Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

Daertelon odpad!

Asi jsem z jiné planety než vy, ostatní, co hodnotíte kladně. Tohle byla hodina a třičtvrtě mého života totálně v p*deli. Ta k*kotina nemá zápletku, neexistuje tady něco jako scénář, příběh se líně plouží a než se dostaneme z těch děsně nudných flashbacků, skoro celý film je za námi. Supertrotl, co si hraje na největšího záporáka všech dob si o sobě myslí, že nám roztrhá bránice, jen co řekne první zhovadilost, která ho napadne. Nudná ptákovina odkazující na legendární X-men s děsně otravným a spíš trapným než zábavným superd*bilem v hlavní roli nám otráví přesně sto osm minut našeho života. Jestli si tahle sr*čka vysloužila 88%, prosím všechna božstva tohoto světa, aby se nad námi slitovala a všechny nás utratila dřív, než vyjde pokračování. Zvažuju, zda má ještě smysl tady být, když je něco jako Deadpool v červených číslech. Ne - nejsem zastáncem tohoto průjmu. 0% ()

AgnesDee

Tenhle šílenej hláškovej blázen mi nedal jinou možnost než se smát všem fórům, odkazům a jiným dalším věcem. Už se těším na dvojku. ()

lusa

Čo som čakala, to som aj dostala. Obermegakktinu prešpikovanú poloretardovaným humorom, pri ktorom sa americké publikum nadšene plieska po stehnách a drhne sa popcornom. Bez deja, nesympatické, silené. 1* za scénu s rolbou, to ma pobavilo. ()

aichwald odpad!

Nejlepší a nejvydělečnější marvelovka to snad néé?? Vždyt je to ubohý a nudný, akce skoro žádná a když už tak trapná, efekty žádný, a že prej super humor a hlášky? Tak to jsem asi viděl jinej film..... ()

Fanak

Po vizuální stránce sice zajímavé, ale něco podobného už bylo k vidění v Kingsmen. Vtipné to taky docela bylo (spousta různých odkazů a hlášek), množství morbidností a krve by se ještě dalo snést, ale množství vulgarit už bylo pro mě poněkud za hranicí vkusu. ()

Demonn

Po té vší chvále, kterou jsem odevšad slyšel, jsem čekal něco opravdu extra ale tohle bylo jen "velmi solidní" ale ne extra dobrý. Film byl postavenej na všudypřítomnym humoru a vtipnejch hláškách, který dost často ovšem byly jen rádoby vtipný. Netvrdim, že jsem se nezasmál ale čekal jsem prostě víc. Co se příběhu týče, tak od komiksový adaptace asi nemůžeme čekat zápletku hodnou Tarantina nebo Finchera ale i z tohodle hlediska jsem čekal možná o trochu víc. Asi to vypadá, že moje hodnocení bude mizerný po předešlý kritice ale to vás asi zklamu...i tak to zkrátka stálo za to. 84% ()

Toustovač

Jsem rád, že nová Marvelovka je zase "trochu" jiná, další Avengers bych už totiž asi nezvládnul :). Ovšem musím říct, že podle trailerů a dost unikátní marketingové kampaně jsem to čekal mnohem ujetější. Ale i tak jsem se bavil slušně a u scény s kreslenými zvířátky málem smíchy porodil. Těším se na dvojku. ()

RigorMortis

Tak trocha iný hrdina, než na akých sme bol zvyknutí. Vlastne ani nie hrdina. Deadpool celkovo potešil - počnúc rozprávačským štýlom cez narážky, (ne)korektný humor, soundtrack až po herecké obsadenie. Len to mohlo byť troška dlhšie. ()

PAVLIS

Příjemné překvapení. Jedna z nejvtipnějších komixáren, co jsem dosud viděl, ze které bylo úplně cítit, s jakým nadšením ji tvůrci tvořili a bilo z ní do očí, o co všechno ochuzují dospělé diváky Marvelovky svou přístupností pro děti. A napoprvé jde přes množství flashbacků lehce přehlédnout i triviální příběh. ()

Stranger77

Vtipné, nápadité a ne zas tak brutální a sprosté, jak se snaží tvářit. Výborný Deadpool i ostatní postavy, dějově ale řídké. Více zde. ()

ratpile

Kick-Ass Marvelák v jinak poměrně klasicky odvyprávěném (byť plném flashbacků) komiksáku. Stopáže je naštěstí ale naprosto akorát, tudíž se vůbec není třeba zaobírat nějakým hlubokým dumáním nad klasickou cestou za pomstou, a většinu zábavy bohatě obstará hláškující Reynalds a nečekaně svěže pojatá love story. Obával jsem se, že bude Deadpool jen další taškařicí. Fungující emoce a vztahovou linku jsem opravdu nečekal. I don't want to go to Mexico for treatment. Do you know what the Spanish word is for cancer? El cancer. ()

XXXXXXXX

Hodnotit takovýhle filmy, je vždycky hrozně těžké. Představte si, že jdete s přítelkyni do kina, lístky samozřejmě obstarává ona, a to jediné, co Vám je o filmu ochotná prozradit, je, že se v názvu vyskytuje slovíčko Fifty Shades. No a teď teda máte 2 možnosti. Buď to bude ten fantaskní dokument z dílny té otylé prasnice, a nebo půjde o tu luxusní parodii. A s Deadpoolem je to vlastně úplně to samé. Luxusní chvíle, kdy akce následuje akci, prostřihávají prapodivně násilně naroubované momenty, ze života šťastné americké rodinky, a vy nevíte, zda máte tleskat samoúčelnému násilí a brilantním hláškám a nebo zvracet, protože už po 150té odkrýváte další variaci na americký rodinný patos a ochranu důležitých hodnot. Ještě že Reynolds hláškuje jak se dá a v jednu chvíli si dělá bžundu i sám ze sebe. Mimochodem, taky vám ten tří metrový plechový kolos, připomínal Bricka z prvních Borderlands? ()

arbeit

Film od 18, ktorý ale skôr nadchne práve tých do 18. Každopádne na jedno pozretie fajn zábava, lietajúce údy super, občas vtipné a občas trápne. 3.5* ()

kubilov

Tak než jsem se k Deadpoolovi dostal utekly celkem dva a půl měsíce, během kterých jsem o tomhle filmu slyšel mnoho. Podle některých infantilní a hloupá zábava pro puberťáky či nikdy nedospělé nerdy a na druhou stranu pro ten druhý, nutno říci že ten početnější, tábor jde o dost možná nejvtipnější film za mnoho mnoho let, nejvtipnější komiksovku, jeden z vůbec nejlepších komiksových filmů všech dob, hroznou hlínu a film, na který Ryan Reynolds čekal celý život. No a do tohoto táboru se konečně můžu po shlédnutí Deadpoola přidat i já, protože je to všechno do puntíku pravda. Zaprvé neskutečně dobře funguje technická stránka celého filmu. Millerovy moderní režijní postupy skvěle kooperují s výbornou kamerou a zhmotňují do dokonalosti scénář, který musel vypadat jako naprosto perfektní už jen po prvním přečtení, protože to hraní si s kompozicí a s vyprávěcími postupy, které zcela ovládá hlavní postava, vytváří do puntíku sehraný orchestr, jenž je navíc ještě podtržen skvěle padnoucím soundtrackem, který tvoří teda jedna pecka za druhou. Jak už jsem zmínil, tak Ryan Reynolds je jako Deadpool naprosto neodolatelný! Konečně se také dočkal.. a že si to teda užívá plnými doušky. Nešetří narážkami na své předchozí komiksové anabáze, na své další filmy nebo na ostatní komiksy, na filmová klišé a tak dále a tak podobně. Celý Deadpool je tak ve výsledku jednou velkou parodií na všechny možné filmy a jednou velkou černohumornou srandou, kterou se lidé ve studiu Fox tak dlouho bálo povolit, protože se snad báli finančního neúspěchu, což z dnešního pohledu zní jako špatný fór, protože se romantické drama s o Wade Wilsonově smůle dokázalo splatit hned několikrát. Na závěr bych už jen chtěl dodat, že tahle postava má obrovský potenciál a může se stát po odchodu Hugh Jackmana do důchodu hlavní postavou celého X-Men universe. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě