Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

robbiee

[imdb: 6.6/10] | me: Spomienka na roky minulé s hviezdnym obsadením, ktoré je hlavným plusom filmu. Je to divočina, ktorá sa vyhýba logike presne ako sa na takýto žáner patrí, lenže celkovo sa drží na úrovni priemernosti. Film je dosť nevybalansovaný - v jednej chvíli plný dobrých gagov, inokedy nudný a vlažný ako nedeľné popoludnie. Celkovo však divák dostane presne to čo očakáva, žiadne prekvapenia sa nekonajú ... ale to predsa až tak nevadí.- niekedy je proste dobré vyplniť čas len tak - jednoduchou akčnou zábavou. ()

somnar

Knight and Day. Film, ve kterém jsou postavy Toma a Cameron permanentně sjeté, na mě působí dojmem, že se tripy museli konstantně ládovat i osoby za kamerou. Totiž scénárista, producent, režisér a nakonec i reální Diaz s Cruisem. Výsledek jejich práce jsem osobně překřtil na Lascivně Snovou Destrukci - fyzikální zákony se redefinují, vzdáleností se zkracují/prodlužují, myšlenkové i fyzické schopnosti se maximalizují a pěstěné chrupy září silou tísíců sluncí. Nevím, jakým zázrakem se podařilo Mangoldovi sehnat peníze na tento over the over the top kinotrip. Nevím, jak přesvědčil dvě vysloužilé hollywoodské stálice, aby vklouzly do rolí akčních figurek jak z nelimitované edice Hasbra. Mission impossible ale byla splněna. Jedinou vadou na kráse jsem tedy nakonec já. V plném vědomí jsme si opojnou jízdu napříč kontinenty neužil tak, jak jsme původně chtěl - aneb není nic horšího než být střízlivý a koukat na film, ve kterém není střízlivá ani jedna složka. Příště to musím napravit! 70% ()

Mertax

Myslíte si, že skoro 50letý Cruise a bloncka Diazová jsou už za zenitem? Tak to se pekelně mýlíte, protože tenhle film je skvělá jízda, při které skoro nic nedrhne./// Režisér J. Mangold není žádný nováček, nyní však poprvé přichází s akční komedií a oživuje kariéru dvěma už lehce vyčpělým hercům. Tvoří zajímavou dvojici, ze které sice nečiší sex-appeal jako z Pana a paní Smithových, ale jsou stokrát lepší než trapné duo z Exmanželky za odměnu./// Cruise svými hláškami baví a tahle role mu opravdu sedí. Lehce psychopatické chování a šílený škleb fungují dokonale. Viz např. scéna s postřeleným hasičem./// Štáb se zřejmě rozhodl, že zcestuje svět. Nevím totiž, jak jinak si vysvětlit tolik natáčecích lokací. Několik měst v Americe, rakouské Alpy, španělská Sevilla... Příběh na sebe časem nabaluje zbytečné vrstvy, dvojice pořád někam cestuje. Film jako kdyby snad byl oslavou dopravních prostředků. Použijí snad všechno od auta, letadla a vlaku přes motorku až k vrtulníku. Skákají, běhají, zkrátka dynamika jedna báseň, takže vlastně není, nač si stěžovat./// Oba se vtipně pošťuchují, např. když Roy oblékne June do plavek, zatímco je v bezvědomí. Metoda uspávaní se osvědčí, tak ji použije ještě několikrát. June totiž velmi špatně snáší stresové situace. Kolem ní se nemilosrdně střílí, po agentovi jdou mafiáni a podobná cházka. Diazová občas piští trochu moc, ale nepůsobí to trapně nebo strojeně. Nepadne agentovi ihned do náručí, jak to bývá v jiných filmech. Akce je nadprůměrná. Automobilová honička se řadí mezi ty špičkové - je nejenom nadupaná, ale také vtipná. Další skvělá scéna je, když ujíždějí před býky a pronásledovateli navrch./// Příběh začíná trochu váznout po hodině, když oba vystoupí v Rakousku. June uvažuje, zda Roye naprášit agentům, nebo ne. Mluví se a moc se neděje. Ale že bych se vyloženě nudila, to zas ne./// Pochválit je třeba OST. J. Powell zkomponoval svěží hudbu, která je dobrá, aniž by se neustále vtírala hlasitými tóny, jak tomu u dnešních špektáklů bývá. I přes drobné nedostatky a sladký happy end, se jedná o film, který rozhodně stojí za vidění. A na konci vám bude líto, že Roy není aspoň váš postarší strejda, co by vás bral na psycho-vejlety. Nebo spíš milenec, protože zábava je s ním skvělá a k tomu je ještě pořád charismatický a sexy! 75% Shot yout through and through, no bone, nowhere near the femoral artery. It´s all good. You´ll probably get a promotion. Good? ()

TheDarKnig

možná trochu moc jednoduché, bez nějakých větších nápadů, ale díky úžasnému duu Diaz-Cruise film šlape jako hodinky od začátku až téměř po konec. Ten, včetně závěrečné akce, je možná trochu předigitalizovaný a hlavně se v něm dost opakuje, což mi přišlo víc trapné než zajimavé, ale jinak ultimátní zábava, dobrá akce, a několik opravdu našlápnutých momentů. Před True Lies by to bylo doceněno víc, osobně mě to bavilo minimálně stejně dobře... režisér 3:10 to Yuma se znovu trefil do mého vkusu. jen tak dál ()

TeeAge

Mastná, slaná zábava s cool ústrednou dvojicou z Vanilla Sky. Prvá polovica excelentne výnimočná, avšak v tej druhej tempo i jedinečnosť upadá. Potešil aj nenápadný Paul Dano. ()

genetique

Siedmy film od Mangolda, ktorý som videl, štvrtýkrát hodnotenie za štyri a vyššie. Asi to predsa len bude chlapec od remesla. S chrípkou v posteli ma nenapadlo nič lepšie ako pustiť si oddychovú popcornovku a tento film bol správnym ťahom. Ideálny film na vylepšenie zlej nálady, ktorá bola spôsobená slnečným víkendom preležaným v posteli. Tomovi po dvojročnej odmlke opäť naplno sadla úloha v humorne ladenom filme. V tých sme ho síce posledných dvadsať rokov vôbec nevídali, ale zvyká sa na to dobre. Hlavná línia príbehu a jeho zápletku hlavnú, či vedľajšie sme v mnohých obmenách už mali možnosť vidieť v nejednom hollywoodskom brainwashingu, tento má však narozdiel od svojich kolegov decentné riešenie všetkých zvratov, nápady oplývajú tvorcovskou kreativitou a technické vychytávky boli v akčných scénach na najvyššej úrovni. 80%. ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná komédia. Má celkom dobrý príbeh o mladej žene, ktorá žije úplne obyčajným životom, ale všetko sa zmení, keď sa počas letu zoznámi so sympatickým mužom, ktorý je ale v skutočnosti prvotriednym agentom na úteku zanechávajúcom za sebou len mŕtvoly. To jej samozrejme úplne skomplikuje život, keďže jej začne neustále hroziť nebezpečie a zaujímajú sa o ňu nepríjemní ľudia, ale napriek tomu agentovi verí a tak spoločne čelia mnohým problémom. Spracovanie je na tom dobre, už od začiatku to pôsobí takým veľmi sviežim dojmom, takmer ako z deväťdesiatych rokov a našťastie to len pri tom dobrom pocite nezostane. Celá úvodná štyridsaťminútovka je na pomery žánru až prekvapivo dobrá, jedna vydarená sekvencia strieda druhú, obe hlavné postavy sú výborne zvládnuté, pričom chémia medzi nimi funguje bezchybne a príjemne to osvieži aj tento zaujímavý nápad brať tento typ zápletky nie primárne z pohľadu akčného hrdiny, ale hlavne z jeho novej známosti, čo celkovú dynamiku našťastie nenarúša. Po tejto fáze sa to síce trochu ukľudní a už to nepôsobí až tak nápadito a bláznivo, ale aj tak sa na to stále pozerá viac než dobre, s postavami sa dá zoznámiť ešte o trochu lepšie, pár situácií je stále výborných, hlavne to občasné preberenie počas rôznych dobrodružstiev a finále sa ešte o niečo vylepší. A tak ma nakoniec vôbec nemrzí, že zápletka ohľadom zdroja energie ma prakticky vôbec nezaujímala, film funguje aj bez toho a v rámci žánru je to až prekvapivo dobrá zábava. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Našťastie tiež pôsobí v štýle deväťdesiatych rokov, preto je výborne natočená, kde o nejakom neprehľadnom strihu nemôže byť ani reči, dostatočne veľkolepá, takže rozpočet bol úplne ideálny, poteší pár výborných momentov a dobre je zvládnutá všetka akcia, takže súboje, prestrelky, ale aj rôzne naháňačky. Najviac sa mi páči úvod v lietadle, naháňačka na diaľnici, ale aj finále s býkmi. A dosť spokojný som aj po stránke humoru, síce ťaží hlavne zo zaujímavého vzťahu hlavných postáv, ale bavil som sa veľmi dobre. Herecké obsadenie je na tom dobre, Tom Cruise mi sedí a nesklamal ani tu, bavil ma v akcii, kde poteší aj pár zaujímavými kaskadérskymi kúskami, ale aj ten jeho celkový odľahčený prístup sa skutočne vydaril, Cameron Diaz v jednej zo svojich najlepších úloh a nesklamú ani záporáci. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, až na pár zbytočných digitálnych trikov výborná vizuálna stránka a sadla mi aj atmosféra, toto sa vydarilo. Síce akčné komédie až tak moc neobľúbujem, ale Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive sa vydarilo až prekvapivo dobre, rozhodne jedna z najlepších za veľmi dlhú dobu. 75% ()

LihO

Veľmi zábavné, perfektne spracované. Od začiatku až do konca sa stále niečo dialo a ten film na po celý čas neprestával prekvapovať. Zostrihanie na 109 minút stálo za to a výsledok je čistý masaker. Čo sa akčnosti filmu týka, tak akčnejšie to už byť nemohlo. Skvelý soundtrack, slušný výkon Toma Cruisa a čo sa Cameron Diaz týka, tak som bol tiež milo prekvapený :) ()

Hellboy

Akční komedie mi scházela, a je pravda, že v tomto filmu je vtipných momentů dost, a těch akčních také. Jejich poměr je dokonce dost dobře namíchaný, aby ani jednoho nebylo příliš mnoho nebo málo. Ale stejně mě výsledek nijak neuchvátil a nemám potřebu si ho zopakovat. Příběh je strašně přímočarý, a ačkoliv tohle není film, který by se snažil uchvátit diváka zrovna příběhovými kličkami, tak mi přišlo, že mohl být propracovanější. Množství motivů je naprosto nevyužitých a nabízí se otázka, jestli v tom filmu vůbec mají být (svatba a vlastně i postava Simona). Jo a narozdíl například od imfa mi začátek filmu přišel v podstatě dost nudný, celý začátek na letišti mi přišel nezajímavý, to až ve druhé polovině se film dost rozjel. ()

Botič

Sejmi mě hadrem! Kdo by to byl býval čekal? Nečekaná pecka, které vládne ústřední duo - motivace nemotivace. A nemá na tom podíl jenom festivalové publikum v KV. Na podruhé totiž Knight and Day funguje úplně stejně ne-li líp. Tudíž si zaslouží bumper sticker coby: "Nejlépe fungující návrat do minulosti letošního roku!" ()

Arachneuss

Fucking boredom! First few minutes were fine, but what a fucking retarded shit happened afterwards? I wished I could fall asleep, but due to neverending screaming of that fucking cunt called Cameron Diaz it just seemed as almost impossible thing. CGI was fucked up, story was fucked up, Jamese's Mangold's directing stood for a shit. The only star goes to stylish Tom Cruise. Thanks to him I didn't want to leave before that fucking movie ended. By far the most boring a fucking stupidity I've seen in past six months. ZZZzzzZZZzzzZzz! [MFFKV / Kvůli míře sprostých slov a na*ranosti psáno v anglickém jazyce] ()

3DD!3

Správná blbina. Jako by jste nasedli do letadla a letěli zpátky do devadesátých let, kde auto vybuchovalo, když jste ho střelili do nádrže, drsňáci hláškovali a spoře oděné blondýnky na vás mrkali se suchým Martini v rukou. Tom Cruise nestárne, vypadá stejně a dělá stejné šílenosti jako před dvaceti lety. Mangold režii celkem zvládá (má to ten příjemný oldschool nádech jaký to mít mělo), ale okaté digitální triky trochu kazí celkový dojem. Občas jsem si říkal, škoda že to nedostal do pracek Greengrass. A John Powell je u hudby záruka kvality. Příjemná oddechovka. ()

Le_Chuck

Po čase jednohubka, kde to ústrednému páriku ladí, ktorá sa nevleče, ktorá ma nesere a neberie sa vážne. A Cameron ľúbim film od filmu vác a vác. Podstivých. 70% ()

NinadeL

Tom Cruise a Cameron Diaz jako starší milenecká dvojice ve víru akční podívané. Je tu všechno, pád letadla, španělská korida, romantická německy mluvící metropole. Ten film skutečně vypadá, jakoby vypadl ze staršího VHS katalogu, ale dává to smysl. Prostě Cruis a Diaz stárnou se svými diváky a není důvod jim nabízet cokoli nepohodlného. Jako bonbonek je tu jedna sexy scéna se začínající Gal Gadot. ()

Kaka

Dějově naprosto nezajímavé a o ničem. Potěší opravdu jen detaily - vyladěná výtvarná stylizace, některé hlášky, nápadité a výtečně natočené akční scény. Zbytek je klasická americká popkorňárna. Za půl hodiny člověk netuší, o čem to vlastně bylo. ()

Spiker01

Pohodová akční komedie s ošklivým cgi (stárne rychle) a na vrcholu sil hrajícími Cameron Diaz (až po letech se letos vrátila), Tomem Cruisem (u něj se ten vrchol protahuje) a režírujícím Jamesem Mangoldem (ten neskutečně zraje). Škoda, že nikdy nevznikl volně navazující sequel. ()

Falko

Asi tak 2 hodiny pred tymto filmom som videl Felliniho dramu pod nazvom 8 1/2, takze tato popcornova akcno-romanticka bondovska jazda s francuzskou hudbou bola pre mna presne tym, co som po tak narocnom filme potreboval. Jednoducho vypnut mozog a zabavat sa. Tomuto filmu o nic ine, ako o zabavu neslo a je tu dostatok superakcnych scen, pri ktorych by uz obycajny smrtelnik davno zomrel, ale takych filmov je natocenych viac, nez dost. Mozno to ale v tomto filme reziser James Mangold trosicku prehnal, ked sa napriklad rozhodol nechat hlavneho hrdinu prejst pomalym krokom ku Cameron Diaz v ostrej palbe, pri ktorej by davno zahynul a toto sa uz nepacilo ani divakom v kine. Ako som sa z dnesnych nemeckych medii dozvedel, v USA bol tento film prepadak, takze pokracovanie asi nehrozi a tak sa rozhodol Cruise podporit film aspon navstevou v Berline priamo pri premiere. Uvidime, ako a ci vobec sa mu bude darit. Cruisa som videl naposledy v drame VALKYRA (2008) a v malej ulohe na nepoznanie zamaskovaneho hrdinu v komedii TROPICKA BOURE (2008), takze po dlhsej prestavke by to chcelo akysi rozbeh v jeho kariere, mozno sa mu to podari v stvrtej casti MISSION: IMPOSSIBLE IV (2011). Cameron Diaz som uz tiez dlho od romantickych PRAZDNIN (2006) alebo MEJDANU V LAS VEGAS (2008) nevidel, takze divat sa na jej krasne modre oci ma potesilo :-) Mimochodom Tom si s Cameron zahral aj vo VANILKOVOM NEBI (2001) alebo aj v malickej ulohe v MINORITY REPORT (2002)... 22.07.2010 ________ Tom Cruise - (Roy Miller) +++ Cameron Diaz - (June Havens) +++ Peter Sarsgaard - (Fitzgerald) +++ Jordi Mollá - (Antonio) +++ Viola Davis - (Šéfka CIA George) +++ Paul Dano - (Simon Feck) +++ Maggie Grace - (April Havens) +++ Produkcia: Arnon Milchan +++ Hudba: John Powell +++ (Videl v kine 21.07.2010) +++ ()

castor

Tihle dva se už na plátně sešli, bylo to docela v pohodě, ale v hlavě to divákovi rozhodně nezůstalo. Tak trochu sterilní je i nový snímek Jamese Mangolda. Je to další přírůstek do rodinky všech těch Pánů a paní Smithových. Přesto jedno se musí nechat, sic je tak trochu primitivní, tak spíš tím mile sebeshazovačným způsobem. Navíc po nás Mangold chce, abychom vypnuli mozek, pěkně se uvelebili a nechali se unášet svižným příběhem po exotických lokacích, které známe a budeme znát i dál jenom z obrázků. Příběh je jen přebíháním z jedné více či méně povedené akce do druhé, a mnohdy to skutečně dře. Mangold k materiálu nepřistupuje s takovou lehkostí jako kdysi Cameron s výtečnými a tak trochu nedoceněnými Pravdivými lži (i postava Jamie Lee Curtis se tehdy poprvé tváří v tvář setkala s násilím a spoustou zbraní, zatímco její partner hromadil mrtvá těla), ale jen nabízí poměrně vtipnou a přehlednou akci, několik slušných hlášek a sympatické hrdiny. Vlastně, vždyť to přeci není tak úplně málo!! Hodně slušné tři hvězdy. ()

viperblade

Na začátku roku 2010 byly tři filmy, o kterých jsem věděl, že by se eventuálně mohly stát letními trháky - The Losers, A-Team a Knight and Day. Poté, co The Losers (pro mě z nepochopitelného důvodu) propadli a nedotáhli to ani do kina (což je sakra škoda) se "boj" omezil na A-Team a tento snímek. A můžu říct, že právě tento film se pro mě osobně stává vítězem. Knight and Day je pro mě krásný příklad toho, co může vzniknout, když si pohráváte s žánrovými klišé (ano, vy tomu klidně říkejte kiksy a zaseknutí v 80's, já tomu říkám perfektní hrátky s žánrovým klišé "hrdinu téměř nic netrefí a jeho účes je stále super"), přidáte dva skvělé herce a hodně moc přestřelek :-) Tenhle film je pro mě ohlédnutím za těmi starými, dobrými filmy, které si na nic nehrály a chtěly jen pobavit. Mám takové tušení, že u mě to rozhodně nebylo naposledy, co jsem tento snímek viděl. 95 %. [Kvůli míře krásných slov a spokojenosti psáno v českém jazyce.] ;-) ()

D.Moore

Chcete srovnávat se Smithovými? OK. Film Angeliny a Brada je ale lepší, a to o dost. No nic, zpátky k Zatím spolu, zatím živi (distributore, zase válíš). Tom C. a Cameron D. jsou bezpochyby hvězdná dvojka, ale potřebovali by o dost nabitější scénář s lepšími vtipy a akčními scénami, které by byly alespoň tak dobré jako jízda autem s mrtvolou za volantem. Zkrátka dost nuda... Navíc Cameron Diaz mi nikdy nepřipadala jako nějak extra pěkná žena, což zcela otevřeně přiznávám. Dvě a půl hvězdy zaokrouhluji dolů za zklamání a pryč od toho. Mangold - a nejen on - umí víc. ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)