Torgal

Nie je to taká bžunda ako som si pamätal z detstva, ale veľa gagov ma aj tak spoľahlivo rozosmialo. Dejovo je to len taký zlepenec situácii parodizujúcich Bonda, ale celkom to stačí. A Dreyfusov prepálene šialený záporák si dáva na raňajky aj Doktora Zloducha z Austina Powersa :-) 7+/10 ()

tranquill

Bláznivý inspektor Clouseau opět vyvádí a potvrzuje, že série filmů o Růžovém panterovi je téměř srovnatelná s další francouzskou velkolepou o Fantomasovi. A vidět Clouseaův striptýz opravdu stojí za to :-) ()

DAPDO

Jednoznačně nejlepší Clouseauvka, která mi vždycky zvedne náladu na 100%. I když vím, co příjde, prostě se nejde ubránit tomu, abych se nechlámal nahlas. Začáteční souboj s Katem, vyšetřování, scéna s Quasimodem, nebo dobývání hradu jsou prostě legendární. ()

Mianelia2050

Jedna z mých nejmilovanějších komedií. Naprosto skvělý, neschopný, inspektor Clouseau, geniální mamlas, který nechtěně vyřeší záhadu jeho soka Dreyfuse s pomocí své neschopnosti a hlouposti. Skvělý herec, oproti novějšímu prequelu Růžového pantera. Sympatický, roztomilý, hloupoučký :D. Skvělá podívaná, po které se budete smát další tři hodiny, i když tam mezitím už poběží horror. Naprosto jsem se válela smíchy pokaždé, když Růžového pantera dávali. Nikdy neomrzí a jeho kvalita si myslím už jen stoupá :). A skvělé části z tohoto filmu? (pozor, možný SPOILER!) Clouseau si čte návod na NAFOUKNUTÍ hrbu Quasimoda: ,,Pozor, nepřefiknout." Následně mu neschopnost pořádně číst zachrání život, když s ním příliš nafouknutý hrb vyletí z bytu. Clouseau v domě profesora Fassbendera vyšetřující záhadu jeho unesení. Omylem však shodí brnění rytíře a rukavice s těžkou koulí se mu zasekne na ruce. Nad krásným klavírem poletovala moucha a Clouseau se rozhodl, že ji majzne koulí. Máchl a zničil drahý a cenný klavír. Paní domácí: ,,Ale to piáno má nesmírnou cenu!" Clouseau: ,,Už nemá." Clouseau stále domě profesora Fassbendera. Stoupne si ke krbu zatímco jeho koule se pomaličku ohřívá: ,,Shrňme si fakta. Víme, že profesor Fassbender byl unesen, za druhé, že ho někdo unesl, a za třetí, že se mi opéká ruka..." Vtipných scén je tam samozřejmě nespočet, třeba když se neustále pere se svým čínským sluhou Catem, ale kdybych je sem měla vypsat, asi bych se upsala k smrti... :D. Tento film už vidím opravdu nejméně po desáté a stále se u něj bavím, jako u žádného jiného :). Skvělé herecké výkony, dokonalý příběh, bombastická hudba... dávám všech pět hvězdiček :). ()

waska

Dokonalé převleky, série neuvěřitelných kixů, vynikající Peter Sellers, prostě a jednoduše skvělá zábava. ()

Rudyamon

V předchozím díle alespoň drahokam s názvem Růžový panter figuroval, v tomto se rekvizita, která dala seriálu název, rozplynula a zůstalo jen to nejlepší a podstatné. To znamená šéf inspektor Clouseau, který je se svými vtípky jak urvaný řetězu, bývalý šéf inspektor Dreyfus, který je blázen profesionál se vším, co k tomu patří a Kato, který obstará akční scény. Tohle se opravdu povedlo. Už začátek v psychiatrické léčebně, kde se léčí Dreyfus je skvělá scéna. Pak třeba pokus o likvidaci Clouseaua na Oktoberfestu, to nemá chybu. Nebo když se Clouseau chtěl dostat na hrad - kdyby se takhle dobývaly hrady v středověku, všechny by byly nedobytné. Ze skvělých hlášek mě dostala třeba tahle: Víte jaká to byla bomba? Asi nějaká výbušnina ... :-) Opravdu povedené pokračování, a pokud jsem hodnotil předešlý díl jako nejlepší, tak řekněme, že jsou dva nejlepší: Návrat Růžového pantera, toho pantera, který znovu zasahuje ... :-) To znamená, že hodnotím stejně a hned jdu na další díl ... 4 hvězdičky - 90% a smyčec ... pardon šmytec ... ()

Luxocculta

Koncentrovaný rajský plyn na bolesti a chmury všeho druhu, podávaný poloslepým, na bradlech létajícím astronautem, baletkou a nejneohroženějším milovníkem bývalých tajných super agentek v jedné osobě. Jste-li kuchař, co si myslí, že je zahradník, měli byste si spočítat včeličky – možná zjistíte, že vám chybí jeden vzácný Steinway. ()

Armin82

Poslední půlhodina vydá za celou sérii. Dobývání hradu v kombinaci s tou neskutečně chytlavou hudbou a trhání zubu, byla naprostá konečná. Smál jsem se celou půlhodinu. Ten smích v podání Hrušínského byl neskutečně nakažlivý. Neskutečná bomba. 80% si to zaslouží určitě. Pro mě nejlepší díl ()

Ceberus

Upravil jsem své stařičké čtyřhvězdičkové hodnocení na tři, protože tohle v některých pasážích buď nebylo tak kvalitní jako Návrat Růžového pantera, nebo to v jiných prostě jen kopírovalo osvědčené prvky. Herbert Lom už je tady stoprocentním padouchem, kterého už si vyzkoušel ve vážnější poloze v Pokladu na stříbrném jezeře. ()

gemi

První čtvrtina je absolutně geniální. Esence humoru. Nejsilnější fóry celé série. Zpomalené záběry patří k tomu nejlepšímu, co jsem v žánru komedie kdy viděl. Pak tomu ale trošku padne řetěz, aby to v poslední čtvrtině znovu nabralo na síle (scény okolo hradu). Příběh není tak "civilní" (uvěřitelný) jako v předchozím dílu, od poloviny je to úplná fantasmagorie. Tento díl dává jasně najevo, že o příběh v Růžovém panterovi fakt nejde. Český dabing je tady na jedničku, mnohem lepší než v předchozím dílu. Jsou to hodně, hodně silné čtyři. Pět dát nemůžu právě kvůli té dramaturgické aviváži. Návrat Růžového pantera možná neměl tak geniální špičky, ale byl daleko vyrovnanější. (Viděno celkově po stopadesáté, ale naposledy před čtvrt stoletím!) ()

junxi91

Třetí dobrodružství nešikovného a polodebilního inspektora Clouseaua, po kterém jde jeho bývalý nadřízený, kterému v minulém filmu pil krev. Vrchní inspektor Charles Dreyfus má konečně po třech letech v léčebně zdravou mysl a není posedlý zabitím inspektora Jacquese Clouseaua. Dreyfus se má odpoledne dostavit před výbor zdravého rozumu před propuštěním. Clouseau mezitím nahradil Dreyfuse ve funkci vrchního inspektora a sejde se s ním na golfovém hřišti u rybníka a během pár minut svým lemplovstvím opět zničí Dreyfusovi nervy. Dreyfus tedy opět uteče z nemocnice a snaží se zabít Clouseaua v jeho bytě pomocí bomby, zatímco ten klasicky bojuje se svým sluhou Catem. Bomba zničí byt a zraní Cata, ale Clouseau se dostane ven díky nafukovacímu hrbu. Dreyfus tedy povolává armádu profesionálních zločinců a unese profesora jaderné fyziky Huga Fassbendera a jeho dceru Margo a donutí jej sestrojit "zbraň soudného dne" výměnou za propuštění. Clouseau vycestuje do Anglie a vyšetřuje únos, během čehož se mu povede zničit Fastbenderův dům a také nešikovně vyslýchat domácí personál včetně majordoma Jarvise. Jarvis je později zabit únosci, ale Clouseau u něj objeví stopu - leták - která jej zavede na Oktoberfest v Mnichově. Dreyfus s pomocí Fastbenderova vynálezu stroje zkázy vymaže z povrchu zemského budovu OSN v New Yorku a vydírá vůdce světa, aby zavraždili Clouseaua. Proto spousta národů instruuje své agenty, aby zlikvidovali Clousaua v naději, že tím odvrátí zničení světa a možná získají stroj zkázy. Sám Dreyfus všechny varuje, že Clouseau je démon a že je prakticky nepřemožitelný. Všichni se o tom přesvědčí na onom Oktoberfestu, kde se agenti likvidují navzájem a myslí si, že ten druhý je inspektor Clouseau, zatímco ten mezi nimi doslova proklouzává. Zůstanou jen agenti SSSR a jeden Arab. Jeden Dreyfusův agent se převleče za Clouseaua a je zavražděn v jeho bytě, protože si jej arabský agent splete. Pak Araba svede sovětská agentka a kunda jménem Olga Bariosová a zamiluje se do něj. Po Arabově odchodu se skutečný Clouseau vrací do svého hotelového pokoje, kde na něj v posteli čeká vyzývavá a nadržená Olga. Clouseau od ní vyptáváním zjistí, že Dreyfus se nachází na hradě v Bavorsku. Dreyfus je potěšen zprávou o Clouseauově smrti, ale má bolesti zubů, a proto posílá pro zubaře. Clouseau se ubytuje v hotelu a dozví se o tom, že na hradě shánějí zubaře, a tak se za něj převleče a dorazí do hradu. Předtím se tam snažil dostat bez převleku a vždycky skončil v hradním příkopu kvůli neschopnosti překonat padací most. Dreyfus s Clouseauem se omámí oxidem dusným neboli rajským plynem a ten nešika mu vytrhne zdravý zub. Na základě toho si Dreyfus uvědomí, že zubařem je ve skutečnosti Clouseau. Ten se pokouší utéct, ale díky vlastní nešikovnosti a starému katapultu se mu povede přesměrovat stroj zkázy a zničit hrad. Takže to všechno jako vždy dopadne dobře jen kvůli tomu, že Clouseau je totální nešika a má štěstí v neštěstí, a také jeho skvělá detektivní intuice a schopnost klást ty správné otázky. Navíc na něj doma v posteli čeká nadržená Olga - co více si přát? Snad jen to, aby je nepřekvapil Cato a všichni tři neskončili v Seině. () (méně) (více)

IronRocky

Nejlepší díl z celé serie o Růžovým panterovi. Sellers a Herbert Lom jsou tady nepřekonatelní a podávájí skvělý komediální výkon. U filmu jsem se smál od samýho začátku až do konce. ()

donkocicak

Tenhle film nemá chybu. Nejlepší Růžový panter. Peter Sellers ve své životní roli. Herbert Lom tu má náramně vtipné scény a každičká minuta je prošpikována nejrůznějšími fóry a gagy. Byl jsem moc spokojen a děkuji za pěkný zážitek. ()

dawid

Čtyři hvězdičky za původní dabing Fišer - Hrušínský. Kdybych znal film jen v nové verzi dabingu, nešlo by hodnocení nad dvě hvězdy... Víc než polovina vtipů je totiž v nové verzi nedotažených nebo úplně zničených. Pan Fišer se snaží jak může, ale když je nový i překlad, nenadělá ani on nic... P.S.: U scény dobývání hradu jsem napoprvé dostal tak hysterický záchvat smíchu, až jsem u tety rozflákal broušenou skleněnou mísu na dobroty. Prošlo to. ()

kyLuke

Můj bezesporu nejoblíbenější film celé Clouseauovské série.Kultovní hlášky,fantastické gagy,Clouseau je větší nešika než v předchůdcích a scénář je bláznivý.Proto 100%...... Zlatý glóbus 2 nominace ( v kategorii muzikál/komedie) : Nejlepší film , Herec HR - Peter Sellers . ()