Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

Anderton

Nostalgia. To je prvé, čo ma po filme napadlo. Všetci zúčastnení idú tak napol plynu, točia príjemný film, ktorý ani nemá byť nič viac. Žiadna akčná pecka, žiadne prepisovanie šablón žánru. Iba pre pobavenie samých seba a možno viacerých divákov v kinách počas letných večerov. Ak by som bol celý deň na slnku pri jazere, tak by som tam ale zaspal. Na tržbách už pomaly badať, že súčasné megastars začínajú prevyšovať tie nedávno minulé. ()

Carol Pifková

Taká celkom dobrá akčná vecička s dávkou humoru. Prečo nie?! Môže byť. EDIT: Po asi treťom zhliadnutí v TV musím zvýšiť o jednu hviezdičku. Neskutočne sa smejem na tomto filme a ani Tom Cruise mi tu nevadí. Aj mňa by mohol uniesť. ()

Frajer42

Škoda, že tenhle film nevznikl o dvě desítky let dříve. Věřím, že by byl skutečně trhákem. Dnes se již topí v průměrových vodách. Sympatické hlavní duo, perfektní a hlavně velmi efektivní akce. Všude přítomný humor. Přesto tomu něco výrazného prostě chybelo. Lepší * * *. Víc dát nemohu. Přesto je to film, který dokáže zabavit. ()

Kothy

Docela ta akce funguje, ale bohužel to nestačí... Tom Cruise se sice snaží, ale je to slabé. Jinak Cameron Diaz je pořád kus. :) ()

Smok

Kto by to bol povedal, že sa dá natočiť film aj o batérii... Som nesmierne šťastný, že v tomto akčnom výplachu vzala rolu aj Cameron, lebo dívať sa celý večer len na mrňavého scientológa v roli "tajnos agentos", ktorého keď kopnete do zadku vo dverách, už vám lezie do bytu oknom, tak to by som určite nezvládol. Pár podarených akčných scén a štipka humoru však z tohto filmu spravili pozerateľnú jednohubku. ()

teutates

S nadhľadom konštatujem, že som dosť prekvapený, ale v rámci žánru veľmi podarené... 7/10 svižné, vtipné, efektne stráviteľné, v rámci možnosti menej "prehnané"... bavil som sa. Charizmatický Tom Cruise a krásna Cameron Diaz, ktorej to tuna naozaj pristane... podarilo sa, Mangold nesklamal. ()

swamp

Vyvedená akční komedie s Cruisem a Diaz - vysloveně pecka to není, ale na sobotní televizní večer to byla slušná zábava. :) ()

Ant

Můžete mi někdo vysvětlit, proč se takovéhle filmy točí doslova jednou za uherský rok? Už si ani nedokážu vzpomenout, kdy naposledy jsem viděla tak pohodový, zábavný a energický film. Jakkoliv klišoidní se může zápletka zdát, tak já jsem si nikdy neřekla: "Bože, už zase?!". Naopak jsem si tuhle jízdu užívala, co to šlo. Postava Cameron Diaz je rozkošně vynervovaná a už si popravdě ani nedokážu vzpomenout, kdy naposledy vypadal Cruise tak sexy. Víc takových filmů! 8/10 ()

mil@n.fanatik

Taakle semnou, taakle beze mě...:-) Tady tahle komedie vážně neurazila, i přesto že ve fimu bylo "sci-fi" až moc, tak na odreagování a zasmání se je to ideální film... Lepší průměr - 65% ()

pm

Škoda, že ona, ač sympatická v každém záběru, v detailech vypadala tak staře a ještě místy hnusně napudrovaná. Ale možná to byl záměr, zacílit na unavené matky středního věku. Nevím. Jisté je, že ten film nemá hluché místo, tedy bavíme-li se o prodloužené verzi. Jisté je taky, že začínám sama sebe děsit. Nestává se ze mě divačka akčních blockbusterů s Tomem Cruisem? ()

predators

Tom Cruise je jistě dobrý a pro holky i přitažlivý herec. Bohužel se ocitl ve špatném filmu. Cameron bych toho moc nevytkl, ale za ječení ji taky chválit nebudu. Celkově se KaD tváří dost akčně, ale právě v těchto případech je dost přitažen za vlasy a zdálo se mi to trochu ledabyle poskládané. Ale jako Tomův trénink na MI4 dobrý! :-) 55% ()

nash.

Jak by to vypadalo, kdyby měl Ethan Hunt smysl pro humor a narazil na „andílka“ Natalii trpící amnézií? Asi jako tahle zábavná, pohodová a příjemně šlapající akční komedie se spoustou komicky přemrštěné, přesto dokonale přehledné akce, bezchybně načasovanými vtípky, hláškami a humorem, který si utahuje snad ze všech tradičních žánrových klišé. Cruise jako sympatický hyperaktivní psychopat nemá chybu, Diaz je snad poprvé snesitelná a místy i zábavná, mezi oběma to svěžím, ale nijak přehnaným způsobem jiskří, nadsázka a aroma, které je směsí let devadesátých, osmdesátých i těch mnohem starších, přidává na chuti stejně jako možnost vidět zase jednou v pořádné akci někoho jiného než lifestylovými magazíny praštěné teenagery. ()

PetrPan

Většinou nedomrlá akce, většinou nedotažená nadsázka, většinou otravný Cruise a stále stejně hezká Cameron...guláš, který není odleželý, ale některá sousta jsou chutnější. ()

Arsenal83

Miestami naozaj celkom vtipné. Ani prítomnosť nehereckej legendy Diazovej mi nevadila. Škoda, že sa nepopracovalo viac na dejovej časti, ktorá je predvídateľná, no akčné sekvencie stoja celkom za to. Fanúšikov nenáročného žánru môže pobaviť. ()

dopitak

Při pokusu zjistit, která z letošních letních akčních parodií je lepší, jestli Zatím spolu, zatím živi anebo Vrahouni, došlo k erroru. Vybrat lepší se totiž nepovedlo, obě nestojí za moc. Na adresu Zatím spolu, zatím živi je nutno aspoň uvést, že tam je to parodování explicitnější, a snad proto i nenucenější. ()

Tommy987

Akčno-romanticko-komediálny výplach, ktorý by mohol byť kvôli svojej klišovitosti a miernej stupidite odsúditeľný ako totálna zbytočnosť a záťah na peňaženky párikov, keby nebol tak sakramentsky svižný, svieži a zábavný. 7 / 10 ()

iamek

Trošku trapná kopie Pan a paní Smithovi. Duo Cruise + Diaz vůbec nefunguje a lezou někdy až na nervy. Akční scény jsou přehnané a vůbec bych je neoznačil jako pocta žánru. Škoda, že jsem film neviděl ve Varech, protože publikum se snad celou stopáž muselo smát trapným scénám. ()

Chrustyn

Musím uznat, že na tuto Cruisovu novinku jsem byl hodně zvědavý. Už podle ukázek bylo jasné, že půjde o nenáročnou pohodičku, která se nebere ani trochu vážně a ve výsledku to tak skutečně je. Ze začátku jsem se docela obával jestli je dobrý nápad dát do hlavních rolí herce, kteří už mají nejlepší léta za sebou ale ve výsledku to nevypadá zas tak špatně. Cruise je ve filmu absolutní nadčlověk a ve své podstatě paroduje všechny známé agenty ať už to je Bourne nebo Hunt a Cameron Diaz je v 38 letech trochu těžší uvěřit pištící střevo ale i přes pitvoření, filmu příliš neškodí. Film má spád v první polovině se neustále něco děje a hrdinové střídají lokace rychlostí japonských turistů. Hlavní problémy filmu jsou ve scénáři, u kterého by nevadilo, že je nevěrohodný ale spíše to, že v několika scénách tvůrci film zbytečně rychle posunou dopředu. Bohužel je zde i nešvar, který v poslední době zažívám u filmu hodně často a to je výrazné zpomalení až zastavení někde na konci druhé třetiny a začátku třetí. Je to taková ta nepříjemná pauza jako když sjedete z dálnice a kus cesty musíte jet přes vesnice. No a poslední chybka spočívá v některých akčních scénách. Ty jsou sami o sobě docela nápadité, zručně natočené a zábavné, ale využití slabých počítačových efektů je docela rušivé. Naštěstí film i přes některé chyby splnil to co jsem od něj očekával a po celou dobu jsem se bavil stejně jako v případě "Mr. & Mrs. Smith", na který jsem si při sledování nejednou vzpomněl. ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)