Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (CinemArt)

TommyDiamond

Deadpool to dokázal, je to totiž první komiksový anti-hrdina, který má svůj vlastní film.... Anti-hrdina? Není se čemu divit, Deadpool rozhodne neoplývá vlastnostmi, které by z něho mohli jakýmkoliv způsobem dělat hrdinu. Je to sobecký, sebestředný, nafoukaný tlučhuba, který bere svůj úděl s příliš velkým sarkasmem. Možná se mu ani nedivím, jeho wolverinovská proměna ho poznamenala nejen fyzicky, ale hlavně psychicky........ Hodně se namluvilo hlavně o tom, jak moc je Deadpool vtipnej, ale ve filmu se hláškuje tolik a z takovou diametrální rozlišnosti, že se Deadpool prakticky každýmu trefí do vkusy. Celkově byl tak podle mě film vtipnej, ale třetina hlášek byla vážně dost ujetejch a trapnejch.... Ryan Reynolds v hlavní roli? Těžko říct, proč dostal druhou šanci v komiksu, když jako Green Lanter pohořel. Reynolds u mě patří do kategorie nesympatickejch neherců, ale v deadpoolovi strávil dost času pod maskou, tak jsem ho nějak skousl.....I přes všechny drobné nedostatky je na filmu stejně nejúžasnější jakým způsobem je samotný příběh vyprávěn. Začíná se někde uprostřed a pomocí vkusných flashbacků se pomalu posouváme do přítomnosti až k závěrečnému finále. Celé tohle lamentování s dějovou linii způsobilo, že příběh nenudí ani minutu a graduje prakticky ve všech fázích. Musím však uznat, že závěr na plošině nebyl zrovna best of, ale celkově jsem s příběhem dostatečně spokojený.... Deadpool si vedl dobře a čtyři hvězdy zaslouží. Uvidíme co nabídne dvojka..... ()

JohnZ87

Hodně netradičně pojatá marvelovka, která si utahuje snad úplně ze všeho (z filmových klišé, z ostatních filmů, postav i samotných herců) včetně sebe samého. Koncept originu je trochu nestandardně divákovi vyprávěn formou několika flashbacků, které přerušují současný děj. Ne že by to bylo špatně, ale asi by mi víc seděl chronologický sled událostí. Deadpool jinak uteče jako voda, možná až příliš - skoro jsem si říkal, že by se do tohoto skvělého filmu mohlo vejít ještě něco navíc. Přístupnost "R" filmu rozhodně sedí. Účast jednoho X-mena a jedné X-woman potěší, stejně jako pseudo-cameo Hugha Jackmana. Akorát ten proces "aktivace mutantních genů" mi přišel malinko zvláštní. Jinak se jedná o skvělou akční a humorem nabušenou jízdu, která se trefně vymezuje proti všem zaběhnutým holywoodským standardům. 85% ()

Maniik88

Celkom dobrý film s jedným užvaneným hovadom. Celkom som sa zabavil, no prvý Avengers podľa mňa boli lepší a nemuselo sa tam toľko nadávať. Je to film v katogórii "raz stačilo, no pobavilo". Reynolds dobrý, aj Morena, hlášky a niektoré scénky fajn, no občas prišla aj nuda a hluché miesta. Možno som to len nepozeral v správnom rozpoložení a čakal som od toho viac. ()

sigi2

Dávam plnú. Aby mi úsmev nezmizol z tváre 108 minút sa nestáva tak často, tak prečo to nedoceniť. Love story podľa môjho gusta. ()

J.e.r.e.c

Deadpool přišel na svět jako potomek Tonyho Starka s Boratem, kteří si spolu hráli na mámu a tátu a zapomněli si při tom nasadit gumovou pláštěnku. V porodnici pak strčili vadného Wadea místo do inkubátoru do mikrovlnky, a než svůj omyl zjistili, měl už chlapeček ksicht jako dvě poolky pekelně opruzené zadnice... Pokud si předcházející popis pokoušíte představit a přijde vám to zábavné, bude se vám zamlouvat i Deadpool. Obsahuje totiž humor, který je orální, anální i kanální; v tomto ladění ovšem naštěstí pouze verbální. Není to úplně můj šálek krve s šlehačkou ze spermatu, ale párkrát jsem se uchechtnul. Násilí a legrace z něj vyplývající jsou naopak znázorněny velice ilustrativně a detailně, což je dobře, protože zpomalených triple headshotů není nikdy dost! Jinak je to píčovina, která boduje jen svojí nečekanou nekorektností, díky které trčí z řady uniformních marveláckých produkcí jako koňský péro z úst studentky církevní školy. Nejvíc sci-fi na celém snímku ale není mutant se samohojící (i samohonící) schopností, ale jeho děvče. Morena Baccarin je ultra-hot, ale hlavně má tak pohádkové charakterové vlastnosti, že by si zasloužila vlastní spin-off. Od Brazzers. 73 % ()

celticek

Oddechovka. Trošku atypický hrdina, ale sedí mi, ikdyž Reynoldse nemusím. Vynahradila mi to hot chick z Firefly, 80kový soundtrack, dobré hlášky. Deadpool je v pohodě. ()

Ravenus

Tři za to, že komentář píšu až po pár dnech a nevybavuje se mi žádná minblowing scéna. Pět za to, že chci vidět pokračování. Pět za OST Dvě za to, že 70% humoru a i samotnýho příběhu.. jo počkej, příběh? je lame.. Ale mělo to svoje momenty. ()

darthhokro

Normálně to neříkám, ale nepolykej.... Mrtvej Bazén, je solidně nahláškovaná akčí zábava. Paní Muréna Gagarin, pořád vypadá mrdatelně. Celek jen kazí nějaký podivný zvuky sazečů mrkve a petržele a za ty musím jednu hvězdu ubrat, neboť jsem si lehce poblil notebook. ()

departed

Dlouhej a složitej proces při natáčení, krácení rozpočtu, změny ve scénáři, eRkový rating ... a vyšla z toho nejlepší marvelovka vůbec. Jak se takováhle věc jen stane, když všude kolem jsou super-drazí Avengeři, který stojej stejně za hovno apod. a pak přijde malej nenápadnej film s osobitým stylem, opravdu vtipným dětinsky ujetým humorem, kulervoucí akcí a haldou krve a dokáže zabavit mnohem líp? No stává se to a jsem za to jedině rád. Reynolds v top formě. ()

Marcos

Všichni nažehlený hrdinové by měli smeknout pláštěnkama před Deadpoolem. Za málo peněz předvést tolik akce, hlášek a povedených momentů, to je teprv hrdinskej výkon. Tam kde ostatní říkají věty typu "zachráním naší planetu nebo zemřu pro dobro lidstva" tam Deadpool mluví o honění péra a se svým vlastním humorem se chystá rozsekat mačetama další padouchy. Přesto, že jde vlastně o komiksovou romanťárnu, tak jsem se výborně bavil. Film naprosto splnil účel oddechovky a navíc má u mě velké plus za to, že se nebere vážně. Jen tak dál Deadpoole! ()

Bezda22

Možná jsem čekal trochu víc vtipu. Ono to jakože vtipný je. A je to vtipný jakože dost. Ale nervalo mi to bránici.... A já čekal, že bude.... Rvačky jsou super, celej příběh je dobrej.... Ono je to všechno dobrý... Dobrý je vole, ale za 3. Ale tři hvězdy je málo pro tenhle film. Asi jsem od toho očekával až moc. Na pět hvězd to není. A to jsem si ještě před puštěním filmu myslel, že je dám a nebudu o tom moc přemejšlet. Reynolds je můj oblíbenec. Mám ho rád jako Green Lanterna, tam si to taky povodil suprově. Jako Deadpool je mnohem lepší, sedí to k tomu jeho xichtu. Ani krásná Morena Baccarin a ani moje oblíbenkyně z MMA Gina Carano, to společně s Reynoldsem na tu pátou hvězdu prostě nevytáhnou. Škoda, že tu není oficiální hodnocení 4,5 hvězdy... To je totiž hodnocení který filmu dávám.... V procentech? 80% pro film Deadpool z roku 2016 ()

Misulka93

Jenom jedna otázka - PROČ? Tvůrci dokonalých X-menů vymysleli tuhle slátaninu? Dvě hvězdy - jednu za ten drobný příběh, který zahrnuje setkání s tou dívkou, do které se DP zamiluje a druhou za perfektní soundtrack. A to bude tak vše.Hlavní hrdina se po celou dobu chová jako naprostý idiot - asi by to mělo být vtipný, ale prostě jsem od tohoto filmu očekávala podstatně víc, než spoustu ustřelených hlav, poměrně zanedbatelný příběh a žádné poselství... Vlastně všechno to jen kvůli tomu, aby se pomstil tomu, kdo mu zohavil tvář - v dnešní době plastických operací... Mám fakt ráda filmy od Marvelu, miluju X-meny, ale tohle byla za mě trefa naprosto úplně mimo!!!! Nechápu, jakto může být považováno za jednu z nejlepších marvelovek... ()

Shitonit

komiks. srandovně ukecanej nabušenej legrační pseudokomiks vhodný pro pohodový strávení čehokoliv nepříjemnýho... jakože...... máte debilní náladu ?? tak tohle je přesně film který vás z toho dostane. ()

MAAUZ

Za mě určitě superoriginální akční marvelácká komedie. Džoukama se to přímo hemží. #MaximumEffort Akce od začátku (titulků) do konce (titulků). Ryan mi občas přišel přehnanej, jakoby se snažil bejt až moc vtipnej, pač furt mele pantem bez přestání. Takže ten humor pak působí hrozně nepřirozeně a splácaně, za to strhávám 1 hvězdu. Jinak samozřejmě Deadpool spadá pod filmy, který si pustím v budoucnu ještě Xkrát a určitě neomrzí, na to vem jed. Budu se těšit na sequel se sexy Morenou. ()

Gromit

Kam se hrabe Kick-Ass, Deadpool, to je síla! Ano, je to sprosté, nechutné, ujeté, ale také neskutečně zábavné, dojemné a odvážné. Ba co víc, tenhle film stojí hlavně na příběhu a svém hrdinovi (Ryan Reynolds si svou roli očividně užívá)! A přestože byl natočen za skromný peníz, nepůsobí ani trochu lacině a svou nápaditostí hravě strčí do kapsy většinu dražší konkurence. Neříkám, že chci, aby všechny další comicsové filmy byly jako Deadpool, ale tu a tam nějaký ten "úlet" taky neuškodí. Ryane, díky! ()

PetiRe

Na to, ze nemam rada tento typ humoru a nechala jsem se do filmu presvedcit, po rozpacitem zacatku bych nakonec shrnula jako docela dobry. Takze za lidovku. ()

TaNya_

Čekala sem brutální sračku.. Panebože, bylo to ještě lepší! Skvělej humor, skvělá hudba a Reynolds je sexy za každých okolností. Rádoby kritici mají co závidět no :D.. ()

Fildas

Jak toto může mít tolik procent? Mám rád filmy podle komiksové předlohy ale tohle mě odrovnalo skoro stejně jako Captain Morgan ve velkém množství. nebo Captain America v malé dávce (velká by mě zabila). Myslel jsem si jak se zasměji super černému humoru ale tohle ? Vždyť má víc černého humoru i Troškův Kaměňák. Hlášky mi připadali dost trapné, herecké obsazení až na Reynoldse a Baccarin, bylo divné. Byl jsem z toho rozčarován jak po zhlédnutí ruské pitvy. Děkuji ale nikdy více, snad dvojka bude lepší. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě