Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Thommie

K tomu mohu říct jen jediné: Kdyby měla sestru a psa, vyberu si toho psa... btw. chybělo tam snad všechno, co dělalo piráty pirátama... no nic, akorár Depp hlásil... ()

Barvoj

Hezké.. škoda jen že nedali více prostoru dějové linii s mořskou pannou:) ale to by se sem asi stejně nehodilo, nebo ano? Připravte se na méně námořních bitev a o to více kapitána Jacka Sparrowa... Ovšem co se mě týká, tak už začíná být trošičku okoukaný. Uvidíme co přinesou další díly! ()

Hnedoocko

Vůbec jsem nepostrádala Willa ani Elizabeth. Jack Sparrow byl jako vždy excelentní, ikdyž krapet změnil účes. Oproti ostatním nemůžu vytknout nic dalšího. Scénář mi přišel nápaditý, nechyběly vtipné scény, hudba opět úžasná a co se týká mořských pannen a konkrétně pak Sirény - hezčí herečku ani vybrat nemohli! Jejím obličejem jsem byla naprosto okouzlena. ()

Bobik9

Piráti z Karibiku jsou díl od dílu horší. Famózní jednička, slušná dvojka, ucházející trojka a čtyřka, která se dá shlédnout, ale je tak jednoduchá, že se až nechce věřit, že se jedná o díl jedné z nejúspěšnějších sérií poslední doby. Hrci, hudba, efekty, vše naprosto špičkové, ovšem ten příběh a zakončení - hrůza! Pokud bude opravdu ta pětka a šestka, tak bude potřeba zvýšit kvalitu scénáře. ()

Phietros

Další pokračování, které je tentokrát bez Orlanda Bloma a Kiery Knightley, nás zavádí společně s piráty za dobrodružstvím hledání pramenu mládí. Hlavní postavou celého filmu je náš oblíbený Jack Sparow a nově se nám tu objevuje Penelope Cruz. Příběh má děj, ikdyž velice jednoduchý, scény nejsou nudné a zbytečně protažené, ale celé je to o tom, že je to jen něco napojené co už jsme viděli. I přesto dobře stravitelné a napínavé pokoukání. U mě na lepší 3* ()

venison

Piráti si drží svůj standard.. Jako lodě jsou úžasný, stejně tak jako mořské panny – triko zkrátka bezva.. Příběh do týdne, stejně jako u ostatních, zapomenu.. Depp hraje konstantně podivného piráta, který nás už v ničem překvapit nemůže.. Je to pořád dokola.. Tak proč točit další díly? Opakovaný vtip přestává být vtipem.. ()

Tomasso001

Nejmenší dvě poastavičky na upoutávacím plakátu budou tím jediným, co mi po shlédnutí filmu zůstane v hlavě. Mnich a dokonalá, smyslná mořská pana stahující ho do blubin. Díky tomuto příběhu ve filmu dávám vyšší hodnocení, než bych jinak dal. ()

BoncheR

Ha, Ha, Ha. Obdivujem scenáristov (pochopiteľne) kvôli scenáru. Oproti ostatným dielom tu bolo omnoho viac haluzí a srandičiek čo bolo fajn. Rozmýšľam čo ešte napísať, necítim sa kompetentný hodnotiť nejako profesionálne. Je to všetko veľmi vysokozárobková séria filmov a tak to najskôr aj zostane. /70%/ ()

Steny94

Ja som veľký fanúšik Pirátov z Karibiku a zatiaľ každá časť odomňa dostala 5 hviezd,tejto ich dať ale bohužial nemôžem.Prvá trištvrte hodinka filmu ma dokonca až nudila a až po príchode morských panien to pre mňa začalo byť zaujímavé.Tiež musím povedať že mi tu dosť chýbal párik Keira a Orlando.Celý film vlastne ťahal iba Johnny spolu s Geoffrey Rushom čo sa im ale podarilo pretože celkový dojem z filmu som mal dobrý,aj keď spokojnosť nebola až taká ako u predošlíš troch! ()

yeniczek

Do doby, než se ve dveřích z dýmu vynoří Kapitán Blackbeard, je to až neuvěřitelně roztahané, nenápadité (nikdo mi nevymluví, že naháněčka po Londýně nešla natočit živěji - viz. předšlé díly) a plné prázdných rozhovorů. Opravdu jsem se bál, že dostaneme to, co většina předpovídala dopředu. Sled pitvořících se scének Jacka Sparrowa. Naštěstí po cca půl hodině (?? netuším, mě to připadalo jak jeden film navíc) se dostaneme na palubu k Černovousovi a najednou se začne vracet atmoféra, dobrodružství a poměrně zajímavý (a hlavně narozdíl od dvojky a trojky zbytčně nekomplikovaný!) děj, až jsem si ke konci přál víc a víc. Penelope je opravdu výborným osvěžením do party, mořské víly připravily jednu z nejatmosféričtějších scén série a závěr téměř jak z Indiana Jonese je takovou pěknou třešničkou. V důsledku se mi to líbilo moc, ale při vzpomínce na začátek nadšení vyprchá a nemám potřebu to v blízké době vidět znovu. Viděno naštěstí v originále a ve 2D. 6-7/10 - holt piráty moc rád, ale přesto bych radši viděl o kapku temější příběh.. Zimmerova hudba, tentokrát okořeněná španělkami (kytarami;)), je opět velmi velmi efektní a zábavná a to i na samostatný poslech. Jo a režisérsky je to totálně unuděná rutina bez většího alespoň záběrového nápadu. ()

Brandon

Emotionally free, bez legrace, bez akce, bez napětí, bez atmosféry. Jack Sparrow zrovna dvakrát neperlí, s divokou Angelicou jako by si nevěděl rady. Nějaký to šimrání obstarává lehce bizarní minirománek "Boží sardinky". Stopáž zbytečně přifouknutá, viděna placatá verze. Zimmer je klasik, ale přeci jen by to chtělo oživit už něčím novým. ()

hroubek

Po předchozím díle je to na tohle radost koukat. Přestože předchozí díl měl více akce, triků, zápletek ale byl zbytečně dlouhý a komplikovaný. Rob Marshall je oproti Verbinskimu trochu větší vypravěč, což jsou největší plusy a zároveň mínusy filmu. Tam kde by film potřeboval nakopnout(doslova), což je skoro celá první půlka se jede velmi pomalu a bez nápadu což je škoda. Deppovo neodmyslitelné charisma je pro Jacka čím dál větší přítěží, protože Jack jako hlavni hrdina ani moc nefunguje. A co se tyče nových tváří, Penélope Cruz je nevýrazná a mezi ní a Jackem necítím tu správnou chemii a hlavní záporák Ian McShane nesahá předcházejícím záporákům, ani po dřevěnou nohu ať už jde o Davy Jonese Billa Nighyho nebo Barbossu Geoffrey Rushe, který troufám si řící, je nejlepší postava filmu a jeho příběh je mnohem zajímavější než Jackův. Ale jak už jsem se zmínil Marshall je sakra dobrý vypravěč, což je vidět v nejlepší scéně filmu a to výpravou za mořskou pannou a celý příběh mladého kněze a mořské panny je ukázka vypravěče. Opravdu ovšem zamrzí abscence sebe větší akční scény, což je něco na co nejsme zvyklí od prvního dílu. Takže Na vlnách podivna je lepší než Na konci světa ale ne o moc. ()

ella

Veškeré díly natočené po skvělé jedničce jsou zbytečné. No neurazí, chvílemi pobaví. Pro mě je to dost málo. ()

VasaX

Piráti se vrací a opravdu na vlnách podivna. Podivné vlny je totiž dostihly. Zisky jsou ale na rozpočtu se škrtá, a je to znát. Trmácení v džungli a honičky v Londýně už jsem tu měli na stokrát a často mnohem lépe. Knightley není, a já to chápu, lepší brázdit vody nepoznané, něž se vézt na vlnách pohublého oslíčka otřes se. Depp je. Citové pouto, jistě ne nezajímavý honorář a šance být hlavní role ho poutá k Jackovi jako Pattex Superfix. Tentokrát si ale vybral příliš velké kalhoty a Jack je k smíchu víc, než by bylo v rámci důstojnosti zdrávo. A dohnání exotična populární Penelopé? Jistě, jde to, ale je to nucenější než pravidelná zubní prohlídka. Piráti jsou jednoznačně zklamáním. I když temperament Cruz a snaha Deppa je drží nad vodou jak slavný Mitch Buchannon. Jediné co má v pirátech poetičnost, hloubku a krásu je linie o mořských pannách, vedoucí k panně a jejím zachránci. Zbytek jsou nahrávky na Sparrowův center. Bohužel tenhle kluk z pravého útoku na naše bránice v roli centra, aby naplnil naše očekávání a vyplnil svůj prostor před bránou, zběsile přihrává a přehrává- Už to není zábava a napětí, už je to jen holá šaškárna. "Piráti? Hovadina! Ale chlapi, viděli jste ty mořský panny o poločase? A ty jejich dvě... dvě... hvězdy!?!" A tolik si vyškemrali i celí Piráti 4. ()

