Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

applause

Na tenhle díl jsem se dívala až teď a o nic moc jsem nepřišla, ale mohlo být ještě hůř.Napřed mi to přišlo jako pohádka a nakonec z toho byl plitký děj. Bez Johnnyho, který to trochu vylepšil by to bylo tuplem úplně o ničem. Nedovedu si představit, o čem bude 5. díl, jehož natáčení mi přide zbytečné...jedině, že by byl o tom, jak vytahují Černou perlu z flašky. :D ()

M.i.k.e

z celé série zatím nejslabší,ovšem stále poměrně svižná a zábavná oddechová jízda.Na druhou stranu ale musím souhlasit s názory,že po odchodu Verbinského pirátům chybí určité charisma a šmrnc a čtvrtí Piráti tak střídají velmi povedené momenty s těmi slabšími.Navíc hlavní arcipadouch v podání Iana McShanea zdaleka nepůsobí tak démonicky jak by měl a takovém Daveymu Jonesovi nesahá ani po kotníky.Depp standartně vynikající,Bloom nechybí a náhrada za Keiru více než dostatečná...80% ()

Meridius

Přestože se film jmenuje Na vlnách podivna, já sem byl na vlnách pohody. Nejvíc by se asi hodily 3 hvězdy, ale vzpomínám si, že sem se většinu filmu smál a nebylo to jen tim, že sem si sypal chipsy všude po oblečení (brambůrky už do kina ne). Jo a Hans Zimmer to má neskutečně hozený. Snad první film, kde mi přišly ploutve sexy :D ()

Vyhy

Nejslabší díl ze všech. Ani Johnny a ani Penelope ( na kterou jsem se těšil) to nezachránili. Za celý film jsem se zasmál jen dvakrát ( vtipů Jacka). Celkově nudné, příběhově nepovedené ( asi jen poslední zápletka - to jsem nečekal). Ale zase se mi líbil souboj s vodními pannami, ale to je vše. 3D bylo také velmi slabé. Lituji toho, že jsem na to šel do kina a nepočkal si na dvd půjčovnu . Ale alespoň můžu říci, že jsem to viděl. ()

Jango_Fett

Ten film není vysloveně špatný, jen mu chybí to co předešlím dílům a to nějaká pořádná zamotaná zápletka která by člověka překvapila a nakopla ho. Takhle to vypadá v porovnání s předchozími díly jen jako slabý odvárek. Vše zachraňuje Jack a Barbossa, kteří jsou jak obrácené strany mince člověk jim drží palce od začátku do konce. ()

Jack_D.

Jestli je film dobrý se mnohdy pozná podle toho, jak vám to uteče. A pokračování pirátů uteklo jako voda. Rozhodně příjemné překvapení. Pokud si to ale chcete vychutnat, tak ve 2D a originál s titulkama. ()

Chen

Oproti trojce přehledné, zábavné. Nic víc, než fantasy dobrodružství s nádechem exotiky, které těží hlavně z Deppa. Nic převratného, ale poctivá čirá zábava, která si nehraje na víc, než je. ()

zbyshek

Oproti předešlým dílů zřejmě nejslabší, nejnepovedenější část. Snaha navázat na úspěšnou sérii se nepodařila. Největší problém pro tento film byly právě Geroho Verbinskiho díla. Staří známí nezklamali, Penélope Cruz mi tam moc neseděla, ale dokázal jsem přimhouřit očka při pohledu do jejího ladného výstřihu. Vtipně scény střídaly poněkud trapnější. Neříkám, že jsem se nebavil a že tento snímek odsuzuji, jen jsem čekal od značky Piráti z Karibiku více. ()

Wiikii

Přirovnal bych Piráty z Karibiku k vydávání her, první trilogie byla jako první hlavní hra, a tento díl PzK je jen DLC, které má vydělat další peníze. Bohužel už tu neuvidíme Keiru Knightley a ani nového kapitána lodi Bloodný Holanďan Orlando Blooma. Zde uvidíme moc pěknou mořskou pannu Astrid Berges-Frisbey a jejího "Blooma" alias Sama Claflina. To byla asi jediná dvojce co mě ve filmu zaujala, jinak Penélope Cruz se nijak nevytáhla a Johnny Depp je klasika už od druhého dílu. ALE nejšťastnější jsem byl za starého Barbossu ( Geoffrey Rush ) bez něj už by to bylo jako bez Jacka Sparrowa....P.S.: Zimmerova tvorba se pozná, ta kdyby tam nebyla tak procenta jdou dólu.... HODNOCENÍ: 66% (3*) ()

rakovnik

Stále příjemný film, byť už kolikátý. Ale atraktivní prostředí, sem tam humor a nádherné sirény mě opět pobavily. Musím ale podotknout, že Penélope byla v tomto filmu opravdu nehezká. ()

O´Neill

Bezesporu lepší než Na konci světa, nicméně stejně si mě to nezískalo tolik jako první díl, ten je zkrátka nepřekonatelný. Narozdíl od předposledního se zde v podstatě ani chvilku nenudíte, bohužel ale, ani nejste do toho přílíš zažraní. Z vtipu sešlo, je tady jen pár komediálních momentů, jinak nic, a na tom Piráti z Karibiku vždycky stáli, je to omnoho "dospělejší" a akčnější. A to je pro mě, jakožto fanouška prvního dílu a jeho vtipu, docela zklamání. Hodnocení nechávám na nějakých 75%. ()

Skleena

Těšil jsem se. Těšil jsem se moc. Keira i Orlando už mi lezli krkem i všemi jinými možnými otvory, tak jsem si říkal, že tohle bude velice zajímavé osvěžení. Jenomže co naplat - i kdysi geniální pohyby Johnnyho Deppa už jsou za ty tři předchozí díly okoukány a nová krev v podobě Penélope, které to teda moc sluší, nefunguje, i kdyby se paní Cruzová na hlavu postavila - jestli má mezi hlavními protagonisty fungovat nějaké to jiskření (jako že by asi mělo, když se i kapitán Džek Sperou ve slabé chvilce vysloví o nějakých citech, které k této mladé námořnici cítí), nesmí být ve snímku další (a daleko silnější) milostná dvojice, která je pro celou dějovou linku naprosto, ale fakt kompletně bezvýznamná, zbytečně rušivá a ufňukaná. Každopádně hlavní duo úplně převálcuje. Černovous by mohl být o něco hrozivější a majestátnější, když už tam společně s Barbossou přebírají prim v rámci závěrečného bojového pseudorozuzlení. I když, za provedení jeho lodě si tvůrci zaslouží jedničku. To je ale snad ještě s lovem mořských pan to jediné, co ono vyčpělé vaření z nepříliš slané vody za zvuku "jakoby oposlouchaného" soundtracku stojí za zmínku. Ach jo. ()

Petoss1

Stratilo to už ten pravý šmrnc, je to síce lepšie ako trojka ale na prvé dve časti to nemá. Depp je stále best. 65% ()

shyster

Taková sterilní kopie předešlých dílů. Rozdíl je jednoznačně v režisérovi. Rob Marshall tomu nedal žádné grády. I ten Johnny Depp použil za celý film snad tři rozdílné grimasy, ale i tak to stačilo na miliardu v kinech. Na druhou stranu jsem se hrozil, že to bude horší. Bez dalšího dílu by se svět obešel - nic nového už stejnak nepřinese - ale když to tak hodně sype. ()

Streeper

Nebylo to tak dobré, jako předešlé díly, na začátku tam nebylo nic nového, takže jsem se spíše nudila. Začalo se mi to líbit až na lodi Queen Anne’s Revenge, nové postavy Černovous a Angelica mi udělali radost. Pro mě asi nejzajímavější scéna byla scéna s mořskými pannami, ale zbytek nebyl opět nic velkého. ()

humanbeing

Zhruba na úrovni prvního a třetího dílu. Jen bych měl výraznější výtku k dabingu, který byl odfláknutý. Celkově dvě hvězdičky, plus jeden bod za 3D. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku