Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

tomxxx

Dokonalá atmosféra prohibice a skvělý Steve Burcemi. Kvůli tomuto seriálu jsem si ho opravdu oblíbil. Další, dobře odvedená práce, je hudba, třeba znělka se mi vryla do paměti tak, že jsem jí nemohl zbavit. Na můj vkus bylo až moc erotických scén. Pravda, v prvních dvou dílech je to fajn, ale postupem času to člověka omrzí. Nic se nemá přehánět. ()

LittleJohnny

Tenhle seriál má něco do sebe. Musím říct, že ne celý seriál byl plný nadšení, ale dostalo se i na nudnější díly. To nic nemění na tom, že produkce HBO zase zapracovala a s vynikajícím koncem si ode mě odnesla čtyři hvězdy... ()

Diego

Myslím, že většina už byla rozhodnutá, jak ohodnotí před už před schlédnutím. Klasická vsuvka násilí na ženách, vyhublý steve nemá takové charisma, jak se očekávalo, více mi to přípomínalo Tenkrát v Americe, kdy se objevují více tiché obrazy, zahleděné pohledy před výlohami než akce a konverzační spád. Ale hodnocení po prvním dílu se nedá brát vážně u nikoho..:) ()

sskrblik

!!!!PROZATIMNÍ!!!! Boardwalk měl parádní pilot díky němuž se mi zapsal pod kůži. Zatím nemůžu moc komplexně hodnotit po třech dílech, ale dost mě tématika zajímá a doba prohibice je velmi aktraktivní. HBO boduje!!! Steve Buscemi tu má, dovolil bych si říct, životní roli. Jednoduše geniální! Atmosféra, kulisy, hudba vtáhne do děje ještě to víc, jsem zvědavý jakou cestou se seriál vydá. Vypadá to více než slibně... ()

VasaX

Dvě sady dvanácti dílů za mnou. Dohromady 24 hodin prohibiční zábavy. HBO to opět dokázalo, přinést nám obsáhlý seriál, podle kvalitní předlohy, který neposkvrní její důstojnost, a ani tu svou. Výborné charaktery širokého spektra, že nevím komu bych fandil dřív a zároveň komu bych měl vůbec fandit. Nejsnažší je to s Nuckym, v podání Buscemiho je skvělý, i když je to zrovna falešný křivák k pohledání. Zobrazení startu mafiánské éry kriminality, stojící na nesmyslných zákonech, lobbismu a politikaření je zde krásně barvité a poutavé. Po dvou sezónách kvalita nahodila vysokou laťku a neuckula do posledního dílu ani o milimetr. A poslední díl, to je třešnička na dortu. Boardwalk Empire má mé plné doporučení - usadit se pohodlně do křesla, nalít si skleničku whisky podle preferencí a chuti na dokreslení atmosféry a nechat se jí postupně unášet, díl za dílem, celých 24 hodin. To the lost! ()

Mishqo

Jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Už 3. séria za nami a úroveň vôbec neklesá. Nebudem vychvaľovať jednotlivé časti celku keď seriál ako celok je proste mazec. Tlieskam! ()

chubaka

Můj sen o seriálu se splnil, a to v tak kvalitním podání až to bere dech. Musím předem upozornit, že filmy, respektive seriály s tematikou mafie naprosto zbožňuji, takže mé hodnocení není až tak objektivní, ale v každém případě mě tento seriál naprosto pohltil. Nedokážu mu opravdu vytknout nic. Navíc mi připadá, že s pokračováním, roste i kvalita seriálu. Takže bez dalších okolků, za mě 100%. ()

Eleanor05

Nucky Thompson vládne Atlantic City za pomocí vlivných osobních vztahů, úplatků a nelegálního obchodu s alkoholem. Neexistuje snad odvětví, v němž by neměl prsty. A nám nezbývá nic jiného, než se nechat vtáhnout do světa Ameriky 20. let 20. století a vychutnat si tehdejší noblesní atmosféru kapku "říznutou" nějakým tím generacemi prověřeným mafiánským násilím... Seriál si navíc drží stále vysokou úroveň, což není po prvních třech sériích nic jednoduchého a tím méně obvyklého. /// 1. série - 85%, 2. série - 80%, 3. série - 70%, 4. série - 60% ()

Fakipics

První dílo, kde z Buscemiho opravdu cítím impozantní respekt, kde není už obětní loutkou vedlejších kabaretních postav a jeho kvalita hereckých hormonů, postupně s věkem, vyejakulovali na povrch široké škály kvalitního seriálu, ve kterých nové postavy nepijí krev, ale vždy překvapí milou či nemilou charakteristikou, za doprovodu hodnotné režie. ()

Yoda sama

Absolútna režisérska, scenáristická, vizuálna a herecká orchestra. Dokonale dobová, ideálne brutálna, autenticky zachytená a pri tom množstve mien a udalostí len v jednej sérii dostatočne dobre zlepená do toho ideálneho zážitku. Nič viac, nič menej. //1.séria- 95% // //2.séria- 90%// //3.séria- 90%// //4.séria- 90%- seriál si aj po troch sériach udržal zlatú kvalitu. Štvrtá séria je stále neskutočne napísaná, zrežírovaná, intenzívna a napínavá pecka, skvelo vystavaná, parádne neuzatvorená aby sme mohli pokračovať ešte aspoň jednu sériu. Nebojím sa že kvalita klesne, nie keď posledný diel dal také skvelé predzvesti budúceho diania.// //5.séria- 85%- príjemne melancholická bodka. Dokonale chápem, že kvôli historickým presnostiam to nemohlo ani inak dopadnúť a možno práve preto sa to môže niekomu zdať ako "nuda". Naozaj je to však perfektná dohra toho, čo si to štyri dlhé série stavalo a čo inak ani dopadnúť nemohlo. A flashbacky samozrejme veľmi potešili, aj keď to môže vyzerať len ako výplň. To The Lost. ()

L_Johnny

Úžasná atmosféra, vynikající příběh, famózní herci, hudba, akce (sakra ty přestřelky stály vždy zato), historické souvislosti… Dalo by se pokračovat do nekonečna. Boardwalk Empire mi přirostl k srdci hned prvním dílem a po zhlédnutí posledního, tam nadobro zůstane. Někdy si zase sjedu z nostalgie první řadu. No a možná i další, a další. Těch postav, jmen, gangsterů, poslíčků i kurev, co se zde prostřídalo, sakra nevzpomenu si na jedinou postavu, které by chyběl nějaký charakter. Všechno naprosto úžasné! ()

Nyck

Opět se potvrdilo, že HBO válí v navozování autenticity doby. Americká prohibice je tu skvěle zobrazená, kostýmy, interiéry i exteriéry působí věrohodně, hudba je stylová. Postavy jsou výborné, ať už můj oblíbenec Jimmy Darmody nebo Nucky, Eli, Margaret, Chalky, Gyp, van Alden, Al Capone a další. Takže jediný problém, který jsem s Boardwalk Empire měl, byla repetitivnost jednotlivých řad a jejich příběhů. Třebaže dochází k zavádění nových postav či k novým střetům mezi mafiány, de facto se celý seriál točí kolem stejných věcí pořád dokola. Pašování alkoholu, boj o moc, konflikty mezi mafiány. To se dá sledovat dvě, tři řady. Při čtvrté už vás to ničím nepřekvapí a popáté si říkáte, že je toho příliš. Chápu, že scénáristé měli do určité míry vymezené pole působnosti, přesto si tuhle poznámku neodpustím. ()

VanTom

Stylová, poctivá (ehm) prohibiční gangsterka dostala od HBO prvotřídní péči a vydělávání peněz i zneužívání síly a moci nám zprostředkovala ze všech možných stran (povětšinou tedy těch za hranou zákona). Zajímavých, osobitých postav představila přehršel a chvílemi se kvůli jejich důslednému prokreslení i docela vlekla, ovšem v pravý čas vždy šlápla na plyn. Zbrkle zkrácená 5. sezóna bohužel nedokázala osudy Nuckyho a spol. uspokojivě uzavřít. [Více v komentářích k jednotlivým sériím.] ()

Krosmen

Tak tady se pro plné hodnocení skutečně nemusí chodit daleko. Pro ty z nás, kteří mají rádi, počítačovou hru Mafia, je to doslova pastva pro oči. Seriál sám má všechno, co od něj fanda mafiánského žánru očekává. Nechybí vtip, napětí, vedlejší zápletky a objevilo se pár okamžiků, kdy jsem musel přivírat oči nad opravdu drsnými scénami. Potěší i billboardy na výrobky Gillete, kabarety, šantány. Jen se těším, jak to všechno bude pokračovat! ()

Jacob23

1.serie:HBO opet rulluje..Vsichni hlavni herci naprosto exceluji,vyprava je bezchybna,narozdil od jinych serialu vse plyne pomalu ale je to uzasne stylove a zabavne.Herci me fakt dostali-nejlepsi je katolicky agent..k 5* chybi opravdu malo-uvidime ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)