Král Přemysl Otakar II. se navzdory slibu nemůže zúčastnit zásnub Beneše z Dubé a Ludmily z Vartemberka, které mají zažehnat vleklé spory mezi dvěma mocnými rody na severu Čech. Vyšle proto svého vyšetřovatele a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu jako svého zástupce. Cestou Oldřich se svým panošem a pomocníkem Otou narazí na stopy přepadení a objeví mrtvoly kupce a jeho vozky. Zatímco Oldřich pokračuje v cestě, velitele Diviše a Otu vyšle po stopách lapků, kteří kočár přepadli. Marktvart z Vartemberka a jeho syn Marek hosta přivítají, netají se však nelibostí nad tím, že nepřijel král osobně. Ota s Divišem objeví stopy, které spojují přepadení kupce s hradem Vartemberků. Při večeři obviní loutnista Arnošt purkrabího Jošta z pokusu o znásilnění jeho dívky a ještě téhož večera je Jošt zavražděn. Beneš obviní ze zločinu Arnošta, Oldřich však trvá na důkladném vyšetřování a pustí se s Otou do pátrání. Téže noci však dojde k další vraždě, jejíž obětí se stane hradní pán Markvart z Vartemberka. (TV Nova)

eagle-eye

Tak to mě poser. To bylo špatný, vážně špatný. To bylo tak špatný, že už to snad ani horší bejt nemohlo. Jednu za Rodena. ()

Hanys_

Shodou náhod jsem tohle zhlédl těsně po "Jméno růže", ale raděj nebudu srovnávat nesrovnatelné :). Pokud navíc budu dělat, že nevím, že tohle brázdilo kina a budu to pouze brát jako laciný televizní historický příběh na nedělní odpoledne, tak na tom "Jménem krále" nebude tak špatně.. A ta představa několikadílného seriálu, kdy Karel Roden jménem krále bude objíždět české království a řešit různé problémy a Honza Dolanský mezitím bude balit krásné šenkýřky..ta vůbec není špatná. 4/10 ()

Holina

Katastrofální Hrubešová. Jedna hvězda za snahu, druhá za herce. Jinak ale mi to přišlo celkem odfláknuté. Problém vidím především ve zmatené režii a nedokonalém scénaři. Pak už to nezachrání ani skvělý casting. Bohužel je to prostě jenom taková rádoby detektivka bez napětí, ale jak říkám, snahu přijít s podobným žánrem oceňuji... ()

irigi

Zápletka OK, na reálie jsem si taky nestěžoval. Ale celková atmosféra šla jaksi do háje. Nevím, jestli je to způsobeno dialogy, nedostatečnou hudební kulisou nebo něčím jiným, ale je to znát. A dost. ()

dopita

Z počáku jsem měl sto chutí to vypnout. Hlavně proto, páč film vypadá jako laciná televizní inscenace. To je velkej průser tohohle filmu. Film je plnej detailů, žádnej celek nebo polocelek (až na jednu výjimku), to aby se náhodou v záběru neobjevilo třeba auto nebo tak něco. To svědčí o vpravdě nuzném rozpočtu a minimálním času, který na natočení filmu režisér měl. A to je velká škoda, páč kriminální příběh ze středověku není zas tak moc profláknuté kombinování žánrů. Tady byl potenciál jak hrom, ale producent to ukázkově zazdil. Já jsem toho názoru, že takovejhle druh filmů se musí natočit buď pořádně (s adekvátním rozpočtem, rozmáchlou výpravou, kostýmy, dekoracemi...) nebo radši vůbec. Přitom ona kriminální zápletka není vůbec špatná, herci hrajou solidně (hlavně tradičně Karel Roden, ale překvapila i Markéta Hrubešová) a režisér taky není žádnej žabař. Škoda a vztyčenej prostředníček na producenta. ()

Bathoryčka

Tři hvězdičky za Rodena - jinak se mi to moc nelíbilo, ptž mi to přišlo takový hrozně rozkouskovaný: chvíli byl děj tady a vzápětí se zas nahrnul zas úplně jinam. Zlatá Bathory oproti tomuhle!! ()

Prochy38

Pohodová středověká kriminálka. K. Roden hrubě zastínil ostatní herce. Na nedělní odpoledne dobré. Kdyby tomu dali jestě o půl hodiny víc a víc to zamotali, zasloužilo by si to i lepší hodnocení. Ona je to totiž hrozně škoda. Českých historických filmů moc není. Tento nezačal vůbec zle. Hodně se nechali inspirovat Jménem růže, ale jen nepatrně. Jediná a velká chyba je v tom, že je vše naprosto jasné hned od začátku. protože volba obličejů byla natolik nešťastná, že už podle herce bylo jasné, jestli bude hrát kladnou nebo zápornou roli. Což je hodně špatné! Jinak kvalitní hudba! ()

