Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

Judhisthira

Po oznámení seriálu jsem často přemýšlel, jak by mohl vypadat, jaká bude atmosféra a vůbec jak to celý dopadne. Stojí za ním velká jména a nejspíš i velké peníze. Ale ani zdaleka by mě nenapadlo, že pouze ty nejoptimističtější představy se budou zlehka podobat finálnímu výsledku. Po prvním díle jsem maximálně spokojen. Doporučuji nejen žánrovým fanouškům. Tento projekt, který zde léta chyběl, se musí proslavit. EDIT: A jak to celé dopadlo? No takřka bezchybně. Uvěřitelná dobová atmosféra z Boardwalku doslova srší. Pověstná promenáda na molu je zhotovená velice věrně a do detailu, byť občas to trochu zkřípne nějakou tou průhlednutější kulisou nebo digitální úpravou. Ovšem jako celek společně se všemi bary, domy a kancly velmi věrohodné. Co se týče postav, tak ty jsou samozřejmě výborně napsané a jak se patří taky precizně zahrané. Dialogy, na kterých seriál převážně stojí, se nebojím označit za vůbec ty nejlepší a nejzajímavější, co jsem kdy v jakém seriálu viděl. Jedná se hlavně o momentky s Buscemiho Nuckym, který si tuto postavu hezky vychutnává. Velice vyzrálý a elegantní výkon, jeho postavu mu na 95% věřím a jak koukám, podle místních ohlasů nejsem sám. Ale nezapomeňme taky na další povedené typy. Třeba na zvláštně nepříjemného agenta Van Aldena, velkého horlivce, který představuje pro Nuckyho business solidní hrozbu. Či poněkud rozpolceného sympaťáka Jimmyho. Chválím také výborný výběr herců pro ty tupé mafiánské ksichty. Jejich představitelům ty násilníky není problém uvěřit. Martin Scorsese jistě pečlivě vybíral při castingu. Paradoxně jedinou slabinou BE, jestli se to dá vůbec považovat za slabinu, je pomalu táhnoucí děj, který by v seriálu jakoby ani nebyl. Velice to pojetím připomíná Sopranos. Ale divák si musí uvědomit, že BE je spíše o nakouknutí do života mafie a politikaření, o vychutnávání si dobobé atmosféry, nikoliv o nějakém epickém dobrodružství plném přestřelek a zvratů. BE jsem si moc užil, je to typ projekce, kdy si člověk vychutnává takřka každý záběr a každou větu jakékoliv postavy. Velká poklona tvůrcům s jakou precizností přistoupili k tomuto námětu. Jo a vyvarujte se dabingu, je to katastrofa a naprosté znehodnocení seriálu. ()

Tristanian

Dobové kulisy, nedobový scénář. Z některých dialogů prostě dýchá rok 2010, což je škoda, protože jinak je to špička... ()

Riker

Poslední dobou mi seriály HBO hodně sedí a BoardWalk Empire to jen potvrzuje. Nucky je křivák jak má být, ale člověk mu prostě musí fandit. Strašně se těším jestli AlCapone dostane větší prostor až povyroste. ()

jjjerry

Podle hodnocení jsem čakal daleko víc. (doufal jsem v něco žánru Kmotr se stylem seriálu Dexter). První díly sledoval s nadějí na zlepšení a přiznávám že jsem se trochu nudil. Po čase se to začalo zlepšovat. Steve Buscemi je fajn ale od filmu Con Air mu nějak nemůžu přijít na chuť. Na můj vkus je v seriálu až příliš naturalismu, ať už jde o sex či smrt a čeho je příliš občas škodí. Uvidíme dál ()

astrain

K tomuto seriálu som sa dostával pomaly a s neochotou. Ani neviem prečo, no teraz som už na 12-tej časti a hltám ich niekoľko za deň, a to mám pocit , že najlepšie sa ešte len začína. Skvelý seriál z obdobia začiatkov mafie, ktorý vám ukáže kto v skutočnosti všetko riadi. Nemôžem nespomenúť naozaj skvelé herecké výkony a to nie len hlavných postáv ale aj mnohých vedľajších, často veľmi originálnych. ()

pan_ponozka

Po půlce první série se nebojím dát 5*. Výprava, obsazení, děj, provázanost postav. Mňam. Doufám, že tento seriálový bonbonek neztratí na své kráse. Rozhodně jeden z nelepších kousků seriálově mizerného roku 2010. edit: Kvality seriálu nezmizely ani v druhé polovině. Doporučuju. edit2: Třetí série skončila a já googlím návod, jak sestavit stroj času a posunout se o rok dopředu. K další sérii. Boardwalk ANO! ()

lisma

Pro všechny příznivce obrazu Ameriky 20-tých let 20.století, prohibice, korupce, násilí, mafiánských praktik, hazardních her, Steva Buscemiho a mnoho dalšího co se vám vybaví ve spojení s touto tématikou. Další seriál z produkce HBO se sympatickým obsazením a kvalitním rozpočtem. ()

