Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

Dever

Soundtrack John Powell: 1. At The Airport ,2. Rough Landing ,3. Trouble On I-93 ,4. Running From Roy ,5. Hostage ,6. Car Ferry ,7. To The Island Of Love ,8. In Austria ,9. Galley Fight ,10. Five Star ,11. June Spies ,12. He's A Spy ,13. Rooftops ,14. The Villa ,15. Reunion ,16. Bull Run ,17. Going To Cape Horn? Take A Jacket ()

Viktooorka

"Takže na tři zahájím krycí palbu a poběžíme tady tudy k těm regálům, jo? - Jo! - Jedna,.." Bum, prásk, áááá.. "Mám začít na nižším čísle?" .. Tom a Cameron nejsou zrovna moji oblíbenci, takže jsem neměla dost dlouho chuť pustit si akční film s nimi. Ale jednou to přijít muselo a jsem za to ráda. Dlouho jsem se tak nenasmála a Cameron fakt bavila od začátku až do konce a Tom vypadal dokonce sexy? Svět už nebude normální :D Akční horská jízda, která se s ničím nesere a hlavně si na nic nehraje, ale jen baví a baví :o) Já mám dokonce chuť si to pustit znovu :D ()

Kordus

Mangold je mistrem zkratky. Nacpat 10 hodin akce, vybuchu, strelby, padu z letadla a prevlekani do peti mrknuti je kumst. ()

tron

„Varoval som ťa.“ – „Kedy?“ – „Veď som ti povedal ´Všetko zlé je na niečo dobré´.“ – „To nie je varovanie! To je dobré na samolepku od ananásu. Varovanie by bolo: ´Ak nastúpiš do toho lietadla, zomrieš.“ Čudne sa im veru pomiešali žánre, len čo je pravda. Chvíľu sitkom, následne romantika, potom špionáž a nakoniec akčná scéna s býkmi. Videl som filmy, v ktorých to fungovalo podstate lepšie (Mission: Impossible 3, aby sme zostali v Cruiseovej filmografii, okrem býkov teda). Akonáhle do toho raz za čas začne popletený scenárista dávkovať serióznu psychológiu, kedy sa máme vážne zamyslieť nad tým, čo cíti v srdci špión, tak som nechápavo krútil hlavou. Korunu tomu nasadí priemerný scenár á la 80. roky (všetkého schopný ozbrojený zlosyn nedokáže zastreliť hrdinu, ktorý pred ním neozbrojený kľačí na kolenách). Cruise s Diazov sa snaží. Aj mnohí iní (režisér, kameraman, trikári). A celé je to fajn, drahé, exotické, milé a miestami som sa dokonca bavil („požiarnik“). Povedal by som ale, že „dobre bavil“ je na nabúchaný vysokorozpočtový film s dvoma žiarivými hviezdami Hollywoodu málo. Vrcholom je zbytočne dlhá minutáž. Toto fakt asi nie je ani len na 3* a ak áno, tak so zatvorenými oboma očami a nie oškretými ušami, ale rovno utrhnutými. ()

B!shop

Jako nebylo to spatny, to urcite ne, ale cekal jsem vetsi jizdu. Kdyz je akce, tak je vse v poradku, je radne prehnana, cool a vse vybuchuje, Cruise se tvari jako nejvetsi profik, kterej vsude byl a vsechno zna a oproti nemu Diaz je urvana zmatena blondyna. A funguje to naramne, i kdyz obcas vinou ne vzdy dobre zvoleny hudby to nema takovou dynamiku, jakou to mit mohlo. Problem je, ze jakmile neni akce, pripadne neni Cruise s Diaz, zacne film lehce ztracet, brat se misty moc vazne a trochu se tahnout. Takze je to cely spis o jednotlivejch scenach. Takze celkove to sice ne uplne splnilo moje ocekavani, film je zbytecne dlouhej, ale zabava to je slusna. Slabsi 4*. ()

dO_od

// Poctivá akční jízda, která jakoby chtěla vzdát poctu akčním jízdám z let devadesátých. Povedlo se ? Rozhodně. Moderní look tomu vůbec nevadil, rozpočet rozšoupli do těch správných koutů filmu a pěkná akce tak střídá komediální momenty a hlavní dějovou linku, která není kdovíjak originální a promyšlená, nicméně absolutně stačí, protože...no, je tu ta akce a humor :) Navíc Tom Cruise se pro podobné role narodil a Cameron Diaz, přesto že na ní jsou ty roky vidět o něco víc, než na Tomovi, svou roli zvládá také naprosto bezproblému. Občas se na ní i pěkně kouká. Knight & Day jsou pohodová oddychovka za příjemných 70% ()

Jara.Cimrman.jr

"Nikdo nás nebude sledovat nebo zabiju nejdřív sebe a pak ji." Roy je vtipný pohoďák, June je zmatená kráska, mezi létajícími kulkami to mezi nimi jiskří a ano, mě to ke spokojenosti stačí. Tohle je totiž zábava natolik přímočará, že bych jí nestačil uhnout, ani kdybych se o to snažil. ()

xxmartinxx

Marně hledám důvody pro tu třetí hvězdu. Ale tak dobře... za tu úvodní scénu v letadle... Jinak ale strašný průměr, kdy mě absence jakýchkoli ambicí až uráží. Čistých 50%. ()

