Místo činu

• Západní Německo Tatort (více)
Západní Německo / Německo / Rakousko / Švýcarsko, (1970–2024), 1897 h 8 min (Minutáž: 56–140 min)

Režie:

Houchang Allahyari, Jochen Bauer, Alexander Adolph (více)

Předloha:

Henning Mankell (kniha), Axel Corti (kniha), Werner Kließ (kniha) (více)

Scénář:

Michael Haneke, Kai Hafemeister, Rainer Boldt, Martin Suter (více)

Kamera:

Frank Lamm, Hagen Bogdanski, Axel Block, Wolfgang Treu, Helge Weindler (více)

Hudba:

Klaus Doldinger, Evžen Illín, Johannes Kobilke, Peer Raben (více)

Klaus J. Behrendt, Miroslav Nemec, Udo Wachtveitl, Dietmar Bär, Ulrike Folkerts, Joe Bausch, Andreas Hoppe, Peter Espeloer, Annalena Schmidt (více)

Série(55) / Epizody(1270)

Tatort, neboli Místo činu se v Německu vysílá už od 70. let a je označován za nejoblíbenější a nejdéle vysílanou krimisérii v německy mluvících zemích. Vysílá se pravidelně kažou neděli a garantuje vysokou sledovanost. Každý díl se odehrává v jiném městě, ať už Německa, Rakouska nebo Švýcarska, a kromě soudobých společenských problémů (kriminalita i osobní život detektivů) nabízí pohled i na lokální kolorit (kulturu, architekturu, zvyklosti) daného regionu. (rogue13nasic)

Recenze uživatele Kovaja k tomuto seriálu (27)

Káťa mlčí (1989) (S20E11)

Horst trenuje kluky americky fotbal je to toho hodne zapalenej hodne ho raní kdyz je jeho oblíbenec Tomy zastřelen ()

Léčitelé (1990) (S21E04)

Thanner se ráno nemůže dobouchat na kolegu Schimiho. Ten se probouzí po ranách do dveří po dalším flámu a jde kolegovi otevřít. Na chodbě polonahá kočka osedlávajíce jeho mašinu. Poté spolu vyráží k případu kde najdou v loďce mrtvého otce a až za další chvíli v schouleného synka který s dávkou štěstí přežil. Cestou na místo činu Thanner zapadne s autem v bahně a Horst mu to dá vyžrat. Při vysedání Horst stoupne po kolena do vody. Vyšetřování se točí kolem obchodu s léčivy. To zavede jak Horsta,Christiana tak i Henschena do Rotterdamu kde se Schimi dostane na nákladní loď kde pátrá po uneseném oném synkovi. Chlapce Horst najde a jelikož jim je paluba malá tak i mladíkem skočí za jízdy ve tmě do moře. Napřed si naštěstí přes palubu shodí záchranný člun. Po několika hodinách jsou na otevřeném moři vyzvednuti vrtulníkem. Krásná je scénka jak Horst vysí v ,,podvěsu,, pod vrtulníkem. Supr je taky když Henschen zasvěcuje Thannera známého svou slabostí pro lehké děvy do tajů místních poběhlic (pardon sociálních pracovnic). Toho nakonec nad ránem oberou o všechnu hotovost. Super díl. ()

Zbraň (1990) (S21E08)

Schimi v italské restauraci smrtelne postreli svoji přítelkyní kterou vzali jako rukojmi mafiani kteří vydíraji majitele restaurace staříka Salvatoreho.Skvela je scéna kdy je v přístavu Horst zamčen v potápějíci se lodí. ()

Mezi námi bratry (1990) (S21E09)

Schimi a Thanner sou vysláni aby v přestrojení za bohaté obchodníky vyšetřili případ s pašeráky obrazů.Dostávají posilu 2 detektivy z nichž jeden pěkně nasává.Dojde zde také ke konfliktu mezi Horstem a Thannerem.Skvělá je scénka kdy si Thanner chce udobřit Horsta a na náměstí vystoupí z rozjetého auta a de zpátky k Horstovi a přitom hraje skvela hudba(Hamtim ham)! A taky je super když se vztekne Thanner a říká Horstovi že v případu jeli spolu ale teď to balí a jede domů.Tak si všimněte šibalského úsměvu Schimiho když mu řekne že pokoj je na Thannerovo falešné jméno a že bude muset hotel zacálovat :-) ()

Až po krk v blátě (1991) (S22E07)

Dobrej díl jak se Schimi vydává na svý krosce na dovolenou. Pěkná je scéna jak ho vytáhne místní pupkatý polda se psem rozespalého ze stanu. Jeho pes mu následně během náročného výslechu proč Schimi chytá ryby bez rybářského lístku sežere salám a sýr.Nebo jak skáče nahej přes rákos do rybníka. Thanner se hezky vzteká když mu stará majitelka domu povídá že nemají volný pokoj.Thanner jí dá co proto :-))) ()

Pedofil (1991) (S22E13)

Role se obrací a Schimi nezvykle zvoní ráno u dveří Thannera a tahá ho za nohu z postele aby nelenošil a šel se s ním oddávat sportu. Tak po chvilce odpírání vyrážejí bruslit na zamrznuté jezero. Tam Christian exceluje ve svém outfitu a Horst se propadá ledem do mrazivé vody a při následném vytahování je nalezené tělo malé holčičky. ()

Případ Schimanski (1991) (S22E15)

Sympaták Schimi pro svoji netradičnost a smysl pro humor,nedbá na předpisy a na tom by v Čechách asi pohořel.Policista u nás musí ctít zákon i jeho normy,ovšem trocha jeho "akčňactví" by vůbec nebyla na škodu.I u nás jsou určitě takoví policajti!Ale šéfove týmu je v zájmu práce a celku musejí krotit,jinak je průšvih na světě. Tenhe díl je jeden z nejlepších ve kterých se Šimi oběvil a zavěrečná scéna s letem na křídle a pisní od B.Tyler - Against the wind je bezkonkurenční a doslova mě mrazilo na zádech.Za zmínku stojí bomba scéna kdy hloupý šéf posílá na otisky prstů Horsta a otočí se na Henschena a ptá se ho jestli má vůbec nějaké přijmení a Henschen začne v rodné holandštině salutovat:-))) ()