schwejk

ZKLAMÁN!!! Poslední dobou mám pocit, že jakmile se na něco těším, tak to pak nedopadne vůbec dobře. A na Empire jsem se těšil jako na smilování boží. Přitom herci jsou výborní, charaktery zajímavé, ale potenciál je naprosto nevyužitý. Celý děj se jen tak smutně a pomalu táhne, chybí tomu zapamatování hodné scény. Proč jsou například brutální vraždy rychle odbyté? Proč si s tím někdo nedal práci? To, co by Tony Soprano vyřešil během poloviny jednoho dílu - a zasmáli bychom se u toho a tekla by krev - to nestihne Empire vyřešit ani během jedné sezony! Kvalita made in HBO je evidentně již mrtvou značkou... ()

JamesBerry

Po shlédnutí prvního dílo jsem byl vtažen do děje. Pro mě neskutečně zdařile zahrané charaktery postav, až mám trochu obavy jednou sledovat další řadu. Podaří se tvůrcům zopakovat úspěch? ()

soltak

1. serie 80% prvních pár dílů mě poměrně nudilo, ale jsem rád, že jsem to vydržel až do konce serie. Opradu se to zvrhne ve vynikající seriál s výborným obsazením (Steve Buscemi opravdu exceluje). Seriál z mafiánského prostředí na scéně opravdu chyběl... Těším se na podzimní pokračování. ()

brasek

Spokojnosť 100%! Okrem druhej nezáživnej časti môžem vyjadriť úprimnú spokojnosť nad týmto seriálom. V scenári vystupujú skutočné postavy z histórie amerického zločinu a do scenára sa dostali aj skutočné udalosti o ktorých si môžeme prečítať napríklad v Borovičkovej Mafii. Len tak ďalej a dúfam v skorý návrat na obrazovky v ďalšej sérii. ()

CurLyy

Jméno Martin Scorsese je synonymem pro úspěch, a tak jsem neměla sebemenší pochybnosti o tom, že tento ,,snímek na pokračování" bude skvost, který mě bude beze sporu bavit. Když jsem se podívala na první díl, tak jsem měl chuť vidět další! Mám ráda příběhy podle skutečných událostí a nesmírně mi lichotí, že se zde objevují skutečné postavy z podsvětí (Al Capone, Lucky Luciano aj.). O výborném hereckém sestavení, kameře a scénáři nemusím ani hovořit. Proto pět hvězd! ()

nightstalker

Sex, chlast, brokovnice .... HBO umí a dokazuje to naprosto ve všech odhledech. Po třetí sérii nastaly smíšené pocity a můžu říct, že byla určitě nejslabší. Objevují se stále stejné tváře a nejlepší postava už zde nefiguruje. Konec série je spíše trapný a působí, jakoby tvůrci už nevěděli jak to zakončit. Čekal jsem pořádný blockbuster jako na konci druhé, ale hodnocení měnit nebudu z úcty k prvním dvěma sériím, které byly skvělé. ()

Miira88

Tento seriál a Steve Buscemi mě úplně uchvátil, už se nemohu dočkat druhé série. Produkce HBO je prostě skvělá!! ()

Dekovnik

Po druhé sérii jsem naprosto nadšen. Tento seriál nehíří akcí ani vtipem, ale vtáhne vás do děje a nepustí. Navíc zde není jednoduché schéma příběhu, vše se krásně a logicky propléta a i zdánlivá maličkost se může a nemusí pozděj ukázat jako podstatná. Postavy jsou zajimávé, každá postupně odhaluje svou povahu a nadchlo mne, že tady nenajdete žádného "čistého" klaďase, nebo záporáka. Cliffhanger z první do druhé série byl silný, ale to co přišlo po závěrečné epizodě druhé serie, to by nečekal snad nikdo. Kdo hledá inteligentní, poutavý a dynamický seriál - nesáhne vedle. PS: českému dabingu se vyhněte obloukem. Fuj! ()

Susperian

Nejlepší seriál všech dob. Skvělé herecké výkony podtrhuje bravůrní scénář a dokonalá atmosféra. Každá postava je úžasně vykreslená s důrazem na detail. Jsem opravdu nadšen... ()

Ironhead

HBO opet vali. Prvni serie mne sice prilis nechytla, ta to u mne ma tak za lepsi *** hvezdicky, ale druha serie a predevsim jeji zaver, to uz je na ****1/2. Takze zatim jako celek **** btw... obavam se, ze dalsi serie to nevylepsi, kdyz na konci te druhe nenevratne "zmizela z deje" moje nejoblibenejsi postava :oT EDIT: Po poslednim dile pate serie hodnotim stale nadprumerne, zaslouzene ctyri hvezdy. Mozna to mohlo cele mohlo mit o serii nebo dve min. A presne takovy konec jsem tusil uz po druhe serii. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)