Zíza

Ti dva se k sobě absolutně nehodí, navíc ona je mi krajně nesympatická (ale upřímně jsem tomu nevěnovala plnou pozornost, takže jsem se na ten její milý obličejík tolik nekoukala). On v mém žebříčku sympaťáků také není zrovna na vrchních příčkách. Ale jako film, u kterého nepotřebujete víc jak 70 bodů IQ, to krásně obstálo. Bavila jsem se, utíkalo to, obešlo se to bez patetických keců. Řekla bych, že film je slušným zástupce ve své kategorii – nechci přemýšlet, chci se bavit a dát si něco dobrýho na zub. ()

Arx

Naprosto neškodný filmový kousek, který si užijete ale po shlédnutí ještě rychleji zapomenete. Cruise je ale pořád dobrej :-) ()

Skejpr

Akční nátřesk, který svojí svěžestí, pohotovostí, chemií mezi hlavními postavami a parádně nasnímanou i sestříhanou akcí strká do kapsy většinu akčních snímků posledních let. Takhle měl vypadat Mr. & Mrs. Smith. Největší nářez od Wanted... Cruise je COOL!! 9/10 (45. MFF KV) ()

Shit

To je snad Cruisův první film, kterej slouží čistě jen pro zabavení a daří se mu to fakt náramně, samozřejmě příběh je vyloženě typickej, využívá 100x omletý postupy a fóry, téměř nic v něm neni originálního, dokonce jsem tam zahlíd nápad z My name is Earl, u kterýho jsem se smál už tehdy, ale to mě nejak nerozhodilo, tady mi to přislo taky dobrý a akce je správně extrémní a správně přehnaná. Navíc Cameron Diaz taky můžu, na skoro čtyřicítku je to fakt kočka, takže já se rozhodně bavil dobře. ()

Morien

Poměrně zábavná jednohubka, kde jsem obzvláště ocenila vedlejší postavy - Rodneyho, rodiče, Simona. Dějové zvraty a podobné věcičky, to už jsem zase tak nejásala, ale to už se dá zase vyřešit tak, že u toho člověk třeba štrikuje a v potřebných pasážích se zabaví sám. ()

gudaulin

Nenáročná oddechovka, která staví na hereckých typech a tvářích Toma Cruise a Cameron Diaz. Cruise si podobných nezranitelných a nezničitelných agentů zahrál slušnou řádku a tady vlastně může využívat herecké rutiny a očekávání diváků. Stejně tak Cameron Diaz si podobných naivek zahrála ve své kariéře bezpočet. S tímhle druhem filmů mám problém v tom, že jsou zoufale předvídatelné a mají strašně šablonovitý a jednoduchý scénář. Ve scéně v letadle Cruise vyřídí deset protivníků, aniž by se zadýchal, ale divák moc dobře ví, že kdyby bylo letadlo plně obsazené a stálo proti němu 150 nepřátelských agentů, výsledek by byl nevyhnutelně stejný. Pár slušných hlášek a dvě tři zajímavé scény, kdy se na moment příběh odkloní od šablony, jako je scéna, kde náš hrdina vpálí kulku do nohy svého soka, 3* nezachrání. Zatím spolu, zatím živi, je přesně ten film, kde zlomek sekundy poté, co se objeví nová postava, dokážete identifikovat, že půjde o hlavního padoucha, i když tohle "překvapení" si scénárista nechává až na závěr. Celkový dojem: 40 %. ()

choze

Akčně-romanticko-špionážní oddechovka, která neurazí, ale přes pár dobrých nápadů, gagů, hlášek, akcí a oba hvězdné tahouny tomu přece jen chybí větší propracovanost, drajv, styl, srdíčko. ()

Gilmour93

Agent bez skromnosti a Žena, co věděla příliš málo.. Navoněná estráda s až moc digitálními triky, podlézavým vizuálem a komediálním tápáním - kdybych neznal jméno režiséra, tak jsem přesvědčen, že za touhle Mission Imbecíbl stojí maestro Ratner. Navíc ani herecká esa nezachrání film od bezpohlavnosti, o tom už ví své i pán a paní Kovářovi a já dospěl k nikterak šokujícímu zjištění, že dvojice Diaz - Cruise mně už nemá co nabídnout. Možná Cameron své tělo (když pěkně poprosí) a Tomík členství ve straně, nebo co to vlastně je, ale já stejně ani na jedno z toho nemám dost peněz.. ()

Psema

Těm dvěma to šlape i v pokročilém věku, Mangold překvapuje precizním ohlížením přes dobové rameno a scenáristická logika si bere dovolenou přesně v intencích letního výplachu, v němž nejde o to "proč", ale "jak". A v tomhle směru šlape Knight and Day jako na drátkách, kdy je úvodních 30 minut regulérním akčním a komediálním infernem, přičemž ani s nabývající stopáží tempo nikterak závratně nepolevuje. Díky bohu, neboť chvíle oddechu je první schod k přemítání nad věcmi, k jejichž rozlousknutí nepomůže ani vděčný karlovarský dav. 7/10 ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)