Lionheart

Bylo to sice jednoduché, ale pokud to člověk bere jako trochu akčnější pohádku, tak to jde. Samozřejmě bez Rodena by to vůbec nešlo. ()

Xavi6

Po dlouhé době trochu kvalitnější český film v čele s Rodem. Škoda, mohlo z toho být vytěženo víc, každopádně obdivuji tento film a vždy se na něj rád podívám. ()

ondrula

Mám rád český středověk, ale toto filmové ztvárnění působí jako parodie. Rádobydetektivní ztvárnění nízkorozpočtového příběhu zasazené do outdooru české zříceniny nemůže dopadnout jinak než tragicky. Ubohé herecké výkony neuvěřitelným způsobem degradují celé téma; hysterické výkony Vaculíka (netušil jsem, že je ještě naživu), Dolanského a Hrubešové, to je skutečná herecká prostituce. Jako obvykle ovšem nejhorší a nejtrapnější ze všech těchto tragédů je Saša Rašilov; vůbec nechápu, jak ho někdo může jako herce obsadit. Závěrečný homosexuální souboj Rodena a Prachaře, to je naprostý výsměch gotickému šermu, hodný historických sraček z 50. let. Jedna * navíc za výkon Jana Kanyzy, ten hrál starýho drsnýho patriarchu výborně. ()

peetriss

Poslat neuspěšný pilot k seriálu místo k ledu do kin, to dokáže pouze (rádoby)televize Nova! Podle toho to také vypadá - při vší televizní skromnosti by se tento film ujal jako průměrná inscenace vyplňující televizní program v okrajových vysílacích časech. Problémem je, že Nikolaevův počin se snaží tvářit jako velká historická detektivka a přitom tvůrci nedokázali příběh vůbec prodat, nehledě na fakt, že i zde (naštěstí v jemné míře) je cítit typická "novácká" prázdnost a kýčovitost. Jménem krále nedokázalo vtáhnout, natož pobavit a jedná se tak o jeden z nejslabších Nikolaevových filmů, pravděpodobně také díky silnému přispění Novy. ()

Se7enteen odpad!

Hodně mě to zklamalo, herecké výkony bídné, dialogy mizerné, atmosféra naprosto nepřesvědčivá..nudné a předvídatelné.. ()

Charon11

Tento film to tady v hodnoceních dost schytal a s tím jsem k němu přistupoval. Je nutno říci, že jsem ho neviděl v kině, ale v teple a pohodlí domova. Mám historické filmy rád a herecké obsazení slibovalo slušné filmové dílo. Herecký výkon Karla Rodena i Kláry Issové byl velmi profesionální a příjemný. Karel Roden je pro roli dostatečně charismatický a prostě když hraje tak se rád podívám i na film co by mě normálně nezaujal. To ale není případ tohoto filmu. Bohužel herecký výkon matadorů jako jsou Martin Štěpánek a Jan Kanyza mi připomněl některou z nedělních studiových pohádek. Pánové to bylo slabé, opravdu slabé.Jak jsem tady četl ve filmu si zahrál hrad Točník a myslím si že to byla opravdu dobrá volba! Skvěle bylo zvládnuto světlo, jak večerní či noční za svitu loučí tak sluneční světlo pronikající malými okny. Mně se zdála zvládnutá i hudba (i když ji zde někteří hodně haní). Kostýmy nerušily a hodily se k postavám, tak jak to má být. Nevím zda to někoho napadlo, ale když jsem slyšel že Oldřich byl výborný „vyšetřovatel“ a pak zaslechl ten mnišský chór vybavilo se mi Jméno růže. Vím, vím teď mě budete kamenovat, že je to jiná třída….souhlasím, ale metody vyšetřování hozený pytel z okna, zjištění smrtelného zranění a únikové cesty…kdyby to bylo v zimě určitě by se zapojily i stopy ve sněhu :)…Hlavní vyšetřovatel a jeho pomocník…prostě mě to napadlo! Musím přiznat, že slabší byl děj a rytířský turnaj? Pro těch pár čeledínů a děveček ho snad ani nemuseli dělat. I když to skupiny historického šermu zvládly, atmosféra , počet diváků, „malá tribuna“ pro šlechtu, zahájení turnaje bez nástupu soutěžících, bez budoucí nevěsty, bez toho že někdo řekne, že turnaj je pořádán na památku mrtvého hradního pána, bez trubačů, bez vyhlášení hlavní ceny (polibek nevěsty třeba :) )…. prostě nepřesvědčivé. Celkově jsem měl z filmu dobrý pocit, nevím jaký byl rozpočet, zda za ty peníze mohlo být více podívané, ale slabšímu scénáři by peníze asi nepomohly. Hodnocení : Po delší době příjemný, historický a český film. Možná hodnotím výš díky tomu, že jsme sledoval film doma a nešel na něj do kina to přiznávám. ()