Imune

Než začnu kritizovat, tak bych čtvrtý díl Pirátů doporučil těm, co čekají další dobrodružnou jízdu, v tomhle směru určitě nezklamaly. V čem jsem byl ale zklamanej byla ta předvidatelnost scén, který dělají Piráty Pirátama a místy dokonce nesmyslnost. Možná jsem jediný, ale Jack zachrání Černovousovu dceru a nakonec ji nechá na pustým ostrově? To mi nějak nedává smysl. x) Stručně řečeno, v nápadech nám čtvrtý díl oproti předchozím trochu zaostává. 60% ()

sskrblik

Série Pirátů z Karibiku patří mezi divácky oblíbený blockbuster už od svého prvního dílu. A proč by ne? Exotický karibik, dobrodružství s fantasy prvky, Zimmerovská hudba a všemi zbožňovaný Johnny Depp v roli nezapomenutelného Jacka Sparrowa jsou tou největší vábničkou Pirátů. To, co v Prokletí Černé Perly dobře začalo uvrhla Truhla mrtvého muže v přehnanost. Nepomohl ani Na konci světa, díky němuž se ještě všechno více zamotalo a děj o to víc upadal. Tam, kde už jsem si myslel, že je konec pirátů, se vrátil příjemný vítr do plachet v podobě dalšího pokračování. Nový Piráti nepřinášejí nic převratného, snad jen nový příběh, nové postavy, nové nápady. To mi však vůbec nevadí, protože se alespoň oprostili od nesmyslů z předchozích dílů. Scény nejsou tak přehnané a Depp baví ve své roli piráta i zde. Lepší než dvojka a trojka - dávám 3,5*. Na další rozuzlení si 2 roky počkáme... ()

Petr23

Tak tu máme další díl kapitána Jacka Sparrowa. Opět tu máme vtipné momenty, plno soubojů a Johnnyno Deppa. S dalším a dalším pokračováním to je těžké, nelze ho udělat bez toho, abyste recyklovali předchozí díly. Například se podívejte kolik "soubojových scén" bylo ve třetím díle, zde je vynásobte stem a máte přibližný obraz toho co se tu celý film děje. Na druhou stranu je zde pár momentů které stojí za shlédnutí, zpočátku filmu to byly scéna z Londýna a poté scéna s mořskými pannami, která se mi z celého filmu líbila asi nejvíce. Narozdíl od předchozího dílu se film odehrává v zajímavých lokacích (některé byly opravdu povedené). Přibyla nová postava "pirátky'' která ztvárnila Penélope Cruz. Musím říct že jsem ji v jiných filmech hrát neviděl ,ale tahle role ji sedla dokonale, druhá postava co mě zas tak nepotěšila byla postava Misionáře, naprosto nechápu proč tam vůbec byl, ani za mák jsem mu nevěřil že dělá takovouhle činnost. A ten románek s mořskou pannou byl podle mě přehnaný. Po celkové rekapitulaci jsem ale příjemně překvapen, po nepříliš dobrém třetím díle jsem opět dostal chuť stát se pirátem... ()

drake31

Štvrté dobrodružstvo kapitána Sparrowa vo mne zanechalo rovnaký dojem ako jeho predošlé tri dobrodružstva. Príjemná rodinná zábava s minimom rušivých momentov, s klasicky príjemnou hudbou, a odsýpajúcim dejom. Za celé tie dve hodiny som nijako výrazne nenudil, čo hodnotím ako veľké pozitívum ale jedna vec tu chýba - a to nejaká zapamätania hodná scéna ktoré sa v predošlých dieloch nachádzali. Celkom spokojnosť a som veľmi rád že som na to nešiel do kina, pretože tie 3D efekty tam neboli nejako veľmi badateľné. ()

Brain-D

Hrozně nudný ukecaný přežitek pirátů, kteří měli skončit třetím dílem. Změna režiséra se na filmu značně podepsala a očividně je to nejhorší díl série. Depp byl v předchozích dílech rozhodně vtipnější. Hanz Zimmer umí a dobře se to poslouchalo, ale hudba nemůže zachránit celý film. Štvala mě taky přebouchanost zbytečných scén, film mohl být daleko kratší. Co mě donutilo přihodit ještě jednu * je docela zdařilý konec. Jinak další zmařenina 2011. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku