Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

troufalka

Nechť se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je nebetyčná hovadina. Dokázala bych to akceptovat jako parodii, nikoliv jako akční romantickou komedii. ()

Spooner

Typická letní oddychovka s pořádnou dávkou slušně zrežírované akce a výborným Cruisem. Celý to má feeling akčňáků z devadesátek, jak příběhově, tak režijně. To pro někoho může vyznít jako zápor, mně to ale docela sedlo. Bohužel James Mangold neumí pořádně zkombinovat akční scény s těmi humornými a nedej bože už nějakými romantickými. Výsledkem je tedy nakonec takový zvláštní hybrid, u kterého budete při akčních scénách vrnět blahem, ale u toho zbytku si budete místy klepat na čelo. Mezi Cruisem a Cameron Diaz to navíc moc nefunguje a u tohoto filmu jsem si definitivně uvědomil, že mě Cameron Diaz už začíná dost štvát. Naštěstí je tady té akce opravdu hodně, pořád se něco děje a celé to celkem rychle uteče. Takže jako akční odreagování se to dá jednou snést. Podruhé bych už se na to ale asi nekoukl. ()

Davies182

Vrahouni pro chlapy. Kinozážitek sice parádní, nicméně Mission Impossible III zůstává nepřekonáno. Možná je to tím, že v Knight & Day hraje Cruise na komediálnější notu. Jasné, ten film nemá být extra vážný a slouží výhradně k pobavení, ale agent Miller mi občas příliš připomínal trhlého psychopata, ne seriózního zabijáka. Ani ty hlášky mi moc nesedly... Jinak ale nemám co vytknout, snad jen už konečně podotknu, že absolutně nerozumím tomu, jak může Cameron Diaz chvíli vypadat jako nejkrásnější žena na světě a v dalším záběru zase jako vrásčitá padesátka (pořád sexy). Všimnul jsem si toho již v předchozích filmech, ty proměny jsou... šokující ;-). No co, výkřiky do tmy. Téhle dvojce to v akční komedii bezvadně šlape a Mangold po 3:10 to Yuma nezklamal. Snímek plní svůj primární účel na výbornou a pro každého, kdo rád Cruise, je to prostě další "zatraceně cool film s největším hollywoodským frajerem". ()

petero

Zvláštne ako s odstupom piatich rokov ostáva Mr. & Mrs. Smith neprekonaný. A pritom z tohtoročných Killers a The Bounty Hunters mal práve Knight and Day na to ich prekonať. No ten sa príliš sústreďuje na ústrednú dvojicu a žiadnej vedľajšej postave nedáva šancu to už ozvláštniť svojimi eskapádami ako to bolo v prípade Killers a The Bounty Hunters, všetko ostáva na smrteľne vážnych agentoch a bezradných záporakoch. ()

gogo76

J. Mangold má za sebou pár výborných filmov, takže má jeho meno podpísané pod takouto nenáročnou oddychovkou dosť zaskočilo. Réžia je zručná, funguje aj humor, no často sa počas filmu pozastavíte nad tým, že toto už trošku prehnali. Hlavne akčné scény treba brať s poriadnym nadhľadom, a ako to už v podobne ladených filmov býva, divák vie minimálne hodinu pred záverom, ako sa to skončí. Tu výnimočne dokážete uhádnuť dokonca aj poslednú vetu, ktorá vo filme zaznie. Tento film má jednoznačne za úlohu pobaviť, na nič iné sa nehrá, čo sa mu aj celkom podarilo, ale na štyri hviezdy to u mňa nebolo. 60%. ()

Xmilden

James Mangold je poměrně zkušeným řemeslníkem, který za dobu svého působení vyloženě nezklamal. Jeho poslední 3 kousky navíc byly ve svých žánrech velice vydařené a tak nebyl důvod se obávat u Knight and Day něčeho jiného. Slušná porce nadsazené akce se opravdu přiřítila. Tom Cruise se do těchto rolí vyloženě hodí, prakticky zahrál trošku vylepšeného Ethana Hunta. Klady jsou jasné: přehledná, nápaditá akce, občasný humor a Tom Cruise. K záporům bych přiřadil ač je mi to trošku nepříjemné postupující věk našich hrdinů, hlavně Cameron Diaz už není tou mladicí co bývala. ()

Nevada

Super letní oddychovka. Pěkně vyvážený mix komedie a akce, Cruise perfektní (hlavně jeho lehce psychotické chování v první třetině filmu), Diazová, ač ji nemám ráda, nevadila (zajímalo by mě z jakého záhadného důvodu v detailních záběrech vypadala starší než Tom). Jen scénárista by potřeboval trochu klepnout přes prsty. Zkrátila bych dění v Rakousku a odtud přesunula děj přímo do Španělska. K absolutnímu hodnocení chybí málo. Silné 4*. __________ Doplnění: Jak jsem navrhovala zkrátit děj, tak paradoxně po shlédnutí prodloužené verze na DVD jsem ještě spokojenější a zvyšuji hodnocení na plný počet. ()

lesumir

Stárá láska nikdy nerezaví, stejně tak nerezaví výborná herecká dvojka Cruise & Diaz, která si to spolu "rozdala" už několikrát. Samozřejmě na plátně :-) Oba dva stále kopou první ligu, ale jejích záře pomalinku pohasíná. Ale tady tahle devadesátková megastylová akce - plná Cruisova humoru a sexappealu (ano, stále z ní srší) Cameron Diazové - ukazuje, že mají stále co nabídnout a Toma nechci vidět už nikdy v žádné vážne roli! ()

Ampi

V souboji s Vrahouny drtivý vítěz. Není to vůbec špatná oddechovka. Toma Cruise moc nemusím a tady nevadí. A dokonce je mi sympatický. Cameron Diaz role pěkně sedla. ()

cheyene

Svěží a ztřeštěná akčně komediální podívaná, která na mě byla místy až moc přitažená za vlasy. Nemohu si pomoct, ale já Tomu Cruisovi akční role moc nevěřím! Jako Ethana Hunta jsem jej ještě zkousnul, ale na tuto roli mi až tak neseděl, čímž ovšem netvrdím, že se jí ujal špatně. Naopak. Nejlepší scény v tomto snímku byly ty v Evropě a na malinkém ostrově - bydlišti Roye. Zatím spolu, zatím živi jsou příjemnou záležitostí za pěkné 3*. ()

nunka

Knight and Day mierne asociuje Mr. a Mrs. Smith, výsledný dojem je o niečo lepší. Ide sa viac do roviny humoru, nadhľadu a akcie a všetko je to dvakrát tak prehnané ako v "bežných" filmoch. Ten vitpný a náhľadový rozmer beriem maximálne, no ako celok je to bezbrainová zábava a romantika pre staršie ročníky [nebrať prosím doslovne:)] Nesmrteľný Cruise a poblázená blondínečka Diaz sú funkční, ale scenár má svoje obmedzenia, pre ktoré je to len čistá priemerovka. ()

juta

Na tomhle filmu se mi líbí to, jak hlavní postava (Tom Cruise) bere všechno strašně moc v klidu. I v krizových situacích dělá, jako by o nic nešlo a ještě k tomu vtípkuje. Postava Cameron Diaz tomu všemu dává šmrc a přidává filmu na atraktivitě. Je s podivem, že vždy agent Roy vyvázne ze všeho tak hladce a dovolí si udělat dokonce i romantickou scénu, kdy jde políbit June a přitom na něj zezadu pálí chlápci s bouchačkami, kteří se né a né trefit. ()

Fiftis

Musím priznať, že Tom Cruise a Cameron Diaz ako dvojica boli skvelí. Ak nebudete vopred očakávať viac než bežnú akčnú oddychovku na sobotný večer tak ako ja, budete milo prekvapení. Veľa akcie, solídnej réžie aj kamery a plný počet bodov by som dal za výber lokácií. Aj keď sa samozrejme pár slabších miest nájde, celkovo film nemôže uraziť a snáď ani nudiť. Tento film už mal každí dávno povinne vidieť. ()

Shakers

Už podla traileru som si spravil vlastný obraz na film a musím povedať - presne takto nejak som si to predstavoval.Svižné tempo, dobré akcie, dej a skvelý humor s dobrými hercami.Nič menej nič viac.Má to zopár "hluchých" miest, ale skvelo som sa bavil. 70% - 3* ()

ajuska

Nečekala jsem to, ale hodně zábavná jízda. Má to švih, spád i trochu romantiky. Sice to absolutně není nic nového, když to funguje, komu to vadí... ()

Jhershaw

Ideální zábavný film na noční projekci do velkého sálu na kviff. Akční scény hodně povedené (zajímalo by mě, kolik z nich je opravdových / digitálních). ()

Niles

Najviac ma fascinovalo ako tí dvaja dokázali bez problémov prežiť v obkľúčení po zuby ozbrojeného komanda, ktoré ich chcelo zabiť. Ale zase sa raz v akčnej komédii vie trafiť len hlavný hrdina. Je tu opakované len to isté ako vo všetkých podobných filmoch, nehovoriac o trikoch, ktoré boli veľmi zvláštne. ()

Boogeyman

Tak tahle role Cruiseovi neskutečně sedla. Když skáče z auta na auto a dětinsky si u toho pokřikuje "Wow", je to prostě boží. Film sice ztrácí temto, ale velmi příjemně překvapil především nadhledem. ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)