Král Přemysl Otakar II. se navzdory slibu nemůže zúčastnit zásnub Beneše z Dubé a Ludmily z Vartemberka, které mají zažehnat vleklé spory mezi dvěma mocnými rody na severu Čech. Vyšle proto svého vyšetřovatele a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu jako svého zástupce. Cestou Oldřich se svým panošem a pomocníkem Otou narazí na stopy přepadení a objeví mrtvoly kupce a jeho vozky. Zatímco Oldřich pokračuje v cestě, velitele Diviše a Otu vyšle po stopách lapků, kteří kočár přepadli. Marktvart z Vartemberka a jeho syn Marek hosta přivítají, netají se však nelibostí nad tím, že nepřijel král osobně. Ota s Divišem objeví stopy, které spojují přepadení kupce s hradem Vartemberků. Při večeři obviní loutnista Arnošt purkrabího Jošta z pokusu o znásilnění jeho dívky a ještě téhož večera je Jošt zavražděn. Beneš obviní ze zločinu Arnošta, Oldřich však trvá na důkladném vyšetřování a pustí se s Otou do pátrání. Téže noci však dojde k další vraždě, jejíž obětí se stane hradní pán Markvart z Vartemberka. (TV Nova)

WinnJets

Sice televizní, ale vůbec né špatné, jak by mohlo napovídat zdejší hodnocení a třeba v porovnání s takovou Báthory minimálně o třídu výš. Je samozřejmě vidět, že rozpočet nebyl z nejvyšších, ale co mě potěšilo bylo především to, že se film vyvaroval podobných nesmyslů (jako třeba v bathory kdy Mádl s Polívkou jezdí na kolečkových bruslích,a mnohé další..) které máme bohužel možnost vidět i ve spoustě jiných současných snímků. Prostě to byla příjemná televizní detektivka v historickém hávu a abych to zdejší hodnocení alespoň malinko vyrovnal, tak jdu dokonce na čtyři, ale v procentech bych to realisticky viděl tak na 65% ()

mr.kliky

jediná zajímavá věc je vidět pasáka sašu v roli kaplana a fízla na speedu v roli zbojnika. jinak nuda nuda shit shit ()

st.jim

Kromě hereckého obsazení můžu s klidným svědomím říct, že je toto zpracování, jako ohlodané jablko. Slaboučká historická výpravička, kde v hlavní rolích jsou trapné dialogy a směšný scénář. Kdo ovšem nezklamal byl Karel Roden nejml. , který zraje jako víno a jeho profesionalita je neuvěřitelná. Jako další se mi líbila Klára Issová, která se nesnažila trapně něco předstírat, jako ostatní herci. Nebýt těch dvou, tak jsem dal hvězdy dvě. ()

Jizni Tlapa

"Proč dal bůh ženám mozek,když je nenaučil přemýšlet"....Velmi netradiční filmový počin ve stylu na české poměry . Skvělé obsazení a dobře odvedená kostymetérská práce. Úžasná hudební kompozice umocňující mýtickou atmosféru! Veliká škoda nedotaženého příběhu a lehce předvídatelného zakončení, mohlo to být "po královsky" mnohem lepší! ()

Jennifer.S odpad!

77 minut trvající nuda, kterou nezachraní ani Karel Roden. Pro vaše uši jsou připraveny tři hudební motivy - chór, dudy (či co) a něco s houslemi. ()

eugeene

Nedokoukal jsem celé, ale co jsem viděl, tak je to hodně podprůměrný historický film s kolikrát moc špatnými výkony herců - hlavně výrazy v obličeji... ()

Bobik9

Místo Conneryho Roden. To není vyloženě špatná volba, i když s emusím přeznat že ve spoustě scén jsem mu nerozumněl, co říkal. Je to takové česky osekané a je znát, že naše filmy nemohou dostat takový rozpočet na film, aby se v podobných případech rovnali Americe a dalším. Nicméně v konečném účtování to není vůbec špatný snímek. Snad jen trošku lépe zpracovat rozuzlení a prohloubit zápletku. ()

Honzua

Petr Nikolaev si splnil jeden malý sen. Natočit historický film. Bohužel v tom filmu je jenom Karel Roden, Karel Roden, směšný Prachař a Karel Roden. Takže když ubereme Karla Rodena zůstane jen hloupá detektivka, rozmazaný rytířský souboj a ještě rozmazanější boží soud, jen ať nejde vidět že Prachař s Rodenem ve skutečnosti neumí šermovat. Dvě hvězdičky za na české poměry ucházející výpravu a ... Karla Rodena :) ()

popkec

Jménem krále je jeden ze součastných českých filmů který mě skutečně zaujal a dlouho jsem se na něj těšil. Hodnocení kolem 50% sice nazanačovalo že to žádný hit nebude, já se ale přesto těšil a lákalo mě i herecké obsazení, nakonec z toho ale moc nebylo. Příběh jako takový za moc nestojí a některé dialogy... no škoda mluvit. Nízký rozpočet je vidět na každém kroku, to je ale asi to co mi na filmu nejméně vadilo. Škoda že to takhle dopadlo, potencionál byl velký, alespoň v porovnání se součastnou českou tvorbou. ()

nevermore

Jak ubohá historická freska. Jménem krále je detektivka ze 13. století, která je ovšem tak průhledná, až na ní není nic detektivního a ty dialogy.. "Někdy ženy rozumí věci lépe než královští úředníci..." atd. No šilený paskvil. ()

yeniczek

Ehm.. Na televizní tvorbu je to poměrně dobrá podívaná se zajímavým hereckým složením a i ta zápletka neni úplně hloupá, ale vydávat toto za film hodící se na plátna kin je poněkud směšný... V rámci televizní tvorby za 4* v rámci kina za 2*.. Takže výsledná za tři:) Nenudil jsem se. P.S. Děsný střih při turnaji je opravdu na zabití... ()

Compadre

Čumim, čumim, zívám....všechno co se v Jménem krále odehrávalo mi lezlo jednim uchem a okem tam a druhým okamžitě ven....Byl jsem docela zvědavej, jak dopadne pokus o historickej film, ale po téhle zkušenosti už na další středověké tuzemáky zvědavej nebudu. ()

Master19

Nojo, Roden není Connery. :-) Méně propracovaná a méně vtipná variace na "Jménem růže", nicméně Roden a Dolanský odvedli dobrou práci a ponurost je taky ucházející. Škoda, že příběh je až příliš čitelný a stopáž televizní. ()

majkl44

Mě ten film přišel dobrý, ale líbil by se mi víc, kdyby pro diváka nebylo zjištění vrahů tak okaté už během filmu.. Možná by stačilo jen pár scén ubrat.. ()

zdenny

Svou kvalitou tento film asi čtyř hvězd nedosahuje. Svou atmosférou ale určitě. Je to takový raně středověky detektivní příběh v českém podání, který mne bavil a vůbec nenudil. ()

Dreadd

Tenhle film měl velký potenciál stát se skvělou historickou podívanou. Dokázal však z něj využít asi desetinu. Herci byli špatně obsazení, nepůsobili přirozeně, osoba píšící dialogy by zasloužila přes prsty, protože vyjadřování postav vůbec nedokázalo navodit atmosféru středověku. Během rytířského turnaje bych ocenil lepší práci s kamerou (že by na lepší záběry nezbyly peníze?), stejně tak během "božího soudu" na konci, kde nebylo rytířům pořádně vidět do tváře, občas nepochopitelný střih. Hudba a kostýmy ucházející, hvězda za pár podařených záběrů. ()

cpt.Lynch

Historická jednohubka, která neřeší žádné „velké“ dějiny a to je asi dobře. Kriminální zápletka slabší. Atmosféra, kostýmy a vykreslení středověku velmi dobré. Herecké výkony místy toporné (Issová), místy excelentní (Roden). Na televizní film dobré, ambic na kino to mít nikdy nemělo. Českého středověku je na obrazovkách a plátnech hooodně málo, o kvalitě ani nemluvě. Tak do budoucna pevně věřím, že se najde solidní rozpočet a solidní předloha (Vodnruška) a třeba zas něco vznikne. ()

jamalka

Každý nový český film, který se alespoň trošku vymyká obvyklé české tvorbě je milým překvapením. Tento film jich nabízí spoustu: od skvělého hereckého obsazení, kterému bezesporu vévodí dokonalý Roden s Kanyzou, přes historické pozadí této detektivky až po mysteriózní hudbu a skvělou výpravu. To vše tvoří pro film opravdu veliký potenciál, kterého však nedokázal využít scénář. Pomale rozehrávaná záhada je totiž vyluštěna během pár minut a pravda zde nevítězí díky důvtipu vyšetřovatele, ale díky šermířskému umění. Škoda, že si tvůrci nedali více práce s příběhem- nedali větší prostor samotnému hledání pravdy a nenašli žádný potřebný důkaz, který by viníka usvědčil. Kdyby tomu totiž tak učinili, pak by vznikl film, který by byl opravdu zajímavou podívanou, takhle Vás však slátaný konec jen hrozně zklame. ()

jefff

To co mě zarazilo hned po úvodních pěti minutách byla fatálně nezvládnutá režie, která hraničí s amatérismem. Navzdory nadprůměrnému hereckému obsazení, ze kterého by i průměrný režisér vytřískal alespoň standartní počin. Ke všemu se jedná o zajímavý nápad ke sfilmování. Roden a třeba i Kanyza film slušně zvedají, ale vše sráží úděsně nudné zpracování i kamera. Škoda. ()

Zemřel herec Martin Štěpánek

Zemřel herec Martin Štěpánek

16.09.2010

Narodil se jako nejstarší syn z druhého manželství herce Zdeňka Štěpánka. V mládí k herectví neinklinoval a v nultém ročníku se připravoval na studium medicíny. Odtud ale nakonec přešel na DAMU. Od… (více)