sona123

Televizní. Úžasný (kladný) Roden. Příběh - děsný. Herci - to nejhorší z celého filmu. Je jich tu skutečně plejáda, ale jsou tu jak pěst na oko. Ne že by se na to nedalo dívat, ale myslím se mi to z hlavy vykouří rychle, protože se to do ní naštěstí ani nijak nezapsalo. ()

Santino7

Musím sa priznať, že napriek tunajším pomerne rozpačitým hodnoteniam a komentárom som bol na tento film skutočne zvedavý. Zaujímalo ma, ako sa Nikolaev vysporiadal s daným obdobím, výpravou, kostýmami atď. No proste, ako zvládol natočiť historický film - z histórie takej, ktorá sa v poslednom čase v našich končinách vo filme príliš neobjavuje, jedine ak v rozprávkach. No a tým by som plynule mohol prejsť k prvej veci, ktorá mi vyložene vadila. Nemohol som si pomôcť ale ono mi to ako rozprávka skutočne aj pripadalo. A v tomto prípade bohužiaľ, pretože tento žáner s tým nemal mať čo dočinenia. A keď mi to chvíľkovo rozprávkovo predsalen nepripadalo, tak sa to pre zmenu až nápadne podobalo na nevydarenú kriminálku (napr. keď Roden a spol. dorazili na miesto činu a začali "vyšetrovanie", okamžite ma napadla paralela s rôznymi tými CSI a neviem čo ešte... a bolo to viac než raz, oveľa viac!). Ďalšia vec, ktorú by som vytkol, je jednoznačne scenár. Ten je totiž až neskutočne prvoplánový, plytký a nezaujímavý, otras. Až príšerne nudné, ani náznak čohokoľvek nečakaného, no proste nič. Zápletka je skôr komická a záverečné objasnenie taktiež. No a nezachránili to žiaľ ani herci, žiaden nadpriemerný výkon som asi nepostrehol, no a zdalo sa mi, že hlavne Roden tentokrát absolútne tápal, nevedel čo hrať, vo svojej roli pôsobil stratene (ale to je možno len môj subjektívny názor, ako herca ho však uznávam). No a čo sa týka tej výpravy atď., načo som bol taký zvedavý, tak treba povedať, že v tomto smere to síce nebol až taký prúser ako v ostatných, avšak ani nič svetoborné. Sem-tam film pôsobil až moc umelo, respektíve štúdiovo (ako už predo mnou niekto dobre poznamenal), inak však vcelku obstojné, aspoň čosi. No a potešila postava farára, jeho jedna či dve hlášky na konci boli pre mňa tým najlepším z celého filmu... Aby som to nejak zhrnul, tento počin ma plne obišiel, nezaujal, "otrávil" a rozhodne si ho už opakovane nikdy nepozriem, to vám môžem (a viem) garantovať. Slabučké. 30% ()

ArthasKarfa

Poměrně zajímavě zachycené historické drama z druhé poloviny 13. stol, na české poměry velmi hezky zpracované a obzvlášť se mi líbila hudba, která podkreslovala celou atmosféru. Jen mě opět trošku mrzí minimalistický pohled na situaci, ale to je tady u nás stará klasika. ()

mira007

Jednoduchý detektivní středověký film se spoustou známých herců, dokonce i Markéta Hrubešová (!) , ale úplná pecka to nebyla. Oceňuji snahu natočit něco historického - exteriéry, kostýmy, akce. ()

Zemřel herec Martin Štěpánek

Zemřel herec Martin Štěpánek

16.09.2010

Narodil se jako nejstarší syn z druhého manželství herce Zdeňka Štěpánka. V mládí k herectví neinklinoval a v nultém ročníku se připravoval na studium medicíny. Odtud ale nakonec přešel na DAMU. Od… (více)