho začaly montovat zahraniční pohádky ( kterým nerozumím ) a začaly se měnit kulisy a muzika. Od roku cca 2000, je to už jen další nudný pořad pro děti, který je plný nesmyslů a hrozných pohádek a příběhů. Za těch prvních pár let bych dal 5 hvězd, ale za každé další desetiletí bych hvězdu ubral. Takže to nechám bez hodnocení, protože se to jako celek hodnotit nedá ( a bůh ví co nás ještě čeká ) ()

Reklama

Bohemák 

všechny recenze uživatele

Výtvarná stránka byla moc fajn, chvílemi pro Studio Kamarád psali i velmi nadaní lidé, hráli tam schopní a populární herci, ale ten původní ideologický záměr nelze úplně přehlédnout. Snaha označit dospěláky za nepřátele, kteří jsou hloupí a mají svůj svět (chodí v neděli dopoledne do kostela, místo, aby zasedli s námi k bedně - věřte - ten vysílací čas vážně nebyla náhoda), byla vyloženě obludná. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Klasika dětských pořadů za totáče. Kdo by si nevpoměl na Jirku a na Lenku.Do toho postavičky Jů a Hele , k tomu zákeřný Muf Supermuf (ty naštěstí vydrželi dodnes) a poněkud ztřeštěného Hary Šoumena co pořád zpíval , ale i ten byl perfektní. Besedy dětí s "dospěláky" vždy jsem chtěl to jedno s těch dětí být já. Pořad se svého času vysílal dokonce dvakrát týdně mimo neděle ráno ještě kratší verze v úterý odpoledne. Byli tam jak hrané seriály české , tak i zahraniční k tomu tv pohádky a kreslené ser. Třeba Lovec Pampaliny. Součástí pořadu byl nákou dobu i Televizní kabaret. Vždy si pomatuju , že po skončení Studia kamárád běžel seriál na , který jsem se rovněž díval a pak Objektiv. A ve stejném duchu to pokračuje dodnes. Název se různě měnil Studio Rosa, Ahoj neděle či Ahoj děti, Hriště 7 a já nevím už jak ještě. Dokonce se i snažili dát tam nové postavičky jako pták Čau či novější Pérák a jiný zrudnosti naštěstí děti nejsou hloupé a své oblíbené postavičky si vydupali zpátky. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Letitý páteřní pořad našeho televizního českého vysílání pro děti a mládež si setrvale zachovával vysokou profesionální úroveň, která vznikala postupně na přelomu padesátých a šedesátých let minulého století a byla spojena s osobnostmi typu Štěpánky Haničincové nebo Olgy Čuříkové. Pominout nelze ani plejádu dalších skvělých jmen přímo či nepřímo navazujících na tehdy rozlehlou oblast tvorby pro nejmladší posluchačskou a diváckou generaci. O tehdy dosahované úrovni a jejích výsledcích si budeme muset ještě hodne dlouho nechat dát zdát. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (28)

  • Ota Jirák uvedl, že když v jedné ze scének měl ve scénáři text: „A jsme v rejži,“ tak jelikož v té době se zrovna rýže zdražovala, dramaturgie se bála, že by to bylo považováno za provokaci a text změnila. (Olík)
  • Jů a Hele byli několikrá staženi z vysílání, na žádost diváků se vždy vrátili. (M.B)
  • Od oku 2011 vidělo Studio Kamarád (sledovalo alespoň 3 minuty) 809 tisíc dětí ve věku 4-12 let, tj. 88,7% populace v daném věku. (M.B)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno