Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

warpcore

Výborné ! Úplne ma odrovnala tá uveriteľnosť prostredia, peniazmi sa nešetrilo a je to kráľovsky vidieť. Naozaj si pripadáte, že ste v roku 1920. Steve Buscemi zabŕdol do seriálových vôd a hneď obrovský úspech. Prohibícia je veľmi vďačná téma, pridáte do nej trochu medziľudských vzťahov, vône pušného prachu a príbeh, ktorý sa zakladá na reálnych skutočnostiach s postavami, ktorým trošičku upravili mená (viď. wikipedia) a výsledok trochu okoreníte výbornou réžiou, kamerou a hereckým obsadením...voala, skvelý seriál je na svete. Výborne pôsobí, teda aspoň na mňa, spôsob, akým postavy medzi sebou komunikujú, je to samé prosím, nech sa páči, ďakujem.....navzdory tomu, že sa príbeh točí okolo zločinu a gangsterov, získate dojem, že s tou našou dnešnou spoločnosťou je čosi v neporiadku ! Oproti ľudom spred 90-tich rokov nám niečo chýba a to dosť výrazne ! Snáď som sa vyjadril vyčerpávajúco. Boardwalk Empire patrí medzi to najlepšie, čo sa v roku 2010 natočilo. Neostáva nám nič iné, iba sa tešiť na druhú sériu, ktorá sa snáď objaví v druhej polovici roka 2011. ()

Lubakus

Pastva pro oči.................! Jenže s postupem času se hromadí nudná vata a já netuším proč. Tolik zbytečností, až je to neuvěřitelné. Pouze sqelé konce perfektní seriál prostě nedělají. ()

xSxEx

K vysokemu hodnoceni zde se priklanim spise ke 3 nez 4 hvezdam - proste sem cekal nejaky rozjezd a posledni 3-4 dily mi to nedali... ()

Pilinka

Nálepka Seriál HBO se stala zcela bezpečně nálepkou Záruka kvality. Seriálově vyprávěný a filmově zpracovaný ... Vyjímku netvoří ani Boardwalk Empire se sympatickým grázlem Nuckym Thompsonem coby hlavní postavou ... uvidíme co přinese 2. série. Doporučit snad i těm komu se gansterky 20. a 30. let nelíbí....2 serie mě oprvdu donutila změnit hodnocení na 5*. Chvílema až naturalisticky přesné vykreslení a dotvoření charakterů postav.... ()

Bratr

Ach ta atmosféra, ta je dokonalá, šaty, interiéry a ten Buscemi.... Po shlédnutí první půle první série si troufnu tvrdit, že seriál je naprostá pecka. Vivat HBO! ()

Luckyboy

Ani tuctový, ani excelentní seriál, ale dobře odvedená práce (jak jinak u HBO). Atraktivní námět, který nezklame ani při xxxté variaci na toto téma. (Nejen) Steve Buscemi umí. A úvodní znělka je super. Horší ****. Konec - trochu nečekaný (Nucky Thompson žil ve skutečnosti dál) a řekl bych, že zbytečný. Chápu, že je potřeba v tv tvorbě moralizovat, a nenechat někoho, kdo zabíjel, podváděl, smilnil a kdo ví co ještě, "jen tak" si spokojeně žít jako milionář, ale taková byla podle mne tehdejší doba, a šlo o to i v celém seriálu. ()

Darth Kedr

Obě řady si udržely vysokou laťku nastavenou v úvodu Martinem Scorsesem. Seriál krásně vykresluje atmosféru prohibičních 20. let a ukazuje nekalé praktiky vládnoucí vrstvy. Dlouho jsem váhal, kdo bude hlavním hrdinou, protože postavám Nuckyho i Jimmyho bylo věnováno mnoho času, ale konec druhé série mi to vyjasnil zcela nečekaně. Až do té doby sledujeme vývoj vztahu těchto dvou zcela odlišných mužů, který je opravdu zajímavý. Ale pozornost zaslouží i další postavy, které zasahují někdy méně, někdy více a dobře zapadají do děje. Mezi nimi potom ještě navíc potěší historické osobnosti - mafiáni Al Capone, Charlie "Lucky" Luciano a Meyer Lansky. Naprostá spokojenost! ()

Toxie

Po druhé sérii, musím konstatovat, že tak našlapané a rozsáhlé dílo z doby prohibice tu ještě nebylo. Neuvěřitelná výprava a výběr herců, mi dělá dohromady dojem dokonalosti. Konec druhé série je naprosto šokující. ()

dud

Po druhé sezóně zvedám ze 4 na 5 hvězdiček. Snad nebudu moc spoilerovat, když řeknu, že po poměrně klidné první sérii se ve druhé přidá k intrikaření ještě velké množství mrtvých těl. ()

Fiijay

Není nic lepšího , než sledovat 20 hodin The Untouchables a k tomu ještě se skvělými dialogy a herci. Šest hvězd není? ()

Sennhie

Seriál, který by si zasloužil lepší hodnocení, tedy alespoň ode mě, ale tak nějak tomu něco chybí nechybí. Rozhodně je to úžasné dílo, čisté s prvotřídními režiséry. Jeho sledování u mě navozuje stejné příjemné rozpoložení jako při sledování klidné hladiny rybníka, kde vás nikdo neruší, myšlenky žádné nemáte, a čas tak nějak utíká přesně tak jak si přejete, ne pomalu, ale ani ne rychle. Jediné, co se vám v hlavě honí je současnost, ten moment právě teď a tady. Velice uklidňující a hlavu pročišťující. Nabízí se otázka, zde je to správně u seriálu tohoto typu? ()

Roumen

Celý svůj život jsem při pohledu na Buscemiho tvář viděl sériového zabijáka s maniodepresivními sklony, dnes uz vidím prvotřídního mafiána s obrovským hereckým darem od boha. Seriál samotný sice "na pět" určitě není, avšak je to velmi pozoruhodný kousek a do padesátky zdejších top seriálů určitě patří. ()

MEL

Seriálová produkce HBO je bezkonkurenční a tento seriál společně s Game of thrones v současné době představuje vrchol svého žánru. Úvodní sekvence je stylová a brzy si jí přímo zamilujete, ostatně jako celý seriál. Atmosféra 20. let je zde dokonale vykreslena a mafiánské prostředí je přesně tak drsné, jak drsné být má. První díl, který režíroval sám velký Martin Scorsese, se mi paradoxně jeví jako nejslabší (přesto stále skvostný), a to není jediná zvláštnost tohoto seriálu. Tou další je fakt, že druhá série, co do kvality děje, převyšuje sérii první, což u seriálů nebývá příliš zvykem. Postava Jimmyho je pak tou, která baví ze všeho nejvíce. Jediným drobným negativem tak může být místy pomalejší tempo, které se ovšem v záplavě všech pozitiv dá zcela odpustit. ()

IZFNP

Seriál si rozpráva to svoje, svojím vlastným tempom a svojim vlastným spôsobom. Moja slabosť pre mafiánsku tématiku sa spojila s mojou slabosťou pre Ameriku 20.-30. rokov minulého storočia, takže som nepredpokladala, že by sa mi seriál nepáčil. Okrem toho, je to predsa len HBO, tomu sa darí veci robiť kvalitne, to mu nemôže uprieť ani ten, komu sa BE nepáčil. Obsadenie. Príbeh. Atmosféra. Scenár. Štýl. Postavy sú výborne napísané a ešte lepšie zahrané. Pomalé tempo rozprávania občas pôsobí príliš uťahane, no svojím spracovaním a atmosférou prohibácie si to seriál vynahrádza. To je možné pripísať na účet reálnosti, s ktorou BE celú dobu pracuje. Tento seriál sa totiž nesnaží nikomu nasilu zapáčiť, ide si svoju drsnú stopu a na ostatných kašle. ()

Bumerang

Když je vám při sledování seriálu dost dobře jedno, co se stane v dalším díle, je někde něco špatně. Steve Buscemi je gauner k pomilování, ale druhý hlavní hrdina Jimmy mě doslova vytáčel a ze srdce jsem mu přál kulku mezi světla. Jediné, k čemu mě sledování tohohle seriálu dovedlo, že jsem si po čtvrtém díle nainstaloval starou dobrou Mafii a spolu s Tommym Angelem, donem Salierim a celou touhle partičkou se i po létech bavil nesrovnatelně lépe. ()

Rajny.One

1. sezóna 90%. Opravdu skvělých 12 epizod, při kterých na mě dýchala doba 20 let 20. století. Skvělé postavy, příběh zajímavý, pomalejší tempo vyprávění mě osobně nevadilo. 2. sezóna 60%. Chování několika postav mi přišlo s prominutím jako chování 8 letého prcka, který v cukrárně neví co si vybrat. Navíc tři hlavní postavy jsou tu naprosto zbytečné a jejich dějové line nudí a hlavně vůbec nedávají smysl. Pro mě veliké zklamání a po této sezóně nemám chuť koukat na další. ()

Joostas

Je zajímavé,že v tomto naprosto dokonalém seriálu všechny hlavní postavy touží po jistotě šťastného rodinného života.Cestou k tomuto cíli ale vraždí,podvádějí,kradou a dávají volný průchod nejnižším temným pudům.Scénář bych dal jako povinnou látku všem českým scénáristům.Žádné atraktivní scény,žádná vata.Zde se to všechno sešlo v takové šťastné brilantnosti,jako u Beatles. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)