Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

Foltin

Mafiáni, prohibice, pančovaný alkohol, děvky, přiblblý taliáni a před tím vším stojí psychouš Steve. Ne že by v seriálu vystupoval jako nějakej magor, právě naopak má hrozně sympatickou povahu a celkově se tam náramně hodí (možná jsem si prostě na něj zvyk). Zasazení do doby ještě před válkou a inspirace od E.N. Johnsona je veliké plus. Po shlédnutí poslední série, epizody a minuty. Musím dost zklamaně říci, že KU*VA CO TO BYLO?! Narychlo ukončený seriál je snad debilnější než "To be continued" u Earla nebo The Unit. Za poslední odfláklou sérii má u mě Mafia z Atlantic City hold o bodík méně. 3* Každopádně do poslední série je kvalita průměrná. ()

Strapuch90

Seriály, jejichž hrdinové se nijak nevyvíjejí a tvrdohlavě pořád dokola staví na těch samých principech a zvycích, člověka přestanou po chvíli bavit. Tuhle chybu naštěstí tvůrci Boardwalk Empire neudělali, a hlavní postavy se tak mění s každým dílem - jsou takřka za pochodu modelovány a utvářeny dějem kolem nich a divákova perspektiva tak doslova skáče z jednoho pólu na druhý - zkrátka tak, jak to má u dobrého seriálu být. Aneb, čeho se mi například u "Weeds" a "Two And a Half Men" (jejichž protagonisty jsem měla po několika řadách chuť zastřelit právě pro tu jednotvárnost a zatvrzelou monotónnost) nedostalo, toho je tady bohatě. ()

eexDon

Für mich - 90%, - /občas rozvleklejší pasáže, velká štědrost stran násilí/, + /ta atmosféra, co z toho jde, Steve + Kelly, děj, jenž nenudí, propracovanost do detailu - auta, zbraně, účesy, hadry, všechno - to potěší/, hodnocení - dobrá gangsterka, jenom občas přervaná násilím, poznámky - Eddie - ten německej sluha/řidič, fakt dobrá postava, UPDATE PO 3. ŘADĚ - hodnocení, +/- zůstává vše, docela potěšilo přidání sociální dějové linky u Kelly/předporodní péče/ pro oživení děje, zůstali všichni herci - nikdo neodešel a tak nemusel zemřít a být toho násilí trochu méně...těšim na 4. řadu, UPDATE PO 4. ŘADĚ - hodnocení, +/- vše zůstává, 4. řada = stejně násilí a méně sexu, pár postav odpadlo - Eddie a náš hodnej zabiják s půlkou obličeje, celá 4. řada trochu odpadla, už to není takové, jako u 1./2. i té 3. řady, myslím, že 5. řada bude tak akorát stačit, než seriál odpadne úplně a definitivně, UPDATE PO 5. ŘADĚ - hodnocení, +/- vše zůstává, 5. řada = jednoznačné odpadnutí seriálu, což bylo vidět i v počtu dílů a nadstavování děje o retrospektivy do Enochova dětství a mládí, což mě docela nudilo, zbývající děj taky docela nic moc a ke konci skoro všechny postavy povinně zemřely, nejvyšší čas, že seriál skončil, než by spadl ještě níž, ikdyž taky škoda, je to dobrej seriál, povedenej seriál a líbil se mi ()

hujerita

Môžem každému, kto má rád mafiánske a gangsterské filmy, len vrelo odporučiť. Prvá sezóna super a druhej sa tiež nedá nič vytknúť. Tretia trošku zaostávala, ale nie o moc. Stále sa jedná o nadštandartný seriál. Buscemi veľmi poteší, ale kto ma prekvapil tak to bol Al Capone ( skvelééé). Tretia séria, naberala rýchlosť z každým dielom, a vrchol bolo v 11-tej časti záverečné vystúpenie Al Capone-a. Ešte raz vrelo odporúčam. ()

K.e.a.n.e.80

Vzhledem k tomu, že jsem četl spoustu knížek o mafii ve 20 a 30 letech v USA, tak je pro mě povinnost na tohle koukat. Buscemi jako Nucky Thompson vypadá dobře, příběh má děj i spád, samozřejmě hluchý místa to má, hlavně třetí série měla někdy těch míst až moc, ale jsem spokojenej. Spíš než příběh Nuckyho je zajímavý sledovat, jak se vyvíjejí postavy mafiánských legend, jako Al Capone, Lucky Luciano, Mayer Lansky atd. Kromě Luciana si teda klucí moc podobný nejsou, hlavně Capone, ale zase to hrajou pěkně od podlahy. Hodnoceno po všech dílech. Jsem zvědavej, jak to bude dál. Za mě určitě výborný. ()

F_Sanchez

Super stylový seriál, ze kterého přímo srší atmosféra 20. let 20. století. Vynikající výprava a herecké obsazení, zejména bych vypíchl Steva Buscemiho (Nucky) a mého oblíbence Michaela Kennetha Williamse (Chalky White), který mě uchvátil už jako Omar v The Wire. Z pozdějších postav je to jednoznačně Bobby Cannavale jako Gyp Rosetti. První série byla spíše seznamovací a hodně nevyvážená, co se týče kvality jednotlivých dílů. Ale od počátku druhé série začal mít seriál neskutečně zajímavý děj, který si udržel i ve třetí sérii. Seriál se nesnaží primárně ždímat již tolikrát provařené příběhy Ala Capona či Lucky Luciana, kteří zde jsou spíše v pozadí, což osobně považuji za velké plus, ale ukazuje prohibici z pohledu pro mě neznámého Nuckyho Thompsona, který bravurně z pozadí ovládá dění v Atlantic City (alespoň v prvních sériích). Scénáristé se nebojí dějových zvratů, ani odepsání hlavních postav. Vůbec zde nevadí pomalejší způsob vypravování, seriál je spíš kecací než akční, ale to vůbec není naškodu, protože mafiánských akčňáků již bylo natočeno dost. Pět hvězd. ()

mirec2211

Od prvej časti ho sledujem s otvorenými ústami. Toto je majstrovské dielo. Od začiatku Vás drží v napätí, vyvoláva vo Vás emócie a neopísateľný pocit túžby, aby nikdy neskončil. Takýchto filmov, resp. seriálov je veľmi málo. O to viac si tento seriál cením a vážim. Seriál sa natáča vo výbornom prostredí, a mám pocit, ako keby boli skutočne 20 roky 20 storočia. Herecké obsadenie taktiež perfektné. Pozerám ho s českým dabingom a musím priznať, že je to nadabované fenomenálne. Smekám klobúk a neviem sa dočkať 4 série. Pre mňa prvé tri série majú bez mihnutia oka plný počet , čiže * * * * *. ()

thezbysek

Pašování whisky baví, kór když mafiáni jsou noví a neokoukaní. Kdyby se příběh odehrával v New Yorku nebo v Chicagu okolo Al Caponeho, asi by to taky byla pecka, ale pro mě nic moc nového. Zato Atlantic City? Kde by mě napadlo, že tam měli za prohibice taky furt prst na spoušti. Scénář je skvělý a velké plus za výběr herců, na němž měl jistojistě M. Scorsese významný podíl, protože díky hercům a taky tomu, že na vizuálním zpracování se nešetřilo, neberu Boardwalk Empire jako TV seriál, ale jako 36 hodin dlouhý film. Super, že díky HBO se snad tvůrci seriálů konečně zamyslí a přestanou z lidí dělat blbce v podobě nesmyslného natahování děje o další absolutně nic neříkající série. Po zhlédnutí tří řad Boardwalk Empire mám hitovky jako Heroes nebo Prison Break úplně u pr*ele a lituju toho, že jsem se na ty výplachy ze scénáristických manufaktur vůbec kdy díval (první řada z obou výše zmiňovaných a tečka. Sledování dalších řad je tak akorát k vzteku). Věřím, že čtvrtá série o Nucky Thompsonovi a spol. bude mít koule stejně jako tři předchozí, přestože finále třetí série je podle mě naprosto elegantní zakončení gangsterky z AC a není třeba nic dodávat. Ačkoliv materiál na pokračování se jistě najde, pač Al Capone je teprve na vzestupu:) ()

lavahorsecz

Filmy z mafiánského prostředí byly vždycky můj šálek kávy. Amerika v době prohibice, kde se postupně ukazují různé politické vazby na podsvětí je filmovým požitkem. Dobře zvolení herci, slušné herecké výkony a dobrá režie z tohoto seriálu dělají dobový skvost, který Vás pohltí nejen svou atmosférou. Seriál doslova hltám a vždycky se těším, až si najdu čas shlédnout další díl. ()

vanacom

Skvělé zpracování, dobová atmosféra, hudba, přítomnost skutečných mafiánských es a samozřejmě výtečný Steve Buscemi to vše dělá z BE jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. 1. série 95%, 2. série 90%, 3 série 100%. ()

Widlicka4

Propojení politiky, vysokého úřednictva, bezpečnostních složek a byznysu do jednoho neproniknutelného propletence, jehož existence a přežití je založeno na osobních vazbách, vzájemných službách a protislužbách, penězích, korupci, výhružkách, násilí, vraždách, šukání a bůhví čem dalším. A mezi tím jeden snad neúplatný agent, který to ale stejně sám neprorazí. Ne, to není Česká republika v 21. století, to je Amerika ve 20. letech století minulého. Takže zase až tak světoví nejsme, všechno už tu jednou bylo... Jenom snad že Lenka Bradáčová (doufám) netopí v rybnících své méně schopné kolegy :) Rozhodně hodně povedená věc, jejíž první sérii jsem zhltnul během víkendu a ani mi nepřišlo, že jsem u toho strávil v součtu půl dne. Pečlivá výprava, nic zásadního nebije do očí. Dobře postavený scénář, strhující režie. A Steve Buscemi výjimečně nehraje slizkýho úchyla a ta role mu dokonale sedne. ()

Infurius

Viac ako atmosféru Parížu plného upírov mám rad atmosféru 50-60. rokov v Amerike. Scénar je moc dobrý až nato, že niektoré časti sú dosť pomalé a nudné. Za šéfa mafie v Atlantic City som si vedel predstaviť väčších tvrďákov ako je Steve Buscemi, ved on vypadá jak pacient, stará zosušená biela sviečka. ()

padlar

Po shlédnutí prvních čtyř dílů první série jsem nepřišel na nic, co by mě přitáhlo k tomu pustit si díly další. Je to v produkci HBO, takže vše je vypiplané do nejmenších detailů, ale nějak jsem si s tímto seriálem nepadl na stejnou notu. ()

Socirel

Po řemeslné stránce kvalitně udělaný seriál, jak bývá u HBO zvykem, bohužel mám ale pocit, že seriál místy ztrácí tempo. Steve Buscemi je skvělý, i když mi trvalo asi sérii a půl než jsem mu přišel na chuť. ()

skipik12

Neuveritelný serial!!! Každému doporučuji. Perfektní zpracování, užasný strhující příběh, excelentni výkony hlavně Steve Buscemi, ktereho vážně miluju:))) , Stephen Graham a hlavně Michael Kenneth Williams!!! Enjoy, je to važně uplně bez chyby!! 5hvězd je absolutně málooooo!!!! :))) ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)